God of War III

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
سلام
766506_610_1142322278052-GodOfWar_Logo_psd_jpgcopy_%28Custom%29.jpg

یکی از بهترین و محبوب ترین سری بازیهای کنسول دوست داشتنی PS2 , بازیهای God Of War بودن.این سری بازیها با مایه های اساطیری و یونان باستان توی ایران هم خیلی طرفدار پیدا کردن و تا مدتها روی هر نسخه بحث میشد.
چند وقتی میشه که Sony به طور رسمی اعلام کرده God Of War III رو روی کنسول PS3 خواهیم دید ولی متاسفانه هنوز هیچ خبر مهم و اساسی ای از این بازی منتشر نشده.برای همین فعلآ به همون خبرها و مصاحبه های خیلی مختصر اکتفا میکنیم تا بعد !
2 نسخه از God Of War برای PS2 و یک نسخه برای PSP عرضه شده که همگی امتیازهای قابل توجهی کسب کردن :
God Of War
93/100
God Of War II
92/100
God Of War : Chains Of Olympus
94/100
در دو نسخه PS2 داستان به این صورت هست که Kratos (شخصیت اصلی بازی) بعد از سالها خدمت به Ares خدای جنگ و انجام جنایات زیاد دچار کابوسها و ناراحتی هایی میشه و میخواد خودش رو خلاص کنه. برای همین خدایان یونان بهش پیشنهاد میدن با Ares بجنگه تا بتونن بهش کمک کنن. Kratos در انتهای نسخه اول بازی Ares رو از بین میبره و خودش به جای اون خدای جنگ میشه. در نسخه دوم خدایان دیگه که تحمل نشستن یه انسان روی تخت خدایی رو ندارن , بهش خیانت میکنن و مشکلات Kratos هم از اینجا شروع میشه. در طول نسخه دوم Kratos به Gaia ( که در اسطوره های یونان همون زمین یا Earth هست ) میرسه و بعد از کش و قوسهای زیاد در انتها به همراه Gaia و لشکری از Titan ها ( مخلوقاتی که در گذشته بالاترین مقام رو داشتن ولی به وسیله خدایان و در رآس اونها Zeus مقامشون رو از دست دادن ) به طرف کوه المپ حرکت میکنه و با فریادی بلند Zeus و بقیه خداها رو از آغاز نبردی عظیم آگاه میکنه و ... ( ادامه برای PS3 ! )
--------------------------------------
1080p-and-Rumble-for-God-of-War-3-2.jpg

متاسفانه همون طور که گفتم تا حالا خبر آنچنانی از God Of War III منتشر نشده و همه چیز بر پایه حدس و گمان هست. چند وقت پیش شایعه شد بازی در اواخر 2008 منتشر میشه. بعدش خبر از سال 2009 اومد ولی هنوز اعلام رسمی ای از تاریخ انتشار بازی نشده. البته احتمال میره همون سال 2009 بازی منتشر بشه چون 2008 یه کم زوده با وجود نبودن هیچ اطلاعاتی از بازی و 2010 به بعد هم خیلی دیر میشه دیگه !
Cory Barlog کارگردان نسخه دوم بازی در مصاحبه ای گفته که فکر میکنه نسخه های 4 و 5 و 6 بازی هم در کار باشه و حتی شاید در زمان حیات PS3 شاهد اونها باشیم.
همچنین دیگه شاهد حضور Barlog در این نسخه نخواهیم بود ولی احتمالآ David Jaffe کارگردان قسمت اول بازی نقش پررنگی در این بازی ایفا میکنه و گفته میشه داستان این نسخه رو ممکنه اون بنویسه یا در قسمتهایی از داستانش شریک باشه. Jaffe به نظر خودش داستان خیلی زیبایی برای به پایان رسوندن این 3 گانه ( در حال حاضر 3 گانه ! ) نوشته و دوست داره از این داستان استفاده بشه ولی هنوز چیزی مشخص نیست ! همچنین در مورد همکاری های بیشتر در ساخت GOW III بین Sony و Jaffe هم این طور گفته : اگه اونها مایل به همکاری باشن میتونن روی ما حساب کنن ولی شرکت Eat , Sleep , Play (شرکت جدید Jaffe ) هم باید در این پروژه شریک باشه.
گذشته از همه اینها چیزی که خیلی از علاقه مندان بازی در موردش مطمئن هستن حضور هرکول یا همون Heracles بزرگ در این بازی هست. واقعآ عجیبه که این شخصیت فوق العاده معروف توی هیچ کدوم از نسخه های GOW نبوده و همین موضوع باعث میشه احتمال حضور پسر Zeus در این نسخه واقعآ بالا باشه.

آخرین خبر در مورد God Of War III دیروز منتشر شده :
سایت IGN : نسخه های PSP بازی God Of War که به دفتر این سایت رسیده , قول اخبار تازه از God Of War III رو داده. همون طور که در پشت دفترچه راهنمای God Of War II خبر از Chains Of Olympus داده شده بود , این دفعه در پشت دفترچه Chains Of Olympus نوشته شده : Coming Soon ( که در بالای اون علامت اُمگای معروف این سری به همراه نوشته PS3 به چشم میخوره )
god-of-war-iii-20080229113349451.jpg

در مجموع انتظارها از God Of War III فوق العاده بالاست ولی نه بدون دلیل. وقتی هر سه قسمت قبلی این اثر از نظر گرافیک در کنسول خودشون بی نظیر باشن و از نظر گیم پلی عالی و بدون نقص و همین طور از نظر داستان در حد بسیار بالایی باشن , انتظار شاهکاری دیگه از این سری بازی و این دفعه روی کنسول PS3 رو داریم.
قبل از GDC 2008 خیلی ها احتمال میدادن GOW III حضوری فعال داشته باشه ولی این طور نشد. برای همین خیلی ها از الآن Sony رو دارای برگ برنده عظیمی در E3 امسال میدونن.
ffffffffffffffffffffffff.JPG

به امید اومدن هرچه زودتر تریلر و اطلاعات اولیه بازی
موفق باشین.

• Like
Reactions: AAKH1361

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
خیلی منتظر هستیم تقریبا الان 1 سال از ریلیز گاد اف وار 2 میگذره و هنوز در اون پایان کذایی تو ابهام موندیم ایا کریتوس به جنگ زئوس با تایتان ها میره یا نه؟

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,176
نام
ماکان
در مورد حظور هركول در بازي من شخصه مي گم محاله!!

اخه اگه شما از اساطير يونان باستان اطلاعات داشته باشيد ميدونيد كه كرايتوس يك كپي از هركول است.

هركول كسي بوده كه در هنگام جنون زن و دخترش رو مي كشه و بعد پشيمون مي شه و براي جبران كاري كه كرده مامور ميشه تا 12 تا كار غير ممكن رو ممكن كنه! درست مثل كرايتوس كه مامور ميشه تا يك خدا رو كه نميشه كشت رو بكشه.
زئوس خدايي بوده كه معشوقه هاي زميني زيادي داشته و هرا زنش هميشه در حال انتقام گرفتن از معشوقه هاي زئوس نشون داده شده!! كرايتوس درست مثل هركول حاصل همين كار هاست!!

ولي در كل بنظر من چون كرايتوس نمادي از هركول هست خود هركول نميتونه در بازي حظور داشته باشه.

اگر هم شايعه حظور پسر زئوس در بازي حقيقت داشته باشه ميتونه افراد زيادي رو شامل بشه چون زئوس بنا به دلايل بالا!! پسر دورگه زياد داشته.:laughing:

GamerSpidy

کاربر سایت
Mar 2, 2008
163
جناب دایناسور به این جمله که نوشتی دقت کن :
در نسخه دوم خدایان دیگه که تحمل نشستن یه انسان روی تخت خدایی رو ندارن , بهش خیانت میکنن

در God of War II خدایان از دست کریتوس خسته نشده بودند و به خاطر اینکه یک انسان روی تخت خدایی نشسته بود بهش خیانت نکردند
اگه دموی اول بازی رو دیده باشی میبینی که خود کریتوس با اعمال و رفتار و جنگ طلبی ها و ویران کردن شهرها توسط سپاه اسپارتان ها و با رهبری خودش باعث شد که زئوس و بقیه خدایان بهش خیانت کنند و قدرت خداییش رو ازش بگیرند
توی هم دموی اولش Athena که در واقع خواهر Ares خدا بیامرز هست به کریتوس هشدار میده که این کارها رو بس کنه وگرنه هیچ راهی براش باقی نمیمونه ولی کریتوس به آتنا بی اعتنایی میکنه و آتنا بهش میگه پس هیچ راهی برام باقی نمیگذاری (you Leave Me no Choice )
و همونطور که میدونی کریتوس از آسمانها (کوه آلمپوس (Olympus) محل اقامت خدایان)به زمین میاد و شروع به ویران کردن شهر میکنه که زئوس تبدیل به کلاغی میشه و کریتوس رو به اندازه قبلیش برمیگردونه و بقیش رو هم که همه میدونند
خب امیدوارم اشکال حرفت رو فهمیده باشی;)
این همه حرف فقط خلاصه 5 دقیقه اول بازی بود :)اگه بخوام داستان کامل رو بنویسم فکر کنم 10 صفحه بشه

میگم چه طوره یکی داستان کامل God of War I و II رو به طور خلاصه بنویسه:biggrin1:

bazikhor

کاربر سایت
Nov 5, 2005
40
نام
حسین
همونطور که میدونی کریتوس از آسمانها (کوه آلمپوس (Olympus) محل اقامت خدایان)به زمین میاد و شروع به ویران کردن شهر میکنه که زئوس تبدیل به کلاغی میشه و کریتوس رو به اندازه قبلیش برمیگردونه و بقیش رو هم که همه میدونند
ببخشید تو دیار شما به عقاب میگن کلاغ؟:biggrin1:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
در مورد حظور هركول در بازي من شخصه مي گم محاله!!
خب تمام حرفات درسته و خودم یه کتاب خیلی کوچیک راجع به هرکول و 12 خوان و مرگش و اینا خوندم ولی این دلیل نمیشه که Kratos کپی برابر اصل هرکول باشه ! حتی توی یکی از تاپیکهای Gamespot خوندم که بارلوگ در جایی گفته میخواستن توی نسخه دوم هرکول رو وارد بازی کنن ولی این کار رو نکردن. ( البته شایدم طرف چرت گفته باشه و از خودش حرف زده باشه ! ) ولی من که فکر میکنم حضور هرکول بازی رو خیلی جذاب تر میکنه.
---------------------------
از GamerSpidy عزیز هم بابت اشاره به اون اشتباه ممنون.

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
ولی اریا جان من به ورود این بابا هرکول رو به بازی رو مصادف با خز شدن بازی میدونم این دو شخصیت هر 2 نقش قهرمان رو نزد من و شما دارن اگه یکی بیاد باعث میشه ما به یکیشون دل ببندیم و دیگری رو به چشم یم ضد قهرمان نگاه کنیم مثله مسئله ای که واسه من حین بازی کردن dmc4 واسه خودم پیش اومد و اینجا تضاد پیش میاذ و مسلما انتخاب ماها کریتوس هستش:)

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
ولی اریا جان من به ورود این بابا هرکول رو به بازی رو مصادف با خز شدن بازی میدونم این دو شخصیت هر 2 نقش قهرمان رو نزد من و شما دارن اگه یکی بیاد باعث میشه ما به یکیشون دل ببندیم و دیگری رو به چشم یم ضد قهرمان نگاه کنیم مثله مسئله ای که واسه من حین بازی کردن dmc4 واسه خودم پیش اومد و اینجا تضاد پیش میاذ و مسلما انتخاب ماها کریتوس هستش:)
خب دقیقآ وارد شدن هرکول به بازی میتونه بار رومانتیک بازی رو ببره بالا ! مثلآ پدرش Zeus ازش بخواد Kratos رو بکشه و یه حوادثی پیش بیاد و آخرش به خاطر خودخواهی پدرش بمیره !!! ( حالا معلوم نیست اصلآ سازنده بازی به هرکول فکر کرده یا نه , من دارم داستان میگم ! )

L.Messi

کاربر سایت
Feb 27, 2008
145
نام
رامین
سوال؟
1.راستی بازی گاد آف وار از روی خود افسانه نوشته شده؟
2.کتابی کامل در مورد این افسانه هست؟
من که با یک و دوش حال کردم مخصوصا یک خیلی جذاب و باحا بود داستانش منو بد جوری خمار بازی کرد به طوری که وقتی که اولین بار این بازی را انجام دادم بدون هیچ استراحتی 8 ساعت بازی کردم فکر کنم رو دستش نباشه.

bazikhor

کاربر سایت
Nov 5, 2005
40
نام
حسین
خب دقیقآ وارد شدن هرکول به بازی میتونه بار رومانتیک بازی رو ببره بالا ! مثلآ پدرش Zeus ازش بخواد Kratos رو بکشه و یه حوادثی پیش بیاد و آخرش به خاطر خودخواهی پدرش بمیره !!! ( حالا معلوم نیست اصلآ سازنده بازی به هرکول فکر کرده یا نه , من دارم داستان میگم ! )
منظورت احتمالا دراماتیک نیست؟:)
سوال؟
1.راستی بازی گاد آف وار از روی خود افسانه نوشته شده؟
2.کتابی کامل در مورد این افسانه هست؟
1.نه داستان بازی رو بازیسازها نوشتن و اصلا کریتوس تو داستانهای اساطیر یونان نیست!(البته شخصی به نام Cratos که یک تایتان هست وجود داره...ولی داستانش با Kratos متفاوت بیده...البته خب اونهم دشمن زئوس بوده)
2.کتاب داستان هر دو قسمت بازی چاپ شده ولی توی ایران نمیتونی پیداش کنی!;)

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,176
نام
ماکان
حال میده زئوس مامورش کنه تا کرایتوس رو نابود کنه و هرکول هم بیاد با کرایتوس بریزه رو هم و بزنن دهن زئوس رو سرویس کنند!! اینجوری بهتره!نیست؟

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درود
اقا ما اومدیم :biggrin1:.
قسمت دوم چنان گُنگ و مبهم تموم شد که حتی حدس زدن در مورد GoW 3 رو غیر ممکن میکنه. اخه 4 تا خدای "پیر پاتال" جلوی 13 14 تا Titan اعصبانی + Kratos ـه مسلح به Blade of Olympus چه حرکتی میتونن بکنن. منظورم این نیست که ندانسته یه کاری کردن، بنظر میرسه تو این مورد با چالش روبرو بشتن.

پ.ن. هرکول رو بیارن از عظمت و شکوه Kratos کم میشه، نافُرم. درضمن برادر هستن با هم. ( از پدر یکی از مادر جدا :biggrin1:).

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درود
چرا این تاپیک خوابیده!. حرفی، حدیثی، پیش بینی، حدسُ گمان... نظری ندارید؟

پ.ن. ارباب بفهمه شاکی میشه پوست از سرمون میکنه هـــا :D.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر