Final Fantasy XIII | PS3

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
دوستان یه نکته ارزشمندی رو برای بدست آوردن تروفی Treasure Hunter و پلات کردن بازی بگم که خیلی بدردتون میخوره!

سخت ترین قسمت گرفتن این آیتم این هست که باید همه سلاح های همه شخصیت هارو تا تهش ارتقا بدی! البته لازم نیست برای هر کدوم از شخصیت ها همه سلاح هارو تا سطح سوم ببرید، چون مثلا برای Lightning فقط کافی هست یدونه Omega Weapon داشته باشید نه 6 تا! نکته مهم دیگه هم این هست که همینکه هر آیتم و سلاح رو بدست بیارید کافی هست و دیگه نیازی همش رو با هم داشته باشید!‌ در نتیجه میتونید با خیال راحت همش رو بفروشید یا بهتر از ان Dis کنید!

خوب اما آموزش امروز!:D

برای ارتقا دادن هر سلاح به سطح سوم خودش نیاز به یه آیتم به اسم Trapezohedron هست! در نتیجه شما لازم دارید که یکی از سلاح هارو برای هر کدوم از شخصیت ها بعد از دو سطح ارتقا دادن با Trapezohedron به سطح سوم خودش ارتقا بدید. خوب خیلی راحته، نه؟ خوب نه! چون Trapezohedron دو میلیون Gil قیمتش هست و برای خریدنش رسما صاف میشید! بهترین کار برای خرید این آیتم این هست که توی Orphan's Cradle هی با Sacrifce ها مبارزه کنید تا Perfume component که بهتون میده رو به قیمت 12.500 چوب بفروشید که این یعنی حداقل 160 مبارزه برای خرید یدونه Trapezohedron! میگم حداقل چون همیشه شکست سکریفایس ها برابر با دادن‌ این آیتم نیست و احتمالش تنها 25٪ هست! یعنی شانستون بد باشه باید برای خرید این آیتم مثلا 640 بار با یه سکریفایس مبارزه کنید که بعدش نه چیزی از کنسولتون میمونه و نه از اعصابتون!

راه دیگه برای بدست آوردن این ایتم که گاید بازی هم پیشنهاد میده اینه که هی برید Long Gui یا Adamantoise رو بزنید تا Trapezohedron دراپ بشه. اما اینم بدرد عمشون میخوره چون اول از همه Long Gui رو با زحمت میشه زد و زدنش خیلی سخته! اما به فرض هم که بتونید شکستش بدید شانس برای بدست آوردن این آیتم خیلی کمه. اگه زیر 5 ستاره بزنیدش تنها 5٪ احتمال داره که Trapezohedron بده! اگه 5 ستارش کنید 25٪ و تازه اگه Collector Catalog رو هم داشته باشید و 5 ستاره هم کنید تازه شانستون میشه 27٪! خوب خیلی افتضاح هست چون 6 تا Trapezohedron لازم دارید و 30 40 باز مبارزه با Long Gui یعنی سرطان!

حالا وضعیت برای Adamantoise بدتر هم هست چون معمولی بزنیدش فقط 1٪ شانس دارید Trapezohedron رو بگیرید و 5 ستاره کنید و CC رو هم داشته باشید شانستون تازه میشه 5٪!

در نتیجه میبینید که این راه دوم هم بدرد نخورد!

حالا میریم سراغ راه سوم! راه سوم این هست که شما بیایید Lance of Kain رو Disassemble کنید. اینجوری بهتون 3 تا Trapezohedron میده که خوراکه! Nirvana هم همینطور! با Dis کردنش میتونید 3 تا Trapezohedron بگیرید! اما مشکل اینجاست که خوب خود lance of Kain و یا Nirvana رو چجوری گیر بیارید چون مثلا ساده ترین روش برای گرفتن LoK این هست که Shamnic رو ارتقا بدید تا به سطح سومش (LoK) برسه که این یعنی یدونه Trapezohedron لازمه! یعنی شما در بهترین حالت حداقل یدونه Trapezohedron رفته تو پاچتون! خوب واقعا اینطور نیست!:D

اینجاست که تکنیک Makan Inc وارد عمل میشه!:D این رو حتی SE تو گاید بازی هم نیاورده تا خود گیمرها کشف کنن!

ببینید بین همه شخصیت ها تنها Light هست که یه Ultimate Weapon هم داره! سطح دوم lionheart میشه UW که رسیدن بهش خیلی راحته! استثنا برای ارتقا UW به MW تنها Trapezohedron لازم نیست و با Rapezohedron هم کارتون راه میفته!:D در نتیجه میتونید اول برید سراغ Lionheart، خیلی راحت بکنیدش Omega Weapon و وقتی به Lvl 100 رسید و ماکس شد Dis اش کنید تا بهتون دو تا Trapezohedro بده! بعد میتونید با Trapezohedron هایی که بدست آوردید LoK و Nirvana رو هم بدست بیارید و با Dis کردن انها 6 تا Trapezohedron گیر بیارید!

نکته اینه که وقتی خود این سلاح هارو پیدا کردید دیگه لازم نیست دوباره بدستشون بیارید و تروفی TH رو میگیرید. در نتیجه تهش دوتا Trapezohedron هم براتون اضافه میاد!:D البته اگه بخواید تیمتون خیلی قوی باشه اضافه نمیاد! نکته این هست که سطح سوم سلاح هر شخصیتی رو که Dis کنید بهتون دوتا Trapezohedron میده غیر از فنگ و ونیل که سه تا میده!

البته Dis کرد این سلاح ها همچین هم کار راحتی نیست چون ارتقا دادنشون زمان بره! البته بازم اگه حوصله داشته باشیدو یه 100 بازی Titan's Trial رو برید (:D)، تازه حداقل!، میتونید راحت با Bomb Core هایی که گیر میارید هر چیزی رو به سه سوت ارتقا بدید! مثلا یه مسیر رو که 10 بار برید حداقل 100 تا Bomb Core و Bomb Shell دارید. آگه Monobolism Seed هایی که راحت گیر میارید رو استفاده کنید زود ضریب ارتقا میشه 3X و با صد تا BC راحت هر سلاحی ماکس میشه!

نکته آخر برای بدست آوردن تروفی TH اینه که سعی کنید سلاح هایی رو که نمیخواید حداقل تا سطح سوم ارتقا بدید بعد Dis کنید. اینجوری خیلی آیتم نایاب گیرتون میاد که خریدنش کار حضرت فیله!

• Like
Reactions: Robin Hood

octavius

کاربر سایت
Apr 29, 2006
286
این دوبله انگلیسی بازی های ff خیلی ضعیفه ها!

دختره تو بازی با اون صداش یه جوری میگه lets go که همون لحظه تمام بدنم میخواد شروع کنه به کهیر زدن.اسکوئر جان یه خرده ارزش قائل باش واسه گیمرای غیر ژاپنی. هول هولکی ورداشتن دوبله کردن.:|

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
خب بالاخره منم با دست شکسته تونستم تمام 64تا ماموریت جانبی رو تموم کنم و لذت هم نیز بردیم
ایشالله هر جی زودتر اون 2تا فاینال دیگه هم بیاد که بازیش کنم
ممنون ماکان جان بخاطر تمام راهنمایهات.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
خب بالاخره منم با دست شکسته تونستم تمام 64تا ماموریت جانبی رو تموم کنم و لذت هم نیز بردیم
ایشالله هر جی زودتر اون 2تا فاینال دیگه هم بیاد که بازیش کنم
ممنون ماکان جان بخاطر تمام راهنمایهات.

تبریک میگم بهت!:D

واقعا انجام تمام 64 ماموریت FFXIII کار سختی هست! هم مهارت میخواد، هم حوصله خیلی خیلی زیاد که این روزا هرکسی نداره!:D

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
تبریک میگم بهت!:biggrin1:

واقعا انجام تمام 64 ماموریت FFXIII کار سختی هست! هم مهارت میخواد، هم حوصله خیلی خیلی زیاد که این روزا هرکسی نداره!:biggrin1:
من حوصله تموم كردنش رو هم ندارم:D
الان رسيدم اون شهر نائوتيلوس:D
ديشب يه ظهر تا عصر بازی كردم از Felix Hights رسيدم اينجا...:D
امروزم بريم ببينيم چی می شه:D

AsaraymA

IchibaN
کاربر سایت
Apr 9, 2007
1,003
نام
آریا
من حوصله تموم كردنش رو هم ندارم:D
الان رسيدم اون شهر نائوتيلوس:D
ديشب يه ظهر تا عصر بازی كردم از Felix Hights رسيدم اينجا...:D
امروزم بريم ببينيم چی می شه:D

ماشالا...:d

زودتر تمومش کن و شروع کن با انجام Missionها....

لذتش از بخش داستانی بازی خیلی بیشتره...:d

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,196
نام
محمد
خوب من هم این شاهکار رو تموم کردم . واقعا WOW ! بود بازی . از همه نظر . الان من موندم و یدونه Gran Pulse و ماموریت های جانبی :D فقط از نظر اسلحه ها و آیتم ها بازی بالانس نبود چون من بدون آپگرید کردن اسلحه ها و آیتم ها بازی رو تو بخش داستانی تموم کردم .( هیچ کودوم رو آپگرید نکردم و فکر میکردم بخش داستانی خیلی طولانی تره ولی یهو دیدم تموم شد :D . تازه گرم شده بودم ) . بازی ساز های غربی بیان سطح کیفی رو از این بازی یاد بگیرن که با این عظمتش یه دونه باگ نداشت . یه دونه پچ نداره این بازی با عظمتش . مرسی از سازندگانش که احترام گذاشتن به خریدار ها . بعد از چندین سال یه بازی درست حسابی بازی کردم بالاخره .

iprong

کاربر سایت
May 17, 2011
114
نام
ali
من الان دارم بازی میکنم به جرات میگم خیلی بزرگتر از مس افکت هستش کلا 10 ساعت بازی کردم نصفشو تو دیتا لاگ بودم کاش زودتر این سری رو شروع میکردم
خیلی قوی ساخته شده امان از ژاپنی ها

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,196
نام
محمد
من الان دارم بازی میکنم به جرات میگم خیلی بزرگتر از مس افکت هستش کلا 10 ساعت بازی کردم نصفشو تو دیتا لاگ بودم کاش زودتر این سری رو شروع میکردم
خیلی قوی ساخته شده امان از ژاپنی ها
همون دیتا لاگ بازی میخوره کل هیکل بازی های دیگه رو :D خیلی Presentation بازی عالیه و با همه این گستردگی بازی نه پچ داره نه باگ . یک محصول تمام ژاپنی ـه با کیفیت :D

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,822
نام
بردیا دلوشی
سلام ببخشید یک سوال داشتم من در بازی ffxiii در اخر مرحله ی 9 اولین دفعه ای که با barthandelus مواجه میشم نمیتونم بکشمش البته من مشکلم فقط یک چیز هست تمام سر هاشو میزنم خیلی راحت است و ولی سر هاشم میره راحته ولی وقتی یک سلاحس رو پشت سرش شارژ میکنه 20 ثانیه میلرزه میزنه تمام کارکتر هام نابود میشن استراتژیمم این پایینی است
HOPE LIGHT FANG
BULLY sabo/syn/com
DIVERSITY rav/med/com
RESTLNESS ASSULT rav/rav/com
CLINIC med/med/sen

چیکار کنم وقتی اون حرکت رو میزنه کارکتر هام نابود نشن همه ی استراتژی های فروم های خارجی رو رفتم نشد مشکلم فقط با همین سلاح لرزان 20 ثانیه ای هست راستی دیدم تو فروم ها در مورد doom حرف میزدن اونو چیکار کنم ؟؟

Snake-soldier

کاربر سایت
Jun 23, 2011
28
نام
Armin
chapter 11

با سلام..
من تو چپتره 13 خوردم به یارو پیره مرد خرفته (تو اون سفینه ای که روی اب حرکت میکنه)
اولش تبدیل میشه به یه قول که راحت میزنمش بعد میشه یه شمشیر mercliss اسمشه...
اول فقط دست میندازه بعد که شمشیر میره بالا و میزنه رو سرشون شروع میکنه سم پاشی با اون ماره که ته دمشه...
هرکی رد کرده لطفا بگه چطور بزنمش...
(وقتی سم میریزه چند لحظه بعد شمشیر میره بالا اما هرچقدرم جونم پر باشه باز میمرن تازه 2نفر هم medic دارم که از اول جون پخش میکنن)

آخرین ویرایش:

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
سلام یه سوال:
میخوام بدونم که این بازی رو هر ریجنی بگیرم، زبون انگلیسی داره؟یا حد اقل زیر نویس انگلیسی؟
یا ریجن مخصوصی باید بگیرم؟؟
چه ریجنی؟
خیلی مرسی!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر