مقایسه اینترنت ایران و پاکستان

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

sm4

کاربر سایت
Aug 26, 2007
1,480
نام
میلاد
سلام
امروزه هر چه از بدی اینترنت ایران بگوییم کم است
حالا به این مقایسه تو جه کنید
................................................................................................

بازار اينترنت پرسرعت در كشور پاكستان تاكنون چندان پررونق نبوده و اين در حالی است كه خدماتADSL از 5 سال پيش تاكنون در اين كشور در دسترس است.

به گزارش فارس و به نقل از سایت فردا در حال حاضر تعداد كل مشتركان حقیقی و حقوقی اینترنت پرسرعت در این كشور از 132 هزار نفر فراتر نمی رود كه رقم قابل قبولی محسوب نمی شود.

با این حال دولت این كشور برای حل این مشكل طی یك سال اخیر تلاش های جدی به عمل آورده و با شناسایی موانع پیش رو برای استفاده مردم از فناوریADSL تلاش كرده تا استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت را همه گیر كند.

* كاهش تعرفه ها
از جمله مهم ترین موانع بر سر راه استفاده از اینترنت پرسرعت در پاكستان تعرفه های بالای دسترسی به خدمات مذكور در این كشور است. شركت مخابرات پاكستان موسوم به PTCL به منظور حل این مشكل خود راسا وارد عمل شد و از تابستان سال قبل ارائه سرویس های پرسرعت و باكیفیت ADSL را در این كشور آغاز نموده است. سرویس های این شركت هم اكنون در شهرهای اسلام آباد، پیشاور، لاهور، كراچی و 9 شهر دیگر مهم پاكستان به سادگی و با قیمت مناسب در دسترس است.

* اینترنت یك مگابیت ماهانه 28 هزار تومان
شركت مخابرات پاكستان برای ارائه این خدمات هیچ هزینه ای بابت نصب مودم و دیگر تجهیزات دریافت نمی كند و هیچ محدودیت ترافیكی نیز برای كاربران خود وضع نمی كند.
سرویس های ADSL شركت مخابرات پاكستان در سه نوع 512 كیلوبایتی، یك و دو مگابیتی عرضه می شود. به عبارت بهتر این شركت سرعت اتصال كمتر از 512 كیلوبیت به اینترنت را پرسرعت محسوب نمی كند!
اما تعرفه این خدمات به شرح زیر است:
•اینترنت 512 كیلوبیت نامحدود همراه با نصب رایگان، هر ماه 1199 روپیه ( معادل حدودا 17 هزار تومان )
•اینترنت یك مگابیت نامحدود همراه با نصب رایگان، هر ماه 1999 روپیه ( معادل حدودا 28 هزار تومان)
•اینترنت دومگابیت نامحدود همراه با نصب رایگان، هر ماه 4999 روپیه ( معادل حدودا 72 هزار تومان )
گفتنی است كه برای بهره مندی از این خدمات تنها كافی است با شماره 0800 80800 تماس حاصل شده یا فرم مربوطه توسط متقاضی به صورت آنلاین پر شود.

* كاهش تعرفه های ISP ها و چهار برابر شدن مشتركان ADSL در یك سال
این ابتكار عمل شركت دولتی مخابرات پاكستان باعث شده تا دیگر ISP های پاكستان كه تعداد آنها از 35 شركت فراتر می رود مجبور به كاهش تعرفه های خدمات خود شده و از دریافت هزینه های اضافی به بهانه نصب مودم و تجهیزات نیز خودداری كنند. در حال حاضر هزینه استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت دیگر ISP های این كشور نیز تقریبا برابر با تعرفه های شركت مخابرات این كشور است
بررسی های شركت مخابرات پاكستان نشان می دهد در حالی كه تا تابستان سال 2007 تنها 35 هزار نفر در این كشور مشترك خدمات اینترنت پرسرعت بوده اند این رقم تا ابتدای تابستان امسال حدودا 4 برابر شده و پیش بینی می شود تا دو سال دیگر تعداد مشتركان اینترنت پرسرعت در پاكستان به نیم میلیون نفر برسد.

كارشناسان معتقدند تداوم این وضعیت و رقابت فشرده ISP ها برای جلب نظر كاربران هزینه های دسترسی به اینترنت پرسرعت در پاكستان را باز هم كاهش خواهد داد.

* افزایش نقاط تحت پوشش
در كنار هزینه های بالای دسترسی به اینترنت، پوشش محدود سرویس دهندگان اینترنت پرسرعت مشكل دیگری بود كه باعث شده بود تنها ساكنان مناطق شهری و به ویژه شهرهای بزرگ بتوانند به اینترنت دسترسی پیدا كنند و در مقابل ساكنان شهرهای كوچك و روستاها از این خدمات بی بهره مانده بودند.
شركت دولتی مخابرات پاكستان برای حل این مشكل نیز وارد عمل شده و با صرف هزینه های كلان در حال ایجاد شبكه های دیتا در سرتاسر پاكستان است. استفاده از تجهیزات بی سیم راه حل دیگری است كه دولت این كشور به آن روی آورده است. به همین منظور نصب تجهیزات WiMax برای تسهیل دسترسی بی سیم به اینترنت در نواحی روستایی در دستور كار دولت پاكستان قرار دارد. اولین بار شركت خصوصی وطن تلكام در دسامبر سال 2007 خدمات WiMax را در پاكستان معرفی كرد و تنها در عرض 4 ماه 10 هزار مشترك حقیقی و حقوقی از این خدمات بهره مند شدند.

* مرور تعرفه های چند ISP مشهور در پاكستان
سایبر نت یكی از مشهورترین ISP های كشور پاكستان است كه طیف گسترده ای از خدمات اینترنتی و تحت وب را به مشتریان خود ارائه می دهد. خدمات اینترنت پرسرعت این شركت طیف گسترده ای از سرعت 64كیلوبیت در ثانیه تا 8مگابیت در ثانیه را شامل می شود كه البته سرعت های بسیار بالا به علت كاركردهای خاص و مشتریان محدودتر تنها به شركت های تجاری ارائه می شود. هزینه ماهانه بهره مندی از سرویس 256 كیلوبیتی این شركت معادل 1500 روپیه ، (حدود 21 هزار تومان) است.

Cube XS دیگر ISP پاكستانی است كه سرویس های 512، 768 و 1024 (یك مگابیت) كیلوبیت در ثانیه ارائه می دهد. هزینه ماهانه استفاده از این خدمات برای كاربران خانگی به ترتیب حدودا 28، 108 و 287 هزار تومان در ماه است. حداقل حجم ترافیك هر یك از این سرویس ها نیز به ترتیب 6، 24 و 72 گیگابایت در ماه در نظر گرفته شده است.

Pak Net دیگر ISP پاكستانی است كه سرویس های 256، 512 و 1024 كیلوبیت در ثانیه خود را به قیمت ماهانه حدودا 17، 28 هزار تومان و 72 هزار تومان ارائه می دهد.

و در نهایت LINK DSL، خدمات اینترنت 512 كیلوبیتی و نیز 1 و 2 مگابیتی خود را به قیمت حدودا 17، 29 و 56 هزار تومان در ماه و بدون محدودیت ترافیكی ارائه می كند.

مقایسه این تعرفه ها با تعرفه های خدمات اینترنت پرسرعت در ایران كه برای حداكثر سرعت 128 مگابیت در ثانیه در بهترین حالت و با اعمال محدودیت های ترافیكی و قطع و وصل مكرر به حداقل 18 هزار تومان می رسد گویای واقعیات بسیاری است كه توجه بیشتر مسئولان بخش دولتی و خصوصی و كارشناسان عرصه فناوری اطلاعات را طلب می كند.

* ارزش یك روپیه پاكستان معادل 145 ریال ایران است

=================
منبع

r10ronaldinho

کاربر سایت
Nov 27, 2007
1,566
اینترنت 2 مگ نامحدود 56 هزار تومن :(
اینجا سپنتا 2 مگ میده 419 تومن :mad:

Iraj

کاربر سایت
Aug 5, 2006
1,218
نام
ایرج آیریان
خاک تو سر مملکت ما !
فقط بلدیم از خودمو.ن بدزدیم (البته فکر کنم :D!!)

تو شهر ما اصلا 1 مگ نمیدن ! 512 بالای 350 تومنه !

Nod

کاربر سایت
Sep 2, 2007
385
نام
امیر محسن
:((:((دیگه فکر نمی کردم پاکستان... یعنی اینقدر عقبیم؟:eek:

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
خاک تو سر مملکت ما !
فقط بلدیم از خودمو.ن بدزدیم (البته فکر کنم :D!!)

تو شهر ما اصلا 1 مگ نمیدن ! 512 بالای 350 تومنه !
آفرین 70 میلیون جمعیت داریم همه سر همدیگه کلاه میذاریم.....
بلهههههههههه شما بیا تعرفه های ADSL ساری ببین بعد با تهران مقایسه کن......فحش میبندی به هر کسی که در قیمت ها نظارت میکنه نه تنها اینترنت بلکه بقیه کالا......
باز اوضاع اینترنت تو تهران بهتره

sm4

کاربر سایت
Aug 26, 2007
1,480
نام
میلاد
سلام
دوستان
==
نمیدونم روزنامه چی بود ولی گفته بود اینترنت پر سرعت و ارزان
به زودی تمام مطالبشو براتون مینویسم
==
راستی پول پاکستان اصلا ارزشی نداره ولی بازم

Dr_JavaD

کاربر سایت
Jan 7, 2007
456
روزنامه عصر ارتباط بود.

تازه افغانستان هم من یه جا خونده بودم سرعت یک مگ می ده . اما ما این سره Kb دعوا داریم

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
فقط میشه گفت lol :laughing:
شما ها هم خودتون رو زیاد اذیت نکنید.;)

koorosh

کاربر سایت
Jun 22, 2007
3,167
نام
El Duderino
خاک برسر (اخه به کی دقیقا فحش بدم من الان):biggrin1:
حالا اون که دیگه اصلا قابل مقایسه نیست ولی تو کشور این جرمن ها اینترنت 10 مگ تلفن همین شکلی(یعنی مثل اینترنت هرچی زنگ بزنی یه قیمت واحد داره و اینا)(البته فقط داخل کشور که میتونه بگی فلان کشور ها هم جزئش باشن) یا 20 یورو هستش یا 29 یورو که مطمئن نیستم ولی احتمالا اولیه
اِ اِ اِ الان یک هفتست یه میخوام یه (چیز) ناقابل 100 مگی رو دانلود کنم نمیتونم:(
جواد میدونه چی میکشم:biggrin1:

unR3aL

کاربر سایت
Apr 20, 2008
861
نام
اويس
مطلب بسيار جالبي بود.:biggrin1:
به قول استاد بنايي از ماست كه بر ماست!!;)

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
حقِِ شكايت نداريد چون خيلي از حقهاي ديگه رو زير پا ميذاريد.
2el73au.png

خيال نكنيد كه من همه ي بازيهام اريجيناله حتي يك بازي اصل هم لايسنس نكردم اما آي و آي نميكنم كه چرا سرعت اينترنت كمه... چون حقش رو ندارم.
هروقت ديگه بازي و نرم افزار دزدي به مغازه ها نبود، اونوقت بگيد كه چرا سرعت اينترنت كمه.

sm4

کاربر سایت
Aug 26, 2007
1,480
نام
میلاد
حقِِ شكايت نداريد چون خيلي از حقهاي ديگه رو زير پا ميذاريد.
2el73au.png

خيال نكنيد كه من همه ي بازيهام اريجيناله حتي يك بازي اصل هم لايسنس نكردم اما آي و آي نميكنم كه چرا سرعت اينترنت كمه... چون حقش رو ندارم.
هروقت ديگه بازي و نرم افزار دزدي به مغازه ها نبود، اونوقت بگيد كه چرا سرعت اينترنت كمه.

ببخشید من مغزم نمیکشه:biggrin1:
ربط اینترنت و بازی ارجینال در چیه؟
ناراحت نشی باور کن جدی گفتم

sm4

کاربر سایت
Aug 26, 2007
1,480
نام
میلاد
حالا چرا با پاكستان ؟
میخوای با امریکا یا اروپا مقایسش کنم:biggrin1:
خوب معلومه اونا اینتذنت گیگی:biggrin1:دارند ما بایتی:biggrin1:
==
با اینجور کشور ها که مثلا از خودمون پایین ترند مقایسه کنی بهتره
اینجوری میفهمی چقدر عقبی

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر