بهترین بازیهای دهه اخیر میلادی از نگاه کاربران بازیسنتر

بهترین سال دهه اخیر در صنعت گیم:

• 2010

• 2011

• 2012

• 2013

• 2014

• 2015

• 2016

• 2017

• 2018

• 2019

Results are only viewable after voting.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
d16280b4e52d9dfe-600x338.png

سلام!
باورکردنی نیست ولی همونطور که میدونید، یه دهه‌ی میلادی دیگه پر از بازیهای خفن داره به پایان خودش میرسه...سایت‌های مختلف گیمینگ شروع کردن تا برترین بازیهای 2010s خودشون رو انتخاب کنن...
بد نیست کاربرای بازیسنتر هم یه لیست 10 تایی یا حتی بیشتر از بازیهای موردعلاقه‌ی خودشون رو به اشتراک بزارن تا با نظرات و سلیقه‌شون آشنا بشیم و در صورت امکان یه بحث سالم هم شکل بگیره. اگه در مورد هر انتخاب توضیحی هم بدید و حستون رو در موردش بگید خیلی عالی‌ میشه...البته اجباری نیست :D

=====================
لیست‌هایی که تا حالا از سایت‌های مختلف منتشر شده:
The 100 Best Videogames of the 2010s
The 30 best video games of the decade, ranked
The 100 best games of the decade (2010-2019): 10-1
The Young Folks' Top 50 Video Games of the 2010's | The Young Folks
'Dark Souls'? 'The Last of Us'? Top 50 games of the 2010s
GAMINGbible's Greatest Games Of The Decade
Our 15 favorite video games from the 2010s
The 10 Best Games of the Decade
The best video games of the decade - the top 50 games from 2010-2020, ranked - VG247
The 50 Best Video Games of the Decade (2010-2019)
Games of the Decade • Archive • Eurogamer.net
The Best Games of the Decade
Best Video Games of the Decade (2010-19)
The 20 Best Video Games Of The Decade, Ranked
The games of the decade
The 100 best games of the decade
https://www.washingtonpost.com/graphics/2019/video-games/influential-games-of-the-decade
=====================
اگه استقبال بشه، مثل تاپیک بازی‌های موردانتظارِ هر سال که رای‌گیری می‌کنیم، رای‌ها رو جمع میکنم و در نهایت یه لیست نهایی از بازیهای برتر دهه بدست میاد.
خب دیگه توضیح اضافه نمی‌خواد؛ لیست شخصیِ بهترین بازیهایی که از بازه‌ی ابتدایِ سال 2010 تا انتهای 2019 منتشر شدن رو داخل این تاپیک قرار بدید. از اونجایی که سال به پایان نرسیده، تا انتهای 2019 میتونید لیست خودتون رو ویرایش کنید.
اگه لیست جدیدی از بهترین‌های دهه از سایت‌های دیگه منتشر شد هم همین جا قرار میدم تا تاپیک ماهیت خبری هم داشته باشه...یه نظرسنجی هم اضافه کردم!

آخرین ویرایش:

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
1- The Witcher Wild Hunt
2- God of War 2018
3- Dark Souls
4- Mass Effect 2
5- The Elder Scrolls Skyrim
6- Batman Arkham Knight
7- Dead Space 2
8- Company of Heroes 2
9- Red Dead Redemption 2
10- The Last of Us
--------------------------------------------
یه سری عناوین هم دوست داشتم تو لیست باشن اما جایی دیگه براشون نبود ولی ازشون یادی کنم و تقدیری ازشون بشه!
Bloodborne - Red Dead Redemption - Sekiro - Batman Arkham City - Mafia 2 - Metro 2033 & Last Light & Exodus - Grand Theft Auto 5 - Dishonored 1 & 2 - Assassins Creed Black Flag & Origins & Odyssey - Dragon Age The Inquisition - FarCry 3 - Resident Evil 2 Remake - Yakuza 0 - The Evil Within - Forza Horizon Series

آخرین ویرایش:

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
1- heavyrain
2- killzone 3
3-the last of us
4- god of war
5- bloodborne
6-dark souls 3
7- resident evil 2 remake
8- batman arkham city
9- metal gear solid v phantom pain
10- silent hill downpour
metro 2033 هم تو اين ليست هست ولي نميدونم جاي كدوم بازي بايد قرارش بدم !

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
ممنون از تاپیک خوب

من به جای بازی فرنچایز انتخاب میکنم چون مثلا سخته برام بین UC2 و 4 یکی رو انتخاب کنم ولی وقتی فرنچایز رو انتخاب کنم همه توش هست

1. The Last of Us قطعا بهترین بازی تاریخ برای من هست ارتباطی که باهاش برقرار کردم مثال نزدنی بوده شماره دو هم که داره میاد و من خیلی هیجان دارم
2. The witcher Series من از شماره سوم شروع کردم ولی عاشقش شدم هر کدوم از کاراکترهای اون دنیا انگار جزیی از ذهنو فکر من شده
3. Uncharted series آنچارتد هر چیزی که یه بازی داره که عاشقش بشی داره تمام
4. Gran Turismo Series بقول یکی از دوستان زحمتی که ما تو دنیای گرن توریزمو برای خرید ماشین کشیدیم تو دنیای واقعی کشیده بودیم ماشین میخریدیم :D ولی بشخصه فکر میکنم اون همه زحمت ارزششو داشته
5. Warcrtaft Series بهترین RTS تاریخ و دیگر هیچ. امسال همه که ریفورج میاد ن خوشحالم
6. Red Dead Redemption Series توضیحی ندارم فقط شرمندم باید اینو بالاتر میزاشتم
7. MGS Series واقعا باید توضیح بدم همون کوووووووووووووووجیما بسه:D
8. David Cage Series درسته اینا یه بازی نیستن ولی واقعا بهترین خاطرات من از گیمینگ رو بخوای توصیف کنی حتما کارای داوود قفس توش هست
9. Mario Kart فکر میکنم تو زندگیم هیچ بازی رو به اندازه ی ماریو کارت بازی نکرده باشم. لامصب لذت بخشه
10. Professor Layton Series آقا کسی به من بازی رو توضیح بده میگم این چه آشغالیه اینکه توی محیط انیمه بری پازل حل کنی اونم در نقش یه استاد دانشگاه که ژیان سوار میشه. ولی تک تک نسخ فرنچایز برام لذت بخش بودن

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
بهترین سال در دهه گذشته رقابت از نظر من بین 2011 و 2013 بود که در نهایت بازی های همه سال ها رو لیست کردم و به 2013 رای دادم
بدترین سال دهه از نظر من به ترتیب 2012 و 2014 بودن (البته با این اوضاع 2019 هم میتونه بهشون برسه :D) جالبه که 2012 یدونه رای آورده ولی 2018 که شاید یکی از بهترین سال های این نسل بود رای نیاورده :D 2017 هم برا من بهترین سال در نسل هشتم بود تعداد بازی هاش رو روی کاغذ نوشتم قشنگ در حد 2011 و 2013 بود
بهترین بازی یک دهه اخیر ... (شماره اول مشخصه ولی بقیه رو بخوام لیست کنم دچار خوددرگیری میشم :D)

The Last Of Us

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
بهترین سال در دهه گذشته رقابت از نظر من بین 2011 و 2013 بود که در نهایت بازی های همه سال ها رو لیست کردم و به 2013 رای دادم
بدترین سال دهه از نظر من به ترتیب 2012 و 2014 بودن (البته با این اوضاع 2019 هم میتونه بهشون برسه :D) جالبه که 2012 یدونه رای آورده ولی 2018 که شاید یکی از بهترین سال های این نسل بود رای نیاورده :D 2017 هم برا من بهترین سال در نسل هشتم بود تعداد بازی هاش رو روی کاغذ نوشتم قشنگ در حد 2011 و 2013 بود
بهترین بازی یک دهه اخیر ... (شماره اول مشخصه ولی بقیه رو بخوام لیست کنم دچار خوددرگیری میشم :D)

The Last Of Us
من میخواستم به 2013 رای بدم اشتباهی به 2012 رای دادم خلاصه رای 2012 رو اصلا حساب نکن :D

• Smile
Reactions: The End Of Ps

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza

The Last Of Us
بنظر من که 2013 در مقابل 2011 حرفی برای گفتن نداشت...از نظر "تعداد" بازیهای خفن میگم :D
Skyrim - Batman: AC - Portal 2 - Gears of War 3 - Zelda: Skyward Sword - Dark Souls - Uncharted 3 - Battlefield 3 - La Noire - Deus Ex: HR - Dead Space 2 - Witcher 2 - Crysis 2 - Rayman Origins - Infamous 2 - Bulletstorm
احتمالا خیلی‌هارو فراموش کردم!
در مقابلش 2013، با ارفاق فوقش 5-6 تا بازی خفن داشته باشه :D البته 2013 رو نرفتم چک کنم همینطوری از روی حافظه میگم!
البته نظرات مختلفه...مثلا خفنیت TLOU واسه خودم اندازه سه چهار تا از بازیهای دیگه محسوب میشه >:)
ولی کلا نتیجه نظرسنجی رو دیدم تعجب کردم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: The End Of Ps

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
واقعا خیلی فکر کردم راجب این پست ، کلی وقت گذاشتم با خودکار و کاغذ ، نوشتم و پاک کردم . در کل به این یه نتایجی رسیدم که شرح میدم که اساس این نتیجه گیری از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ هست .
10 : Portal 2
9 : God Of War III
8 : Uncharted 4 : A Thiefs End
7 : Dark Souls
6 : The Witcher 3 : Wild Hunt
5 : BloodBorne
4 : Red Dead Redemption 2010
3 : God Of War 2018

2 : Destiny Series

The Last Of Us

رتبه ای که برای Gow در نظر گرفته بودم قطعی بود ولی بیشترین کلنجار رو بین رتبه اول رفتم که آیا destiny یا TLOU که در نهایت گندکاری اخیر بانجی سر Shadow Keep و البته احساسات عمیق نسبت به TLOU باعث شد بتونم انتخابش کنم .

اما یک سری بازی دیگه هم بودن مثل Far Cry 3 و یا Call Of Duty Black Ops ، GTAV ، Marvel Spider-Man ، Horizon که میتونستن توی لیست باشن ولی دیدم نمیتونم هیچکدوم رو از لیست خارج کنم .

سال 2013 به لحاظ گیمی سال بسیار غنی بود و کلی بازی وجود داشت برای بازی کردن که یکی از یکی شاهکارتر و من 2013 رو انتخاب کردم ولی توی لیستی که من دادم ظاهرا سال 2015 برتری داره :D

ویرایش : نحوه رده بندی DESTINY رو عوض کردم و این به معنای اون هستش که destiny با اختلاف خیلی خیلی خیلی کمی نسبت به TLOU دوم هست :D

آخرین ویرایش:

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
واقعا خیلی فکر کردم راجب این پست ، کلی وقت گذاشتم با خودکار و کاغذ ، نوشتم و پاک کردم . در کل به این یه نتایجی رسیدم که شرح میدم که اساس این نتیجه گیری از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ هست .
10 : Portal 2
9 : God Of War III
8 : Uncharted 4 : A Thiefs End
7 : Dark Souls
6 : The Witcher 3 : Wild Hunt
5 : BloodBorne
4 : Red Dead Redemption 2010
3 : God Of War 2018
2 : Destiny Series
The Last Of Us

رتبه ای که برای Gow در نظر گرفته بودم قطعی بود ولی بیشترین کلنجار رو بین رتبه اول رفتم که آیا destiny یا TLOU که در نهایت گندکاری اخیر بانجی سر Shadow Keep و البته احساسات عمیق نسبت به TLOU باعث شد بتونم انتخابش کنم .

اما یک سری بازی دیگه هم بودن مثل Far Cry 3 و یا Call Of Duty Black Ops ، GTAV ، Marvel Spider-Man ، Horizon که میتونستن توی لیست باشن ولی دیدم نمیتونم هیچکدوم رو از لیست خارج کنم .

سال 2013 به لحاظ گیمی سال بسیار غنی بود و کلی بازی وجود داشت برای بازی کردن که یکی از یکی شاهکارتر و من 2013 رو انتخاب کردم ولی توی لیستی که من دادم ظاهرا سال 2015 برتری داره :D
برام عجیبه mgs5 تو لیستت نیست :-":D

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
آخه راه حل بهتری براش وجود نداره...هر لیستی بدست بیاد، بر اساس کاربران و شرایط همون جا انتخاب شده...مثل رای‌گیری‌های مختلفی که توی سایت‌های گیمینگ دیگه از کاربران انجام میگیره و نتایج هم بر اساس سلایق و شرایط همون مجموعه کاربراست.
اگه بخواییم فقط مولتی پلتفرم انتخاب کنیم هم تقریبا نصف بازیهای بزرگ 10 سال اخیر رو باید نادیده بگیریم که نمیشه واقعا...ابهام زیادی هم در انحصاری بودن یا نبودن بازیا هست...اینکه روی PC عرضه شده یا فقط روی یه پلتفرم بوده یا دو تا و اینجور چیزا... و اینکه آره همونطور که گفتی بیشتر جنبه سرگرمی و آشنایی با سلایق و انتخاب‌های کاربرای مختلف داره.

فک کنم کل تاریخ رو لیست کردی واسه همین خیلی زیاده و انتخاب کردن سخت :D موضوع تاپیک 10 سال اخیره.
تعداد کاربران و نحوه توزیع مهمه
بهتره در قالب پلتفرم ها مطرح بشه تا همه در یک قالب
بهترین عناوین هر پلتفرم انخاب بشه در کنارش هم عناوین مولتی باشه

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
بنظر من که 2013 در مقابل 2011 حرفی برای گفتن نداشت...از نظر "تعداد" بازیهای خفن میگم :D
Skyrim - Batman: AC - Portal 2 - Gears of War 3 - Zelda: Skyward Sword - Dark Souls - Uncharted 3 - Battlefield 3 - La Noire - Deus Ex: HR - Dead Space 2 - Witcher 2 - Crysis 2 - Rayman Origins - Infamous 2 - Bulletstorm
احتمالا خیلی‌هارو فراموش کردم!
در مقابلش 2013، با ارفاق فوقش 5-6 تا بازی خفن داشته باشه :D البته 2013 رو نرفتم چک کنم همینطوری از روی حافظه میگم!
البته نظرات مختلفه...مثلا خفنیت TLOU واسه خودم اندازه سه چهار تا از بازیهای دیگه محسوب میشه >:)
ولی کلا نتیجه نظرسنجی رو دیدم تعجب کردم.
بازی های صرفا خوب هم بهش اشاره کردی حتی بتل و بولت استورم هم گذاشتی خب اینطوری بذار من لیست کنم برات :D
The Last Of Us - GTA V - bioshock infinite - Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - Super Mario 3D World - The Legend of Zelda: A Link Between Worlds - Gone Home - GOW : AS - Tearaway - Tomb Raider - AC IV - Resogun - Rayman Legends - MGS : Revengeance - Beyond : Two Souls - DmC - battlefield 4

• Like
Reactions: benjohn and FUTURE

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
برام عجیبه mgs5 تو لیستت نیست :-":D
ببین اگه من بخوام لیست بهترین بازیهای تاریخ رو بنویسم MGS4 و MGS3 و MGS2 در اون لیست 100% هستند و حتی برخیشون بین TOP3 و TOP5 و در نهایت TOP10 :D حتی MGS3 میتونه بهترین بازی تاریخ باشه برای من :D

اما لیستی که من نوشتم در واقع به این صورت انتخاب کردم که من از این بازیها چی میخواستم و اونا چقدر تونستن موفق باشن تو ارضا کردن خواسته های من . بازی DESTINY از برخی زوایا حتی بهترین بازی تاریخ برای من هست چون بازی فراتر از اون چیزی شد که من حتی تصور میکردم .
همینطور GOW و TLOU و دیگر بازیها .

اما MGSV با اینکه بازی شاهکاری بود و من معتقدم از نظر گیم پلی مخفی کاری و دیالوگ و نحوه روایت کات سین و مکانیک های بازی هیچ بازی نمیتونه نزدیکش بشه ( در این حد غول ) ولی ، قبل از عرضه بازی یه تاپیک داشتیم به " اخرین اخبار MGSV " اونجا سناریو پردازی میکردیم راجب داستان بازی و من به شدت به توان N :D برای بازی و داستانش و سناریوهاش هایپ بودم ، اما وقتی بازی عرضه شد و دیدم موضوع چیز دیگه ای هستش ، واقعا خورد تو ذوقم و علتش هم فقط همینه و کوجیما قطعا برای من بزرگترین کارگردان بازی سازی دوران هستش :x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر