چه اتفاقی افتاده؟

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
سلام. سالهاست از بازیهای کامپیوتر دور بودم اما هر سال سری به سایت میزدم تا ببینم چه بازی هایی منتشر شده که با کمال تعجب تو این سالها هیچ خبری از بازیهای بزرگی مثل Dragon Age و Mass Effect و اینجور ایپی های معروف نیست. چه بلایی سر صنعت گیم اومده؟ گیمرهای امروز چی رو دقیقا بازی میکنن؟ آیا تو 5 سال گذشته یکی از این بازیهای معروف نسخه ای داشته؟ اینجوری که من داریم می بینم صنعت بازی سازی نسبت به 6-7 سال پیش کاملا نابود شده.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
نخیر صنعت بزرگتر هم شده :D ولی خیلی خلاصه....
1. با پیشرفت تکنولوژی، ساخت بازی ها زمان و انرژی بیشتر لازم داره و باعث میشه روند ساخت بازی ها کند تر پیش بره
2. بازی های انلاین روز به روز پر طرفدار تر میشن و همین الانم بازی های سرویس محور بخش بزرگی از صنعت رو دستشون گرفتن....
3. ایپی های معروف همچنان منتشر میشن شما دقت کردید. (حالا به جز بایوور) بازی هایی مثل rdr2, god of war 4, gears of war 5, cod و غیره یا تازگی ها منتظر شدن یا بزودی منتشر میشن.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
سلام. سالهاست از بازیهای کامپیوتر دور بودم اما هر سال سری به سایت میزدم تا ببینم چه بازی هایی منتشر شده که با کمال تعجب تو این سالها هیچ خبری از بازیهای بزرگی مثل Dragon Age و Mass Effect و اینجور ایپی های معروف نیست. چه بلایی سر صنعت گیم اومده؟ گیمرهای امروز چی رو دقیقا بازی میکنن؟ آیا تو 5 سال گذشته یکی از این بازیهای معروف نسخه ای داشته؟ اینجوری که من داریم می بینم صنعت بازی سازی نسبت به 6-7 سال پیش کاملا نابود شده.

God of War
و Zelda
و Persona
و Super Mario
و Red Dead Redemption
و ادامه فرنچایزهای خفن این جوری نه تنها اومدن بلکه اومدن و خفن ترکوندن
کلی آیپی باحال هم اضافه شده
اوضاع شدیدا خوبه:-bd

تازه جدا از اینا یه مشت بازی ایندی خوف مثل Celeste و Hollow Knight و Downwell هم داشتیم این چند وقته که سرشون به کل هیکل مس افکت آخری می ارزه

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
God of War
و Zelda
و Persona
و Super Mario
و Red Dead Redemption

تازه جدا از اینا یه مشت بازی ایندی خوف مثل Celeste و Hollow Knight و Downwell هم داشتیم این چند وقته که سرشون به کل هیکل مس افکت آخری می ارزه

اینا چیه دیگه 7-8 سال پیش ما در مورد نسخه جدید فالوت و دراگون ایج و مس افکت بحث میکردیم امروز شاخ ترین بازی کنسولی شده God of War که اون زمان بین بازیهای بزرگ واسه خیلی ها جذابیتی نداشت.

بیشتر و با دقت تر بگرد .

نمونه اش نسخه اویل 2 و مترو جدیده که حالم بد شد بیشتر از 1 ساعت نتونستم بازی کنم پاکشون کردم. فقط فالوت 4 بازی خوبی بود بین اینها. به جز فالوت 4 تو این سالها بازی خوبی واسه PC منتشر شده؟ یه نمونه لطفا معرفی کن برم بازی کنم.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
اینجور بازیهای سطحی رو لطفا معرفی نکنید من به عنوان یه گیمر قدیمی با سایبریا و مافیا و دراگون ایج و سری مس افکت و فالوت هالف لایف و غیره و این بزرگواران خاطره دارم این بازیهایی امروزی که شما بهش میگید بازی حالم رو بد میکنه. (نمونه اش اساسین کرید یونیتی که واقعا داشتم بالا میاوردم)

تو 8 سال پیش یه بازی بزرگ در سطح اینها ساخته شده؟

آخرین ویرایش:

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,427
نام
علی
داداش تا تهه دنیا که قرار نیست یه آی پی ساخته بشه که! بازیهای خوب این نسل برا PC کمتره تا برا کنسول! رد دد 2 بلادبورن گاد و یه سری دیگه بازی برا PC نیومدن متاسفانه! دراگون ایج و مس افکتم رفتن جزو آی پیهایی که ایی ای نابود کرد! میررز اجم همینطور! اوریجینز برا من بهترین بازیه عمرمه ولی 2 که فاجعه هیچی 3 هم زیاد چنگی به دل نمیزنه! ویچر 3 هم خیلی خوبه که دوستمون پست بالا گفتن. دوستان PC باز کمک کنن دوستمون بازیایه خوبه این نسل که برا PC اومده رو بشناسه و بازی کنه! سکیرو هم برا پی سی هست اونم خوبه!

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
اینا چیه دیگه 7-8 سال پیش ما در مورد نسخه جدید فالوت و دراگون ایج و مس افکت بحث میکردیم امروز شاخ ترین بازی کنسولی شده God of War که اون زمان بین بازیهای بزرگ واسه خیلی ها جذابیتی نداشت.

نمونه اش نسخه اویل 2 و مترو جدیده که حالم بد شد بیشتر از 1 ساعت نتونستم بازی کنم پاکشون کردم. فقط فالوت 4 بازی خوبی بود بین اینها. به جز فالوت 4 تو این سالها بازی خوبی واسه PC منتشر شده؟ یه نمونه لطفا معرفی کن برم بازی کنم.
witcher 3
dmc 4
sekiro
dark souls 3
monster hunter world
assassin's creed odyssey
wolfenstein II: the new colossus
nier
nioh
resident evil 7
evil within 2
MGS V
dishonored 2
و ...

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اینجور بازیهای سطحی رو لطفا معرفی نکنید من به عنوان یه گیمر قدیمی با سایبریا و مافیا و دراگون ایج و سری مس افکت و فالوت هالف لایف و غیره و این بزرگواران خاطره دارم این بازیهایی امروزی که شما بهش میگید بازی حالم رو بد میکنه. (نمونه اش اساسین کرید یونیتی که واقعا داشتم بالا میاوردم)

تو 8 سال پیش یه بازی بزرگ در سطح اینها ساخته شده؟
یه جور میگی قدیمی یکی ندونه فکر میکنه از روزی که صعنت گیم ظهور کرده داری حرف میزنی والا این بازی ها که میگی چندان هم قدیمی نیستن والا شما قطعا قدیمی نیستی من خیلی ها دیگه هستیم که از زمان بازی به مراتب قدیمی تر بودیم بازی کردیم اما این بازی که دوستان میگن شما میگی حالم بهم زن فلان من احساس میکنم داری یه جور فاز اینا که میخوان بگن ما قدیمی پرو هستیم شما این ات اشغال چیه بازی میکنید نوب هستید رو میگیری که خو این درست نیست چون بازی بزرگ شاهکار کم نداشتیم که دوستان یه سری هاشون هم گفتن حالا اینکه هی پشت هم اسم از بازی ها رو میبری که من نسل این بازی ها بودم این بازی ها جدید حال بهم زن چطور بازی میکنید یه جور توهم خود بزرگ بینی بیش قطعا نیست

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
ینا چیه دیگه 7-8 سال پیش ما در مورد نسخه جدید فالوت و دراگون ایج و مس افکت بحث میکردیم امروز شاخ ترین بازی کنسولی شده God of War که اون زمان بین بازیهای بزرگ واسه خیلی ها جذابیتی نداشت.

اوه...یعنی اوه ها...ا و ه!!
شما باید تو همون گذشته با مس افکت و فالوت های قدیمی میموندی
چون حال هر دو تا فرنچایزی که دوستشون داری قشنگ تو وضع موت ـه.... یا مجبوری با این بازیای سطحی (زلدا و گاد آف وار سطحی اند...=)) پرسونا هم که احتمالا بازی نکردی، سطحی صدا کردن اون فقط سطح خودتو میاره پایین)=)) کنار بیای
یا کم کم باید از گیم بکشی بیرون

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
God of War
و Zelda
و Persona
و Super Mario
و Red Dead Redemption

با عرض احترام hollow knight و ثلثت اصلا جوری نیستند که بگی سرشون به کل هیکل مس افکت اخری می ارزه. این دوتا بازی ای که مثال زدی واقعا جوری نبودند که بگی wow و بیشتر در سطح اوکی اند. چون تجربه خیلی جالب جدیدی به شما اضافه نمیکردند و تو تاریخ ویدیو گیم بازیهای پلتفرمر مترویدوانیا خیلی خیلی بهتری داریم نسبت به این دوتا گزینه

پ ن: در کل میدونم آف تاپیک بود ولی خب همین نسل هم بازی مستقل که بشه تو اینجور بحث ازشون اسم اورد خیلی بیشتر هست مثل سوپرهات که 100% تجربه جدیدی بود

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
آقا من حرف این دوست مون رو قبول دارم ، کلا توی نسل هشتم فقط چندتا بازی بودن که تونستن رو بازیای هم سبک شون تاثیر بذارن.
بقیه بازیای بزرگ، تاثیری به حال صنعت گیم نذاشتن، هیلو و گاد که هیلو و گاد بودن چیز خاصی اضافه نکردن به صنعت... من خودمم حالم از بازیای AAA این چندوقت داره بهم می خوره
ولی از دید بازی indie این چند وقت شدییییییییییییید سرمون شلوغ بوده
amid evil
dusk (که یه ویدیو هم ازش گذاشتم تو فروم :) )
project warlock
و
...
ولی تو بین بازیای پر خرج صرفا با یه سری بازی استاندارد طرفیم که نکته شگفت انگیزی ندارن، مث gears 4 یا shadow of tomb raider و ... ،
این نسل بیشتر بازی آنلاین داشتیم کلا به نظرم، وگرنه بازی ای که شما پاش یگی :"وای ، چنین چیزی اصلا قبلا ندیده بودم"، اصلا وجود نداره به نظرم به جز چند تا.

• Like
Reactions: SILICON POWER

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر