13 راز نسل بعدی Xbox در سال 2013

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

tekken

کاربر سایت
Jun 16, 2010
2
نام
tekken
شایعات عرضه نسل جدید کنسول ها در سال 2013 داغ تر از همیشه دنبال می شوند. به همین دلیل، رازهای زیادی پیرامون نسل بعدی کنسول ها بازی وجود دارند. این شایعات نه تنها درباره سخت افزار کنسول ها، بلکه درباره بازی ها، امکانات و سرویس هایی هستند که با عرضه این کنسول ها راهی بازار می شوند. حال می خواهیم به 13 مورد از امکانات اسرار آمیز کنسول نسل بعدی Xbox نگاهی بیندازیم که به احتمال زیاد در سال 2013 برملا می شوند.
استودیوی Black Tusk Studios که قبلاً با نام Microsoft Vancouver شناخته می شد، در حال ساخت بازی جدیدی است که به گفته آن ها برای بازیکنان حرفه ای در دست تهیه است. در ماه می که خبر ساخت این بازی منتشر شد، این استودیو به دنبال افرادی بود که در زمینه آنلاین تجربه داشته باشند و بتوانند روی بخش چندنفره یک بازی کار کنند. همچنین این استودیو اشاره کرده بود که این افراد باید با ساخت یک بازی سوم-شخص و اول-شخص آشنا باشند و پس از مدتی اعلام کرد که می خواهد یکی دیگر از سرگرمی های بزرگ صنعت بازی های کامپیوتری را راهی بازار کند تا بتواند با سری Halo رقابت کند. شایعات می گویند که بازی آن ها یک عنوان اول-شخص فضایی خواهد بود. همچنین استن هوبلر (Sten Huebler) که طراح ارشد بازی Crysis 2 بود نیز به تیم این گروه پیوسته است
دو شایعه مختلف در اینباره وجود دارند. یکی از آن ها اشاره می کند که Microsoft در حال جذب افرادی برای تشکیل یک شبکه تلویزیونی روی Xbox Live است و به همین دلیل، سراغ تهیه کنندگان تلویزیونی و افراد مختلفی برای این کار رفته است. Microsoft گفته که می خواهد برنامه های مختلفی را به شکل انحصاری برای شبکه Xbox Live تولید کند. این کمپانی قبلاً تجربه ساخت یک سریال کوچک به نام Forward Unto Dawn را برای Halo 4 داشته و به همین دلیل تصمیم گرفته تا فعالیت هایش را در این زمینه بیشتر کند. یکی دیگر از این شایعات، می گوید که Microsoft در حال ساخت سخت افزاری به نام Xbox TV است که برای اجرای بازی های معمولی مانند عناوین Xbox Live و پخش برنامه های تلویزیونی به صورت Full HD به کار می رود. به نظر می رسد که این دستگاه در سال 2013 رونمایی شود. این سخت افزار می تواند بیش از پیش به این اتفاق کمک کند که Microsoft خانه های بیشتری را به تصرف خودش دربیاورد.
هنوز بازی های زمان عرضه نسل بعدی Xbox مشخص نشده اند، اما می توان به وجود بازی هایی مانند Star Wars: 1313، احتمالاً یک نسخه ویژه از GRID 2 و یا بازی Watch Dogs اشاره کرد. اما در این بین بازی هایی مانند Battlefield 4 و Dragon Age III نیز وجود دارند که هنوز مشخص نیست برای این نسل یا نسل بعدی یا برای هر دو کنسول عرضه می شوند. به هر حال به نظر می رسد که برخی از این بازی ها روی هر دو کنسول راهی بازار شوند.
استودیوی Rare مدتی را کاملاً بی صدا پشت سر گذاشته است. آن ها در این نسل بازی های بسیارخوبی را برای Kinect راهی بازار کردند. این استودیوی بازیسازی به تازگی اعلام کرده که به دنبال یک مدیر تولید است که تجربه خوبی در عرضه بازی های AAA داشته باشد. همچنین آن ها در حال ساخت یک بازی اکشن-ماجرایی یا یک عنوان تیراندازی اول-شخص هستند. شاید آن ها بازی Perfect Dark 2 را در دست ساخت دارند.
در ماه می بود که مشخص شد استودیوی Lionhead به دنبال شخصی است که بتواند برای یک بازی چندنفره Level طراحی کند. کسی که در ساخت بازی های آنلاین نیز تجربه داشته باشد. بعداً این استودیو مشخص کرد که آن ها به افرادی نیاز دارند تا بتوانند محیط های بزرگی را برای این بازی طراحی کنند، طوری که بتوان آن را به شکل رایگان و پرداخت حق اشتراک بازی کرد. همچنین این افراد باید با ساخت بازی به وسیله Unreal Engine و DirectX 11 آشنایی داشته باشند. شایعات دیگر حاکی از آن هستند که Lionhead در حال ساخت یک بازی Free to Play برای شبکه Xbox Live است، اما استفاده از DirectX 11 می تواند به این معنا باشد که آن ها برای نسل بعد بازی می سازند. در ادامه، مشخص شد که بازی ها باید در سطح بسیار خوبی از نظر جلوه های بصری قرار داشته باشند تا بتوانند برتری خوبی نسبت به سایر بازی های آنلاین موجود در بازار پیدا کند. آیا آن ها در حال ساخت Fable MMO هستند؟
EA تا کنون صحبت هایی زیادی را درباره Mirror’s Edge 2 کرده است. هر بار که از آن ها دباره ساخت این بازی سوال شده، گفته اند که: "فعلاً نمی توانیم درباره این بازی صحبت کنیم. بله، ما به دنبال ساخت ادامه ای برای این بازی هستیم و به آینده آن فکر می کنیم. استفاده از Kinect برای این بازی بسیار عالی خواهد بود!" به هر حال، این کمپانی هنوز به شکل دقیق اعلام نکرده که آیا ME2 در دست ساخت است یا خیر، اما یکی از کارمندان سابق DICE به این موضوع اشاره کرده بود که آن ها در حال ساخت نسخه دوم این بازی هستند.
آیا Ubisoft بازی Beyond Good & Evil 2 را راهی بازار می کند؟
تا کنون اخبار زیادی درباره این بازی منتشر شده و حتی یکبار خبر ساخت نسخه دوم آن نیز توسط Ubisoft تأیید شد، اما دیگر هیچ خبری از این بازی به گوش نرسید. حتی تصاویری از این بازی به بیرون درز پیدا کرد که نشان می داد هنوز در دست ساخت است. آیا این بازی نیز در نسل بعد راهی بازار می شود؟
در نوامبر سال 2011 شایعات مختلفی درباره بازی Thief 4 به گوش رسید و حتی Story Board بازی نیز به بیرون راه پیدا کرد. همچنین مشخص شد که گرت (Garrett) شخصیت اصلی این سری، در قسمت چهارم نیز حضور دارد و همراه او یک شخصیت دیگر هم دیده می شود. همچنین مشخص شده بود که این بازی به وسیله Unreal Engine 4 در حال ساخت است و دارای قابلیت های آنلاین است.
رئیس استودیوی Take Two به این موضوع اشاره کرده بود که نسل بعدی کنسول ها دیگر بازی های معمولی را نمی پذیرند و این موضوعی است که باعث می شود تا تنها کمپانی هایی که بازی های با کیفیت دارند، باقی بمانند. همچنین تیم سویینی (Tim Sweeney) از Epic Games نیز به این موضوع اشاره کرده بود که ساخت بازی برای کنسول های نسل بعد دوبرابر بیشتر هزینه خواهد داشت. با توجه به این شرایط، می توان به این نتیجه رسید که اکثر کمپانی های بازیسازی می توانند گلیمشان را از آب دربیاورند، اما آیا ماجرا برای THQ اینچنین خواهد بود؟ این کمپانی دچار مشکلات مالی بسیار زیادی است و هر لحظه ممکن است که ورشکست شود.
Microsoft در بخش تحقیقاتش روی تکنولوژی های مختلفی کار می کند. یکی از این تکنولوژی ها به واسطه ثبت یک گواهی اختراع، جلوه ای واقعی به خودش گرفت. این گواهی برای تکنولوژی ای به نام Immersive Display System بود. این تکنولوژی محیط گرافیکی یک بازی را در فضای بیرون از بازی خلق می کند تا با زیکنان بتوانند به وسیله Kinect در این محیط حرکت کنند. فکر کنید که فضای اتاق شما به بخشی از بازی تبدیل شده و شما با حرکت در اتاق، در بازی حرکت می کنید. آیا این تکنولوژی را در Xbox بعدی مشاهده می کنیم؟ این تکنولوژی یکی از رویاهای قدیمی بازیکنان است.
سر و صداهای مختلفی درباره استودیوی Bethesda شنیده می شوند. آن ها بازی Prey 2 را کنسل می کنند، اما می گویند که این بازی هنوز در دست ساخت قرار دارد و روزنه های امیدی برای عرضه آن وجود دارند. همچنین آن ها از هم اکنون افرادی را برای ساخت بازی روی نسل بعدی کنسول های بازی استخدام کرده اند که به احتمال زیاد روی 2 بازی RAGE 2 و DOOM 4 کار می کنند. اما واقعاً این بازی ها در چه زمانی عرضه می شوند؟ امیدواریم 2013 یکی از آن سال ها باشد.
هنوز اطلاعات زیادی درباره بازی جنجالی Ubisoft که Watch Dogs بود، در دست نیست، اما بعید نیست که این بازی یکی از نسخه های Assassin’s Creed باشد که در آینده رخ می دهد؟ شما چه فکر می کنید؟ آیا در سال 2013 باید منتظر این بازی بود؟
آخرین خبری که از این بازی شنیده شده بود، این بود که Half-Life 3 ممکن است Open-World باشد! اما هنوز کسی درباره این بازی خبری ندارد. باید منتظر بود و دید که آیا در سال 2013 آقای گیب (Gabe) به ما اطلاعات بیشتری می دهد یا خیر؟
منبع:پردیس گیم
 
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر