موسيقي ايراني + بازي ايراني

ELISAN

کاربر سایت
Apr 9, 2008
396
نام
مهدی فنائی
Erfan Video Game

تا حالا شده Guitar Hero رو بازي كرده باشيد و با خودتون گفته باشيد:
اي بابا! كاش ما هم يه Guitar Hero ايراني مي داشتيم؟!
يا چيزي شبيه rock band و خلاصه يه بازي موزيكال؟!

در ايران، موسيقي ر پ طرفداران زيادي در بين جوانان پيدا كرده و ما با توجه به اين دو مسئله، گام هايي در اين جهت برداشته ايم.

گامي در جهت پيوند موسيقي ايراني و بازي هاي ايراني.
كه اميدواريم اين هدف به رشد طرفين كمك نمايد.

عرفان، اگر پرطرفدارترين خواننده ر پ ايراني نباشد، مطمئنا جزو يكي از محبوب ترين هاست.

ما نيز پس از يكسري گفتگو و مكاتبات، رضايت عرفان عزيز رو براي ساخت يكسري بازي بر اساس شخصيت ايشون، كسب كرديم و قول دادند تا جايي كه بتونن، به پيشبرد اين هدف و اين پروژه نيز كمك كنند.

دومين دوره مسابقات بازي سازي F.G.S با محوريت شخصيت عرفان از اواسط بهار 88 آغاز خواهد شد.

و سعي داريم براي براي دوره هاي بعدي نيز، از ديگر چهره هاي محبوب كشورمان، براي تشويق بازي سازان به ساخت بازي و تشويق گيمرها به انجام بازيهاي ايراني كمك بگيريم.

خوشحال ميشويم، ما را در جهت رسيدن به اين اهداف، با شركت در مسابقه و يا قرار دادن خبر اين مسابقه در وبلاگ يا وب سايت خود ياري نمائيد.

آخرین ویرایش:

Shaikpour

کاربر سایت
Oct 4, 2007
347
نام
سجاد

ببخشی قصد بی احترامی به کسی یا نوع موسقی ندارم ولی به نظرت رپ ایرانیه؟
به نظر من اگه کسی قصد ساخت بازی های شبیه گیتار هیرو داشته باشه بهتره که از آلات موسقیی ایرانی استفاده کنه

ELISAN

کاربر سایت
Apr 9, 2008
396
نام
مهدی فنائی
منظور ترانه هايي بود كه توسط خوانندگان ايراني خونده ميشه. و براي ساخت بازي هم محدوديتي وجود نخواهد داشت كه بازيهاي ساخته شده، فقط شبيه بازيهايي كه گفته شد، باشه.

به هر حال... يه خبر خوش و جديد اينكه:
عرفان قول يك هديه ويژه رو هم از طرف خودش براي نفر اول اين مسابقه داده.

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
نمیدونم دیشب پست زدم پاک شد یا اصلا پست نزدم ، اگه زدم پاکش کردید ، ببخشید.

در ايران، موسيقي ر پ طرفداران زيادي در بين جوانان پيدا كرده و ما با توجه به اين دو مسئله، گام هايي در اين جهت برداشته ايم.

گامي در جهت پيوند موسيقي ايراني و بازي هاي ايراني.
كه اميدواريم اين هدف به رشد طرفين كمك نمايد.

چند تا نکته رو باید بگم که:

1-چندین بار گفتم باز هم میگم ، ر پ موسیقی نیست!
ببین ، موسیقی ، هنره ،حالا یک نفر که هیچگونه استعداد و ورزیدگی تو تارهای صوتیش وجود نداره میاد میگه اده بده مده پته جینگله بله مالا بالا !! و میشینه پای کامپیوتر+Turntable+یه سری دستگاه های الکترونیکی دیگه و صدای نورانیش رو میندازه روی یه سری Sample از پیش ساخته شده . این آقا هنرمنده ؟ محصولش ذره ای هنر توش به کار رفته؟؟
خب مجموعه صداهایی که هیچگونه هنری توشون بکار نرفته رو نمیشه اسمشو گزاشت "هنر"

2-از کی تاحالا موسیقی که هنوز یک دهه نیست تو اون کشوره (قضیه سندی فرق می کنه) موسیقی ملی اون کشور شناخته میشه؟ که شما میای اسمه این سبک بی ارزش رو میزاری "موسیقی ایرانی؟!"

3-شما که بازی قبلیتون انقدر زیبا ، ایرانی و خالص بود چطوری تونستین سبکی که نه زیباست ، نه ایرانیه و نه خالصه رو بیارین تو کارتون

4-اوه اوه ، اینها ادامه هم دارن؟ یعنی اون یاره تل تلو بود چی بود ، بی کس و غنی و تهی و ساسی رختکن و 021 و 0098 و 451 و 360 :D و اینا هم میخوان باشن؟؟

5-فکر کردم این سبک داره یواش یواش ریشه کن میشه ، نگو یه سری تازه میخوان ترویجش بدن، نکنین تروخدا ، نکنین ، بزارین موسیقی به معنای واقعیش برگرده...

ببخشی قصد بی احترامی به کسی یا نوع موسقی ندارم ولی به نظرت رپ ایرانیه؟
به نظر من اگه کسی قصد ساخت بازی های شبیه گیتار هیرو داشته باشه بهتره که از آلات موسقیی ایرانی استفاده کنه

درست میگی ولی گور بابای ساز ایرانی! ، اصلا ساز داشته باشه؟؟ این سبک موسیقی که ساز نداره! ، البته اگه اسم Turntable رو نمیخواین بزارین ساز!

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
گامي در جهت پيوند موسيقي ايراني
پیشنهاد میکنم یه نگاه به ویدئو های سال های قبل از انقلاب بزنید ، اکثر ادوات موسیقی ایرانی بودن از جمله نی ، فلوت ، سنتور ،سه تار ، تار ....

http://www.youtube.com/watch?v=LW4FV65ZoyQ
یا کاوه یغمایی ؟؟؟!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YkZDPmS2pUw

آخرین ویرایش:

bdgunn

کاربر سایت
Aug 15, 2007
594
نام
behzad
:biggrin1:
ایول یه دعوای دیگه:laughing:
بابا بکشین بیرون ,تا یکی میاد یه چی میگه بی ربط میریزین سرش
اصل موضوع رو ول کردین چسبیدین به فرعیات.موسیقی سلیقه ایه پس به افکار همدیگه احترام بزارید.مهم ساختن بازیشه
به نظر من که کار خیلی خوبیه
شروعش با رپ بعدش با راکهای اندیو سعید محمدی بعدشم با چهچهای افتخاری:biggrin1: هرکدومشون واسه یسری افراد خوبن

esi2005

کاربر سایت
Nov 26, 2005
207
نام
احسان
من هم زیاد از رپ خوشم نمیاد ولی مهم اینه که الان چقدر طرفدار داره...
ولی یه سوال واسم پیش اومده مگه چنین مسابقاتی مجوز نمیخواد بعد چطوری به همچین مسابقه ای که با محورییت یک رپر انجام میشه مجوز میدن؟

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
موسیقی سلیقه ایه
بله صحیح ، موسیقی سلیقه ایه ، اما:
چندین بار گفتم باز هم میگم ، ر پ موسیقی نیست!
ببین ، موسیقی ، هنره ،حالا یک نفر که هیچگونه استعداد و ورزیدگی تو تارهای صوتیش وجود نداره میاد میگه اده بده مده پته جینگله بله مالا بالا !! و میشینه پای کامپیوتر+Turntable+یه سری دستگاه های الکترونیکی دیگه و صدای نورانیش رو میندازه روی یه سری Sample از پیش ساخته شده . این آقا هنرمنده ؟ محصولش ذره ای هنر توش به کار رفته؟؟
خب مجموعه صداهایی که هیچگونه هنری توشون بکار نرفته رو نمیشه اسمشو گزاشت "هنر" و صدا هایی که هنر توشون به کار نرفته ، موسیقی نیستن

اندیو سعید محمدی

جفتشون پاپ میخونن ، ا ندی استاده خیلی هم از راک سرش میشه ولی خوب فکر کنم بخاطر مخاطبش ، پاپ کار می کنه.

مگه کاوه یغمایی مرده تو راک ایرانی؟

bdgunn

کاربر سایت
Aug 15, 2007
594
نام
behzad
جفتشون پاپ میخونن ، ا ندی استاده خیلی هم از راک سرش میشه ولی خوب فکر کنم بخاطر مخاطبش ، پاپ کار می کنه.

مگه کاوه یغمایی مرده تو راک ایرانی؟
برای اینکه بحث تاپیک خارج نشه اینجا مینویسم
عزیزم میدونم اینا پاپ میخونن به شوخی گفتم اینارو اخه این اخریا چندتا تک اهنگ راک دادن بیرون که فقط یه گیتار الکتریک گرفتن دستشون :biggrin1:
در مورد اینکه رپ موسیقی نیست :
اگه یادت باشه رضا عطاران تو تیتراژ یکی از فیلماش از صدای بلبلو بادو طبیعتو کارگاه نجاریو اهنگریو ... استفاده کرده بود
حالا, هر صدایی که یه ریتم خاص داشته باشه میشه اهنگ که یه عده ازش خوششون میاد حالا میخاد صدای طبیعت باشه یا سولوی یه ساز موسیقی.
من از بچگیم دنبال موسیقی بودم از دانبولی گرفته تا راکو هارد راکو متالو (انواع و اقسامش)تکنو و ترنسو سایکو ترنسو کلی چیزای تو مخی دیگه ولی الان به این نتیجه رسیدم که موسیقی باید خوب باشه و به فضای اونموقع خودت بخوره حالا میخاد از هر سبکیو از هر کسی باشه
چقد فک زدم:biggrin1:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
من فکر میکنم موضوع بازی واقعا مضحک باشه!!!!
رپ توی ایران کلا زیر 1% از طرفدارای موسیقی رو برای خودش داره!!!
مثلا من رپ گوش میدم ولی اون رو در کنار 1000 تا اهنگ که بیشترش رو راک و پاپ تشکیل میدن
گوش میدم
1در برابر 1000 یعنی چیزی نزدیک به صفر

رپ بیشتر هجو هست(مخصوصا نوع ایرانیش)به نظرم اگه بتونی
مسابقه ای بسازی که بتونه 3تار -سنتور- و حتی ریتم موزیک هایی مثل keyboarو گیتار رو
توش بزاری فکر میکنم مسابقه
واقعا مفید باشه!!!!

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
تنها سازی که میشه سیمولیت کرد گیتار الکتریکی و بیس هست. مثلا سنتور، میزان نوسان و فرکانس اون نوسان هست که موسیقی رو موزون میکنه. چطور میشه هر مضراب رو با شدت ضربه ی به سیم بازسازی کرد؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر