امتیازات Gears5

میانگین نمرات بازی؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    191
  • نظرسنجی بسته شده است .
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317

kyvk_amd-new-radeon-software-adrenalin-2019-edition-19.7.2-driver-is-optimized-for-gears-5-beta.jpg

Initial release date: September 6, 2019
Developer: The Coalition
Composer: Ramin Djawadi
Engine: Unreal Engine
Platforms: Xbox One, Microsoft Windows

Metacritic:85

VGC:10/10
Telegraph:10/10
Game Rant:10/10
SomosXbox:10/10
God is a Geek:10/10
Generation Xbox:9.9/10
Generación :9.8/10
Hobby Consolas:9.5/10
Areajugones:9.5/10
MondoXbox:9.5/10
ZTGD:9.5/10
Vandal:9.3/10
Multiplayer.it:9.2/10
The Games Machine:9.1/10
AppTrigger:9/10
IGN Spain:9/10
gamingbolt:9/10
3DJuegos:9/10
Digital Trends:9/10
Gamersky:9/10
GamesBeat:9/10
Xbox Achievements:9/10
Press Start Australia:9/10
Stevivor:9/10
TheSixthAxis:9/10
Twinfinite:9/10
Windows Central:9/10
Critical Hit:9/10
GamingTrend:9/10
VideoChums:8.9/10
Meristation:8.7/10
COGconnected:8.7/10
Game Informer:8.7/10
Everyeye.it:8.7/10
GameProGermany:8.6/10
Game Pro:8.6/10
True Gaming:8.5/10
PowerUp: 8.1/10
Gameblog.fr:8/10
Post Arcade (National Post):8/10
Washington Post:8/10
Guardian:8/10
Trusted Reviews:8/10
DarkStation:8/10
GamesRadar+:8/10
Cheatcc:8/10
Daily Star:8/10
EGM:8/10
Guardian:8/10
Video Gamer:8/10
Hardcore Gamer:8/10
Attack of the Fanboy:8/10
Game Revolution:8/10
AusGamers:7.9/10
PC Gamer:7.8/10
New Game Network:7.3/10
Gamer.no:7/10
Metro:7/10
Gamespot:7/10
CGMagazine:6.5/10
PCGames.de:6/10
US Gamer:6/10

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
ارزش عمومی Forza Horizon هم کم بود که موقع عرضه میشد با گیم پس 1 دلاری بازیش کرد؟ :D آمار فروشی هم از Gears 5 نیومده ببینیم چقدر فروش داشته که بخوایم نتیجه گیری کنیم.
خودت خود میدونی که سرویس گیم پس روز به روز داره تعداد پلیر هاش افزایش پیدا میکنه مخصوصا تو این سال آخیر که ماکرو آتیش زده به مالش و از اون ور هم فروش فیزیکی و دیجیتالی FH4 و FH3 به شدت عالی بوده الان قضیه به این صورت که امار پلیر های G5 به خاطر سرویس مفت بالا میره نه به خاطر خود اسم گیرز اگه به اسم خود گیرز باشه باید بازم تو چارت ها بالا باشه دیگه ؟؟ ملت مرض که نداشت با وجود سرویسی به این مفتی FH4 رو 60 دلار بخرن ؟؟ به هرحال صبر میکنیم تا حداقل چند تا آمار بیاد ولی خوب میدونم سرویس گیم پس جا واسه جاخالی دادنتون زیاد گذاشته :D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
GameSpot 70

GameCrate 88
It’s unfortunate that Gears 5 continues the trend of ‘games that were clearly shipped before they were ready’ since its diverse offering of different gameplay experiences is virtually unmatched by any other shooter game or franchise. Once The Coalition has ironed out the campaign performance issues and multiplayer network problems, this latest Gears of War game has a very bright future and is a must-play for any fans of the shooter genre no matter their individual tastes.

Atomix 88
Gears is finally back with its fifth major game. The Coalition did a wonderful job making the Gears game all the fans deserve.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
اونوقت یه نفر که میگفت زیر ۹۳ بشه متا باید در استدیو رو تخته کنن به نظرت برا شعور خودش ارزش قائل بود؟ حکم اون دوستمون چیه؟
asking for a friend
نه اون موقع قائل نبود ولی الان قائله وارد این بحث های خاله زنکی چرت نمیشه دیگه! ;)

پ.ن: فک کنم دفعه چهلم باشه که این جمله رو میگی... چه دغدغه ای شده برات، جمله هر چقدر هم چرت و سبک بود ولی واسه امثال شما خیلی وزین بوده :D
پ.ن: به سن بعضی از دوستان قد نمیده، اون موقع فروم نظارت داشت یه پست چرت که ول میدادی فورا رسیدگی میشد، الان اون دوران گذشته آدم نمی دونه این پست های سبک رو میبینه جواب بده خودشو کوچیک کنه یا گزارش کنه... گزارش هم میکنی کسی نیست رسیگی کنه...

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
خودت خود میدونی که سرویس گیم پس روز به روز داره تعداد پلیر هاش افزایش پیدا میکنه مخصوصا تو این سال آخیر که ماکرو آتیش زده به مالش و از اون ور هم فروش فیزیکی و دیجیتالی FH4 و FH3 به شدت عالی بوده الان قضیه به این صورت که امار پلیر های G5 به خاطر سرویس مفت بالا میره نه به خاطر خود اسم گیرز اگه به اسم خود گیرز باشه باید بازم تو چارت ها بالا باشه دیگه ؟؟ ملت مرض که نداشت با وجود سرویسی به این مفتی FH4 رو 60 دلار بخرن ؟؟ به هرحال صبر میکنیم تا حداقل چند تا آمار بیاد بیاد ولی خوب میدونم سرویس گیم پس جا واسه جاخالی دادنتون زیاد گذاشته :D
بحث رو اشتباه متوجه شدی :D من خودم هم گفتم که آمار فعلی بخش زیادیش به خاطر گیم پس هست وگرنه RDR2 و Apex Legends هم نتونسته بودن جای Fortnite رو بگیرن و این آمار از این جهت حائز اهمیت هست. ولی اینکه بگیم چون به خاطر گیم پس آمار پلیرها زیاد شده در نتیجه ارزش عمومی (!) سری اومده پایین اصلا ربطی به موضوع نداره. مایکروسافت تمرکز زیادی روی گیم پس کرده و در واقع داره سرویس رو به کمک بازی ها تبلیغ میکنه نه اینکه بازی ها رو به کمک سرویس. الان هم که کاربرهای گیم پس روز به روز دارن بیشتر میشن کاملا بدیهی هست که به مرور آمار اونایی که رو گیم پس بازی رو انجام میدن بیشتر از اونایی باشه که بازی رو میخرن. من خودم FH3 و Gears 4 رو به صورت دیجیتالی خریدم، ولی FH4 و Gears 5 رو با گیم پس بازی کردم و قصدی هم برای خریدشون ندارم، مطمئن باش خیلی ها اینجوری هستن :D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
بحث رو اشتباه متوجه شدی :D من خودم هم گفتم که آمار فعلی بخش زیادیش به خاطر گیم پس هست وگرنه RDR2 و Apex Legends هم نتونسته بودن جای Fortnite رو بگیرن و این آمار از این جهت حائز اهمیت هست. ولی اینکه بگیم چون به خاطر گیم پس آمار پلیرها زیاد شده در نتیجه ارزش عمومی (!) سری اومده پایین اصلا ربطی به موضوع نداره. مایکروسافت تمرکز زیادی روی گیم پس کرده و در واقع داره سرویس رو به کمک بازی ها تبلیغ میکنه نه اینکه بازی ها رو به کمک سرویس. الان هم که کاربرهای گیم پس روز به روز دارن بیشتر میشن کاملا بدیهی هست که به مرور آمار اونایی که رو گیم پس بازی رو انجام میدن بیشتر از اونایی باشه که بازی رو میخرن. من خودم FH3 و Gears 4 رو به صورت دیجیتالی خریدم، ولی FH4 و Gears 5 رو با گیم پس بازی کردم و قصدی هم برای خریدشون ندارم، مطمئن باش خیلی ها اینجوری هستن :D
خوب پس اینم باید قبول داشته باشی توجه عمومی قبل انتشار بازی به نسبت یـ AAA کنسول سلر به شدت کم بوده ؟؟! اینجا الانم من روی صحبت به اون دوستانی که روش مارکتینگ گیرز دفاع میکردن از طرف دیگه هم برگدوندن توجه عموی با یـ گیم پس 1-2 دلاری که بیشتر شبیه قضیه "مال مفته میخواد هرچی باشه بیا ورش دار برو" با اینکه ملت اینقدر هایپ باشن 60 دلار خرج کنن رو نمیشه که یکی دونست میشه ؟

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
ارزش عمومی Forza Horizon هم کم بود که موقع عرضه میشد با گیم پس 1 دلاری بازیش کرد؟ :D آمار فروشی هم از Gears 5 نیومده ببینیم چقدر فروش داشته که بخوایم نتیجه گیری کنیم.
محمد جان دیگه نمیشه که منکر این قضیه شد که همین گیم پس های 1 دلاری و 2 دلاری باعث شدن امثال گیرز نفس بکشن . عملا داره بازیاش رو بصورت free to play عرضه میکنه مایکروسافت و بعد دقیقا همین بازی ها با امار پلیر بازی های 60 دلاری به بالا قیاس میشه .
الان شما فک میکنی امار فروشی هم میاد از گیرز 5 با این وضعیت ؟ اخه خدایی کی میره 60 دلار میده به بازی وقتی با 2 دلار( مفت و مجانی ) میتونه بازی بکنه .
در بهترین حالت از گیرز5 امار پلیر با هزینه 2 دلاری میاد فک کنم . که این یعنی به قول دوستمون اتش زدن به مال و پایین اوردن ارزش برند ، اونم چه پایینی اخه ، مفت اصلا .
در کل محمد جان ، امار پلیر با 2 دلار 1 دلار شاید برای مایکروسافت خوب باشه در حد خودش ، ولی برای برند یک بازی مثلا گیرز5 هیچ ارزشی نداره و اینکه بگیم woow گیرز x میلیون پلیر داره ، پس گیرز ترکونده به نظرم مسخره هست .
مایکروسافت به خاطر سرویس گیم پس و گسترش اون ، گیرز و فورزا و کلی گیم های انحصاری خودش رو تا حد بازی های چرت و پرت و ناشناخته پلاس پلی استیشن پایین اورده .
کاری ندارم به مایکروسافت و برنامه هاش ، کلا در مورد خود بازیها صحبت میکنم

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
اتفاقا اینکه ملت برن رو بیشتر رو گیم پس بازی رو پلی بدن نشون میده که چقدر ارزش عمومی سری کم شده وگرنه اگه براشون خیلی مهم بود میرفتم کامل بازی رو میخریدن
اینکه من ترجیح دادم بجای اینکه ۳۹۰ تومن بدم و بازی رو بخرم، ۱۵ ماه گیم‌پس التیمیت خریدم که هم آنلاین بتونم بازی کنم و هم از بقیه بازی های گیم‌پس استفاده کنم یعنی ارزش گیرز کم شده برام؟ مگه مغزم تاب برداشته که همچین پیشنهادی رو بیخیال بشم و تازه ۴ روز هم دیرتر بازی کنم؟:D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
اینکه من ترجیح دادم بجای اینکه ۳۹۰ تومن بدم و بازی رو بخرم، ۱۵ ماه گیم‌پس التیمیت خریدم که هم آنلاین بتونم بازی کنم و هم از بقیه بازی های گیم‌پس استفاده کنم یعنی ارزش گیرز کم شده برام؟ مگه مغزم تاب برداشته که همچین پیشنهادی رو بیخیال بشم و تازه ۴ روز هم دیرتر بازی کنم؟:D
شما که فن ثابت هستی منظورم من محبوبیت عمومی ـه الان به قول دوستمون بازی عملا F2P هستش ! شما وقتی میتونی بگی ربطی به محبوبیت عمومی نداره که سرویس گیم پس اینقدر کاربر جمع کرده باشه اینقدر عادی شده باشه که به عنوان نمونه بازی X رو با بازی Y مقایسه کنی که اونجا دیگه نمیشه تعدا پلیر ها رو هم حساب کرد باید ساعات پلی دادن ملت رو ملاک قرار داد که خوب هنوز به اون مرحله نرسیدیم ولی الان نمیشه محبوبیت عمومی که سرویس 2 دلاری با زمانی که بازیا هنوز 60 دلاری عرضه میشن مقایسه کرد هنوز گیم پس ملاک واسه این قضیه نشده الان صرفا یـ قیمت مفت محسوب میشه واسه کشوندن ملت رو این سرویس بازم چیزی رو ثابت نمیکنه ....

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
گیم پس التیمیت دو ماهه چند روز قبل از عرضه Gears 5 تخفیف خورد و شد 2 دلار، مسلما تاثیر زیادی تو جذب مخاطب داره :D البته به نظر من خیلی مهم نیست این قضیه، مایکروسافت بخواد سرویسی که داره رو همه گیر کنه باید یه سری جاها حرکتی بزنه که خیلی ها بیان سمت اون سرویس. الان عرضه Gears 5 فرصت مناسبی بود و به نظر میاد نتیجه کار هم خیلی مثبت بوده باشه. هر چند مشخصا خیلی ها هم از قبل مشترک این سرویس بودن و اینجوری نیست که بگیم همه از طریق این تخفیف جدید رفتن سراغ بازی:D الان پلیرهای اولیه بیشتر باشه احتمال اینکه در درازمدت پلیرهای بیشتری پیدا کنه و همین طور پلیرهای زیادی تو بازی بمونن، خیلی بالاتر میره. همین هایی که 2 دلار دادن هم اگه بخوان بازی رو ادامه بدن مجبور میشن برن اشتراک طولانی مدت بگیرن :D از اون طرف هر چقدر هم گیم پس گسترش پیدا کنه به نفع ما میشه.

دقیقا تو امار هرایزن 4 امده که 12 میلیون تا الان کسب کرده به کنار، 4 میلیون پلیر به صورت اکتیو ماهانه در حال تجربه این اثر هستند که مشخصا بخش زیادی از این پلیرها متعلق به گیم ئه و خیلی وقته عضو این سرویس شدند.

اصولا تو تویچ و میکسر 3، 4 نفر اولی که استریم می کنن رتبه ی یه بازی رو مشخص می کنن...و گیرز هم فاقد یه همچین استریمری بوده و هست که مثلا 30 هزار نفر بیننده داسته باشه. امشب هم احتمالا دکتر دیسریسپکت بازی رو استریم کنه که همین شاید باعث بشه بازی بیاد جز 10 تای اول. از اون طرف هم بیشتر استربمرها نمی تونن به سرعت به گیم پلی نزدیک گیرز عادت کنن و زود ناک آوت میشن. اما به نظر میرسه کولیشن با از بین بردن چندتا از قابلیت های بازی مثل قدرت زیاد نشر سعی داره این ایراد رو از بین ببره که خوب به وضوح تو فروم گیرز به این مشکل اشاره کردن...باید دید تو دراز مدت نتیجه چی میشه

یکسری دوستان براساس تعصبات شدید که باید هر چیزی از مایکروسافت رو بکوبند، موئلف های متفاوت رو به اشتباه تعبیر میکنند.

نشر هم تغییر کرده ولی مثل اینکه صرفا تو مود ارکد هست که بیشتر برای جذب همین پلیرهای جدیده و مود های رقابتی تقریبا مثل سابق نشر vs نشر هست.

آفرین قشنگ حرف منو تحریف کن :D حرف از Esport میلیونی زدی واست مدرک اوردن از نظر محبوبیت تو 100 تا اول هم نیست بعد الان اینکه ملت رو گیم پس 2 دلاری میتونن تجربه کنن چه ربطی به تعداد نقهد های بازی داره ؟؟ اتفاقا اینکه ملت برن رو بیشتر رو گیم پس بازی رو پلی بدن نشون میده که چقدر ارزش عمومی سری کم شده وگرنه اگه براشون خیلی مهم بود میرفتم کامل بازی رو میخریدن الانم خوب ماکروسافت داره تمام سعیش رو میکنه که سرویش رو سر زبون ها بندازه مجبوره به 2 دلار تن بده تا تو طولانی مدت پلیر بیس گیم پس رو افزایش بده یعنی عملا با دو دلار داره ارزش عمومی از دست رفته گیرز رو داره این وسط بر میگردونه با دو دلار برگدوندن این ارزش افتخار نداره :p

اینکه فلانی درباره esport بازی توییت نزده مسابقات میلیون دلاری بازی رو بابت نداشتند محبوبیت توجیح میکنه؟ بیخیال. و نمیخوام مثال فروبری بابت هرایزن 4 رو تکرار کنم ولی دقیقا مثل فورتنایت چون رایگان هست نشون میده چقدر ارزش عمومی ش پایین هست.

پ ن: حالا نمیدونم چرا احمد تو هی میخوای بازی رو بکوبی ؟ مایکروسافت یک بازی داده رفته پی کارش ما هم تمومش کردیم و هرچند از گاهی یک مولتی، چیزی میزنیم ازش ولی نمیدونم تو که زیاد سونی فن نیستی چرا اینقدر فشار خونت رو سر بازی پایین و بالا میبری ؟ :D

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
View attachment 116100

جدا مغز اونایی که به اینا گفتن سیب زمینی و گرافیک بازی رو ترول می کنن رو برای پاره ای از تحقیقات نیاز دارم ....
استاد کات سین های بازی in-engine عه. ریل تایم نیست8-|
کل بازی در مجموع 3-4 جا ریل تایم میره رو گیم پلی
این شاتی که خودم گرفتم:

jd تو کات سین:
116102

jd بعد همون کات سین:

116101

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
اینکه فلانی درباره esport بازی توییت نزده مسابقات میلیون دلاری بازی رو بابت نداشتند محبوبیت توجیح میکنه؟ بیخیال. و نمیخوام مثال فروبری بابت هرایزن 4 رو تکرار کنم ولی دقیقا مثل فورتنایت چون رایگان هست نشون میده چقدر ارزش عمومی ش پایین هست.
LOL برو پست بعد رو ببین شاید متوجه منظورم شد به هر حال بیا :
Esports Tournaments: Statistics Top and Upcoming Games Tournaments

تو این صفحه اگه تونستی اسم تورنومنت GeoW رو پیدا کنی بهت یـ جایزه میدم :D عملا 100 تا که هیچی فک کنم رو 300 به اون ور هم نتونی پیداش کنی در مورد مثالت هم بگم تلاشت قابل تحسین فورت نایتی که تو ضمینه بازی های F2p رکوردی نبوده بزنه (دقت کن ضمینه خودش F2p) رو با یـ بازی کنسول سلر که تو دوران افت خودش به سر میبره و به مدد سرویس مفت و اتیشی که خود ماکرو به مالش میزنه جون گرفته یکی میکنی !!!
پ ن: حالا نمیدونم چرا احمد تو هی میخوای بازی رو بکوبی ؟ مایکروسافت یک بازی داده رفته پی کارش ما هم تمومش کردیم و هرچند از گاهی یک مولتی، چیزی میزنیم ازش ولی نمیدونم تو که زیاد سونی فن نیستی چرا اینقدر فشار خونت رو سر بازی پایین و بالا میبری ؟ :D
یـ چیزی گفتید براش مثال نقض اوردم قرار نیست هرچی شما اینجا گفتید همه بله و چشم بگن اینجا فرومه و جای بحث و گفت ـه بهتره همه چیز رو صفر و یکی نگاه نکنید .....

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
این شاتی که خودم گرفتم:

jd تو کات سین:
View attachment 116102

jd بعد همون کات سین:

View attachment 116101
البته in-engine هم Real Time هست
مثل UC4 که کات سینها ریل تایم بود میتونستی لباسشون رو هم عوض کنی تو کات سین
ولی در هر صورت گرافیک یه بازی رو نمیشه فقط با کات سینهاش سنجید
تنها بازی که احساس میکنم بین in-game و in-engine ش تفاوت بسیار کمی خواهد داشت TlouPII هست اگر چیزی که تو گیم پلیش نشون دادن بعدا دانگرید نشه

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
توجیه پشت توجیه .گاد جدیدم قراره یه سگانه دیگه باشه و حتی عملا سبک بازی هم تغییر کرده ولی بازم بالای نود شده.واقعا الان میفهم که چرا مایکروسافت تو این نسل بجز یه بازی ورزشی متای بالای نود دیگه ای نداشته.وقتی فنهاش هر چی به خردشون میده دوست دارن و قبول میکنن چرا به خودش زحمت بده متای بالای 90 بسازه؟وقتی دومین فرانچایز بزرگش رو به این روز انداخته که از متای بالای 90 طرفداراش به متای 85 راضی باشن و بخرنش و بازیش کنن و هیچ شکایتی نکنن چرا به خودش زحمت اضافه بده؟
حرفت قبول ، منم مثل بعضی مغز خر نخوردم بیام بازی های بزرگ مثلا آنچ رو ترول کنم، فقط جوابش رو با منطق خودش دادم .... درباره ی گیرز هم ، از سال 2006 که گیرز ریلیز شد اسم یه بازی رو ببر که حتی تونسته باشه نزدیک گیرز شده باشه ... ولی همین گاد ، پلانتینیوم گیمز و نینجا تئوری و کپکام کلی بازی ساختن که تنه به تنه گاد هک/اسلش میزد ( خواهشا افت گاد کلاسیک رو کتمان نکنید) ... حالا به نظرت چرا مایکرو بیاد به سری انگولک بزنه که هنوز در سبک خودش بی رقیب هست، چرا کوالیشن بیاد بجای اپگرید مکانیزم ها یه دفعه ای کل سبک بازی رو از بین ببره از نو بسازه... ... مگه سر سری هیلو که کلی تغییر ایجاد کردند انتفاد نشنیدن ،ملت حتی به کاستوم چیف هم گیر دادن ... ؟ گیرز در هر صورت بازی فوق العاده ای هست چه با متای 80 چه 90 ... بازی که شرکتای رقیب با کلی قمپز در کردن هنوز نتونستند بازی در حدش بسازند ...
نقدای آی جی ان و گیم انفورمر و یوروگیمر و دوال شوکرز انقدر مثبت هست که نقد گیم اسپات به چشم نیاد ( برای من نقد یورو گیر و ای جی ان به ترتیب از نظر کیفیت فنی و گیم پلی و داستان مهمتر هست) ولی خب نقد گیم اسپات با اینکه همیشه این سایت نقداش برای AAA ها سخت گیرانه هست ولی نکاتی رو روشن می کنه که کوالیشن میتونه برای بازی بعدیش استفاده کنه...

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
این شاتی که خودم گرفتم:

jd تو کات سین:
View attachment 116102

jd بعد همون کات سین:

View attachment 116101
حالا یکی به این دوستمون بفهمونه این- انجین هم به صورت ریل تایم رندر میشه... :laughing::laughing::laughing: نمیدونم بقیه انجینا چطوریه ولی تو انریل میتونی از انمیشن کاستوم و از اسکریپت های بیشتر استفاده کنی و همونا رو پری رندر روی بازی بیاری ...اصلا این معنیش movie بودن کات سین نیست ... قبلا از این تکنیک روی هیلو 5 هم استفاده شده بود ... روی The Orderو Rise of Tomb Rider هم همینطور ...
بعضی از کات سین های بازی اما فوتیج شده هستن که اونم بخاطر جزئیات زیادش هست

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر