Final Fantasy XV

آیا از عملکرد Final Fantasy XV راضی بودید؟


  • مجموع رای دهنده‌ها
    148

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
12,420
21,535
نام
ماکان
هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

Final Fantasy XV SPOILER THREAD


Final Fantasy XV

Publisher:
Square Enix

Developer:
Square Enix Business Division 2

Director:
Hajime Tabata

Producer:
Shinji Hashimoto

Designer:
Tetsuya Nomura

Composer:
Yoko Shimomura

Genre:
Japanese Action-Role Playing

Mode:
Single-Player
Online Co-op

Release Date:

2016 ,November 29
9 آذر 1395


بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!


داستان

متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.


شخصیت‌هاNoctis Lucis Caelumناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.


Gladiolus Amicitiaبه عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.


Ignis Scientiaاگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.


Prompto Argentumدوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.


Cor Leonisاسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.


Regis Lucis Caelum

پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.Stella Nox Fleuretاستلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.Idola Eldercapt

پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.


شخصیت مجهول 1احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.


شخصیت مجهول 2
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست


شخصیت مجهول 3هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 4
یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.شخصیت مجهول 5هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 6
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستمکان‌ها


Lucis

حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

Tenebrae

محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

Niflheim

دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

Solheim

سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

Accordo

سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.
گیم‌پلیگروه شامل سه نفر خواهد بود

ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود***

اثر

Yuki MatsuzawaOpencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV

(Metacritic(XB One :

Final Fantasy XV
 
آخرین ویرایش:

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
1,617
3,883
والا خیلی از بازی گذشته و من یه سری چیزا یادم رفته.اما تا اونجایی که میدونم میگم. تاریکیی که قبلا به وجود اومده قبلا توسط اردین متوقف شده. اما این تاریکی تو وجود اردین مونده و به زمان حال منتقل شده و دوباره گسترش پیدا کرده. با مردن اردین اون تاریکی هم جلوش گرفته شده و کلا از بین میره.

کلا هم توصیه می کنم نسخه کامل بازیو بخرید(رویال ادیشن) یا صبر کنید کامپلیت ادیشن بازی سال دیگه منتشر بشه و اونو بخرید. ما خودمون هم همین کارو می کنیم:D بازی خیلی بهتر میشه داستانش و کلا خیلی چیزا بهش اضافه کردن. اگه بخواید اون اضافات را بخرید به تنهایی ۴۵ دلار دیگه(البته تا الان.احتمالش هست که بیشتر هم بشه) هزینه کنید.
من فکر میکردم تاریکی و demons ها یک نوع ماهیتی هستن تو دنیای فاینال فانتزی که هرگز از بین نمیرن. و از هر از گاهی در شکلی ( اینبار در وجود اردین) ظاهر میشن و باید شخصی مانند شاه منتخب یا همون (چوزن کینگ) وجود داشته باشه تا از بینشون ببره.
اردین یعنی خودش چوزن کینگ بوده قبلا؟ پس من فکر میکردم یعنی اینجوری که تو بازی گفت فکر کنم که اردین رو خاندان لوسیس معرفی میکنن که قرار بوده شاه منتخب باشه.کسی که قبلا به عنوان هیلر تاریکی فعالیت میکرده حالا قابلیتی داشته ، نمیدونم توضیحی هم نمیدن مگه اینکه تو یادداشت های تو بازی بوده که نخوندم.تا اینکه اردین بخاطر اغوای تاریکی ، جذب میشه به تاریکی و بهمین خاطر کریستال پس اش میزنه (کاملا پاک نبوده). حتی دنیای بعد از مردگان هم پس اش میزنه و نفرین میشه که هرگز نمیره( نامیرا میشه) در نتیجه در پی انتقام کل دنیا رو در تاریکی فرو میبره. و تنها شاه منتخب میتونه جلوی این مرد نامیرا رو بگیره و الی اخر.
من اتفاقا تا الان صبر کردم که نسخه ی کاملش رو بگیرم بعد فهمیدم انگار تا یه سال دیگه هم قراره براش محتوا بیاد که دیگه تحمل نکردم بازی رو گرفتم:D. احتمالا هم نسخه ی کامل بازی بیاد دوباره بگیرم.
 

THE BEST BOY

کاربر سایت
Aug 14, 2011
748
643
نام
امير
دوستان من نسخه عاديشو فعلا اوايلشم و در مورد اين نسخه ROYAL PACK زياد چيز خاصي نميدونم.

فقط بدون اين كه چيزي اسپويلر بشه ميخواستم بدونم كه اين رويال پكش تاثيري رو بخش داستانيش نسبت به نسخه عاديش ميزاره يا فقط مثل همه DLC هايي هست كه براي بيشتر بازي ها مياد و فقط محتويات جديد اضافه ميكنه؟ چون بعضي جاها شنيدم ظاهرا يكم يا كلا پايانشو نسبت به نسخه عادي تغيير ميده. البته من زياد به خبراش دقت نكردم تا چيزي اسپويلر نشه به خاطر همين زياد مطمين نيستم راسته يا نه.

پيشايش ممنون از راهنمايي.
 
  • Like
Reactions: ps3_360_wii

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
13,716
17,322
نام
امیر حسین
دوستان من نسخه عاديشو فعلا اوايلشم و در مورد اين نسخه ROYAL PACK زياد چيز خاصي نميدونم.

فقط بدون اين كه چيزي اسپويلر بشه ميخواستم بدونم كه اين رويال پكش تاثيري رو بخش داستانيش نسبت به نسخه عاديش ميزاره يا فقط مثل همه DLC هايي هست كه براي بيشتر بازي ها مياد و فقط محتويات جديد اضافه ميكنه؟ چون بعضي جاها شنيدم ظاهرا يكم يا كلا پايانشو نسبت به نسخه عادي تغيير ميده. البته من زياد به خبراش دقت نكردم تا چيزي اسپويلر نشه به خاطر همين زياد مطمين نيستم راسته يا نه.

پيشايش ممنون از راهنمايي.
با توجه به تریلرها، کلهم اجمعین آرک پایانی بازی متحول میشه!:D
من نگرفتمش هنوز و میزارم احتمالا با 4DLC آخر که همشون تخفیف بخورن و ...، اما توی تریلرش تغییرات کاملا واضح بود:D
 

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
1,617
3,883
با توجه به تریلرها، کلهم اجمعین آرک پایانی بازی متحول میشه!:D
من نگرفتمش هنوز و میزارم احتمالا با 4DLC آخر که همشون تخفیف بخورن و ...، اما توی تریلرش تغییرات کاملا واضح بود:D
پایان به این خوبی چرا بخوان تغییرش بدن؟ اصلا من هیچ پایان دیگه ای رو نمیتونم بهتر از این فرض کنم.
 

THE BEST BOY

کاربر سایت
Aug 14, 2011
748
643
نام
امير
با توجه به تریلرها، کلهم اجمعین آرک پایانی بازی متحول میشه!:D
من نگرفتمش هنوز و میزارم احتمالا با 4DLC آخر که همشون تخفیف بخورن و ...، اما توی تریلرش تغییرات کاملا واضح بود:D
ممنون داداش.

اون وقت اين پايان عوض شدن چجورياست؟ يعني تو روند خود داستان هم نسبت به نسخه عادي تغيير بوجود مياد و دموهاي جديدي هستش يا فقط در آخر پايانش عوض ميشه؟

اصلا مگه داريم پايان يه بازي با DLC عوض بشه؟ Mss Effect 3 را يادم مياد اينجوري بود ولي اون خيلي سرش اعتراض بود و اين بازي حالا شايد براي خود من كه تازه گرفتمش زياد عوض شدن پايانش مهم نباشه چون قبليشو اصلا نديدم ولي براي يه فردي كه مثلا براي صد ساعت بازيش كرده و پايانشم ديده و حالا بفهمه پايانشو تغيير دادن جوريه كه انگار مسخرش كردن:D
 
آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
13,716
17,322
نام
امیر حسین
حالا نمیدونم باس فایت آخر تغییر داشته یا نه، که فکر کنم نداسته و پایان هم احتمالا نداشته!
اما خود آرک پایانی کن فیکون شده:-" دانجن و دشمن های جدید ؛ و ...! تفاوت خیلی زیاده کلا:D
 

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
244
522
نام
رضا رضوانی
سلام
نسخه معمولی ffxv رو واسم اوردن اخرین اپدیت هم بهش زدم
الان هم شنیدم که royal edition وجود داره که کامل تره ولی هنوز قراره واسه بازی سال 2019
dlc بیاد پس زیاد هم کامل نیست این ورژن royal

الان سوال من اینه royal edition ارزش پول و تعویض رو داره یا همین نسخه معمولی که دارم رو تموم کنم ؟
 

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,360
661
نام
مهدی
من بازیو دارم ولی هنوز شروعش نکردم ! احساس میکنم ازش خوشم نیاد!
 

reactor

کاربر سایت
Apr 2, 2011
51
13
س بازیو تازه خریدم نصبش خیلی طول کشیده طبیعی این؟؟؟
 

Cpt. price

کاربر سایت
Dec 7, 2015
690
3,367
س بازیو تازه خریدم نصبش خیلی طول کشیده طبیعی این؟؟؟
مشکلی نیست طبیعیه. تا وقتی نصب میشه اجازه میده تو یه بخش آموزشی طور مبارزات بازی رو تست کنی، وقتت رو اونجا بگذرون. :D
 
  • Like
Reactions: reactor

reactor

کاربر سایت
Apr 2, 2011
51
13
چندتا سوال:
1.بهترین راه فارم گلد چیه؟؟
2مرحله آخر لولت چن باشه باید من رسیدم اونجا همش میکشن خیلی قوی هستن
3.این غولا رو چطوری میشه ظاهر کزد بیان کمکت؟؟ یکبارم نتونستم یک تروفی هم مربوط ب همینه
 

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
13,716
17,322
نام
امیر حسین
چندتا سوال:
1.بهترین راه فارم گلد چیه؟؟
2مرحله آخر لولت چن باشه باید من رسیدم اونجا همش میکشن خیلی قوی هستن
3.این غولا رو چطوری میشه ظاهر کزد بیان کمکت؟؟ یکبارم نتونستم یک تروفی هم مربوط ب همینه
1. Munster Huntها ، هرچی هم درجه ت بره بالاتر مراحل سخت تری میدن با پول بیشتر
2.ایده ای ندارم:-" یعنی یاوم نیست:D چون کلت زیاد مرحلخ فرعی رفتم:D (فکر کنم میزنه جلوش که باید lvl چند باشی!)
3. یکم شرایط شانسیی دارن، اما Shiva محتمل ترینشونه، اگر یارهات ترکیده باشن و جون خودتم در خطر باشه معمولا میاد، اصولا شیوا خیلی میاد! ، یکی دیگشون هم اگر نزدیک محل مبارزه آب باشه سر و کلش پیدا میشه ، یکیشونم اگر مبارزه طولانی بشه!
ولی خوب همشون شانسیه:-"
 
  • Like
Reactions: reactor

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟