آموزش کامل X-Clamp Replacement

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
به نظرت رو رمها سشوار نکشم؟؟؟

به اقا هومن یه برد فالکون دارم قدیمیه ارور0020 میده به نظرت درست بشو هستش؟
ممنون

آره درست میشه.

سلام
تک چراغ با xclamp قابل حل شدنه؟فکر کنم e74 باشه
0022 چی ؟ اونم بت xclamp میشه تعمییر کرد؟

با X-Clamp هیچی درست نمیشه. اینکه بعد از ایکس کلمپ چراغ سبز میبینید، دلیل این نمیشه که دستگاهتون هفته بعد هم همین چراغ رو نشون بده.

برای E74 حتما SouthBridge Clamp بکنید که بیشتر دوام بیاره.

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
عکسها خیلی کوچک هستند، من اصلا قطعات رو نمیتونم ببینم. برای مشکلهای اینطوری عکسهای با رزولوشن خیلی بالا لازم هستش. ولی خودت با یک ذره بین تمام قطعات رو یکبار نگاه کن که از جا درنیامده باشند و یا شکسته نباشند.

behexen

کاربر سایت
Dec 18, 2010
123
نام
کسری
با X-Clamp هیچی درست نمیشه. اینکه بعد از ایکس کلمپ چراغ سبز میبینید، دلیل این نمیشه که دستگاهتون هفته بعد هم همین چراغ رو نشون بده.

برای E74 حتما SouthBridge Clamp بکنید که بیشتر دوام بیاره.
منظور از Soutbridge Clamp چیه ؟ آموزشش هست تو همین تاپیک ؟

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,425
سلام اقا هومن ببخشید خیلی خیلی زیاد دارم مزاحمت میشم چی میشه کرد تا یک حرفه ایی پیدا میکنیم میچسبیم بهش ول کنش نمیشیم
فکر کنم مشکل رو پیدا کردم دو تا مشکل دارم یکی پورت جای هارد رو دیدی یک رم سیاه بزرگ بالاترش نمیدونم اسمش چیه خازنه چیه همون سمت راستش نوشتهc2e6 و سمت دیگری هم نوشتهc 2e5 شکسته و بنظرت از کجا میشه گیر اورد ؟ ایا میتونم از برد فالکن و زیپر پیدا کنم؟؟؟
بعدش یه چیز دیگه رو gpu دقیقا" پایین تر از مکعب بزگ رو جی پی یو میگم یه ضربه خورده به نظرت اونجا مداری چیزی نیست که زده باشه بریدتش ؟؟؟ اصلا" اونجا مدار هست یا نه؟؟
همه جارو خوب نیگاه کردم فقط اینارو پیدا کردم
ممنون میشم بازم مثل همیشه منو راهنمایی کنید .

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
آفرین، خیلی عالی بود.

اون ضربه روی GPU فکر نمیکنم چیز خاصی باشه. به احتمال زیاد از همون خازنه هستش. میتونی همونطوری که خودت گفتی از مادربردهای دیگه برداری. البته لحیم SMD یک کمی سخته. یک کاردیگه هم که میتونی بکنی اینه که توی فایل BluePrint نگاه کنی و مقدار اون رو دربیاری و یک خازن معمولی به جای اون لحیم کنی.

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,425
اها پس خیالم راحت شد گفتم اون ضربه خورده گی رو جی پی یو خورده خطریه
پس امشب میرم تو نخش درستش کنم .
ولی اقا هومن در مورد نوشتی .
یک کاردیگه هم که میتونی بکنی اینه که توی فایل BluePrint نگاه کنی و مقدار اون رو دربیاری و یک خازن معمولی به جای اون لحیم کنی
ممنون میشم منو روشن کنی
ممنون

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,425
اقا هومن این لینکها تو اون تایپیک چیلتره
شرمنده
خواستم درستش کنم زدم بدترش کردم
داشتم لحیم میکردم که قلع ریخت رو خازن ریز بقلیش فکر کنم اونم خراب شد چون با هویه میخواستم قلع روش رو بردارم که خازن گرم کرد
این برداشتن خازن چه مکافاتی داره
نمیدونم چیکار کنم ؟
به نظرت چیکار کنم اق هومن ؟؟
این شهر خراب شده که تعمییر کار خوب نداره و بعدشم تعمیرات موبایل هم خوب نداره ببرم پیشش عقلا" دو تا خازن رو برداره ولحیم کنه
ممنون میشم بازم مثل همیشه منو راهنمایی کنی
الان ساعت 4 صبح هستش مغزم هنگیده

آخرین ویرایش:

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
این برداشتن خازن چه مکافاتی داره

قطعات SMD رو معمولا با SMD Rework Station برمیدارن و برداشتن اونها با لحیم معمولی خیلی سخته.

ولی این کاری رو که میگم بکن. اول به دوسرش یک کمی لحیم اضافه کن و بعدش به اون دوسر حسابی روغن لحیم بزن و بعد با هویه داغشون کن و با پنس برش دار.

میتونی هم دورش فویل بذاری و به سر سشوارصنعتی ات هم یک تکه فویل بپیچی که سطح گرمای اون کم بشه و سعی کنی اونطوری برش داری.

راه دیگه ای نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر