Shuhei Yoshida: ممکن است سازندگان آسیایی برای بازار آسیا به Worldwide Studios بپیوندند

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
117367

شاید Shuhei Yoshida مدیر اجرایی سونی به اندازه گذشته صحبت نکند اما به این معنی نیست که از دور خارج شده باشد.
در tokyo game show 2019 رئیس SIE Worldwide Studios با چندین وبسایت ژاپنی مصاحبه داشته است. همانطور که اوایل امروز گزارش شد برای مثال او به این اشاره کرد که
چقدر گرافیک عنوان ghost of tsushima عالیست.
وی در مصاحبه ای دیگر با ویسایت gamewatch درباره چند موضوع جالب دیگر نیز صحبت کرد.

اول از همه وی گفت که ممکن است سازندگانی آسیایی در آینده به SIE Worldwide Studios بپیوندند و اگر این اتفاق بی افتد
این استودیوها میتوانند عناوینی را برای بازار آسیا نیز خلق کنند.

"SIE Worldwide Studios استودیویی است که نقشش را در خلق و گسترش بازی ها با جدیت ایفا میکند و من فکر میکنم این در دنیا نادر است که
سازندگانی از ژاپن , آمریکا و اروپا مشارکت کنند. این احتمال وجود دارد که در آینده سازندگان آسیایی به ما بپیوندند و وقتی این اتفاق بی افتد
ما شروع به فکر کردن میکنیم که که چقدر جالب است که به فکر ایجاد بازی هایی برای بازار آسیا نیز باشیم"

سونی از قبل پروژه ای به نام china hero را داشته که در حال پیشروی است و از سازندگان ایندی چینی را پشتیبانی میکند و به راحتی میتوان دید که چگونه
زمینه پیشرفت SIE را فراهم کرده است.

منبع
Shuhei Yoshida: Asian Developers Might Join SIE Worldwide Studios to Create Games for Asian Market

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
:clap::clap::Excited::Excited::Excited:

من که مطمئنم استودیو ژاپنی میگیرن !! چون هم حساب پس داده هستن و جدا از اون بازار اصلی آسیا ژاپنه و بازی ها و فرهنگ مدرنش خیلی تاثیر گذار بوده تو آسیای شرقی و مخاطب زیادی داره ! جدا از اون که تو غرب هم استودیو ها و بازی هاشون شناخته شده هستن و مخاطب زیاد دارن!

ولی خب تا موقعی که مایکرو تصمیم بگیره به استودیو های بیشتری نیاز داره ، سونی استودیو های ژاپنی رو دستچین کرده !

خلاصه سونی شلخته درو کن ، چیزی گیر خوشه چین ها هم بیاد !

آخه خیلیا امید داشتن این تازه اولشه:D

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
:clap::clap::Excited::Excited::Excited:

من که مطمئنم استودیو ژاپنی میگیرن !! چون هم حساب پس داده هستن و جدا از اون بازار اصلی آسیا ژاپنه و بازی ها و فرهنگ مدرنش خیلی تاثیر گذار بوده تو آسیای شرقی و مخاطب زیادی داره !

ولی خب تا موقعی که مایکرو تصمیم بگیره به استودیو های بیشتری نیاز داره ، سونی استودیو های ژاپنی رو دستچین کرده !

خلاصه سونی شلخته درو کن ، چیزی گیر خوشه چین ها هم بیاد !

آخه خیلیا امید داشتن این تازه اولشه:D
ایکاش اون شایعه همکاری سونی با ناشرای بزرگم واقعیت داشته باشه و سونی بزنه تو گوش اسکوئر و چندتا انحصاری دربیاره ازش (بدون دخالت آقای مزاحم اپیک)
مایکرو فعلا اینایی که داره رو درست مدیریت کنه بسه :D ولی دور از شوخی خیلیا فکر میکنن مثلا مایکرو چندتا استودیو خریده کار تمومه نه داداچ مدیریت درست میخواد :D:D:Dولی یادمه مایکروهم به فکر آسیا بود چی شد؟ :D:D:D
رمدی هم تو لیست هست خیالت راحت:p

• Like
Reactions: vaan 2

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
ایکاش اون شایعه همکاری سونی با ناشرای بزرگم واقعیت داشته باشه و سونی بزنه تو گوش اسکوئر و چندتا انحصاری دربیاره ازش (بدون دخالت آقای مزاحم اپیک)
مایکرو فعلا اینایی که داره رو درست مدیریت کنه بسه :D ولی دور از شوخی خیلیا فکر میکنن مثلا مایکرو چندتا استودیو خریده کار تمومه نه داداچ مدیریت درست میخواد :D:D:Dولی یادمه مایکروهم به فکر آسیا بود چی شد؟ :D:D:D
رمدی هم تو لیست هست خیالت راحت:p

این ها رو یوشیدا شش ماه گفته که تعجب میکنم اصلا باز تابی نداشته ، کلا برنامه ریزی بزرگی دارن برای ژاپن میکنن

Shuhei Yoshida: For about recent 2 years Japan Studio ended up releasing everything we've made other than Everybody's Golf VR. Haven't announced anything past that, but we're now gazing at current trends & set a high target; we want to release titles w/ Japanese studio creativity

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
البته وقتی یک مدیر ژاپنی از یه شرکت در اصل ژاپنی حرف از آسیا میزنه طبیعتا منظورش هر چیزیه غیر از ژاپن :D

که یعنی دندون تیز کردن برای چین و نواحی عملا به نوعی
من از مایکرو خیلی خبری نشنیدم ولی نینتندو هم اخیرا یه سری کارهای مهم کرده بود و اونم دندون تیز کرده بود برای بازار چین به طور اساسی
حالا این که بتونن بازار کشوری که به طرز خیلی انحصاری ای طرفدار PC اند و کنسول های تقلبی و خاکستری توش عین مور و ملخ ریخته رو بیارن طرف خودشون.... اگه بتونن که قطعا چیز خوبی میشه :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
البته وقتی یک مدیر ژاپنی از یه شرکت در اصل ژاپنی حرف از آسیا میزنه طبیعتا منظورش هر چیزیه غیر از ژاپن :D

که یعنی دندون تیز کردن برای چین و نواحی عملا به نوعی
من از مایکرو خیلی خبری نشنیدم ولی نینتندو هم اخیرا یه سری کارهای مهم کرده بود و اونم دندون تیز کرده بود برای بازار چین به طور اساسی
حالا این که بتونن بازار کشوری که به طرز خیلی انحصاری ای طرفدار PC اند و کنسول های تقلبی و خاکستری توش عین مور و ملخ ریخته رو بیارن طرف خودشون.... اگه بتونن که قطعا چیز خوبی میشه :D
کلا هم سونی گویا هوای چین رو داره، یک کنفرانس سالانه دارن اگر اشتباه نکنم، یه عالمه بازی از استودیوهای چینی دارن...همین اخیرا هم بود کنفرانسش(یکی دو ماه پیش فکر کنم) و یه عالمه بازی نشون دادن!

کلا منم فکر میکنم منظورش همون چین اینا بوده تا خود ژاپن:D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
کلا هم سونی گویا هوای چین رو داره، یک کنفرانس سالانه دارن اگر اشتباه نکنم، یه عالمه بازی از استودیوهای چینی دارن...همین اخیرا هم بود کنفرانسش(یکی دو ماه پیش فکر کنم) و یه عالمه بازی نشون دادن!

کلا منم فکر میکنم منظورش همون چین اینا بوده تا خود ژاپن:D
آخه استودیوهای چینی روی کنسول تاثیری ندارن ! سونی همون فریدوم وارزش هنگ کنگ رو فتح کرده بود !

بعدم وقتی سونی داره بازار اصلی آسیا رو از دست میده ! چسبیدن به چین و کره موبایل گیمر به چه درد میخوره!

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
Z-fan
Akiba

خب پس چرا گفته ژاپن . US و اروپا؟
از این بخشی که میگی :
سازندگانی از ژاپن , آمریکا و اروپا مشارکت کنند. این احتمال وجود دارد که در آینده سازندگان آسیایی به ما بپیوندند و وقتی این اتفاق بی افتد
ما شروع به فکر کردن میکنیم که که چقدر جالب است که به فکر ایجاد بازی هایی برای بازار آسیا نیز باشیم
به فکر ایجاد بازی هایی برای آسیا باشیم... نه اروپا،نه آمریکا،نه ژاپن! :D اصلا وقتی اسم ژاپن خارج از آسیا اومده تو همین پاراگراف مشخصه فرق میکنه! :D
آخر متن خبرم که قشنگ به چین اشاره کرده از مثال های این نمونه... نه سازنده های ژاپنی، که فعلا حتی داره باهاشون بد تا میکنه=)) (کاری به قضیه ی سانسور ندارما ، همون پیچوندن مکاتبه با سونی... یه شرکت ژاپنی باشی و سازنده های ژاپنی اینجوری باهات مشکل داشته باشن! :| )

آخه استودیوهای چینی روی کنسول تاثیری ندارن ! سونی همون فریدوم وارزش هنگ کنگ رو فتح کرده بود !

بعدم وقتی سونی داره بازار اصلی آسیا رو از دست میده ! چسبیدن به چین و کره موبایل گیمر به چه درد میخوره!
تاثیر ندارن...شاید الان! ولی الان یه بازار گنده ای گیر اوردن که هنوز هیچ کنسولی تصرفش نکرده، و میخوان فتحش کنند! همینجور که هالیوود تو چند سال اخیر تا تونسته از قدرت بازار سینمای چین استفاده کرده:D

اینکه داره ژاپن رو از دست میده تقصیر یه سری تصمیم های احمقانه خودشونه! هزارتا محدودیت برای انتشار بازی یا محتوای بازی بزار، از اونطرف نسخه بهترش رو سوییچ یا PC باشه، یا اصلا سازنده راحت تر باهات در ارتباط باشه ، و مورد بعدی هم که سوییچ تقریبا کنسول دستی هم حساب میشه که عشق ژاپنی هاست!(تنها جایی که ویتا نفس میکشید:D ) مشخصه از دستش میدی!
تمرکزشم گذاشته رو بلاک باسترهای غربی بیشتر... انتظار زیادیه ژاپن رو بخوای:D چرا هیچ حرکتی نمیرن، نمیدونم! شاید فکر میکنند گرفتن چین راحت تره و براشون به صرفه تره، کلا واگذار کردن به امید خدا:| بعید میدونم امثال انحصاری هایی مثل پرسونا یا مولتی هایی مثل Monster Hunter و کلا این اسم خفن ها، اصلا سونی دخلی به انتشارشون روی PS4 داشته باشه، و کاملا تصمیم خود ناشر بوده:D همینم که ژاپنی براش وجود داره، مدیون بقیه ست و سابقه ش:D
فکر کنم اگر بحث آبرو و حیثیت نبود، FF VII R رو هن انحصاری زمانی نمیکرد:D (تو ژاپن که کلا فکر کنم انحصاری بمونه:D)
البته بازی هایی که مثال زدم نسخه سوییچ ندارن، XBOXم که تو ژاپن نیست کلا:D ، ولی کلا حتما بازی های معروفی هستن که من نمیشناسم و الان مشترکن با سوییچ، و سونی میتونسته انحصاری کامل با زمانی کنه و نکرده:-"
اما واقعا هیچی به اتدازه هیبریدی بورن سوییچ خطرناک نیست برا سونی! یه فکری برای مقابله با این باید بکنه...بازی خالی جوابش رو نمیده:D

در مورد خط آخر که گفتی موبایل... Fate/Grand Order بساز و پادشاهی کن:D کلا گاچا بساز و کیف کن:D بازار موبایل و گاچاهای آسیا(همراه با ژاپن) رو فتح کنند، به نظرم از نظر منطقی بیشتر به صرفه ست تا یه عالمه زور بزنی بازار کنسول ها رو فتح کنی:-"
این خرج های خرکیی که من میبینم ملت میکنند...واقعا ترسناکه:|

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,373
نام
محمد
از این بخشی که میگی :

به فکر ایجاد بازی هایی برای آسیا باشیم... نه اروپا،نه آمریکا،نه ژاپن! :D اصلا وقتی اسم ژاپن خارج از آسیا اومده تو همین پاراگراف مشخصه فرق میکنه! :D
آخر متن خبرم که قشنگ به چین اشاره کرده از مثال های این نمونه... نه سازنده های ژاپنی، که فعلا حتی داره باهاشون بد تا میکنه=)) (کاری به قضیه ی سانسور ندارما ، همون پیچوندن مکاتبه با سونی... یه شرکت ژاپنی باشی و سازنده های ژاپنی اینجوری باهات مشکل داشته باشن! :| )

تاثیر ندارن...شاید الان! ولی الان یه بازار گنده ای گیر اوردن که هنوز هیچ کنسولی تصرفش نکرده، و میخوان فتحش کنند! همینجور که هالیوود تو چند سال اخیر تا تونسته از قدرت بازار سینمای چین استفاده کرده:D

اینکه داره ژاپن رو از دست میده تقصیر یه سری تصمیم های احمقانه خودشونه! هزارتا محدودیت برای انتشار بازی یا محتوای بازی بزار، از اونطرف نسخه بهترش رو سوییچ یا PC باشه، یا اصلا سازنده راحت تر باهات در ارتباط باشه ، و مورد بعدی هم که سوییچ تقریبا کنسول دستی هم حساب میشه که عشق ژاپنی هاست!(تنها جایی که ویتا نفس میکشید:D ) مشخصه از دستش میدی!
تمرکزشم گذاشته رو بلاک باسترهای غربی بیشتر... انتظار زیادیه ژاپن رو بخوای:D چرا هیچ حرکتی نمیرن، نمیدونم! شاید فکر میکنند گرفتن چین راحت تره و براشون به صرفه تره، کلا واگذار کردن به امید خدا:| بعید میدونم امثال انحصاری هایی مثل پرسونا یا مولتی هایی مثل Monster Hunter و کلا این اسم خفن ها، اصلا سونی دخلی به انتشارشون روی PS4 داشته باشه، و کاملا تصمیم خود ناشر بوده:D همینم که ژاپنی براش وجود داره، مدیون بقیه ست و سابقه ش:D
فکر کنم اگر بحث آبرو و حیثیت نبود، FF VII R رو هن انحصاری زمانی نمیکرد:D (تو ژاپن که کلا فکر کنم انحصاری بمونه:D)
البته بازی هایی که مثال زدم نسخه سوییچ ندارن، XBOXم که تو ژاپن نیست کلا:D ، ولی کلا حتما بازی های معروفی هستن که من نمیشناسم و الان مشترکن با سوییچ، و سونی میتونسته انحصاری کامل با زمانی کنه و نکرده:-"
اما واقعا هیچی به اتدازه هیبریدی بورن سوییچ خطرناک نیست برا سونی! یه فکری برای مقابله با این باید بکنه...بازی خالی جوابش رو نمیده:D

در مورد خط آخر که گفتی موبایل... Fate/Grand Order بساز و پادشاهی کن:D کلا گاچا بساز و کیف کن:D بازار موبایل و گاچاهای آسیا(همراه با ژاپن) رو فتح کنند، به نظرم از نظر منطقی بیشتر به صرفه ست تا یه عالمه زور بزنی بازار کنسول ها رو فتح کنی:-"
این خرج هایی که سر ارز و شخصیت های مجازی بازی های موبایل میشه جمع ببندن،پتانسیل ریشه کن کردن فقر جهانی رو داره :>:|

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
از این بخشی که میگی :

به هر حال چند ماه دیگه مشخص میشه!!! :D8->

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
  • Like
Reactions: Arima Kishou

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟