افسانه جومونگ

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
درس حدس زدید.
این بازی ساخته شده قبلا ساخته شده.
ولی من تقریبا بخش Arcade رو کامل کرده بودم.
انشالله پروژه های بعدی.یه فکرایی کردم واسه ساخت یه بازی دیگه.حالا ببینم چی میشه اگه خدا بخواد.
كجا ساخته شده ؟ كو ؟

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
آخه پسر !!!
اصلا تو این سایت خبری از بازی هست ؟

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
واقعا فكر ميكنيد درسته بازيي رو در مورد چيزي بسازيم كه اصلا به ما ربطي نداره؟ما خودمون بزرگترين پادشاهي و امپراطوري دنيا رو داشتيم در حالي كه الان حتي يك دونه فيلم هم ازش نساختن!(هر چند اگه ساخته بشه 100% نماز خون ميشن!:laughing:).
به هر حال موفق باشي.

olympus

کاربر سایت
Jan 14, 2009
113
درست میگید.
تمام اشتباه من این بود.
این سریال پر از راهزنی به تاریخ ایران هست.
اولین کشوری که ارتش آهنین داشت ایران بوده در زمان پارت ها ارتشی به نام پارتیزان بوده که وظیفشون گروگان گیری و نفوذ به داخل مقامات کشوری دیگر کشور ها بوده.
جومونگ خودش اهل هان بوده.چوسان خودش یه استان یا به عبارتی ایالت کوچک از هان هست.
این سریال در واقع بخشی از تاریخ ایران هست فقط اسم ارمنستان لاک گرفته شده و روی اون نام بویو گذاشته شده.همینطور امپراطوری هان هم همون ایران هست.
در ایران شخصی به نام بانو ورتا این کارهایی رو میکرد که الان یومیول میکنه.
به هر حال باید دید که کشور 80 ساله کره چجوری برای خودش 3000 سال ریشه میسازه.اون هم با یک سریال......

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
واقعا فكر ميكنيد درسته بازيي رو در مورد چيزي بسازيم كه اصلا به ما ربطي نداره؟ما خودمون بزرگترين پادشاهي و امپراطوري دنيا رو داشتيم در حالي كه الان حتي يك دونه فيلم هم ازش نساختن!(هر چند اگه ساخته بشه 100% نماز خون ميشن!:laughing:).
به هر حال موفق باشي.
اتفاقا اين چيز ها خيلي هم خوبه ، اگر بشه به عنوان يك ابزار نگاه كني ، ميشه كار رو با ساخت اينجور بازي ها شروع كرد و بعدش ...
درست میگید.
تمام اشتباه من این بود.
اولین کشوری که ارتش آهنین داشت ایران بوده در زمان پارت ها ارتشی به نام پارتیزان بوده که وظیفشون گروگان گیری و نفوذ به داخل مقامات کشوری دیگر کشور ها بوده.
جومونگ خودش اهل هان بوده.چوسان خودش یه استان یا به عبارتی ایالت کوچک از هان هست.
این سریال در واقع بخشی از تاریخ ایران هست فقط اسم ارمنستان لاک گرفته شده و روی اون نام بویو گذاشته شده.همینطور امپراطوری هان هم همون ایران هست.
به هر حال باید دید که کشور 80 ساله کره چجوری برای خودش 3000 سال ریشه میسازه.اون هم با یک سریال......
منبعي هست تا بتونيم اين هارو بخونيم ؟ سايت يا چيزي شبيه اش.

مشتاق شدم.

bargozideh

کاربر سایت
Sep 8, 2007
27
نمی دونم ولی بهتر بود که تو wikipedia یه سرچی میکردی و میدیدی که هان یکی از بزرگترین سلسله های چین بوده!!:-"
اگر هم وقت کردی میتونی فیلم صخره سرخ رو ببینی که یکم درمورد هانه!!(فیلمی تقریبا تاریخی)
سری بازی های daynesty warriors هم هست!!
در ضمن هیچ موقع من به شخصه به مطالب یک وبلاگ اطمینان نمیکنم و اول یکم تحقیق میکنم:biggrin1:!!

olympus

کاربر سایت
Jan 14, 2009
113
خب مگه من چی گفتم؟گفتم جمهوری اسلامیه؟
من فقط گفتم چوسان خودش ایالتی از هان بوده.

olympus

کاربر سایت
Jan 14, 2009
113
نه محنظور من اینه که این سپاه آهنین و اینا مال ایران بوده اینا به خودشون نسبت دادن!!!

DashSia

کاربر سایت
Jul 8, 2008
42
درست میگید.
تمام اشتباه من این بود.
نه محنظور من اینه که این سپاه آهنین و اینا مال ایران بوده اینا به خودشون نسبت دادن!!!

عزیزان من، این حرفا چیه! چه دزدی ای؟ چه چیزی؟ ایران ارتش آهنین داشته، خب هان هم داشته. ساسانیان هم داشتند. حتی بیزانس هم از پارت ها یاد گرفته و اون هم مثل ایرانی ها cataphract داشته. اروپایی ها هم در قرون وسطی knight های زره پوش داشتند!

ارتش پارت ها هم عموماً از سوارکاران سبکی تشکیل میشد که در کمانداری مهارت داشتند و قبل از درگیری حسابی دشمن رو اذیت می کردند (مثل جومونگ!:)) و یک بخش کوچک تریش همین سواره نظام سنگینشون بود که بعد از تیرباران، وارد جنگ میشدند و کار دشمن رو تموم می کردند.

اون یومیول هم مربوط به افسانه بودن داستانشه. نکنه انتظار دارید که واقعاً کسی بوده باشه که با خدایان صحبت کنه و علم غیب داشته باشه؟

این یک توهین بزرگه که میگی کشور 80 ساله ی کره. در حقیقت داری فقط به نام کشور نگاه می کنی نه به مردمش. اصلاً تا قبل از رضاشاه اسم بین المللی ایران، Persia بوده. و رضاشاه Persia رو به Iran تبدیل کرده. پس با این حساب، ایران یک کشور نوپاست که کمتر از یک قرن قدمت داره و اگه الان ایرانی ها ادعایی برای هخامنشیان، اشکانیان و ..... کنند، بیخودی چندهزار سال ریشه برای کشور کوچک ایران می سازند!
کره از قدیم بوده و به نام هایی مثل شیلا و گوگوریو (همین جومونگ به زودی در قسمت های بعدی گوگوریو رو میسازه) وجود داشته. هان هم سلسله ای چینی بوده. هیچ توطئه ای هم در کار نیست. کسی هم نخواسته فرهنگ و تمدن ایران رو بدزده!

نکته: اون جا که گفتم سوارای پارتی مثل جومونگ تیراندازیشون خوب بوده دوباره فکر نکنید جومونگ رو از این ها ساختند. خیلی از اقوام دیگر هم در تیراندازی حین سوارکاری مهارت داشتند، مثل مغول ها، سکاها، هون ها و ....

ویرایش: در ویکی پدیا براتون صفحه ی جوسون رو پیدا کردم. البته ویکیپدیا هم قابل تحریفه و حرف آخر رو نمی زنه. ولی بسیار معتبرتر از وبلاگ های ایرانیه. http://en.wikipedia.org/wiki/Gojoseon اگه هم نخود آش شدم و پریدم وسط ببخشید، خواستم اطلاعاتتون اصلاح بشه.

اون بازی هم داخل وبلاگ پیدا نکردم، کجای وبلاگ قرار داره؟

آخرین ویرایش:

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
خیلی متاسفم واسه اون کسی که اولین بار چرندیات دزدی تاریخی رو نوشت...
هیچ ربطی نداره...یعنی ارتش آهنین انحصاریه ایران بوده...وای...چه حرفا!!!!
در ضمن ارتش آهنین ماله سلسه چینی هان بوده نه کره!!!!:laughing:
جالبتر از این مستندات تاریخیشون ماله طاق بستان هستش!!!نویسنده مطلب اصلی فکر کرده ملت وبگرد مثل خودش احمق تشریف دارن...مطمئن باشید اگه 1٪هم واقعیت داشت تلویزیون نشون میداد خوراکش این کاراست!
KnightIran.jpg

kermanshah1.gif

دیگه خسرو پروز رو که میشناسید و میدونید ماله چه زمانیه؟!!

آخرین ویرایش:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
توی روزنامه همشهری یک نقدی از این سریال کرده بود!!واقعا ....

شما هم به نظرم دور موضوع رو خط بکش!

Captain MacMillan

کاربر سایت
Jul 25, 2008
425
درست میگید.
تمام اشتباه من این بود.
لطفا حرف بی مربوط بدون دلیل نزنید . شما که هیچی از تاریخ نمی دونید ، یه تاریخدان و متخصص در تاریخ باید بیاد این حرف ها رو بزنه . همانطور که دوستان گفتند ، ارتش آهنی ، مهارت های تیر اندازی و... فقط مربوط به ایران باستان نمیشه . در ضمن ، مهارت تیر اندازی در این سریال ، افسانه ایه و از هیچ تاریخی بهره گرفته نشده . موارد دیگه رو هم از خودتون نسازید .

موضوع ساخت بازی این سریال ایده ی خوبیه و به نظرم می تونه بسیار سرگرم کننده باشه . به امید اینکه خودم در آینده ای نزدیک بازی رو با گرافیکی در حد Crysis بسازم ! :biggrin1:

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر