Alone in the dark 5: PC Thread

در سال 2005 شما تجربه یک بازی ماجراجویی هیجان انگیز برای کنسول های نسل قبل با سخت افزارهای نسل قبل را به اسم Indigo Prophecy داشتید که جزو یکی از امتیازها برای سایت های مختلف است که نقد و بررسی آن را در آرشیو خود داشته باشند.و جدیدا هم عنوان های پر سروصدایی مثل Resident Evil 5 و Condemned 2: Bloodshot معرفی شدند که بیشتر روی قسمت اکشن/ترس و ماجراجویی تمرکز دارند.ولی به نظر شما بزرگترین بازی در ژانر ترس چیست؟
نیازی به فکر کردن نیست که استاد این سبک, Eden Studios با بازی جدید خود یعنی Alone in the Dark است.

aitd5_preview.jpg

یک لقمه بسیار بزرگ برای بازی های رایانه ای.ومطمئننا PC باز های قدیم با عنوان Alone in the Dark آشنا هستند.همه جیز به دهد 90 بر می گردد(زمانی که بازی ها بر روی فلاپی عرضه می شدند).Alone in the Dark یک بازی بسیار جذاب بر روی Pc در ژانرsurvival/horror بود.اون زمان هیچ یک از دو عنوان Silent Hill یا Resident Evil هیچ ادعایی در مقابل پدرخواننده سبک survival/horror نداشتند.این بازی تقریبا در یک دهه و نصف قبل تاثیر بسیاری بر روی این سبک بازی ها داشت و هنوز هم دارد.
alone-in-the-dark-5.jpg

Carnby_MET--screenshot_viewer_medium.jpg

اگرچه در سال 1992 با چند ادامه, باعث ضربه به پیکره کلی Alone in the Dark شد.ولی حالا همه چیز تغییر کرده.Eden قصد دارد در Q1 2008 با عرضه Alone in the Dark یک دنیا را نمایش دهند که نمایش دهند که بیشتر از Hawaii و ماشین های خوش ساخت سرشان می شود.این موضوع هم کاملا واضح است که Atari (ناشر بازی) اعتماد کاملی به Eden (سازنده بازی) دارد.این اطمینان هم به خاطر عنوان قبلی ATARI و Eden Studios یعنی Test Drive است.atari هم به Eden چراغ سبز را به امید ساخت یک بازی فوق العاده مثل Indigo Prophecy را داد.

سبک survival/horror/adventure یک نوع ژانر است که ساخت یک بازی بر مبنای آن کار دشواری است و به همین خاطر ما سال تا سال شاید فقط یک یا دو عنوان از این سبک را ببینیم.ولی یکی از بهترین عنوان های این سبک بازی ها منتشر خواهد شد.و Eden هم از این بابت هیچ نگرانی ای ندارد و با نمایش های جدید خود از این بازی این نداشتن نگرانی را به ما هم منتقل کرده.

XBW49.prev_alone.must1--screenshot_viewer_medium.jpg

Eden از یک انجین اختصاصی ساخت خود برای گیم پلی بازی استفاده کرده که امکان تجربه یک اول شخص را همراه با سوم شخص به ارمغان آورده.قسمت اول شخص بیشتر برای غوطه وری بیشتر در بازی طراحی شده ولی ما می دانیم که بعضی چیزها در سبک survival بر روی بازی به صورت سوم شخص بهتر جواب می دهد.پس Eden هر دو نما را در بازی خود پوشش می دهد.ولی موتور جدید Eden مانور کمی بر روی قسمت گیم پلی بازی دارد و بیشتر بر روی نورها تمرکز دارد.Alone in the Dark تقریبا دارای نکات نوری بیشمار است.افکت های نوری یکی از بهترین و تاثیر گذارترین راه ها برای منتقل کردن هس ترس هستند که به نحو احسن در Alone in the Dark کار شده اند.کنتراست بین منابع نوری و مناطق تاریک و شکاف ها در پارک مرکزی New York بیشترین چیزی است که Alone in the Dark روی آن تمرکز کرده.یک مثال خوب زمانی است که بازیکن تست کننده یک لامپ فلورسنت را بر میدارد.و گاز درون این لامپ بلند افکت های ملایمی از نور را از خود ساطح کرد.ساختن چنین افکت هایی در فناوری دیجیتال بازی های کاپیوتری بسیار سخت است ولی Eden با اعتماد به نفس بالا, اطمینان کامل به انجین جدید خود دارد.وقتی کاراکتر دست خود را که باهاش لامپ فلورسنت را گرفته بود تکان می داد.منطقه تاریک اطراف او به زیبیی هر چه تمام تر تحت تاثیر تور این لامپ قرار می گرفت.این کاملا مشخص است که لامپ محیط اطراف قهرمان بازی را به صورت real-time روشن می کند ولی عکس العمل آن از صرف منابع دیگر,خیلی سخت قابل باور است.اگر واقعا این افکت ها و کنتراست بین تاریکی و روشنایی به طور کامل و در حد تریلرهای جدید بازی در بازی کار شده باشند باید از تکنولوژی هایی که Eden در Alone in the Dark استفاده کرده قدردانی شود.

REAL_WORLD_RULES_CHAIRFIRE_02--screenshot_viewer_medium.jpg

دیگر افکت متحیر کننده بازی که از یک لامپ فلورسنت در گیم پلی بیشتر تاثیر دارد,افکتی که تقریبا از مد اقتاده,افکت آتش.ولی آتش در Alone in the Dark دقیقا به همان پیچیدگی آتش واقعی طراحی شده که شما به راحتی نمیتوانید چنین افکتی را در دیگر بازی ها -که اهمیتی برای به این بزرگترین کشف انسان های غار نشین قائل نیستند-ببینید.نکته مهم درباره آتش در این بازی این است که کوچکترین ماده قابل اشتعالی در این بازی اگر شرایط مناسب را داشته باشد با کوچکترین جرقه ای آتش می گیرد.کمی در این باره فکر کنید.تنها چیزی که می تواند از آتش گرفتن یک ماده تحت گرما در این دنیا جلوگیری کند نبود اکسیژن است و تا اون جایی که ما می دونیم NYC یک شهر در خلا نیست.(هنوز)یک شهر پر از دار و درخت و سازه های ناتمام و حتی مردم.و آتش هم در Alone in the Dark ازپیش تعیین شده نیست.پس یکی از ساده ترین قوانین فیزیکی شکل میگیرد:حرارت+هوا+ماده قابل اشتعال=آتش سوزی.مثال ما برای این سیستم آتش سوزی بازی این است که زمانی که یک صندلی چوبی با یک منبع آتش اتصال پیدا کرد به سرعت سوخت.چوب سفید یا صنوبر یکی از بیشترین موادی است که برای خانه سازی استفاده می شود ولی این چوب حتی سریع تر از یک شایعه اینترنتی در معرض آتش سوزی قرار گرفته و می سوزد.شما می توانید به زیبایی های آتش در زمان آـش سوزی یک ساختمان نگاه کنید در حالی که بی خبر از آن هستید که همین بی توجهی شما به سوختن یا نسوختن یک ساختمان باعث به وجود آمدن پایان متفاوتی در آخر بازی می شود.

1_FREEDOM_BELVEDERE_final--screenshot_viewer_medium.jpg

Eden پس از نمایش مبتکرانه تکنولوژی های فیزیکی و گرافیکی اش به ما فرصتی اندکی داد تا بفهمیم چه طور می توانیم در مراحل بازی زنده بمانیم.این قسمت مربوط به دو طراح زیرک و باهوش بازی یعنی Steve Hawking و MacGyver می شود.شما با لیست معمولی از ابزار ها و اسلحه ها در Alone in the Dark روبرو نیستید.همه چیز ممکن است خواب و خیال باشد.خبر خوش این است که انجین گیم پلی Alone in the Dark به بازیکن این امکان را می دهد تا خودش به طور آزاد راه های زنده ماندن را کشف کند.به طور قطع شما یک اسلحه اصلی در اختیار دارید ولی استفاده سنتی از آن در Alone in the Dark به سختی مفید واقع می شود.برای مثال تست کننده بازی ابتدا با اسلحه یک تیر به سمت یک بطری که شامل یک گاز قابل اشتعال بود شلیک کرد سپس گاز از آن بطری خارج شده و تست کننده با فاصله گرفتن از آن منطقه یک تیر دیگر به آن طرف شلیک کرد.بمب!!!به خاطر جلوه های ویژه زیبایی که در بازی کار شده بود یک انفجار واقعی را شاهد بودیم که واقعا زیبا بود.واقعا جذاب.

سیستم inventory(لیست موجودی ها) هم در Alone in the Dark منحصر بفرد است.به جای دیدن آیکن های معمولی مثل بازی های دیگر,دیدی بازی به حالت اول شخص در آمده سپس شما داخل کت یا کیف خود را نگه می کنید و به دنبال وسیله مورد نیازتان می گردید.
aloneinthedark5.jpg

By Master_behi
Genre: Horror Action Adventure
Release Date: Jun 24, 2008
932100_74676.jpg

موفق باشید
محمد;)

hdtv_master

کاربر سایت
Feb 12, 2008
354
با سلام من بازي رو از شركت easysetup گرفتم اما وقتي نسبش مي كنم همين كه مي خواد وارد بازي بشه هنگ مي كنه دستگامم خوبه فكر مي كنم كركي كه اينا گزاشتن مشكل داره لطفا يه كرك تست شده بزارين و در ضمن اگه پچ هم براي بازي اومده بزارين

با سلام

احتمال زیاد نسخه خراب است
تو این تاپیک کرک صحیح وجود دارد

http://bazicenter.com/forums/showpost.php?p=489937&postcount=3

eR67

کاربر سایت
Nov 25, 2007
139
سلام به همه.;)
من تو اون مرحله که یه غول چهار پای گنده رو می کشی و بعد وقتی میری طرف اون دستگاهی که باید دست رو بزاری تا شناسایت بکنه تا در بازشه ,وقتی که روش کلیک میکنی یه دمو نشون میده توش دست یه پلیسه رو نشون میده که مرده روش هم کلی سنگ ریخته.
حالا باید اون دره رو چجوری بازکنم یا چجوری دست پلیسه رو به دستگاه برسونم :confused:
مرسی.

WHEELMAN

کاربر سایت
Aug 1, 2008
388
نام
Ali
سلام به همه.;)
من تو اون مرحله که یه غول چهار پای گنده رو می کشی و بعد وقتی میری طرف اون دستگاهی که باید دست رو بزاری تا شناسایت بکنه تا در بازشه ,وقتی که روش کلیک میکنی یه دمو نشون میده توش دست یه پلیسه رو نشون میده که مرده روش هم کلی سنگ ریخته.
حالا باید اون دره رو چجوری بازکنم یا چجوری دست پلیسه رو به دستگاه برسونم :confused:
مرسی.
یه شمشیر سمت چ÷ همون در رو دیوار هست بهش تیر بزن بیفته بعد شمشیر بردار با هاش دست ÷لیس رو قطع کن بعد دست رو ببر طرف در و باهاش در باز کن.(شاید شمشیر بعد از مبارزه با این غول رو زمین افتاده باشه ÷س رو زمین هم ببین)

eR67

کاربر سایت
Nov 25, 2007
139
حل شد
خیلی اقایی دادشی:love:
راستی کسی میدون چرا وبعضی وقتا که می خواهی به وسیله ی شئی به دشمن ضربه بزنم ضریه نمیزنه .؟یا وقتی می خواهم رو زمین بکشونیمشون اصلا" طرف تکون نمی خوره؟!؟

آخرین ویرایش:

WHEELMAN

کاربر سایت
Aug 1, 2008
388
نام
Ali
حل شد
راستی کسی میدون چرا وبعضی وقتا که می خواهی به وسیله ی شئی به دشمن ضربه بزنم ضریه نمیزنه .؟یا وقتی می خواهم رو زمین بکشونیمشون اصلا" طرف تکون نمی خوره؟!؟
درباره مورد اول شاید جسمی که میخوای باهاش ضربه بزنی قبلش میخوره یه جایی مثل دیوار!فیزیک بازی قویه برای همین ممکنه از این اتفاقا ÷یش بیاد بعد یه چی دیگه شما اگه اون جسم مثلا میله آهنی رو جلوی خودت بیاری دیگه نمیتونی کسی بزنی چون تو اون حالت دفند میکنی ینی اگه کسی بهت ضربه بزنه دفع میکنی ضربه رو.مورد دوم اگه اون جسد رو به سمت راست یا چب حرکت داده باشی گیر میکنه سعی کن با موس جسد رو بیاری روبروی شخصیت اصلی.بعد برای حرکت دادن جسد کلید Sرو نگه دار همراه با دکمه های D و A.

hdtv_master

کاربر سایت
Feb 12, 2008
354
سلام به همه.;)
مرسی.

راستش اون معما رو که اساتید فرمودن. من خودم هم غول رو به سختی
نابود کردم. میشه یکی trick درست از پا در آوردن غول رو بگه؟
یعنی اینکه میزنیم طرف جری میشه. طوفان میشه و ستون ها کنده میشه؟ بعد چی؟؟ یعنی همینه؟ - البته نهایتا کشتمش ... اون موقع
که کل تموم کردن بازی بود-

hdtv_master

کاربر سایت
Feb 12, 2008
354
حل شد

عزیزم کنترل بازی با کیبورد کمی مشکله . یه دسته سازگار با XBOX360
خیلی مشکل رو حل میکنه. امروز پاساژ ایران بودم CHILLSTREAM
هست هنوز . تا کمیاب نشده برو تهیه کن. البته من که خوب ذینفع
نیستم ولی هر چیزی یه مدت تو بازاره بعد که بچ جنس تموم شد
تا مدتها کسی وارد نمی کنه. می دونی که ایران تو تجارت جهانی
محلی از اعراب نداره و تمام اجناس مثل کشورهای آزاد وارد نمیشن.
یعنی چیز هایی که میبینید فقط 5 درصد تنوع جهانی هست. البته منظور اجناس بزرگ مثل سامسونگ و الجی نیست که شرکت های بزرگ پشتیبانی می کنند. این دسته هم به همت شرکت معظم آوراژنگ
وارد شده که تو ایران کویر واقعا خوب غنیمته.

Mega Wave

کاربر سایت
May 23, 2008
83
نام
بنیامین
سلام

alert.gif
بچه ها سیو های بازی کجا ذخیره میشن ؟ چون من باید ویندوزمو عوض کنم اما هرچی دنبال سیو ها میگردم پیدا نمیکنم ؟
alert.gif

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,041
نام
علی
راستش اون معما رو که اساتید فرمودن. من خودم هم غول رو به سختی
نابود کردم. میشه یکی trick درست از پا در آوردن غول رو بگه؟
یعنی اینکه میزنیم طرف جری میشه. طوفان میشه و ستون ها کنده میشه؟ بعد چی؟؟ یعنی همینه؟ - البته نهایتا کشتمش ... اون موقع
که کل تموم کردن بازی بود-

درود
خوب اونجا فکر کنم هر 4طرفش باطری و پارچه بود... میتونستی باطری رو بندازی و با تفنگ بزنی یا با پارچه آتش بزنی... وقتی که طرف جریش شد:biggrin1: و طوفانو از این حرفا... وقتی خوب به پشت اون ستون ها نگاه میکردی یه جایی بینشون نور سفید میداد.... اونجای جای امن بود که سریع باز میرفتی اونجا... بهت آسیبی نمیرسید...و با چند بار تکرار این کار یارو از پا در میومد...همین، خیلی راحت تموم میشد!!!!:cheesygri

بچه ها سیو های بازی کجا ذخیره میشن ؟ چون من باید ویندوزمو عوض کنم اما هرچی دنبال سیو ها میگردم پیدا نمیکنم ؟

C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Atari\AITD

Mega Wave

کاربر سایت
May 23, 2008
83
نام
بنیامین
راستی یه فیلم flv از یو تیوب دانلود کردم برای قسمت ماشین بازی
کسی می خواد بزارم اینجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یارو گیمر حرفه ای بود با اول شخص ماشین بازی کرده..... میدونی یعنی چیی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من حدود 20 ساعت همون مسیر رو رفتم تا تونستم موفق شم...

من نمیخوام از خودم تعذیف کنم ، ولی من این قسمتو بار اول با اول شخص ردش کردم ، حتی یه بار هم گیر نکردم !

راستی برای محل سیو ممنون، علی خوبه !

eR67

کاربر سایت
Nov 25, 2007
139
با سلام مجدد به همه...
اقا چند روزه که کامپیوترم وسط بازی ریست میکنه یا صفحه ی مانیتور میره تو حالت STAND BY ویا صفحه راه راه میشه:((. از مرحله 5 به بعد اینجوری شده مراحل قبل اینطوری نبود...(ولی الان تو همه ی مراحل این مشکل رو داره) ولی تو بازی های دیگه این مشکل رو ندارم...
تو ویستا هم همین مشکلو دارم
کارتم هم 4850 است.(درضمن درایورم هم 8.9 هست)
پاورم هم 530 گرین
کسی میدونه اشکال از کجاست؟:confused:
مرسی از همه...

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین
با سلام مجدد به همه...
اقا چند روزه که کامپیوترم وسط بازی ریست میکنه یا صفحه ی مانیتور میره تو حالت STAND BY ویا صفحه راه راه میشه:((. از مرحله 5 به بعد اینجوری شده مراحل قبل اینطوری نبود...(ولی الان تو همه ی مراحل این مشکل رو داره) ولی تو بازی های دیگه این مشکل رو ندارم...
تو ویستا هم همین مشکلو دارم
کارتم هم 4850 است.(درضمن درایورم هم 8.9 هست)
پاورم هم 530 گرین
کسی میدونه اشکال از کجاست؟:confused:
مرسی از همه...
دقیقاً مشکله منه که حل شد...
برای شما تو پیغام خصوصیت هم جواب دادم...
حالا برای دوستان می گم که اگر کسی باز این مشکلو داشت حل بشه...
تنها کار لازم اینه که رزولوشن بازی رو رویه 600×800 تنظیم کنید...
موفق باشید:love:...

hdtv_master

کاربر سایت
Feb 12, 2008
354
دقیقاً مشکله منه که حل شد...
برای شما تو پیغام خصوصیت هم جواب دادم...
حالا برای دوستان می گم که اگر کسی باز این مشکلو داشت حل بشه...
تنها کار لازم اینه که رزولوشن بازی رو رویه 600×800 تنظیم کنید...
موفق باشید:love:...

راستش این راه حل زیاد بنیادی نیست. نباید اصلا اینجوری باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر