مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,749
نام
حامد
دوستان ميخوام واسه كاراي معمولي (بغلشم گيم overwatch بزنم) يه لپ تاپ بگيرم
Lenovo ldeapad 330 -HA خوبه به نظرتون؟
منم همین روزا پی لپتاپم. مدل هایی که با سی پی یو i5 i7 باشه با یه گرافیک عادی حدود 7 8 تومن در میاد. همین رو یکمی بیشتر کنیم تا 10 تومن میشه یه 1050 gtx داشت که به نسبت اجرای بازی فول اچ دی خیلی خوبه. مثلا asus k570

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,081
نام
سالار
منم همین روزا پی لپتاپم. مدل هایی که با سی پی یو i5 i7 باشه با یه گرافیک عادی حدود 7 8 تومن در میاد. همین رو یکمی بیشتر کنیم تا 10 تومن میشه یه 1050 gtx داشت که به نسبت اجرای بازی فول اچ دی خیلی خوبه. مثلا asus k570
والا اين core i3 8130U هستش با گرافيك Radeon 530 DDR5 2Gb بعيد ميدونم حتي overwa رو تو كيفيت high بكشه . فوقش نرمال

جالبه ٢ سال قبل ملت با ٥-٦ ميليون يه سيستم خوب (نه غول) ميخريدن
الان داريم فقط كار رو بنداز ميخريم :)) :)) :))

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
283
سلام دوستان.
من تا ۴۰ تومن.میخوام هزینه کنم.
یه لپ تاپ عالی میخوام. سرعت برام مهمترین چیزه. پیسی گیمر نیستم و فقط کنسول.
اما سرعت و پردازش عالی برام ملاکه. بعد هم صفحه نمایش و باطری.
خودم surface book 2-c و hp x360 جدید که گرافیک ۱۰۵۰ داره مد نظرم بود.
هارد اس اس دی برام اولویت اوله.
این دوتا مزیتی که دارن اینه که حالت تبلت هم میشن. من خیلی این قابلیت رو دوس دارم. برا همین انتخاب کردم.
اما مشخصات hp omen 15t dc100 G2 - l هم به شدت وسوسه کنندس. اما خوب قابلیت تبلت شدن نداره.

۱-با این رنج قیمت چی.پیشنهاد میدین?
۲- بین surface book2 c و x360 کدوم بهتره?

پ.ن: لپ تاپ قبلیم لنوو y700 بود که اصلااا راضی نبودم.
سلام

اگر برای گیم نمیخواید ، به نظرم معقول نیست این همه هزینه بدید ، سرعت هم بسته به نرم افزار شماست ،

برای چه کاری میخواید ؟

دوستان ميخوام واسه كاراي معمولي (بغلشم گيم overwatch بزنم) يه لپ تاپ بگيرم
Lenovo ldeapad 330 -HA خوبه به نظرتون؟
سلام
لپ تاپ خوبی هست ، ولی پردازنده اش برای گیم مناسب نیست ، چون کم مصرفه
ولی از پس اورواتچ بر میاد ، مورد دیگه موقع خرید توجه کنید مدلی بخرید که صفحه نمایش آن 15.6” FHD (1920 x 1080) IPS باشه ، چون دو سری هست ، به حرف فروشنده هم اکتفا نکنید خودتون چک کنید که تو مشخصاتش زده این صفحه نمایش رو یا نه ، اگر نزده اصلا به هیچ عنوان نخرید و حرف فروشنده رو گوش ندید درباره مشخصاتش باید حتما ببینید زده یا نه
--آپدیت --
تازه چک کردم ، دیدم که تو مشخصات حرفی از کارت گرافیک نزدن ، چک کن ببین داره به صورت مجزا یا نه ، اگر نداره به درد همون بازیه هم نمیخوره

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,081
نام
سالار
سلام

اگر برای گیم نمیخواید ، به نظرم معقول نیست این همه هزینه بدید ، سرعت هم بسته به نرم افزار شماست ،

برای چه کاری میخواید ؟

سلام
لپ تاپ خوبی هست ، ولی پردازنده اش برای گیم مناسب نیست ، چون کم مصرفه
ولی از پس اورواتچ بر میاد ، مورد دیگه موقع خرید توجه کنید مدلی بخرید که صفحه نمایش آن 15.6” FHD (1920 x 1080) IPS باشه ، چون دو سری هست ، به حرف فروشنده هم اکتفا نکنید خودتون چک کنید که تو مشخصاتش زده این صفحه نمایش رو یا نه ، اگر نزده اصلا به هیچ عنوان نخرید و حرف فروشنده رو گوش ندید درباره مشخصاتش باید حتما ببینید زده یا نه
--آپدیت --
تازه چک کردم ، دیدم که تو مشخصات حرفی از کارت گرافیک نزدن ، چک کن ببین داره به صورت مجزا یا نه ، اگر نداره به درد همون بازیه هم نمیخوره
اره زده داره
Radeon 530 DDR5 2GB
--
والا يه لپ تاپ ديگه هم بود ماله ايسوس تقريبا با اين امكانات
اما cpu نسل ٧ بود صفحه FHD
اين CPU نسل ٨ ـه صفحه HD

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
283
اره زده داره
Radeon 530 DDR5 2GB
--
والا يه لپ تاپ ديگه هم بود ماله ايسوس تقريبا با اين امكانات
اما cpu نسل ٧ بود صفحه FHD
اين CPU نسل ٨ ـه صفحه HD
کارت گرافیکش ضعیفه برای بازی ، اون 1050 متوصل انویدیا برای بازی مناسبه و الا اونم ضعیفه باید مدل ti اون رو گرفت ،

داداش الان فول hd دیگه منسوخ شده ، حالا تو میخوای hd بخری ، خودت یه حساب کتاب کنی میفهمی ،

اگر به نسل پردازنده باشه ، اینتل الان جوری شده که هر شش ماه یه نسل پردازنده میده ، الان یه چند روز دیگه 10 میاد بعد چند مدت دیگه 11 ، همین 8 هم از رده خارج میشه ، اون AMD هست که نسل پردازنده ایش فرق میکنه،

بودجه چقدر داری ؟ و کاربرد اصلیت چیه ؟ تا بهت یه مدل پیشنهاد بدم

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,081
نام
سالار
کارت گرافیکش ضعیفه برای بازی ، اون 1050 متوصل انویدیا برای بازی مناسبه و الا اونم ضعیفه باید مدل ti اون رو گرفت ،

داداش الان فول hd دیگه منسوخ شده ، حالا تو میخوای hd بخری ، خودت یه حساب کتاب کنی میفهمی ،

اگر به نسل پردازنده باشه ، اینتل الان جوری شده که هر شش ماه یه نسل پردازنده میده ، الان یه چند روز دیگه 10 میاد بعد چند مدت دیگه 11 ، همین 8 هم از رده خارج میشه ، اون AMD هست که نسل پردازنده ایش فرق میکنه،

بودجه چقدر داری ؟ و کاربرد اصلیت چیه ؟ تا بهت یه مدل پیشنهاد بدم
والا خريدم همين لنوو رو
كاره خاصي نميكنم
همين كاراي دانشگاهي + فيلم و وب گردي و بازي هاي سبك قديمي
همينم ٥تومن واسم اب خورد :)) :)) :))

• Like
Reactions: CaeZer

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
من حدود 15 تومنی بودجه دارم میخواستم همش خرج بستن سیستم جدید کنم ولی الان دانشگاه ارشد قبول شدم و مجبورم یه لپ تاپ بخرم :|
حالا ارزون ترین لپ تاپی که خیلی هم داغون نباشه و بدرد کارهای دانشگاهی مثل پاورپوینت و ارائه و... بخوره چی خوبه؟میخوام یه جوری باشه که خیلی از بودجه ای که دارم خرج لپ تاپ نشه ولی چیز داغونی هم نباشه که دیگه هیچ کاری نشه باهاش کرد.ممنون

gintoki

کاربر سایت
May 22, 2013
530
نام
سجاد
سلام میتونید جایی معرفی کنید که اقساط لب تاب گرفت و زیاد روکش نکنه..یه سوال دیگه اینکه cpu cori 5 در حد هفت تومن تا چه بازی هایی میتونه ساپورت کنه

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
283
من حدود 15 تومنی بودجه دارم میخواستم همش خرج بستن سیستم جدید کنم ولی الان دانشگاه ارشد قبول شدم و مجبورم یه لپ تاپ بخرم :|
حالا ارزون ترین لپ تاپی که خیلی هم داغون نباشه و بدرد کارهای دانشگاهی مثل پاورپوینت و ارائه و... بخوره چی خوبه؟میخوام یه جوری باشه که خیلی از بودجه ای که دارم خرج لپ تاپ نشه ولی چیز داغونی هم نباشه که دیگه هیچ کاری نشه باهاش کرد.ممنون
سلام بودجتون رو مشخص کنید برای خرید
با کاربردی که دارید لپ تاپ 2 تومنی هم هست
سلام میتونید جایی معرفی کنید که اقساط لب تاب گرفت و زیاد روکش نکنه..یه سوال دیگه اینکه cpu cori 5 در حد هفت تومن تا چه بازی هایی میتونه ساپورت کنه

سلام

اقساط نخرید چون پشیمون میشید ، پردازنده به تنهایی ملاک نیست کارت گرافیک ملاکه ، لپ تاپ هایی هستند پردازنده آی 7 دارند ولی کارت گرافیک ندارند که به درد گیم نمیخورند ،

ولی اگر کارت گرافیک داشت حداقل 1050 اکثر بازی هارو ساپورت میکنه

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,814
سلام دوستان
نظرتون در مورد لپتاپی با این مشخصات چیه ؟

i7 8550u
16Gb DDR4
MX150 4GB GDDR5

میخواستم بدونم واسه رندرینگ و بازی جواب میده
رم و هارد و پردازنده عالیه اما یکم از کارت گرافیک میترسم
الان کلی ویدئو مقایسه دیدم تو یوتیوب ولی بازم سر درنیاوردم از چیزی
میدونم اگه اون MX150 جاش GTX 1050 بود عالی میشد ولی نیست متاسفانه
خواستم بدونم کسی تجربه بازی با این کارت گرافیک یعنی MX150 4GB GDDR5 رو داشته تا الان ؟
درود
برای رندرینگ بهتره که Cpu از نوع کم مصرف نباشه ، یعنی اینکه بجای 8550u جلوش HQ نوشته باشه یا H ، در کل از سری H باشه خیلی بهتره برای رندرینگ ، برای رندرینگ PC بیشتر توصیه میشه تا لپ تاپ
ولی برای بازی فکر نکنم مشکل خاصی باشه چون گرافیکش در حد GT 1030 ه یه جورایی و برای بازیهای الان فکر کنم جوابگو باشه ولی بالاتر بود خیلی بهتر بود
لپ تاپی انتخاب کن که حتما SSD داشته باشه

• Like
Reactions: che-jaleb

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
سلام

کسی قیمت به روز Lenovo Legion Y540 با کارت گرافیک RTX 2060 رو داره؟

والا یه سایت با 18900 پیدا کردم ولی مطمعن نیستم ازش D:

کلا لپ تاپ با RTX 2060 ارزونتر از Y540 داریم؟

• Like
Reactions: che-jaleb

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر