آموزش 12 ولت کردن فن های کنسول Xbox 360 (به سه روش)

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
عکس آداپتور : اینجا
out put : 12v ---1A
in put 220v 50HZ 17w
مارکش OEM مدلش : AD-121A2K ساخت چین
من فن ها را هم به تنهایی امتحان نکردم که ببینم فرقی داره یا نه فردا امتحان میکنم
امکان داره ایراد از آداپتور باشه ؟
خیلی ممنون

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
عکس آداپتور : اینجا
out put : 12v ---1A
in put 220v 50HZ 17w
مارکش OEM مدلش : AD-121A2K ساخت چین
من فن ها را هم به تنهایی امتحان نکردم که ببینم فرقی داره یا نه فردا امتحان میکنم
امکان داره ایراد از آداپتور باشه ؟
خیلی ممنون

فن ضعیف رو هم تنها و جفت تست کنید...ببنید چطوری هستش

اول بهتره همه چیز رو از سوی اداپتور ببینم، چون معمولاً گزارش شده بود از اعضا که حتی اداپتورهای 2 آمپری هم استفاده کنند ولی سرعت فن ها کم بوده
این به خاطر بی کیفیت بودن اداپتور هستش که وقتی یک فن رو بهش وصل میکند خوب جواب میده ولی دوتا رو جواب گو نیست.

بهتره که با دقت تست کنید...و مراقب سیم ها باشید که جا به جا نزنید

حالا فن کدوم سمت هستش GPU or CPU...خیلی تو چشم هستش که آرامتر هستش

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
وقتی پشت کنسول به من باشه میشه فن سمت راست(شرمنده نمیدونم کدوم cpu و کدوم Gpu ـه)
تفاوت بینشون خیلی هست و واضحه البته فن کند تر از حالت عادی یعنی ولتاژ اولیه ای که ماکروسافت براش در نظر گرفته تند تره ولی نمیدونم چرا از اون یکی خیلی کند تره البته اون یکی خیلی خیلی تند میچرخه تفاوتشون به این حده که پرکه های فن کند تر هنگام چرخش دیده میشه( نه خیلی زیاد) ولی اون یکی به هیچ وجه
من فردا به صورت تک تک هم تست میکنم و باهاتون در میون میذارم خیلی ممنونم :love:

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
خلیل جان یک جا رفتم بهم گفت آداپتور 1 آمپری 12 ولت داریم 12000 تومان و جنسش خیلی خوبه میخواستم بپرسم اگه فردا تست کردم و فن به صورت جداگانه از کندی در اومد لازمه که برم اونو بخرم ؟ خیلی گرونه

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
خلیل جان یک جا رفتم بهم گفت آداپتور 1 آمپری 12 ولت داریم 12000 تومان و جنسش خیلی خوبه میخواستم بپرسم اگه فردا تست کردم و فن به صورت جداگانه از کندی در اومد لازمه که برم اونو بخرم ؟ خیلی گرونه

کنسول شما اگر کنار کیس PC هستش...میتوانید برق اون رو از تو PC تامین کنید.
سیم زرد 12 ولت هستش و سیم سیاه منفی یا همون GND هستش (تصویر زیر)

atx-psu-pinouts.gif

میتوانید یک کانکتور خوب براش درست کنید به همراه یک کلید، به تصویر زیر نگاه کنید، یک FAN معمولی PC هستش که تو اکثر کیس ها یکی هستش.

startech.com-ever-lubricate-bearing-pc-case-fan-p_459112vb.png

کانکتور یک FAN معمولی PC هستش قسمت مادگی کانکتور اون مورد نیاز هستش برای ساخت یک کابل مناسب (کانکتور سفید بالایی)

اون رو از توی یک فن خارج میکنید (قطع میکنید) و فن رو مستقیم میکند که فن کار کنه
سپس دو سیم بلندی که برای انتقال برق ولتاژ پایین مناسب هستش رو به سیم زرد (مثبت12) و سیم سیاه وصل میکند

سپس وسط های سیم مثبت یک کلید خوب نصب میکنید (کلید چراغ خواب) که برای خاموش و روشن کردن فن مشکلی نداشته باشید.

در نهایت دو سیم مثبت و منفی رو به سیم های فن اصلی کنسول وصل میکند و استفاده میکند.

اینطوری هم خاموش و روشن شدن FAN کنسول دست شما هستش و هر وقت بخواید کنسول رو جا به جا کنید کافی هستش کانکتور سفید ای که داخل کیس هستش رو جدا کنید که سیم آزاد بشه.

++++++++++++

اگر هم مکان کیس PC و کنسول در نزدیکی هم نیست و یا دوست ندارید اون روش استفاده کنید و با اداپتوری که دارید به نتیجه ای نمی رسید
میتوانید اون آداپتور 12 هزار تومنی رو بخرید و تست کنید

ولی
اگر واقعاً همین اداپتور ضعیف هستش و به صورت تکی سرعت اون فن روی MAX هستش...اگر این اداپتور ارزان قیمت هستش یکی دیگه بخرید و بزارید برای اون یکی فن، یعنی برای هر فن یک آداپتور باشه.

اینطوری هزنیه ی نهایی کمتر میشه، فقط باید مراقب باشید که همیشه قبل بازی هر دو آداپتور در برق باشند و فن ها نیز روشن باشند

+++++++++++

یک بار آداپتور 12 ولت 1 آمپری رو قیمت کردم...چیزی در حدود 4 تومن بودش...جنسش خوب میزد

ولی من خودم یک پاور 230 وات دارم که برای انطور کارها ازش استفاده میکنم و همچنین یک آداپتور 4 آمپری 48 وات، البته هنوز کنسول ندارم که ازشون استفاده ی مفید کنم

http://sites.google.com/site/p0lic3110sil2/PSU10.JPG
http://sites.google.com/site/p0lic3110sil2/PSU12.jpg
http://sites.google.com/site/p0lic3110sil2/PSU14.jpg

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
اگه من بخوام کنسول رو 9 ولت کنم(12 ولت نه ها 9 ولت) اونم از داخل کنسول باید چی کار کنم؟

محمد جان این مطلب به شما کمک میکنه
Easiest Way To 12v The Fans!, Includes Instructions for 7 and 9 volt

متاسفانه وقت توضیح دادن در این ساعت نیست...اگر مشکلی بود بگید تا آخر شب که دوباره انلاین میشم توضیح بدم

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
پس قربون دستت اگه یکی از سیمهای درایو هست که 9 یا 7 و... هست بهم بگو! چون جرات استفاده از اون IC ها رو ندارم! یه وقت سیم ول میشه اتصالی بوجود میاد.
میخوام هرچی باشه به غیر از 12 ولت
12 ولت با اینکه خیلی خوبه اما چون از حداکثر قدرت فن استفاده میکنه صدای نا هنجاری تولید میکنه و فن نرم کار نمیکنه.

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
پس قربون دستت اگه یکی از سیمهای درایو هست که 9 یا 7 و... هست بهم بگو! چون جرات استفاده از اون IC ها رو ندارم! یه وقت سیم ول میشه اتصالی بوجود میاد.
میخوام هرچی باشه به غیر از 12 ولت
12 ولت با اینکه خیلی خوبه اما چون از حداکثر قدرت فن استفاده میکنه صدای نا هنجاری تولید میکنه و فن نرم کار نمیکنه.

بهترین کار استفاده از آداپتور است! که هرموقع خواستی بزاریش روی 9 و هرموقع خواستی بزاریش روی 12

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
من چون حافظه درستی ندارم خارجی اصلا به دردم نمیخوره! یه لحظه امکان داره روشن شه ولی فنا خاموش باشن!

انجمن 1000

Sam Fisher
کاربر سایت
Jun 5, 2008
737
نام
Sam Fisher
سلام دوستان من برای خنک نگهداشتن کنسولم 2تا فن کیس 12ولت ویه آداپتور 12ولت با مارک آلفا و 3تا بس زیپی تهیه کردم ابتدا 2تا فنها رو توسط 2تا از بسهای زیپی بصورت عمودی از طریق دو سوراخ لبهای فنها بهم متصل کردم وسپس دو فن را توسط 1 بس زیپی ازطریق رد کردن بس از سوراخهای پشت کنسول دقیقا روبروی فنهای داخل کنسول ،2تا فنها رو به کنسول متصل کردم و حال باوصل کردن سر سیمهای فن به آداپتور و روشن کردن فنها از بر خورد نکردن پرهای فنها به بدنه کنسول اطمینان حاصل کنید وتمام ، من الان یکماه از این طریق دارم به آسانی استفاده می کنم .مزای اینکار1- سرعت خنک کردن بالا 2- صدای کم 3-هزینه کمتر

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
سلام دوستان من برای خنک نگهداشتن کنسولم 2تا فن کیس 12ولت ویه آداپتور 12ولت با مارک آلفا و 3تا بس زیپی تهیه کردم ابتدا 2تا فنها رو توسط 2تا از بسهای زیپی بصورت عمودی از طریق دو سوراخ لبهای فنها بهم متصل کردم وسپس دو فن را توسط 1 بس زیپی ازطریق رد کردن بس از سوراخهای پشت کنسول دقیقا روبروی فنهای داخل کنسول ،2تا فنها رو به کنسول متصل کردم و حال باوصل کردن سر سیمهای فن به آداپتور و روشن کردن فنها از بر خورد نکردن پرهای فنها به بدنه کنسول اطمینان حاصل کنید وتمام ، من الان یکماه از این طریق دارم به آسانی استفاده می کنم .مزای اینکار1- سرعت خنک کردن بالا 2- صدای کم 3-هزینه کمتر

این تاپیک برای 12 ولت کردن فن های کنسول، برای معرفی روش های کولینگ باید به تاپیک زیر مراجعه کنید
معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

کوتاه در مورد کاری که کردید عرض کنم که این کارها قدیمی هستش و سابقاً نیز اعضای سایت این کارها رو انجام داده بودند
حال اینکه نه دقیقاً به روش اتصال شما ولی پایه ی کار همان است.

این کار تاثیر خودش داره ولی در مقابل 12 ولت و SDM حرف چندانی برای گفتن ندارند و نمی تواند در حد این دو روش ساده ظاهر شود.

در مورد هزینه هم 12 ولت کردن فن ها و روش SDM کمتر از این روشی که انجام دادید هزینه دارد.

روش SDM
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=16152

جاسپر هست خلیل جان.

محمد جان، در کار X360 دادن جزئیات از همان ابتدای کار بسیار مهم هستش. چون برای جسپر زیاد پیشنهاد نمیشه که 12 ولت داخلی انجام داد.
چون توان پاور کنسول (PSU) نسبت به دو برد قبلی کمتر شده و ممکن هستش با 12 ولت کردن مشکلاتی برای کنسول رخ دهد.

در هر حال انجام 12 ولت خارجی برروی برد جسپر بهترین گزینه و ایمن ترین حالت هم برای پاور و هم برای قطعات درونی کنسول است.

همین پیشنهاد هم برای سایر بردها هم داده میشه، چون دیگه از نظر بنده 12 ولت داخلی منسوخ شده

بهترین ولتاژ هم برای نشنیدن صدای بد 12 ولت، ولتاژ 10 هستش که کمترین صدا ولی نزدیک ترین کارایی رو به 12 ولت داره.

برای فراموشی هم اینقدر چیز کوچکی نیست که بخواید فراموش کنید...صدای اون اینقدر زیاد هستش که موقع روشن کردن متوجه میشید که فن ها خاموش هستند.
اگر هم موقعه ای فراموش کردید، تا زیر 2 دقیقه چندان مشکل خاصی برای کنسول رخ نمیده که بدون فن کار کنند.
( میتوانید یک برچسب نوشته دار بزنید روی قاب کنسول که فراموش نشود..!)

اگر هم بازم اسرار برای روشی دارید که نیازی به بررسی فن ها موقع روشن کردن کنسول نداشته باشید
یک سری به میثم قربانی بزنید، ایشون یک Kit دارند که در کنسول نصب میشه و 12 ولت خارجی انجام میدند
اداپتور برق فن ها رو همیشه در برق میزنید و وقتی شما کنسول رو روشن میکنید، برق اداپتور نیز فعال میشه و فن ها در همان صدم ثانیه روشن میشه.

در نهایت دیگه تصمیم با خودتان هستش، که بدید به میثم جان Kit نصب کنند و یا خودتان 12 ولت کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر