کابل HDMI

moeino

کاربر سایت
May 6, 2011
26
نام
معین
سلام دوستان عزیز من یه led 46 c6960 دارم میخام بگم خوده سینمای خانوادش یه کابل hdmi داره من میخام بدونم که اگه خوبه از کجا بدونم چطوری یعنی روش عددی چیزی میزنه چک کنم ببینم خوبه و یچی دیگه من تو بانه یه dvd player خریدم انصافن عالی کار میکنه تو اونم تو بستش یه کابل hdmi بود من الان میخام بدونم کدوم بهتره از کجا بدونم تا از اون استفاده کنم هر چند سامسونگ عالیه من فکر میکنم کابل سامسونگم بهتره ولی میخام بدونم اگه نمیدونستم برا سامسونگه و اصله از کجا فرق بین این 2تارو بدونم تا از اونیکه خوبه استفاده کنم ممنون میشم کسی ساده توضیح بده ممنون دوستان .

dj-tv

کاربر سایت
Sep 18, 2011
4
کابل اچ دی ام ای

رابط چیست؟HDMI

• رابط پیشرفته ی HDMI یا High definition Multimedia Interface در سال 2002 توسط یک کنسرسیوم بزرگ که متشکل از شرکت های بزرگی مثل فیلیپس، هیتاچی، سونی، توشیبا و شرکت های دیگر بود به بازار عرضه شد. در مجموع HDMI به عنوان اولین رابط انتقال دهنده همزمان صدا و تصویر در دنیا شناخته می شود که قادر است اطلاعات را به صورت غیر فشرده (Uncompress) به وسایل صوتی و تصویری هماهنگ با این رابط انتقال دهد که این مسئله باعث حفظ کیفیت تصویر و صدا تا حد چشمگیری می شود.

• توسعه دهندگان رابط HDMI انواع مختلفی از این رابط را به بازار عرضه کرده اند که هر یک از قابلیت و مزایای مختلفی نسبت به نسخه قبلی خود برخوردار است. اما تنها چیزی که در این میان همیشه حفظ شده قابلیت سازگاری با نسخه های قبلی (backward compatible) این رابط پیشرفته است که به عنوان یکی از مزایای آن شناخته میشود.
1315571228hdmii.jpg

به طور کلی 4 نسخه مختلف از رابط HDMI توسط توسعه دهنده گان این رابط به بازار عرضه شده اند که در ادامه به بررسی اجمالی آن می پردازم:

انواع رابط HDMI

• نسخه 1: این رابط در ماه دسامبر سال 2002 به بازار عرضه شد که از مشخصات فنی زیر پشتیبانی می کند:

1. کابل تک برای انتقال صدا و تصویر با حداکثر انتقال اطلاعات 4/9Gbps یا 490 مگابایت در ثانیه
  2. انتقال بیش از 165 میلیون پیکسل در ثانیه برای فرمت های تصویری
  3. انتقال 8 کانال صدا با دقت 24 بیت و 192 کیلوهرتز

• نسخه 1/1: این رابط که در ماه می سال 2004 به بازار عرضه شد از مشخصه فنی زیر پشتیبانی میکند:

1. قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی محافظتی در فرمت DVD Audio

• نسخه 1/2: رابط HDMI نسخه 1/2 در ماه آگوست سال 2005 توسط شرکتهای توسعه دهنده این رابط ارایه شد که از مزایای بیشتری نسبت به نسخه قبلی خود برخوردار بود. به ظور کلی مزایای این رابط را میتوان در 3 گروه اصلی تقسیم بندی کرد:

1. قابلیت پشتیبانی از دیسکهای نوری Super Audio
  2. امکانات ارتباط به منابعی مانند کامپیوتر
  3. پشتیبانی از منابع تصویری و صوتی با ولتاژ بالا

• نسخه 1/3: رابط HDMI نسخه 1/3 آخرین نوع از این رابط پیشرفته است که در ماه می سال 2006 با بازار عرضه شد. این رابط که به عنوان پیشرفته ترین نسخه از رابط HDMI شناخته می شود خود شامل 3 زیر مجموعه 1/3 1/3a 1/3b است و دارای مزایای کلی زیر است:

1. کابل تک برای انتقال صدا و تصویر با حداکثر انتقال اطلاعات 10/2Gbps یا 1/02 گیگابایت در ثانیه
  2. افزایش عمق رنگ.(پشتیبانی از دقت 30 36 48 بیت برای عمق رنگ)
  3. پشتیبانی از قابلیت هماهنگی ( انطباق پذیری) صوتی.automatic audio syncing

• 4. پشتیبانی از فرمت Dolby TrueHD, DTS-HD برای اتصال به تقویت کننده های خارجی( منظور آمپریفایر هایی با پشتیبانی از رابط HDMI است)

• 5. پشتیبانی از فرمت استاندارد رنگ XVYCC

• 6. ارائه در نسخه کوچک یا mini برای اتصال به وسایلی مانند دوربینهای فیلمرداری
در کل باید عرض کنم که کابلهای HDMI قابلیت پشتیبانی از وضوح 480i,480p,720p,1080i,1080p را دارند.
1315571122hdmi.jpg

منبع: بانه مارکت

ramsam2

کاربر سایت
Jul 27, 2012
31
نام
ramin
سلام خوبید من یه مانیتور ال ای دی 19اینچ دارم مانیتورم پورت dvi و vga داره من یه تبدیل dvi to hdmi وصل کردم الانم با hdmi اکس باکسمو به مانیتورم وصل کردم واسه صدا هم از اون روشی استفاده کردم که a/v رو هم وصل میکنیم بعد یه قسمت از اونو میبریم تا hdmi جاشه میدونید چی میکم دیگه a/v منظورم همون کابلیه که جدا میخریم واسه مانیتورهای vga کا دوتا خروجی صدا هم داره الان چندتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید:
1.همون طور که گفتم led هستش چرا تو قسمت های تاریک یا سیاه رنگ های سیاه یه جوری میشه خیلی تاریک؟
2.الان که رفتم تو تنظیمات disply خیلی رزولوشن نوشته از جمله 1080p 780p,1366*768,1280*768,1280*1024 و... رو کدومشون بزارم گرافیکش از همه بالاتره؟
3.احساس میکنم اگه رو 1280*1024 بزارم از همه بالاتره اره؟

فک کنم رزولیشن مانیتورم 768*1366 باشه.

rezash123

کاربر سایت
Mar 15, 2014
18
نام
رضا
سلام خوبید من یه مانیتور ال ای دی 19اینچ دارم مانیتورم پورت dvi و vga داره من یه تبدیل dvi to hdmi وصل کردم الانم با hdmi اکس باکسمو به مانیتورم وصل کردم واسه صدا هم از اون روشی استفاده کردم که a/v رو هم وصل میکنیم بعد یه قسمت از اونو میبریم تا hdmi جاشه میدونید چی میکم دیگه a/v منظورم همون کابلیه که جدا میخریم واسه مانیتورهای vga کا دوتا خروجی صدا هم داره الان چندتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید:
1.همون طور که گفتم led هستش چرا تو قسمت های تاریک یا سیاه رنگ های سیاه یه جوری میشه خیلی تاریک؟
2.الان که رفتم تو تنظیمات disply خیلی رزولوشن نوشته از جمله 1080p 780p,1366*768,1280*768,1280*1024 و... رو کدومشون بزارم گرافیکش از همه بالاتره؟
3.احساس میکنم اگه رو 1280*1024 بزارم از همه بالاتره اره؟

فک کنم رزولیشن مانیتورم 768*1366 باشه.

دوست عزیز شما اول باید ببینی بازی که انجام می دی چه رزولوشنی رو ساپورت میکنه بعد به نسبت اول رزولوشن رو تغیر بدی مثلا در کال اف دیوتی گوست تو میتونی بالاترین رزولوشن رو انتخاب کنی .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر