Sony استودیو Insomniac Games را به تصاحب خود درآورد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
113791

Sony Interactive Entertainment لحظاتی قبل از تصاحب Insomniac Games، سازنده عنوان موفق Marvel's Spider-Man و سری Ratchet and Clank، خبر داد و تایید کرد که این استودیو به فعالیت خود بعنوان یکی از استودیوهای داخلی PlayStation ادامه خواهد داد.

رئیس Sony Interactive Entertainment یعنی جیم رایان اخیرا اعلام کرد که در جهت ارائه محتوای هر چه بیشتر و تضمین موفقیت PlayStation در نسل آینده کنسول ها، شرکت Sony تقویت استودیوهای تحت اختیار خود و همچنین اضافه کردن استودیوهای بازی سازی جدید به مجموعه PlayStation را در دستور کار قرار داده است.

مراحل خرید Insomniac در حال نهایی شدن است و سازنده سری Resistance به زودی بعنوان چهاردهمین استودیو بازی سازی Sony معرفی خواهد شد.

شان لیدن در مصاحبه با Bloomberg اعلام کرد که در آینده برخی از بازی های استودیوهای جهانی Sony Interactive Entertainment، خصوصا بازی های چندنفره، ممکن است از انحصار PlayStation خارج شوند.

عناوین انحصاری همچنان جزئی از استراتژی شرکت خواهند بود، اما برخی بازی ها، بخصوص بازی های چندنفره که برای تجربه بر روی کامپیوترهای شخصی ساخته می شوند، ممکن است توزیع گسترده تری را تجربه کنند. ما باید از پلتفرم PlayStation حمایت کنیم، بحثی در این رابطه وجود ندارد. همانطور که گفتم، در آینده شاهد عناوینی از سوی استودیوهای من خواهید بود که در دسترس جمعیت گسترده تری از گیمرها قرار می گیرند.

Sony Acquires Spider-Man PS4 Developer Insomniac Games - IGN

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
چه تحلیل موشکافانه ای :Scare::Scare::Scare:

کسی اصلا به "some titles" تو صحبت های لیدن اشاره نمی کنه!!
گذشته از این گفته بازی هایی که نیاز دارن توسط جمعیت بزرگ تری از گیمرها تجربه بشن! منظورش می تونه بازی های سبک خاص هم باشه، مثلا همین دریمز که مدت هاست داره ساخته میشه و چند بار کنسل شده می تونه یکی از همین بازی ها باشه! دریمز کلی خرج تا الان رو دست سونی گذاشته ولی سبک خاصه تضمینی برای موفقیت تجاریش وجود نداره، می تونه برای توده بزرگ تر گیمرها ارائه بشه تا بیشتر بفروشه!

مسئله فروش مهم ترین دغدغه سازنده ها هست، تو نسل نهم مطمئننا هزینه ساخت بازی ها از این هم بالاتر میره و این دغدغه خیلی بزرگ تر میشه و مطمئننا استراتژی شرکت ها رو در مقابل عرضه انحصاری بازی ها متحول میکنه! از همین صحبت های لیدن و اقدام های اخیر سونی میشه اینو حس کرد.
به اعصابت مسلط باش اتفاقی نیفتاده حالا با کامنت من سونی استودیو نمیخره که اینقدر اذیت شدی
شان لیدن دقیقا اشارش به بازیهایی هست که از ابتدا برای PC طراحی شدن.

In an interview, Shawn Layden, chairman of Sony's game studios worldwide, said exclusive titles will still be a part of the company's strategy, but that some games — particularly multiplayer titles designed to be played on personal computers — may see broader distribution. 'We must support the PlayStation platform — that is non-negotiable,' Layden said. 'That said, you will see in the future some titles coming out of my collection of studios which may need to lean into a wider installed base.'​
بازی هایی که بطور اخص برای PC طراحی شدن حالا این دریمز چجوری با این تعریف جور درمیاد بماند

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
خب این تیکش چی؟ some titles out of my collection یعنی بازی هایی که همین الانم وجود دارن
اشارش به استودیو هست. تو یکی از پستام قبلا اشاره کردم سونی الان هم استودیوهایی رو که میخواد خریده فقط خبرش رو اعلام نکرده تا بعد

شما اگر دقت کنی با مشخصاتی شان لیدن داره میده اصولا هیچ بازی در فرست بازیهای سونی وجود نداره. تنها میمونه استودیوها و بازیهایی که اعلام نکردن

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
چه تحلیل موشکافانه ای :Scare::Scare::Scare:

کسی اصلا به "some titles" تو صحبت های لیدن اشاره نمی کنه!!
گذشته از این گفته بازی هایی که نیاز دارن توسط جمعیت بزرگ تری از گیمرها تجربه بشن! منظورش می تونه بازی های سبک خاص هم باشه، مثلا همین دریمز که مدت هاست داره ساخته میشه و چند بار کنسل شده می تونه یکی از همین بازی ها باشه! دریمز کلی خرج تا الان رو دست سونی گذاشته ولی سبک خاصه تضمینی برای موفقیت تجاریش وجود نداره، می تونه برای توده بزرگ تر گیمرها ارائه بشه تا بیشتر بفروشه!

مسئله فروش مهم ترین دغدغه سازنده ها هست، تو نسل نهم مطمئننا هزینه ساخت بازی ها از این هم بالاتر میره و این دغدغه خیلی بزرگ تر میشه و مطمئننا استراتژی شرکت ها رو در مقابل عرضه انحصاری بازی ها متحول میکنه! از همین صحبت های لیدن و اقدام های اخیر سونی میشه اینو حس کرد.
دریمز رو صد در درصد موافقم که برای موفقیت چه تو خلق محتوی و چه فروش باید حتما روی pc عرضه بشه!

اصلا بازیش باب موس و کیبورده، با انالوگ جونت در میاد باش کار کنی

• Like
Reactions: JohnnySilverhand

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,567
دریمز رو صد در درصد موافقم که برای موفقیت چه تو خلق محتوی و چه فروش باید حتما روی pc عرضه بشه!

فکر نمیکنم اینجور بشه. احتمال میدم یه برنامه ای برای pc بسازن که شخصیت خلق شده رو توی اون آپلود کنی و توی ps4 ازش استفاده کنی. یه چیزی مثل dropbox.

• Like
Reactions: benjohn and vaan 2

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
. داره میگه نگران نباشید بعد از پیوستن اون استودیو به WWS همچنان بازیشون رو پی سی منتشر میشه
این تیکه رو متوجه نشدم یعنی اونی که میخرن فقط برا pc بازی بسازه؟
اشارش به استودیو هست. تو یکی از پستام قبلا اشاره کردم سونی الان هم استودیوهایی رو که میخواد خریده فقط خبرش رو اعلام نکرده تا بعد

شما اگر دقت کنی با مشخصاتی شان لیدن داره میده اصولا هیچ بازی در فرست بازیهای سونی وجود نداره. تنها میمونه استودیوها و بازیهایی که اعلام نکردن
چرا نداره؟ کیلزون تمرکز اصلیش رو آنلاین وار هاووک انلاین سوکام انلاین gt انلاین دیگه بیشتر از این؟ من از این میترسم که برا سودجویی دست رو کیلزون بزارن البته از طرفی هم فکر میکنم همون نظر شما درسته و دنبال ساخت یچی مثل فورتنایتن که بازم استقبال نمیشه تو یکی از منبع ها هم همین گفته بود:D

منم موافقم ولی تریلر که این نمیگه مال 1 ماه پیشم هست
خود سازنده ساپورت موس رد کرد و گفت اصلا نداره البته کیبورد میشه حالا چیکار میشه باهاش کرد نمیدونم......................
در هر صورت ایکاش سونی این بازی free to play کنه
Capture.JPG

• Like
Reactions: vaan 2

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
شان لیدن دقیقا اشارش به بازیهایی هست که از ابتدا برای PC طراحی شدن.

In an interview, Shawn Layden, chairman of Sony's game studios worldwide, said exclusive titles will still be a part of the company's strategy, but that some games — particularly multiplayer titles designed to be played on personal computers — may see broader distribution. 'We must support the PlayStation platform — that is non-negotiable,' Layden said. 'That said, you will see in the future some titles coming out of my collection of studios which may need to lean into a wider installed base.'​
بازی هایی که بطور اخص برای PC طراحی شدن حالا این دریمز چجوری با این تعریف جور درمیاد بماند
شما اگر با متون رسمی آشنا باشی، می دونی که صحبت های شخصیت ها تو "" قرار می گیره، این ساده ترین توضیحی هست که در این مورد می تونم بگم. تو خبر بلومبرگ که منبع اصلی این مصاحبه هست این قسمت ها تو نقل قول اومده:
“We must support the PlayStation platform -- that is nonnegotiable,” Layden said. “That said, you will see in the future some titles coming out of my collection of studios which may need to lean into a wider installed base.”

یعنی "عین" صحبت های لیدن هست بدون کم و کاست!
اما بالاتر از این متن یه سری توضیحات داره که متن نویسنده خبر، بر اساس صحبت های لیدن هست نه عین حرف های لیدن! اینم تو متون خبری رایجه، اخبار گیم اسپات و مراجع معتبر دیگه رو دنبال کرده باشی می دونی در مورد چی صحبت می کنم!
بنابراین مورد استنادترین قسمت متن، عین صحبت های لیدن هست!
“We must support the PlayStation platform -- that is nonnegotiable,” Layden said. “That said, you will see in the future some titles coming out of my collection of studios which may need to lean into a wider installed base.”

چیزی که لیدن گفته، سبک خاصی نیست! می تونه "هر بازی" تو "هر سبکی" باشه! "نیاز" باعث میشه که "بعضی از انحصاری های آینده سونی" از انحصار خارج بشن! این نیاز هم طبق گفته لیدن "تجربه شدن اون بازی توسط توده بیشتری از بازیکن ها" هست!

اما به همون متنی که روش خیلی اصرار داری هم دقت نکردی!

particularly تو این متن کلمه مهمیه که به جمله قطعیت نمیده! پس قطعیتی بر اینکه این بازی ها، حتما مولتی پلیر باشن وجود نداره!​
به دریمز بعنوان یه نمونه خوب تو این بحث اشاره کردم! برای شما قابل درک نیست می تونی بازی های کوانتیک دریم رو جایگزینش کنی که از نظر installed base تقریبا تو یه وضعیت هستن، هر دو بازی خاص که برای فروش بهتر به installed base گسترده تری نیاز دارن!​

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
شما اگر با متون رسمی آشنا باشی، می دونی که صحبت های شخصیت ها تو "" قرار می گیره، این ساده ترین توضیحی هست که در این مورد می تونم بگم. تو خبر بلومبرگ که منبع اصلی این مصاحبه هست این قسمت ها تو نقل قول اومده:

یعنی "عین" صحبت های لیدن هست بدون کم و کاست!
اما بالاتر از این متن یه سری توضیحات داره که متن نویسنده خبر، بر اساس صحبت های لیدن هست نه عین حرف های لیدن! اینم تو متون خبری رایجه، اخبار گیم اسپات و مراجع معتبر دیگه رو دنبال کرده باشی می دونی در مورد چی صحبت می کنم!
بنابراین مورد استنادترین قسمت متن، عین صحبت های لیدن هست!

چیزی که لیدن گفته، سبک خاصی نیست! می تونه "هر بازی" تو "هر سبکی" باشه! "نیاز" باعث میشه که "بعضی از انحصاری های آینده سونی" از انحصار خارج بشن! این نیاز هم طبق گفته لیدن "تجربه شدن اون بازی توسط توده بیشتری از بازیکن ها" هست!

اما به همون متنی که روش خیلی اصرار داری هم دقت نکردی!

particularly تو این متن کلمه مهمیه که به جمله قطعیت نمیده! پس قطعیتی بر اینکه این بازی ها، حتما مولتی پلیر باشن وجود نداره!​
به دریمز بعنوان یه نمونه خوب تو این بحث اشاره کردم! برای شضما قابل درک نیست می تونی بازی های کوانتیک دریم رو جایگزینش کنی که از نظر installed base تقریبا تو یه وضعیت هستن، هر دو بازی خاص که برای فروش بهتر به installed base گسترده تری نیاز دارن!​
ممنون از درس گرامر مجانی ولی من به همون برداشت خودم بسنده میکنم.

این تیکه رو متوجه نشدم یعنی اونی که میخرن فقط برا pc بازی بسازه؟

چرا نداره؟ کیلزون تمرکز اصلیش رو آنلاین وار هاووک انلاین سوکام انلاین gt انلاین دیگه بیشتر از این؟ من از این میترسم که برا سودجویی دست رو کیلزون بزارن البته از طرفی هم فکر میکنم همون نظر شما درسته و دنبال ساخت یچی مثل فورتنایتن که بازم استقبال نمیشه تو یکی از منبع ها هم همین گفته بود:D

منم موافقم ولی تریلر که این نمیگه مال 1 ماه پیشم هست
خود سازنده ساپورت موس رد کرد و گفت اصلا نداره البته کیبورد میشه حالا چیکار میشه باهاش کرد نمیدونم......................
در هر صورت ایکاش سونی این بازی free to play کنه
View attachment 114305
دوست من مسئله اینه که میگه بازیهایی که مشخصا برای PC ساخته شدن اینه که من فکرم میره سمت استودیوی جدید. بعلاوه اینکه بازی باید محوریتش مولتی پلیر باشه کلیزون بخش مولتی داره ولی بازی مولتی نیست. در مورد دریمز هم توضیح دادم.

یه احتمال دیگه میتونه Predator باشه گرچه اونم فرست پارتی نیست اینه که من هر چی فکر میکنم ذهنم میره سمت استودیوی جدید.

البته کالین موریارتی هم چند وقت پیش یه لیستی از استودیوهایی که ممکنه خریده بشن تهیه کرده بود اسم سازنده ی Left4 Dead هم توشون بود. ( اسمشون چی بود یادم رفت) اینه که من ذهنم بیشتر سمت همچین انتخابایی میره

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
محک
ممنون از درس گرامر مجانی ولی من به همون برداشت خودم بسنده میکنم.

دوست من مسئله اینه که میگه بازیهایی که مشخصا برای PC ساخته شدن اینه که من فکرم میره سمت استودیوی جدید. بعلاوه اینکه بازی باید محوریتش مولتی پلیر باشه کلیزون بخش مولتی داره ولی بازی مولتی نیست. در مورد دریمز هم توضیح دادم.

یه احتمال دیگه میتونه Predator باشه گرچه اونم فرست پارتی نیست اینه که من هر چی فکر میکنم ذهنم میره سمت استودیوی جدید.

البته کالین موریارتی هم چند وقت پیش یه لیستی از استودیوهایی که ممکنه خریده بشن تهیه کرده بود اسم سازنده ی Left4 Dead هم توشون بود. ( اسمشون چی بود یادم رفت) اینه که من ذهنم بیشتر سمت همچین انتخابایی میره

البته می‌تونه بازی های vrهم باشه، خصوصا وقتی که میگه

you will see in the future some titles coming out of my collection of studios which may need to lean into a wider installed base.'

الان که ps4 مشکلی از لحاظ اینستال بیس نداره، و بازی های vrهستن که با همچین کمبودی مواجه هستن !

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
محک

البته می‌تونه بازی های vrهم باشه، خصوصا وقتی که میگه

you will see in the future some titles coming out of my collection of studios which may need to lean into a wider installed base.'

الان که ps4 مشکلی از لحاظ اینستال بیس نداره، و بازی های vrهستن که با همچین کمبودی مواجه هستن !
آره میتونه VR هم باشه البته میدونی مازیار من آمار دقیقی از فروش VR های روی پی سی ندارم ولی با توجه به فروش 5 میلیونی Vr سونی و اینکه اونا کمتر فروختن بعید میدونم کلا رو هم بازار چشمگیری بشن. سونی اگر میخواد تو این حوزه موفق باشه یه مدتی قید ضرر و زیان رو بزنه و برای آینده سرمایه گذاری کنه

• Like
Reactions: vaan 2

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
آره میتونه VR هم باشه البته میدونی مازیار من آمار دقیقی از فروش VR های روی پی سی ندارم ولی با توجه به فروش 5 میلیونی Vr سونی و اینکه اونا کمتر فروختن بعید میدونم کلا رو هم بازار چشمگیری بشن. سونی اگر میخواد تو این حوزه موفق باشه یه مدتی قید ضرر و زیان رو بزنه و برای آینده سرمایه گذاری کنه
بیشتر به نظر میاد به خاطر هدف والا و این حرفا باشه ، vr نباید اینجا شکست بخوره و پشتش ول شه اگه گسترش پیدا کنه می‌تونه گیمینگ رو تغییر بده در حد sword art online و ready player one ، بعد قضیه خیلی داوطلبانه هم نیست ، که چشم انتظار فروش رو پی سی باشن!

Oculus Wants to Trade with Sony for PSVR Exclusives

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
جالب که اصلا من برداشت های که دوستان راجب عرضه بازی های مولتی پلیر دار برای pc داشتن نداشتم .

مشخصا هیچ وقت سونی یه بازی مثل kz یا resistance یا ... برای PC عرضه نمیکنه .

این وسط یک احتمال وجود داره یا یکی از استدیو هاش در حال ساخت بازی مثل سبک بتل رویال چیزی هستش یا اینکه استدیوی که خریدن قبلا سازنده بازی های تو سبک مولتی پلیر بوده که نیاز به بازکن زیاد هستش و گرنه اینکه یکی میگه قراره dreams برای PC بیاد یا kz که مولتی پلیر داره یا بازی های این چنینی یا حتی بازی های vr به شوخی شبیه تر هستش خوب اگه قرار باشه vr 2 در کار باشه چی موجب میشه شما vr بخری مشخصا عنوان های انحصاری که جای دیگه نمی تونی بازی کنی بعد احمق بازیش برای PC بده ؟

بعدشم دوستان هی مثال دیوید کیج و استدیو های سکند پارتی مثال میزنن داداش بازی برای سونی هستش اما سونی سودش برده و نمیخواد استدیو مورد نظر از دست بده برای همین موافقت کرده با عرضه بازیش برای PC همین الان هم بازی کوجیما میتونه انحصاری ps4باشه مثل بازی های کیج با توجه به اینکه سونی ip داره و میخواد کوجیما راضی نگه داره اجازه عرضه بازی روی PC بده این به معنی این نیست که سونی بازی های بزرگش که مولتی پلیر داره برای pcعرضه میکنه.

تازه به قول خیلی ها حتی بازی کوجیما مشخص نیست چی هستش بعد این همه وقت شاید کارهای بقیه روی هم تاثیر داشته باشه اون جا هستش که نیاز به بازیکن بیشتر شاید پیدا کنه .

یا یه بازی مولتی پلیر خیلی بزرگ مثل دستنی بخواد عرضه کنه که نیاز به بازیکن داشته باشه این جوری بازی برای pcهم عرضه میکنه که کراس پلی داشته باشه چه ربطی به بازی های بزرگ دیگه سونی داره که روی PC بیاد .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: JohnnySilverhand

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
جالب که اصلا من برداشت های که دوستان راجب عرضه بازی های مولتی پلیر دار برای pc داشتن نداشتم .

مشخصا هیچ وقت سونی یه بازی مثل kz یا resistance یا ... برای PC عرضه نمیکنه .

این وسط یک احتمال وجود داره یا یکی از استدیو هاش در حال ساخت بازی مثل سبک بتل رویال چیزی هستش یا اینکه استدیوی که خریدن قبلا سازنده بازی های تو سبک مولتی پلیر بوده که نیاز به بازکن زیاد هستش و گرنه اینکه یکی میگه قراره dreams برای PC بیاد یا kz که مولتی پلیر داره یا بازی های این چنینی یا حتی بازی های vr به شوخی شبیه تر هستش خوب اگه قرار باشه vr 2 در کار باشه چی موجب میشه شما vr بخری مشخصا عنوان های انحصاری که جای دیگه نمی تونی بازی کنی بعد احمق بازیش برای PC بده ؟

بعدشم دوستان هی مثال دیوید کیج و استدیو های سکند پارتی مثال میزنن داداش بازی برای سونی هستش اما سونی سودش برده و نمیخواد استدیو مورد نظر از دست بده برای همین موافقت کرده با عرضه بازیش برای PC همین الان هم بازی کوجیما میتونه انحصاری ps4باشه مثل بازی های کیج با توجه به اینکه سونی ip داره و میخواد کوجیما راضی نگه داره اجازه عرضه بازی روی PC بده این به معنی این نیست که سونی بازی های بزرگش که مولتی پلیر داره برای pcعرضه میکنه.

تازه به قول خیلی ها حتی بازی کوجیما مشخص نیست چی هستش بعد این همه وقت شاید کارهای بقیه روی هم تاثیر داشته باشه اون جا هستش که نیاز به بازیکن بیشتر شاید پیدا کنه .

یا یه بازی مولتی پلیر خیلی بزرگ مثل دستنی بخواد عرضه کنه که نیاز به بازیکن داشته باشه این جوری بازی برای pcهم عرضه میکنه که کراس پلی داشته باشه چه ربطی به بازی های بزرگ دیگه سونی داره که روی PC بیاد .
حرفت درست حتی خیلی از سایت ها هم به چیزی مثل فورتنایت فکر میکنن ولی بعضیا عکس کیلزون میزارن ولی مولتی کیلزون هیچ وقت یه مولتی معمولی مثل انچارتد یا tlou از نظر محتوا نبود هم روش تبلیغ زیاد میشد و هم زمان خودش به شدت سرگرم کننده بود و محتوا داشت کلاس های ممتفاوت سیستم رنک خفن حتی dlc های بازی همه مپ انلاین بودن خب انتظار دارید نرن سراغ کیلزون؟
شما رو نمیدونم ولی بنظرمن استودیویی در کار نیست و شاون لیدن داشت در مورد بازی بعدی گوریلا صحبت میکرد که شاید اصلا کیلزون نباشه و تمام انلاین باشه

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
دو روزه نشستم دارم Sunset Overdrive رو بازی میکنم، و شت عجب چیزیه... یکی از بهترین ip های جدید نسله و به شخصه بیشتر از spiderman حتی باش حال کردم... یکی از فان ترین و خفن ترین تم ها و دیالوگ ها و مکانیزما رو داره که اصلا تکراری نمیشه و حتی بنظرم باحال تر از سیستم تار انداز و swinging توی اسپایدرمنه!
واقعا امیدوارم این خریده شدن باعث نشه این ip به گور بره (هرچند بعیده چون با وجود رچت و اسپایدرمن عمرن سونی سمت این بره...) و اگه قرار نیست سونی ازش استفاده کنه، بفروشتش اقلا بقیه شاید بتونن یک درصد چیز خوبی در بیارن... حیفه واقعا...

پ.ن. ماکروسافت نیازمند استدیو های متعدده که بازی های aaa در این سطح کلاس و بزرگی تحویل بدن... با این همه، هنوزم حس میکنم کمبود داره... و سونی با خرید اینسامنیاک مجموعه کاملشو کامل تر کرد حتی...
حالا امیدوارم ماکرو بتونه از همین چندتا AAA ساز خفنی که جمع کرده هم بازی با کیفیت بگیره و وسواس بیشتری رو کیفیت بزاره...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر