بحث و تبادل نظر در مورد سری Devil May Cry (خلاصه داستان در پست اول)

دوست دارین نسخه‌ی بعدی DMC رو چه استودیویی بسازه؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    312

xdantex

کاربر سایت
Aug 3, 2006
1,242
نام
حسین
محمد رضا جون ممنون .
میشه کمی هم در مورد دانته یا ورجیل بگی ... ورجیل راهنامی دانته هست تو کمدی الهی ولی تو دویل کاملا" دشمن اونه ...

دانته در سرود اول دوزخ با ویرجیل روبرو میشه (با نام Virgilio و به لاتینVirgilius ) ویرجیل راهنمای دانته در سفر خیالی او به دنیای دیگر است و در حقیقت مظهر عقل انسانی به شمار میرود که از سیطره هوا و هوس های نفسانی آزاد و مجرد شده باشد ویرجیل یکی از بزرگترین شعرای لاتین است که از 71 تا 19 پیش از میلاد میزیست و انئیس از عالیترین آثار او به شمار میاید. دانته به این شاعر ارادت خاصی داشته و به همین جهت او را راهنمای خود در این سفر معرفی میکند.
در جواب محمد رضای عزیز هم باید بگم اون سگ یعنی Cerbero(به یونانی کربروس) در میتولوژی یونان حضور دارد و در خدمت هادس Hades رب النوع دوزخ و زیر زمین بسر میبرد محل پاسداری وی دروازه دوزخ بوده کربروس به هر کس که طالب ورود به دوزخ بوده اجازه ورود میداده اما به هیچ کس اجازه خروج نمیداده.این سگ یک اسطوره یونانی است و از اساطیری نیست که دانته در کمدی الهی خلق و یا از نو تعریف کرده پس نمیتوان حضور سگ سه سر در DMC3 رو یک شباهت بین کتاب و بازی دونست.

آخرین ویرایش:

THE ONE

کاربر سایت
Aug 9, 2006
247
نام
محمدرضا
کمدی الهی vs دویل می کری

محمد رضا جون ممنون .
میشه کمی هم در مورد دانته یا ورجیل بگی ... ورجیل راهنامی دانته هست تو کمدی الهی ولی تو دویل کاملا" دشمن اونه ...

ویرژیل با اینکه در کتاب کمدی الهی بر خلاف دویل می کری 3 شیطانی نیست
اما روحش دانته را در جهنم و برزخ هدایت می کنه .
ویرژیل هم کسی است که در دویل 3 انتخاب می کند تا در جهنم باقی بماند و
به نبرد با خدای زیر زمینی برود .
این الهام گرفتن تقریبا در همه جای داستان دیده می شه ، البته برای کسانی که
دوست داشته باشند به جزئییات دقت کنند .
مثلا چرا سربروس ، سگ سه سر ، در مرحله سوم بازی به عنوان غولآخر ظاهر می شود ؟
مطمئن باشید این موضوع اتفاقی نیست ، زیرا در کتاب کمدی الهی ، سربروس را در سومین محفل جهنم می بینید .کاراکتر های تریش ، لوسیو و مری هم هر کدام بر اساس شخصیت های
معادلشان در کمدی الهی هستند .
شهاب جان هم دوست عزیز خودم هست .:D
می دونم کتاب رو خوندی شهاب ولی یه بار دیگه به طبقه ی سوم جهنم
دقت کن . اون وقت حرف من رو می فهمی .:wink1:
دیدید دوستان این شباهت ها اتفاقی نیست .
سازندگان بازی devil may cry ارادت خاصی نسبت به کتاب کمدی الهی دارند .:yes:
خودتون اگر کتاب رو بخونین می فهمین .;)
موفق باشین :cool: :cool:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
محمد رضا جون ممنون .
آقا من یه چیزی بگم
دوستانی که DMC1 رو بازی نکردن فقط بر اساس ورجیل توی قسمت سه در مورد شخصیتش قضاوت نکنن
توی قسمت اول درسته که در همه حال داشت دردسر آفرینی می کرد برای دانته (نلو آنجلو) اما داره به طور خیلی غیر مستقیم دانته رو به سمت موندوس هدایت می کرد اصولا مبارزاتی که با ویرجیل داشت دانته رو برای نابودی موندوس آماده می کرد پس نمی تونیم بگیم که ویرجیل دشمن دانته بوده
---------------
در مورد Cerberus
این شخصیت بر اساس اسطوره ی یونان هست و ربطی به کمدی الهی نداره
اینجور ارتباط ها رو فقط می شه بین نسخه ی یک و کمدی الهی یافت چون فقط پروژه ی تحت نظر ایتسونه به خاطر علاقه ای که خودش به کمدی الهی داشت ارتباط هایی با این کتاب داره

xdantex

کاربر سایت
Aug 3, 2006
1,242
نام
حسین
من کاملا موافقم به هیچ عنوان اینی که گفتی یادم نبود متاسفانه من توفیق بازی کردن شماره یکو نداشتم ولی این چیزی که گفتی( که ویرجیل دشمن دانته نیست)رو یه جایی خوندم و واقعا نکته‌ی ظریفیه.

Dante Is Alive

کاربر سایت
Jul 8, 2006
1,573
نام
ســـعــــيــــــد
سلام دوستان .
اول از همه ازدوستان عزیزم" محمد رضا و شهاب و سینا " تشکر می کنم . ممنونم اطلاعات مفیدی که دادید ...
والا دیگه نمی تونم تحمل کنم . می خوام شروع کنم کمدی الهی رو بخونم . . .
یه خوبی که داره اینه که آغاز هر فصل یه خلاصه ازون فصل داره

::::::::::

بچه ها موسیقی متن بازی رو از کجا میشه دانلود کرد . می دونید که اسم آهنگ Devils naver cry( بر خلاف بازی ) هست ...
کسی اگه می تونه لینکش رو بده .
ممنون

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
در جفنگ بودن اون مجله ای که تو می گی که شک نیست .:cheesygri
ولی مثل اینکه این یکی رو از دستشون در رفته درست نوشتن .;)
چون شباهت اسمی شخصیت های دویل می کری به شخصیت های
کتاب کمدی الهی تصادفی نیست .
اون سگه سه سر توی مرحله دوم یا سوم یادته .
اون در کتاب کمدی الهی محافظ و مامور طبقه ی سوم جهنم هست .
شباهت های بسیاری هم از لحاظ فلسفی بین شخصیتهای این بازی و
کتاب کمدی الهی هست .
این دفعه که کتاب را خوندی بیشتر دقت کن .
(لطفا قبل از جواب دادن بدون اطلاع به این پست کتاب کمدی الهی را مطالعه کنید . متشکرم :thanks: .)

موفق باشید :cool:
به موضوع جالبی اشاره کردی که جای بحث داره .
من روش کار میکنم و انشالا به زودی یه مقاله آماده میکنم

Dante Is Alive

کاربر سایت
Jul 8, 2006
1,573
نام
ســـعــــيــــــد
سلام دوستان .
شرمنده که می پرم وسط بحث "کمدی الهی " . (علی جان ما منتظریم ):-"
این عکسی رو که در زیر می بینیبد من رو وادار کرد ببینم حرکات دانته رو کی انجام داده (منظورم بدل واقعیش ). اسم این فرد خوش بخت ( :cheesygri ) " Reuben Langdon " هست .
عکس زیر که مربوط به فولدر " mov " هست رو با این دو عکس دیگه مقایسه کنید ...

2.JPG

reuben04.jpg

reuben03.jpg

نمی دونم چرا این آخریه به نظرم آشنا میاد . یه زمان بود که تلویزیون کلید کرده بود روی سری فیلم های تخیلی ژاپنی , به نظرم این عکس مال یکی از اون فیلم هاست . یه غول که شبیه سوسک می شد یه دختر رو می دزده و یکی بوده می ره کمکش کنه ( یعنی من بدل دانته رو سال ها قبل می شناختم ؟ ) ... نمی دونم چطور یادم مونده شایدم دچار توهم شدید شدم (:confused: )

به هر حال ارزش داشت این پست رو بزنم . حالا داشت یا نه ؟

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
این فیلمهایی که شما تو اون پوشه دیدید اضافت بود که باید با حالت خاصی رو یPS2 باز میکردید پیشنهاد میکنم حتما ببینید چون حالت واقعی بازی رو باMotion capture مقایسه میکنه

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
اقا من يه logo انيميشني پيداكردم در باره ي DMC4 هست / كوچيكه ولي باحاله هركي بخواد بهش ميدم كه بزاره واسه امضاش.بهم pm بده.khosro_kachal براي ياهووو

xdantex

کاربر سایت
Aug 3, 2006
1,242
نام
حسین
واقعا اون Motion capture های بازی به زحمت باز کردنش میرزه
راستی بعد از چند بار تموم کردن بازی یه سری وال پیپر توپ باز میشه ولی من هرچی تو اینترنت دنبالش گشتم پیدا نکردم میخواستم بدونم کسی پیداشون کرده یا نه؟

THE ONE

کاربر سایت
Aug 9, 2006
247
نام
محمدرضا
dante is best

بالاخره devl may cry 3 SE رو تموم کردم .
خداییش پایانش از قشنگ ترین پایان هایی بود ،
که تا حالا دیده بودم .
مخصوصا اون تیراژ آخرش که همون طور که اسم
سازندگان بازی میاد باید ، باز هم باید demon ها رو به
درک واصل کنیم . من تا آخر تیراژ 115 تا رو کشتم .

ولی بعد از این که بازی رو تموم کردم ، بازی با virgil اصلا
به اندازه بازی با دانته به من حال نداد .

باید اعتراف کنم devl may cry 3 SE از قشنگ ترین بازی هایی بود که
تمومش کردم .
هر کی که خودش رو gamer می دونه به نظر من باید یک بار این بازی
رو امتحان کنه .;)
موفق باشید . :cool:

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
خوب ، چند روز پیش قول داده بودم که یه نقد در مورد رابطه بازی dmc و کمدی الهی ه دانته آلیگیریی بنویسم که هنوز نتونستم کاملش کنم چون نکته های زیادی هست که باید قرینشونو تو بازی پیدا کرد . از اونجایی که من از طرفدار هایی هستم که از نسخه سوم بازی رو دنبال میکنم یه مقدار تو داستان و گوشه های بازی مشکل دارم و تا یه نکته مبهم تو داستان تو ذهنم باشه خداییش امکان جمع بندی برام وجود نداره . در هر صورت یه خواهش دارم از دوستانی که یه منبع مفصل در مورد تاریخچه و داستان بازی سراغ دارن لطف کنن منو تو جریان بذارند . زبانش هم اگه انگلیسی مادر باشه بهتره .

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
سلام دوستان .
شرمنده که می پرم وسط بحث "کمدی الهی " . (علی جان ما منتظریم ):-"
این عکسی رو که در زیر می بینیبد من رو وادار کرد ببینم حرکات دانته رو کی انجام داده (منظورم بدل واقعیش ). اسم این فرد خوش بخت ( :cheesygri ) " Reuben Langdon " هست .
عکس زیر که مربوط به فولدر " mov " هست رو با این دو عکس دیگه مقایسه کنید ...

خیلی جالب بود سعید دستت درد نکنه :p

تاپیک داره کم کم باحال میشه :cheesygri

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر