اگر بک ازی ایرانیه دیگر بیاید؟

far_2005

کاربر سایت
Jul 10, 2006
26
نام
فرشید
اگر یک بازی ایرانیه دیگر بیاید؟

سلام
دوستان خواهشن به این سوالات جواب بدین برام مهمه
1)اگر شما برین مغازه ببین که یک بازی ایرانی تو 2 تا دی وی دی اومده زده مثلاً 4 هزار تومن اون ور مغازه داره،داره رایتی هزار تومن می فروشه کدومشو می گیرید؟
2)دوست دارید که این بازی برای DX9 بیاد یا DX10 ؟
3) آیا بازی بخش چند نفره داشته باشه؟ و با این نکته که بازی تاریخی هست آیا در بخش چند نفره از سلاح های امروزی استفاده شه؟
4)Gamepaly بازی چطور باشد؟
5) بازی به طور کامل انیمیشنی باشه یا وسطاش فیلم های واقعی هم باشه؟

متشکر

آخرین ویرایش:

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
1)اگر شما برین مغازه ببین که یک بازی ایرانی تو 2 تا دی وی دی اومده زده مثلاً 4 هزار تومن اون ور مغازه داره،داره رایتی هزار تومن می فروشه کدومشو می گیرید؟
3) آیا بازی بخش چند نفره داشته باشه؟ و با این نکته که بازی تاریخی هست آیا در بخش چند نفره از سلاح های امروزی استفاده شه؟
1) در درجه ي اول اگر مثل بازيهايي كه تاكنون اومده باشه و آبگوشتي باشه كه اصلآ نميگيرم... اما اگر سرش به تنش بيرزه و مثلآ در مورد تاريخ و فرهنگ كشورمون باشه ميرم نسخه اصلش رو ميگيرم.
2) ترجيحآ روي كنسول!
در مورد بقيه موارد نظر خاصي ندارم....:arrow:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
سلام

متشکر

1. خوب اینجوری کپی میشه 2000 تومن .. 2000 تومن ارزش دزدی رو نداره .. میریم همون اصل رو میخریم

2. فرقی نداره .. شما یک بازی بسازید حتی DX 8 ولی نسبتا درست حسابی و قابل مقایسه با بازی های DX8 . خیلی هم عالیه. نه اینکه یکسری effect مربوط به DX9 - 10 توش باشه. به خصوص اینکه توی ایران هم کامپیوترهایی که کارت گرافیکی شون از DX10 پشتیبانی کنه زیر 1 درصد هم نیستند :D

3. حتما .. اصلا بدون بخش چند نفره معنی نداره. ببخشید ولی مسخره نمیشه؟ توی خود بازی اسلحه ها با بخش Multi فرق داشته باشه؟ هیچ لزومی نداره که بخش Multi بازی مثلا شبیه CS باشه.

4. خوب نمیدونم سبک بازیتون چیه. چند تا از بازیهای معروف و پرطرفدار در همون سبک رو اگه ببینید .. میتونید الگوهای خیلی خوبی ازشون بگیرید.

5. برای من این یکی اصلا مهم نیست. Cutscene وسط بازی رو اصلا نمیبینم معمولا :D

far_2005

کاربر سایت
Jul 10, 2006
26
نام
فرشید
1. خوب اینجوری کپی میشه 2000 تومن .. 2000 تومن ارزش دزدی رو نداره .. میریم همون اصل رو میخریم

2. فرقی نداره .. شما یک بازی بسازید حتی DX 8 ولی نسبتا درست حسابی و قابل مقایسه با بازی های DX8 . خیلی هم عالیه. نه اینکه یکسری effect مربوط به DX9 - 10 توش باشه. به خصوص اینکه توی ایران هم کامپیوترهایی که کارت گرافیکی شون از DX10 پشتیبانی کنه زیر 1 درصد هم نیستند :D

3. حتما .. اصلا بدون بخش چند نفره معنی نداره. ببخشید ولی مسخره نمیشه؟ توی خود بازی اسلحه ها با بخش Multi فرق داشته باشه؟ هیچ لزومی نداره که بخش Multi بازی مثلا شبیه CS باشه.

4. خوب نمیدونم سبک بازیتون چیه. چند تا از بازیهای معروف و پرطرفدار در همون سبک رو اگه ببینید .. میتونید الگوهای خیلی خوبی ازشون بگیرید.

5. برای من این یکی اصلا مهم نیست. Cutscene وسط بازی رو اصلا نمیبینم معمولا :D
سلام
ممنون از اینکه حداقل یک عده هستند که این اخلاق رو دارند
2)اولش تصمیم داشتیم که DX10 باشه اما بعدش دیدم که حتی سیستم منزل خودمون هم DX10 نیست! اما سعی می کنیم که مثل FSX برای هر دو بیاد
3)حرفی ندارم
4)سبک بازی اکشن اول شخص هست در مورد تاریخ کشورمون هم هست
5)خوب دیگه شما اگه اونCutscense های بازی رو نبینید که نمی فهمید داستان چیه البته احتمالا مثل SCDA می کنیم که حین لود بازی فیلم اش رو هم ببینید

martin kane

کاربر سایت
Mar 3, 2008
224
نام
Arash
سلام

متشکر

1) بله اورجینالش رو می خرم در صورتی که بازیش خوب باشه.
2)Dx 10
3)بله - بله
4)عالی
5)انیمیشنی CG یا Real time
خواهش می کنم.

آخرین ویرایش:

GamerSpidy

کاربر سایت
Mar 2, 2008
163
سلام

متشکر

1)حتما اصلشو می گیرم
به خاطر اینکه پک اصلی و اورجینال بازی رو داشته باشم و هم این که بازی سازای ایرانی رو ساپورت کرده باشم:biggrin1:
2)زیاد برای من فرقی نداره که برای DX9 بیاد یا DX10 ولی این بازی سازای ایرانی توی همین DX8 هم موندن چه برسه به 9 یا 10
3)برای بازیهای امروزی بخش چند نفره یکی از مهمترین عناصر جذب بازیباز هست و تقریبا به صورت یک استاندارد در اومده این رو هم حتما باید داشته باشه
بستگی داره به سبک بازی اگه اون بازی مورد نظر مثلا بازی لطف علی خان زند باشه (هنوز ریلیز نشده) که جزو بازی های تاریخی به حساب میاد
و در بخش چند نفره بازی نمیشه از سلاحهای مدرن استفاده کرد ;)
4)این هم بستگی به سبک بازی داره
هر بازیبازی دوست داره بازیی رو که میخره گیم پلی خوب و جذابی داشته باشه (البته داستان هم خیلی مهمه)
5)من ترجیح میدم کاملا همه Cut Scence ها در بازی Real Time باشه و اگه Cut Scence های اول و آخر بازی از پیش رندر شده باشه اشکالی نداره;)

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
فکر میکنم خیلی ها اصلشو بگیرن سبک هم خوبه اما من چنتا از شما سوال دارم اول اینکه از چه موتوری استفاه میکنین ؟ برای ساختن مدلهای بازی از چی استفاده میکنین ؟ تاریخ انتشار بازی معلومه ؟ از طرف شرکتی ساپرت میشید یا نه ؟ کلا چند نفر هستین ؟

شرمنده این همه سوال کردم ولی اینها سوالهای معمولی هست که از تمام سازنده های دنیا میشه و هیچ مورد مخفی هم فکر نمیکنم داشته باشه.

اها یادم رفت شما هم کرج هستی منم لطف میکنی بگی کجا کار میکنین ؟؟؟

مرسی

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
سلام

متشکر
1)ايرانيرو اگه 10 تومنم باشه ميخرم بابا بزاريد يخورده پول بره تو جيب سازنده ها تا اشتياق خودشون رو برای ساختن بازی از دست ندن:cool:
2)/:)DX9
3)100% چند نفره داشته باشه ولی چجوری ميخوايم با اين اينترنت بازی کنيم؟!:laughing:
4)از Halo پيروی کند!!!!!!:)
5)انيمشين !!;)

kane

کاربر سایت
Apr 18, 2007
857
نام
شایان
سلام

متشکر

1) 100% اگه بازیه جالبی باشه اورجینال میخرم(اگر هم بازیش بدرد نخور باشه اصلا نمیخرم حتی رایتی)
2)اگر dx10 بیاد که ترکونده
3)بله کاملا موافقم با بخش چند نفره.قسمته دوم سوال یکم غیر طبیعیه
4)یک گیم پلی بدون باگ
5) ترجیحا باشه بهتره.اما نبود هم نبود
.دوسته عزیز خیلی تاپیکه خوبی زدی شاید همین تاپیکها یک جرات به بازیسازان بده که فکر نکنن همه میرن رایتی میخرن(البته خیلی ها میرن)
به نظر من همین تاپیک ها میتونه باعثه جلب اعتماد بازی سازان به ما ها شه.
من که خودم بی صبرانه منتظر بازیه شرکت pouya art هستم حتی اگه اورجینال این بازی گرون تر از بازیه 360 باشه بازم ارزش خریدن رو داره
به امید یک روزی که صنعت بازی سازی ایران بتونه با صنعت بازی سازیه کشور هایه بزرگ رقابت کنه

kane

کاربر سایت
Apr 18, 2007
857
نام
شایان
چه سوال های احمقانه ای ! :confused:
وستاش فیلم داشته باشه ؟! :blink:
چند سالته عمو ؟!
نمیخوای با طعم توت فرنگی باشه ؟

اتفاقا کاملا سوال درستیه منظور ایشون فیلم سینمایی نیست.مثلا تو بازی هایه معروفی مثله c&C مگه همچین صحنه هایی نبود؟ یا تو cod2
اول از حرفت مطمعن شو بعد پست بده

far_2005

کاربر سایت
Jul 10, 2006
26
نام
فرشید
فکر میکنم خیلی ها اصلشو بگیرن سبک هم خوبه اما من چنتا از شما سوال دارم اول اینکه از چه موتوری استفاه میکنین ؟ برای ساختن مدلهای بازی از چی استفاده میکنین ؟ تاریخ انتشار بازی معلومه ؟ از طرف شرکتی ساپرت میشید یا نه ؟ کلا چند نفر هستین ؟

شرمنده این همه سوال کردم ولی اینها سوالهای معمولی هست که از تمام سازنده های دنیا میشه و هیچ مورد مخفی هم فکر نمیکنم داشته باشه.

اها یادم رفت شما هم کرج هستی منم لطف میکنی بگی کجا کار میکنین ؟؟؟

مرسی
سلام در جوابتون باید بگم که:
موتور دست ساز خودمون برای DX10 میاد
تاریخ انتشار بازی میره برا ساله دیگه چون سعی می کنیم که بتونیم برای اولین بار شاهد ایرانی ها در نمایشگاه E3 باشم که میشه 2009
خواستن که نگیم از چه شرکتی ساپورت میشیم البته فعلاً
تیم 30 نفره است که بعداً بیشتر هم میشه
بله من هم کرج هستم استودیو بازی هم تو آزادگان اا

1) 100% اگه بازیه جالبی باشه اورجینال میخرم(اگر هم بازیش بدرد نخور باشه اصلا نمیخرم حتی رایتی)
2)اگر dx10 بیاد که ترکونده
3)بله کاملا موافقم با بخش چند نفره.قسمته دوم سوال یکم غیر طبیعیه
4)یک گیم پلی بدون باگ
5) ترجیحا باشه بهتره.اما نبود هم نبود
.دوسته عزیز خیلی تاپیکه خوبی زدی شاید همین تاپیکها یک جرات به بازیسازان بده که فکر نکنن همه میرن رایتی میخرن(البته خیلی ها میرن)
به نظر من همین تاپیک ها میتونه باعثه جلب اعتماد بازی سازان به ما ها شه.
من که خودم بی صبرانه منتظر بازیه شرکت pouya art هستم حتی اگه اورجینال این بازی گرون تر از بازیه 360 باشه بازم ارزش خریدن رو داره
به امید یک روزی که صنعت بازی سازی ایران بتونه با صنعت بازی سازیه کشور هایه بزرگ رقابت کنه
ممنون از این که به این تاپیک جواب دادید (البته منظورم با هم هستم)
اینجا فعلاً اولین فروم ایی هست که این تاپیک رو دادم فعلاً منتظریم تا اینکه اولین مرحله بازی ساخته شه که بتونم با تریلر تو سایت های دیگه هم بزارم
=============================
یکسری اطلاعات تکمیلی:
ما برای بازی رو فروش جهانی هم حساب کردی حالا جدا از اینکه بازی هم توسط ESRB و هم توسط Pegi امتیاز بندی میشه
موتور بازی رو خودمون می نویسیم البته من که نه من مدیر پروژه و نویسنده داستان هستم بازی برای DX10 میاد و مثل بازی های جدید امروزی هم Game for windows است پس ویستا هم میخوره
هنوز برای بازی سیستم ایی که بشه با کمترین حالت بازی کرد پیش بینی نشده چون که تمام سیستم های خودمون بالان که برای تعیین اون هم باید بازی تموم شه البته از اونجا که بازی DX10 هست معلومه که سری 8 می خواهد
همونطور هم که در بالا گفتم بازی رو داریم تمام سعی خودمونو می کنیم که بتونیم به E3 2009 برسونیم که شاهد باشیم که بازی بره اونجا
استودیو هم تو کرج - آزادگان هست (شرمنده آدرس دقیق نمی تونم بدم) اما فقط اینو می گم که اطراف دفتر تولید دارینوب (ببخشید همون دارینوس) هستش
فعلاً برای قیمت بازی در داخل روی 5 هزار تومن پیش بینی کردیم که اگر دولت بتونه سوبسیت بیشتری بده قیمت پایین تر هم میاد
برای قیمت جهانی هم رو 20 $ حساب کردیم
در مورد قفل بازی هم بگم که نسخه داخلی بازی رو وقتی که می خرید تا مرحله اول می تونید برید اما بعدش باید با شرکت تماس بگیرید که اون هم سیستم IVR می ذاریم روش که 24 ساعته شه که باید رمز فعال سازی بگیریم البته این قفل هنوز در حد جلسه های گروهه شاید نوعه دیگه ایی بزاریم یعنی قفلی که برای جهانی می ذاریم که از طریق نت فعال شه
راسیتی یپیز یدم رفت بگم که ما فقط مرحله آخر بازی رو می تونیم فیلمش واقعی باشه مثلاً نمی تونیم بریم جنگ های قدیمی رو که باز سازی کنیم البته اگه ماشین زمان بود شاید می شد ;)
در جواب اون جناب که گفت توت فرنگی نمی خواهی می تونیم برا ایشو بازی رو نسخه اختصاصی بفرسیتم که تا استارت روزد بره تو بازی نه فیلمی نه چیزی داشته باشه تازه حجم بازی هم کمتر میشه براشون در ضمن بازی برای 2 تا دی وی دی پیش بینه شده و زمان لازم برای بازی در حالت hard هم 50 ساعت پیش بینی شده بر اساس داستانی که الان جلو منه که بالای 30 صفحه است
عرضی نیست فعلاً

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر