تاریخ عرضۀ پلی استیشن 5 در تعطیلات سال 2020 بصورت رسمی تایید شد

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
به‌تازگی در توئیتر پلی‌ استیشن عرضۀ کنسول پلی استیشن 5 در تعطیلات سال 2020 تایید شده است.
3527009-ps5.jpg

اگرچه پیش از این هم می‌دانستیم که کنسول نسل بعدی کمپانی سونی (Sony Interactive Entertainment) در تعطیلات سال 2020 منتشر می‌شود؛ اما تایید رسمی آن توسط این کمپانی به تمام شایعات پایان داده است. سایت Wired طی مصاحبه‌ای که با آقای «مارک سرنی» ، طراح ارشد کنسول پلی‌استیشن 5 انجام داده اطلاعات بیشتری را از این کنسول منتشر کرده است.
اطلاعاتی که دربارۀ کنترلر این سیستم تایید شده است؛ وجود دکمه‌هایی با تکنولوژی Haptic یا بازخورد لمسی است که توسعه دهندگان می‌توانند به کمک این تکنولوژی میزان حساسیت تریگرها را برنامه‌نویسی کنند. این قابلیت لمس کردن را بهتر و سریع‌تر می‌کند. همچنین حالت شخصی‌سازی نیز به این کنترلرها اضافه شده است. استفاده از درگاه شارژ USB-C و افزایش شارژدهی این کنترلرها نسبت به...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
حاجی گارد خوبی شما حتی نمیدونی بازی تاریخ ریلیزش برای کی هستش بعد دم از گارد زدن میکنی . :D
گارد تازه برای چی کی بدش میاد بازی به کیفیت TLOU2 لانچ کنسول باشه. :|
برام جالبه پست خودت یک بار دیگه بخون :
آخه اصلا اینکه چند وقت دیگه برای پلی 4 میاد هیچ ارتباطی به پلی 5 نداره ~X(
قبلا هم گفتن که قاعدتا TLOU2 برای پلی 5 هم میاد من میگم احتمالا یکی از بازی های لانچش همین هست.:D
دیگه حالا این همه گیر دادن نداره والا B-(

• Like
Reactions: mojahed25

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
تنها دلیلش انحصار طلبی شرکت ها هستش همین یعنی شرکتی اجازه نده بازی که روی PS4 داشته روی PS5 اجرا بشه .
وگرنه وقتی خود سونی میگه راحت میشه بازی های PS4 انداخت داخل دستگاه بازی کرد میشه مثل زمان PS3 fat 60 گیگ که ما داشتیم بازی Ps2 مینداختیم داخلش بازی میکردیم .
آخه اصلا اینکه چند وقت دیگه برای پلی 4 میاد هیچ ارتباطی به پلی 5 نداره ~X(
قبلا هم گفتن که قاعدتا TLOU2 برای پلی 5 هم میاد من میگم احتمالا یکی از بازی های لانچش همین هست.:D
دیگه حالا این همه گیر دادن نداره والا B-(
من گیر ندادم فقط دارم واقعیت ها بیان میکنم .:D
قبلا اعلام شده شما میتونی بازی PS4 بزاری داخل PS5 بازی کنی خیلی راحت نیازی به لانچ بودن نداره فقط بحث اینکه یک پچ برای نسخه PS5 باید بدن که بازی بهتر اجرا کنه همین .
شما همه بازی های که الان روی PS4 داری میتونی بزاری داخل PS5 بازی کنی هیچ مشکلی نداره .

• Like
Reactions: Jack cooper

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
یه سوال الان ما دیسک بازی میخریم روش نوشته برای pro هم ریلز شده...بعد سیستم گیمها بعد پلی 5 هم اینجوریه؟ یعنی به بازی برای 5 بیاد روش مینویسه برای 4پرو هم قابل استفاده هست؟ یا برعکس مثلا برای پرو میاد بعد مینویسه برای 5 هم ربلیز شده!! یا اینکه مثل دوران پلی 3 دیسک 5 جدا و دیسک 4 هم جداست؟
نه دیگه جدای الان شما بری لست آف اس برای ps3 بخری که به ،ps4 نمیخوره

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
یه شایعه شده که میگن احتمالا ps5 تمامیه بازیهای نسل قبل رو پشتیبانی نمیکنه . نکنه مدیرای سایپا رفتن مدیر سونی شدن ؟ :D
شایعه نیست رسما گفتن ممکنه همه رو پشتیبانی نکنه چون سونی برا پشتیبانی نسل قبل طبیعتا به ناشرا پول میده و بعضی از ناشرا شاید بخوان ریمستر فرو کنن و اجازه پشتیبانی رو ندن! در کل شامل انحصارای ها نمیشه

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
این که میگن درایو پلی 5 بلوری 4k هست یعنی دیسکهاش به بلوری معمولی4 نمیخوره یا برعکس!؟
بلوری ها در نسل جدید حجمشون بیشتر شده.... از حداکثر 50 گیگ در ps4 به 100 گیگ افزایش پیدا کرده
اما وقتی شما یک بلوری درایو داری که توانایی خوندن بلوری رو داره.... دیگه فرقی نمیکنه بلوری چه حجمی داشته باشه

در مورد بازیها کمی داستان فرق میکنه...
اگه PS4 توانایی اجرای بازیهای PS5 رو داشته باشه.... مطمعن باش سونی اون بازی رو برای PS4 هم منتشرش میکنه... البته در قالب PS4 دیگه

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
809
نام
رضا
ای کاش برای لانچ ps5 نسخه جدید کیلزون رو بدن البته ادامه 3 گانه اصلی رو . سونی این نسل سبک شوتر رو فراموش کرد برعکس نسل هفتم

• Like
Reactions: mohsen2019

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
ای کاش برای لانچ ps5 نسخه جدید کیلزون رو بدن البته ادامه 3 گانه اصلی رو . سونی این نسل سبک شوتر رو فراموش کرد برعکس نسل هفتم
آخه مشکل اینجاست که استودیوها هم بازی شوتر کم میسازن.... وگرنه سونی ساپورت میکنه...
در حالت دوم اگه استودیوها بازی شوتر هم میسازن به بخش کمپین بازی اهمیت زیادی نمیدن و بیشتر تمرکز روی بخش مولتی پلیر و آنلاینه....

تو زمینه مولتی‌پلیر و آنلاین هم کال‌آف‌دیوتی خیلی قوی کار کرده... و بازارو برای بقیه شوترها خراب کرده!
در نتیجه بازار اکشن شوترهای اول شخص هم به کال‌آف رسیده!
و میبینیم که استقبال زیادی هم ازش میشه...

بنظرم تنها بازی اکشن شوتر اول شخصی که رو تمام بخش‌های بازی کار شده سایبرپانک هستش... بازی قوی دیگه‌ای تو این سبک من که ندیدم

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,338
نام
مهدی
چه بد که همه بازیهای ps4 رو اجرا نمیکنه:|
به امید اینکه همه بازیهارو اجرا کنه بازیها رو دیجیتالی گرفتم~X(

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
بلوری ها در نسل جدید حجمشون بیشتر شده.... از حداکثر 50 گیگ در ps4 به 100 گیگ افزایش پیدا کرده
اما وقتی شما یک بلوری درایو داری که توانایی خوندن بلوری رو داره.... دیگه فرقی نمیکنه بلوری چه حجمی داشته باشه

در مورد بازیها کمی داستان فرق میکنه...
اگه PS4 توانایی اجرای بازیهای PS5 رو داشته باشه.... مطمعن باش سونی اون بازی رو برای PS4 هم منتشرش میکنه... البته در قالب PS4 دیگه
خوبه حداقل این امیدواری وجود داره که دستگاههامون به این زودی اسقاط نمیشه!!!

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
آخه مشکل اینجاست که استودیوها هم بازی شوتر کم میسازن.... وگرنه سونی ساپورت میکنه...
در حالت دوم اگه استودیوها بازی شوتر هم میسازن به بخش کمپین بازی اهمیت زیادی نمیدن و بیشتر تمرکز روی بخش مولتی پلیر و آنلاینه....

تو زمینه مولتی‌پلیر و آنلاین هم کال‌آف‌دیوتی خیلی قوی کار کرده... و بازارو برای بقیه شوترها خراب کرده!
در نتیجه بازار اکشن شوترهای اول شخص هم به کال‌آف رسیده!
و میبینیم که استقبال زیادی هم ازش میشه...

بنظرم تنها بازی اکشن شوتر اول شخصی که رو تمام بخش‌های بازی کار شده سایبرپانک هستش... بازی قوی دیگه‌ای تو این سبک من که ندیدم
دستینی.....

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
خوبه حداقل این امیدواری وجود داره که دستگاههامون به این زودی اسقاط نمیشه!!!
مطمعن باش سونی مثل نسل‌های گذشته... ساپورت ps4 رو تا زمانی که بتونه بازیها رو اجرا کنه ادامه میده...
ناگفته نمونه که اعلام شده حتی بعد از انتشار ps5 هم تا مدتی تمرکز اصلی بر روی ps4 خواهد بود
مسلما PS5 رو هم در کنارش جلو میبرن... اما همیشه اوایل شروع هر نسل... کنسول نسل گذشته در اوجش قرار داره...

نهایت قدرت ps4 در TLOU2 مشخص میشه... و بعد از اون هر بازی‌ای که در این سطح یا پایین‌تر باشه... مطمعنا در کنار عرضه برای PS5 برای PS4 هم عرضه میشه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
Titanfall

البته این دیگه خیلی شخصیه... ولی به نظرم این قدر هم از لحاظ شوترها تو کویر نبودیم که بعضی ها تظاهر می کنن
یه سری مجموعه مثل Halo اومدن پایین و یه سری هم مثل Killzone رفتن تو دیوار
ولی در کل اون قدرها هم بد نبود به نظرم... هر چند من واقعا تو این سبک صاحب نظر نیستم، چون سبک مورد علاقه و مورد مطالعه ام نیست خداییش :D

• Like
Reactions: Coma BlacK

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر