Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
این که تو تلگرام استفاده نمی‌کنی تقصیر منه؟
نفرین پاول دوروف بر تو باد!:>
استفاده میکنم...:D ولی اینکه سایت بسته شده یه مقدارش رو میندازیم گردن شما که از کله گنده ها هستی>:)
سایت=/=کانال های تلگرام:D
اما خوب به خاطر حرف پرهام که به نکته ی ظریفی اشاره کرد از این قضیه بی سر و صدا میگذریم:-"

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
نگفتم ری زیرو انیمه بدیه ری زیرو از خیلی جهات خوب کار شده و انیمه خوبیه و خودم لذت بردم گفتم شاهکار نیست چون یک انیمه شاهکار انیمه ای که از یک داستان قوی(مثل دث نوت و کد گیاس) یا از یک کارکتر قدرتمند(مثل لولوش) یا صحنه های اکشن جذاب(مثل هانتر و اتک) یا کارگردانی و داستان پردازی بی نقص(مثل فول متال) برخوردار باشه ری زیرو همه این ها رو داره منتها در حد نرمالش و نه به اندازه ی انیمه هایی که گفتم مثلا داستان پردازی ری زیرو در مقایسه با داستان پردازی فول متال کاملا چیز متوسطیه و... با ناناتسو باهات موافقم در مورد کد گیاس نمی دونم بهت چی بگم فقط می تونم بگم: باشد که هدایت شوی اگر هدایت هم نشدی باشد که به عذاب دچار شوی:D
داستان کُد که اصلا خاص نیست . اتفاقاً خیلی تکراریه و تو انیمه و فیلمهای زیادی انواع و اقسامش روایت شده . باگ هم زیاد داره . اما شخصیت پردازی و فضاسازیش خیلی خوبه .
دفترچه مرگ هم که با وجود یک ایده ناب و شروع فوق العاده در ادامه گند میزنه و نشون میده انسجام در روایت چقدر مهمه .
امتیاز بزرگ زیرو اینه که با وجود اقتباس از منابع زیاد ، انسجام و ریتمش رو از دست نمیده و منطق دنیای خودش رو هم نقض نمیکنه .
اتفاقاً زیرو انیمه تاپیه به خاطر اینکه هیچ چیز یونیکی نداره که بگی تا حالا دیده نشده اما همون دستمایه تکراری رو به بهترین شکل ممکن جلو میبره .
با شاهکار بودن بقیه اسامی هم مشکلی ندارم :D
اما خوب به خاطر حرف پرهام که به نکته ی ظریفی اشاره کرد از این قضیه بی سر و صدا میگذریم:-"
یادت نیست عمده مشکلاتی که من با کد گیاس داشتم چی بودن ؟ :D

آخرین ویرایش:

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
یادت نیست عمده مشکلاتی که من با کد گیاس داشتم چی بودن ؟ :D
من CG ندیدم... برای همین اصلا نمیدونم و اگر مشکلات رو تو اسپویلر گفتی باز نکردم:-"
ولی خوب...همین برچسب مکا خوردن کنار اسمش(هرچقدر کم) میتونه یکی از نکات منفیش در نظر گرفته بشه:D

---

در مورد Re Zero ... من که چندان فنش نبودم، کار خوبی بود...ولی اون همه هایپش... بخش عظیمیش رو من به خاطر وایفوهاش میدونم...که من هیچ حسی نسبت بهشون نداشتم...یا بهتر بگم حس منفی داشتم، چون به شدت با Maidجماعت و لباس اینجوری تو انیمه ها مشکل دارم:|
بعد چقدر ملت برا Ram و Rem غش و ضعف میرفتن...چه خبره بابا:-"

فقط اون Loop لعنتی ایده داستانی خوبی بود!

ولی در کل بخوام رتبه بندی کنم بین این کارهایی که شوت میشن تو یه دنیای دیگه، چندان برام اون بالاها نیست:D...پایین ها هم نیست البته:D

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,500
نام
mohammad
من CG ندیدم... برای همین اصلا نمیدونم و اگر مشکلات رو تو اسپویلر گفتی باز نکردم:-"
ولی خوب...همین برچسب مکا خوردن کنار اسمش(هرچقدر کم) میتونه یکی از نکات منفیش در نظر گرفته بشه:D
اونقدر درگیر هیجان داستان میشی که تهش یادت میره مکا بود:D حتما ببین

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
من مکا دوست دارم . از سبکهای مورد علاقمه . پس به این موردش گیر ندادم :|
اگر با تو دربارش بحث نمیکردم پس با کی بوده ؟ :-?
در مورد Re Zero ... من که چندان فنش نبودم، کار خوبی بود...ولی اون همه هایپش... بخش عظیمیش رو من به خاطر وایفوهاش میدونم...که من هیچ حسی نسبت بهشون نداشتم...یا بهتر بگم حس منفی داشتم، چون به شدت با Maidجماعت و لباس اینجوری تو انیمه ها مشکل دارم:|
بعد چقدر ملت برا Ram و Rem غش و ضعف میرفتن...چه خبره بابا:-"

فقط اون Loop لعنتی ایده داستانی خوبی بود!
خب هر انیمه یا مانگایی به خاطر یه چیزایی محبوب میشه دیگه .
همون موقع پخش فصل 1 یادمه اینجا انیمه محبوبی بود .
اون Loop که یجورایی بار اصلی روایت داستان رو به دوش میکشید هم خودش چیز اورجینالی نبود ولی لامصب به بهترین شکل ممکن ازش استفاده کرده بودن .

cloud _ strife

کاربر سایت
Aug 8, 2009
460
نام
کاوه
سلام

خب اینا رو شما داری میگی . هیچ دلیلی هم نمیاری . هرچی میگی دیدگاه خود شماست .
ولی امتیازات و نقدها چیز دیگه ای میگن .
داستان re-zero پرداخت خیلی خوبی داره . انسجام داره .
پاورآپ الکی نداره ( مشکلی که مثلاً ناناتسو به شدت ازش رنج میبره )
شخصیت پردازی خیلی قویه .
جزئیات سیاسی و اقتصادی دنیایی که شخصیت اصلی رفته اونجا خیلی دقیق پرداخت شدن .
و یک نکته دیگه هم هست . re-zero هنوز ادامه داره و معلوم نیست چجوری پیش بره . شاید تو فصل دو گند بزنه ، شایدم خیلی بره بالاتر .
بخوام با فصل اول Code Geass مقایسه کنم فصل 1 رو باید بگم 1 سر و گردن از اون بالاتره انسجامش .
فصل 1 کد پر از باگ و اتفاقات غیر منطقی بود که به تعدادیشون تو فصل 2 جواب داده شد و بعضی ها هم بی جواب موندن ( خودم الان یادم نیست و شاید آکیبا یا بقیه بچه ها یادشون باشه چه ایراداتی ازش میگرفتم اون موقع )
با تمام این حرفها بازم وقتی به امتیازات و محبوبیت Code Geass نگاه میکنم با خودم میگم شاید تنها مشکل انیمه اینه که من نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم و همین باعث شده اینقدر ایراد بگیرم ازش و هیچ وقت نمیگم قطعاً کار متوسطیه .

سلام!
خوب الان همون کاری رو که خودت می‌گی بقیه نکنن، داری انجام می‌دی. فصل 1 کدگیاس پر از باگ و...، تا اینجایِ حرفت قبول. ولی یه سوال، این همه باگ و... رو چرا توضیح نمی‌دی؟ الان ته ته‌اش من بخوام باهات بحث کنم، می‌یام و بهت می‌گم که اصلا باگ نداره. باید مصداقش رو هم مشخص کنی. دیگه وقتی این همه باگ داره، هر چقدر هم از زمان دیدنش گذشته باشه، دو سه تا از پلات هول هاش رو باید یادت بیاد دیگه :D
مثلا من با این حرفی که می‌گی Re-zero داستانش انسجام داشت، کاملا مخالفم. الانم می‌گم چرا همچین نظری دارم. در مورد کدگیاس هم انتظار دارم بیای و حداقل یه مورد از اون بی‌شمار حفره داستانیش رو مشخص کنی تا من بتونم اصلا دفاعی ازش انجام بدم یا اینکه منطقت رو قبول کنم.

اما در مورد re-zero... یه داستان باید تکلفیش با خودش معلوم باشه. یه مثال کلی می‌زنم. اگه نویسنده‌ای توی داستان، از زبان کاراکترها یا راوی، تاکید می‌کنه که دنیای داستان آکنده از جنگ هست و کاراکترهای داستان با هم مشکل دارند، این موضوع باید از دایره‌ی حرف خارج بشه و توی پلات داستان هم دیده بشه. مثلا اگر قرار بر مذاکره کردنه، تمام مشکلات این دنیا با یه صحبت دورهمی نباید حل بشه. اگه این اتفاق بیافته، داستان به قول شما فاقد انسجامه. این اتفاق نمونه بارز یه پلات هول است. چون بر اساس فضاسازی صورت گرفته من انتظار دارم که جناح‌هایِ مختلف جنگ با هم کنار نیان، ولی در عمل با یه مذاکره ساده همه‌ی مشکلاتشان حل می‌شه. این اتفاقی هست که برایِ re-zero هم می‌افته:
توی دو آرک ابتدایی داستان، من مخاطب چی از دنیایِ داستان می‌فهمم؟ فضاسازی صورت گرفته از دنیا چه چیزی رو به من انتقال می‌ده؟ من می‌فهمم که سوبارو وارد یک دنیایِ به شدت بی‌رحم شده. دنیایی که اگه قابلیت بازگشت به زندگی رو نداشته باشه، خیلی راحت ازش حذف می‌شه. آرک سوم یه تفاوت عمده با آرک‌های قبلی داره. تهدیدی که مقابل سوبارو قرار گرفته، یعنی gluttony (همون نهنگه!)، به مراتب جدی‌تر از آرک‌های قبل هست. این موضوع دقیقا حکم یه شمشیر دو لبه رو برایِ نویسده داره. طبیعتا جذابیت‌هایی که رویارویی با gluttony داره، با مراتب بیشتر از رویارویی‌های قبلیه سوبارو هست. اما هر چقدر که یک مانع بزرگتر باشه، نویسنده داستان هم کار سخت‌تری برای از میان بردنش داره. سوبارو برایِ اینکه این مانع رو از مقابلش برداره، نیاز هست که با سایر قدرت‌های داستان مذاکره کنه. سوال، این سایر قدرت‌ها چه کسانی‌اند؟ این افراد شامل اصلی‌ترین قدرت‌های یک کشور اند و از قضا، رقیب سوبارو هم محسوب می‌شن. یا توجه به فضاسازی‌های صورت گرفته، چه انتظاری باید از ادامه داستان داشته باشیم؟ اینکه سوبارو، که هنوز هیچ جایگاه به سزایی توی این دنیا به شدت بی‌رحم نداره، نتونه قدرت‌های اصلی یه کشور رو راضی به همکاری کنه. حالا اومدیم و راضی کرد، چرا باید قدرت‌های اصلی یه کشور سر قولی که به رقیبشون دادن، بمونن؟ از این آرک به بعد، یه پلات هول اساسی توی داستان به وجود می‌یاد. دنیایی که قرار بود با توجه به فضاسازی‌ها دنیایِ بی‌رحمی باشه، تبدیل به دنیایی می‌شه که تمام بدی‌هاش متمرکز توی یه گروه می‌شه، همون گروهی که طرفدار جادوگر هستند. الان به غیر از اون دختر لوسه، که بنده خدا دل پاکی هم داره، بقیه رقیب‌های سوبارو برای ملکه شدن، همه بدون استثنا آدم‌های خوبی هستند. همه‌شون قراره این مملکت رو آباد کنن! این به کنار، توی این دنیا به غیر از اون گروه طرفدار جادوگر، هیچ آدم بدی انگار وجود نداره. آدم بده‌اش، اون شوالیه با موهایِ بنفش بود، که اتفاقا مشخص می‌شه که طرف اِندِ روحیه جوانمردی و ... هست.
عدم انسجامی که ازش صحبت می‌کنی، یعنی همین. یعنی تبدیل شدن یه دنیای بی‌رحم به دنیایی که تنها آنتاگونیست‌اش یه گروه مشخص هست و بقیه‌ی آدم‌هاش، به جز یه دختر لوس، شخصیت‌های خوبی‌ان.

آخرین ویرایش:

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
میگی داستان کد گیاس خاص نیست و تکراریه ۵ تا انیمه شبیه کد گیاس معرفی کن بریم ببینیم یکسره میگی پر از باگ بود چند مورد از باگ هاشو بگو تا بررسی کنیم
برای این مورد باید بشینم دوباره از اول نگاه کنم انیمه رو که برای من مثل شکنجه میمونه دوباره دیدن کد گیاس . پس بحثشو همینجا تمام کنیم .
مورد دث نوت که میگی گند زد درسته بعد از قسمت ۲۵ ۲۶ هیجان و قشنگی قبلو نداشت ولی دلیلش بخاطر داستان نبود
دلیلش بخاطر مرگ ال و جایگزین کردنش با یک کارکتر مسخره مثل نیر بود
مرگ یک کاراکتر چیزی غیر از خط داستانیه ؟ این توجیح دیگه واقعاً مسخرست . اینکه یک کاراکتر رو حذف کنی و نتونی جایگزین مناسبی براش پیدا کنی قطعاً ضعف داستانی جساب میشه .
سلام!
خوب الان همون کاری رو که خودت می‌گی بقیه نکنن، داری انجام می‌دی. فصل 1 کدگیاس پر از باگ و...، تا اینجایِ حرفت قبول. ولی یه سوال، این همه باگ و... رو چرا توضیح نمی‌دی؟ الان ته ته‌اش من بخوام باهات بحث کنم، می‌یام و بهت می‌گم که اصلا باگ نداره. باید مصداقش رو هم مشخص کنی. دیگه وقتی این همه باگ داره، هر چقدر هم از زمان دیدنش گذشته باشه، دو سه تا از پلات هول هاش رو باید یادت بیاد دیگه
پست خودمو ارسال کردم و بعدش پست تو رو دیدم .
جوابم همون جواب بالاست . هیچی از کد گیاس یادم نیست و اعصاب دوباره نگاه کردنشم ندارم (شاید به خاطر همین بی علاقه نگاه کردنشه که الان هیچی ازش یادم نیست ) پس احترام میذاریم به محبوبیتش و میگیم انیمه خوبیه .
-----
درباره Re Zero هم که هنوز تمام نشده . باید ادامه پیدا کنه تا مشخص بشه چه جایگاهی خواهد داشت . اما با اون سافت شدن و جوانمرد شدن همه تو انیمه مخالفم .
هنوز هم هر کدوم از جناحین دنبال منافع خودشون هستن و نمیشه یک اتحاد نوپا که سرانجامش هم مشخص نیست رو به معنی تمام شدن اختلافات تو قلمرو دونست .
-----
پ.ن : استفاده از تگ اسپویلر هم فراموش نشه لطفاً .
------
در یک زمانهایی همچین نظری درباره Re Zero داشتم که خودمم اصلاً یادم نبود :
پ.ن : Re Zero داره خیلی مضخرف دنبال میشه . تقریباً از قسمت 15 یا 16 کشش رو برام از دست داده و به سختی دارم میبینمش . چند قسمته داره دور خودش میچرخه فقط .
:D
اما نتونستم نوشته هام درباره کد گیاس رو پیدا کنم .

آخرین ویرایش:

Straw Hat Luffy

کاربر سایت
Jul 15, 2019
394
نام
عارف
اقا من تسلیمم re zero و yuri on ice شاهکارن دث نوت و کد گیاس هم پر از ایرادن و اصلا شاهکار نیستن فول متال هم زمان خودش خوب بوده و الان یک اثر بول شته بحثو بیشتر از این کشش ندیم و همینجا تمامش کنیم‌.
پرهام دمت گرم عجب حافظه ای داری:D

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
به مناسب تغییر بحث یه فن آرت از انیمه Kuroko no basuke می ذارم که سال پیش کشیدم <:-P

هفته پیش هم یه فن آرت از John Wick کشیدم اونم ضمیمه کردم که بدونید سبک اصلی کارم پرتره های رآل هستش نه کارتونی هه هه

Attachments

• Kuroko no Basket.jpg
    Kuroko no Basket.jpg
    761.5 KB · مشاهده: 31
  • Sahar - Kuroko no basuke.jpg
    Sahar - Kuroko no basuke.jpg
    983.5 KB · مشاهده: 33
  • Sahar - John wick resize.jpg
    Sahar - John wick resize.jpg
    281.1 KB · مشاهده: 35

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
پرهام دمت گرم عجب حافظه ای داری:D
البته بعدش پست داشتم که از قسمت 20 دوباره انیمه برگشته به روال سابق و پرقدرت ادامه میده :D
فول متال هم زمان خودش خوب بوده و الان یک اثر بول شته
با این مخالفم . فول متال قطعاً در هر دورانی شاهکاره :D

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
اصلا بحث از همین شروع شد دیگه:D
میخواستیم مخالفین فول متال رو آتیش بزنیم:D

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
دوستان کسی بلک کلاور و بروتو رو دنبال میکنه.
هر دو انیمه رو خیلی وقته ول کردم اما کنجکاو شدم بدونم الان تو چه وضعیتی هستن.
ارزش دنبال کردن رو داره؟
black clover که ۱۰۰ در ۱۰۰ ارزش دیدن داره و خیلی بهتر شده!حتما برو سراغش و ادامه بده!
بروتو رو هم نمی دونم‌ خودم‌ یه ۴۰ ۵۰ قسمتی دیدم ولی به دل نمیشینه اصلا :D

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی

۱۰۰٪ موافقم :clap:

دوستان کسی بلک کلاور و بروتو رو دنبال میکنه.
هر دو انیمه رو خیلی وقته ول کردم اما کنجکاو شدم بدونم الان تو چه وضعیتی هستن.
ارزش دنبال کردن رو داره؟

من از قسمت ۷۰ به بعد دیگه Black Clover رو ول کردم خیلی خیلی الکی کشش می دن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر