تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

Amir_ariamehr2003

کاربر سایت
May 16, 2006
32
نام
Amir
سلام
امیدوارم که فرومزها مثل سابق بسیار پویا باشن که مجرم اصلی موبایلهای هوشمند هستن که مردم کمتر به این فرومها سرمیزنن...
القصه :
یه گرافیک سافایر 4گیگابایت دارم که به محض ورود به منوی بازی و حتی نه داخل شدن توی فضای اصلی بازی , چنان فنش شروع به چرخیدن میکنه که هم صدای ناخوشایند چرخش و هم حداقل 2درجه گرکتر شدن محیظ اتاق باعث آزار خودم(البته آسایش خودم به درک) و هم موجب سلب آسایش خانواده میشه .

حالا دوتا پرسش
اگه با درایور جدید مشکل کمتر میشه که بگید بخصوص چه شماره یا ورژن کاتالیست رو برم دانلود کنم ؟؟؟

و اینکه آیا میشه فن کارت گرافیک رو عوض کنم و مدل جدیدتری بندازم که هم روونتر و هم کم صداتر کارکنه ؟؟؟

این لینک , دقیقا مدل کارت گرافیک بنده هست و دقیقا باهمین مدل فن :

SAPPHIRE Radeon R9 290 DirectX 11.2 100362SR Video Card - Newegg.com

خدایی هنوز که هنوزه بیش 95درصد بازیها رو فول دیتلز اجرا میکنم و اون 5درصد باقیمونده مطمدنم که بخاطر رم پایینم هست یعنی فقط8گیگابایت

سرتون رو دردآوردم و امیدوارم زودتر به پاسخ برسم .

پیشاپیش سپاس از وقتی که میزارید .

amir*

کاربر سایت
Jan 26, 2011
446
سلام
امیدوارم که فرومزها مثل سابق بسیار پویا باشن که مجرم اصلی موبایلهای هوشمند هستن که مردم کمتر به این فرومها سرمیزنن...
القصه :
یه گرافیک سافایر 4گیگابایت دارم که به محض ورود به منوی بازی و حتی نه داخل شدن توی فضای اصلی بازی , چنان فنش شروع به چرخیدن میکنه که هم صدای ناخوشایند چرخش و هم حداقل 2درجه گرکتر شدن محیظ اتاق باعث آزار خودم(البته آسایش خودم به درک) و هم موجب سلب آسایش خانواده میشه .

حالا دوتا پرسش
اگه با درایور جدید مشکل کمتر میشه که بگید بخصوص چه شماره یا ورژن کاتالیست رو برم دانلود کنم ؟؟؟

و اینکه آیا میشه فن کارت گرافیک رو عوض کنم و مدل جدیدتری بندازم که هم روونتر و هم کم صداتر کارکنه ؟؟؟

این لینک , دقیقا مدل کارت گرافیک بنده هست و دقیقا باهمین مدل فن :

SAPPHIRE Radeon R9 290 DirectX 11.2 100362SR Video Card - Newegg.com

خدایی هنوز که هنوزه بیش 95درصد بازیها رو فول دیتلز اجرا میکنم و اون 5درصد باقیمونده مطمدنم که بخاطر رم پایینم هست یعنی فقط8گیگابایت

سرتون رو دردآوردم و امیدوارم زودتر به پاسخ برسم .

پیشاپیش سپاس از وقتی که میزارید .
دوست عزیز من تجربه رفرنس ندارم اما تا اونجایی که خوندم و میدونم سرعت فن بیشتر از 45 تا 50 درصد این نوع از کارت ها باعث صدای جت! میشه که کارایی بالایی نمیده در مقابل دما
پس بهتر سرعت رو حداکثر 50 در صد بزاری و در مقابل با آندر ولت (و یا کلاک) دما رو بیاری پایین و همچنین با روشن کردن vsyn برای قفل فریم و یا نرم افزار ریواتیونز جلوی افزایش فشار از کارت رو بگیری
و اگر همچنان دما زیاد هست باید از برخی تنظیمات گرافیکی بازی که فشار میاره به گرافیک رو کم کنی .
برای عوض کردن هم من فکر میکنم باید کلا با سینک تغییر بدی که به مدل کارتت بخوره مثلا گرافیک سوخته هم رده بگیری که همون سینک و فن رو حدودی 200 ت پول نیاز باشه
بازم من تجربه اینا رو ندارم بازم بزار دوستان وارد کمک کنن منم اینایی که میدونستم رو (حالا درست یا غلط)واست نوشتم شاید کمکی کرده باشم
البته واسه درایور هم بعضی درایورها مشکل دارن سعی کن نسخه Whql و نسخه نهایی رو بگیری (حالا بوده حتی نسخه whql هم باگ داشته باشه!)

آخرین ویرایش:

amirarsenal

کاربر سایت
Dec 5, 2010
520
نام
امیر
آقا من جدیدا یه مشکل پیدا کردم عجیب
کارت گرافیکم GTX 970 زمانی که صفحه رنگ آبی آسمانی میشه(مخصوصا تو بازی Fortnite یا تو سایتهای که زمینه قالبشون اون رنگ تصویر یه لحظه سیاه میشه بعد میاد
گاهی اوقاتم 2 3 بار میشه
حالا نمیدونم از گرافیکه یا مانیتور :-??

kamivh1

کاربر سایت
Aug 29, 2010
198
سلام من لپتاپ asus n551vw دارم cpu i7 6700hq gpu 960m تو یوتیوب بنچمارکاش و میبینم ولی به من اون فریمهایی که تو بنچمارکها هست و نمیده؟ با msi afterburner نگاه میکنم دماش که میرسه به 82 throttle میشه و clock از 1200 هرتز میاد پایین رو 900! بردم برای سرویس دستگاه مرکز سخت افزار ایران ولی تغییری ایجاد نشد! مث که تعمیرکارشون اینکاره نبود!

آخرین ویرایش:

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
یعنی واقعا پشیمونم 970 ام گذاشتم کنار رفتم 5700XT خریدم!
توی BF V یک مشکلی خوردم از وقتی کارت گرافیکی جدید گرفتم! بازی رو وقتی فول اسکرین میزارم بعد 5 ثانیه فیریز میشه باید آلت تب بگیر بیام بیرون دوباره برم تا راه بیوفته! مگر در حالت ویندوز بزارم تصویر رو تا نمایش بده!
توی RDR2 هم این مشکل داشتم! مثکه وقتی DX12 روشنه اینطور میشه!!!
برای تعویض کارت گرافیکی هم ویندوز باید عوض بشه؟

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,243
نام
سروش
توی BF V یک مشکلی خوردم از وقتی کارت گرافیکی جدید گرفتم! بازی رو وقتی فول اسکرین میزارم بعد 5 ثانیه فیریز میشه باید آلت تب بگیر بیام بیرون دوباره برم تا راه بیوفته! مگر در حالت ویندوز بزارم تصویر رو تا نمایش بده!

درایورت اپدیته؟

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
درایورت اپدیته؟
آره آخرین درایوره! من با 970! اصلا هیچ مشکلی نداشتم!
بعد حالا این نیست فقط
8 گیگ رم کارت گرافیکه! بعد 16 گیگ رم دستگاه الان برای RDR حتما باید برم مموری مجازی تعریف کنم وگرنه بازی نمیاد! هر چند بار یک بار هم وسط بازی یهو ارور میده حافظه مجازی اتون پر شد!!!!!!!!!!

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,243
نام
سروش
آره آخرین درایوره! من با 970! اصلا هیچ مشکلی نداشتم!
بعد حالا این نیست فقط
8 گیگ رم کارت گرافیکه! بعد 16 گیگ رم دستگاه الان برای RDR حتما باید برم مموری مجازی تعریف کنم وگرنه بازی نمیاد! هر چند بار یک بار هم وسط بازی یهو ارور میده حافظه مجازی اتون پر شد!!!!!!!!!!

شما لازم نیست تعریف کنی بذار رو auto paging باشه
برای اون باگ اولم برو تو پروفایل بازی enhanced sync اف کن ببین چی میشه

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
شما لازم نیست تعریف کنی بذار رو auto paging باشه
برای اون باگ اولم برو تو پروفایل بازی enhanced sync اف کن ببین چی میشه
همون رو تعریف کردم الان! ولی تا قبل این بازی اصلا لازم نبود!
اونم آف هست! روی DX12 فقط اینطور میشه روی وولکان یا Dx11 اوکی هست همین RDR2 یا BFV وقتی DX12 میزارم اینطوره!

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746

منم مشکل شمارو داشتم ، از 1080 امدم روی 5700XT و به یک سری مشکلات خوردم.تقریبا 90% مشکلاتو به صورت زیر حل کردم بعد کلی گشتن و خوندن.
  1. DDU نصب کن.
  2. اگر ویندوز 10 هستی Automatic Driver Downloads رو غیر فعال کنید.
  3. درایور قبلی رو پاک کن از کنترل پنل ، ریستارت.
  4. درایور قبلی (برای Nvidia) با DDU پاک کن ، ریستارت.
  5. درایور قبلی (برای AMD) با DDU پاک کن ، ریستارت.
  6. Safe Mode بیا و با DDU درایور Nvidia پاک کن ، ریستارت.
  7. Safe Mode بیا و با DDU درایور AMD پاک کن ، ریستارت.
  8. درایوری که الان میدونین مشکلی نداره نصب کنین (نسخه که کمترین مشکلات رو داره)
چندتا نکته دیگم بود شاید که الان یادم نیست ، ولی این لینک Reddit که خودم ساختم و خیلیا کمک کردن و یک جمع بندی کلی نوشتم تهش که مشکلاتو خیلی کم کرد.

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
منم مشکل شمارو داشتم ، از 1080 امدم روی 5700XT و به یک سری مشکلات خوردم.تقریبا 90% مشکلاتو به صورت زیر حل کردم بعد کلی گشتن و خوندن.
  1. DDU نصب کن.
  2. اگر ویندوز 10 هستی Automatic Driver Downloads رو غیر فعال کنید.
  3. درایور قبلی رو پاک کن از کنترل پنل ، ریستارت.
  4. درایور قبلی (برای Nvidia) با DDU پاک کن ، ریستارت.
  5. درایور قبلی (برای AMD) با DDU پاک کن ، ریستارت.
  6. Safe Mode بیا و با DDU درایور Nvidia پاک کن ، ریستارت.
  7. Safe Mode بیا و با DDU درایور AMD پاک کن ، ریستارت.
  8. درایوری که الان میدونین مشکلی نداره نصب کنین (نسخه که کمترین مشکلات رو داره)
چندتا نکته دیگم بود شاید که الان یادم نیست ، ولی این لینک Reddit که خودم ساختم و خیلیا کمک کردن و یک جمع بندی کلی نوشتم تهش که مشکلاتو خیلی کم کرد.
مث سگ پشیمونم که رفتم AMD خریدم! یعنی مث سگ پشیمونممممممممممممممممممممممم
یه پورت HDMI داره کارت گرافیکی! تا دیروز داشت کار میکرد! رفتم یه تبدیل HDMI به Display Port گرفتم که از اون برای تلویزیثون استفاده کنم!
اول هرکار کردم نشناخت تلویزیون گفتم ریست کنم حل میشه. ریست که کردم، چیشد؟ چیشد؟ هیچی دیگه تصویر ندارم!!!! اصلا HDMI دیگه کار نمیکنه! حتی بوت رو هم نشون نمیده بعد از دیسپلی پورته که تصویر میگیرم بوت نشون میده ویندوز رو نمیاره! از طریق سیف مد میرم با DDU درایور AMD پاک میکنم بعد ریست میکنم میاد بالا تا درایور نصب میکنه تصویر سیاه میشه!!
چه غلطی کردیم به خدا . . .
میگفتن AMD آشغال ولی فکر نمیکردم!!!

الانم موندم چیکار کنم والا! ویندوزم رو که نمیتونم عوض کنم کلی بازی اشتراکی و... روش هست! درایور هم که این شده . . .

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
مث سگ پشیمونم که رفتم AMD خریدم! یعنی مث سگ پشیمونممممممممممممممممممممممم
یه پورت HDMI داره کارت گرافیکی! تا دیروز داشت کار میکرد! رفتم یه تبدیل HDMI به Display Port گرفتم که از اون برای تلویزیثون استفاده کنم!
اول هرکار کردم نشناخت تلویزیون گفتم ریست کنم حل میشه. ریست که کردم، چیشد؟ چیشد؟ هیچی دیگه تصویر ندارم!!!! اصلا HDMI دیگه کار نمیکنه! حتی بوت رو هم نشون نمیده بعد از دیسپلی پورته که تصویر میگیرم بوت نشون میده ویندوز رو نمیاره! از طریق سیف مد میرم با DDU درایور AMD پاک میکنم بعد ریست میکنم میاد بالا تا درایور نصب میکنه تصویر سیاه میشه!!
چه غلطی کردیم به خدا . . .
میگفتن AMD آشغال ولی فکر نمیکردم!!!

الانم موندم چیکار کنم والا! ویندوزم رو که نمیتونم عوض کنم کلی بازی اشتراکی و... روش هست! درایور هم که این شده . . .

بقیه مشخصات سیستمون چیه ، مخصوصا پاور ؟ مدل دقیق.
تست کنید روی یک سیستم دیگه با یک سیم دیگه.

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
داشت کار میکرد! الان ۹۷۰ ام زدم ادکی هست!!!
من پاورم گرین ۶۵۰ هست
سی پی یو ای ۵ ۷۴۰۰
مادربرد هم اچ ۱۱۰!
رم هم ۱۶ گیگ
همه چی اوکی بود همه چی! از این مبدل دیسپلی پورت به اچ دی ام‌ای گرفتم وصل کردم که تلویریون هم بشناسه دیگه نیمد! دیگه اصلا پورت اچ‌دی ام‌ای اش کار نمیکنه فقط همین‌دیسپلی پورته الانمتا درایور نریختی تصویر هست درایور میریزی دیگه هیچی نشون نمیده ریست میکنی بوت رو نشون میده میخواد بیاد تو ویندوز میره تصویر!!
تو نت گشتم خیلی ها این مشکل دارن هیچکس خم هیچ راه حلی نداره براش :/

----
یک کامپیوتر دیگه دارم با همین مادربرد اونم همین مشکل‌رو دارع!!! مشکل اساسی تر من اسنخ ک چرا اصلا پورت hdmi دیگه کار نمیکنه؟؟؟؟ راه و روشی داره راه انداختنش یا چی؟‌چرا اینطور شده؟؟
میتونه به خاطر اداپتور دیسپلی پورت به اچ دی ام ای باشه؟؟ که وقتی درایور میریزم تصویر نمیده؟؟

آخرین ویرایش:

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
اقا شما با پورت اچ دی ام ای اش وصل کردی یا دیس پلی پورت؟؟؟

من دیگه روانی دارم میشم ‍♂️
از دیروز هر کاری‌کزدم هیچی که هیچی! تصویر نمیده که نمیده. ۹۷۰ میزارم ادکی هست!
حتی یک حرکتی‌زدم و اونم این بود که اومدم با انی دسک ریموت گرفتم و موقع نصب درایور درست وقتی که رزولیشن از ۷۲۰ میاد رو ۱۰۸۰ تصویر دیگه رو مانیتور بر نمیگرده!
نمیدونم دیگه چه مرگشه؟ مبدل دیسپلی به اچ دی ام خوب نیست؟
تا پنج شنبه به پورت اچ دی ام ای داشت تصویر میداد لعنتی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر