نصب برنامه FMCB (اجرا کننده بازیها از فلش و هارد) روی PS2 بدون لنز (فقط با داشتن مموری کارت دارای برنامه از کنسول دیگر)

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
نصب برنامه FMCB (اجرا کننده بازیها از فلش و هارد) روی PS2 بدون لنز فقط با داشتن مموری کارت دارای برنامه از کنسول دیگر

اول سلام به همه دوستان بعد از یه غیبت طولانی!
همون طور که می دونید برای نصب برنامه Free Memory Card Boot یا به اختصار FMCB دفعه اول نیاز به رایت سی دی برنامه و اقدام به نصب از روی همین سی دی روی مموری کارت هستش. اما برای نصب این برنامه روی کنسولی که لنز ضعیفی داره یا لنزش عملا تعطیل شده چه باید کرد؟ حتی در بعضی مواقع همون کنسولی هم که قبلا باهاش این سی دی رو نصب کردید ممکنه دیگه سی دی رو نخونه. برنامه FMCB قابل کپی شدن مستقیم فلش به فلش نیست و فقط از طریق نصب قابل اجرا هستش.
برای اینکار باید مموری کارتی که حاوی این برنامه هست رو از دوستان بگیرید و با روشی که گفته میشه برنامه رو روی مموری کارت خودتون نصب کنید:

1. فایل پیوست شده رو دانلود کنید و سپس از حالت فشرده خارج کنید.
2. فایلهای موجود رو در محیط اصلی فلش خودتون کپی کنید.
3. مموری کارتی که قبلا FMCB روش نصب شده بوده رو در اسلات 1 کنسول و مموری کارت خودتون رو در اسلات 2 کنسول و فلش رو هم در پورت USB کنسول قرار بدین.
4. دستگاه رو روشن کنید. خواهید دید که بعد از شروع برنامه به طور خودکار منوی نصب FMCB ظاهر میشه. طبق منوها برنامه رو روی مموری کارت دوم نصب کنید.

فایل پیوست:

دانلود
موفق باشید

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
قربونت احسان جان. فقط 12 سال یا بیشتر میشه که با بازیسنتر همراه بودیم. قبلش هم بازیکده! چه زود سالها گذشتند!

فدات دادش
من اولین بار اگر اشتباه نکنم ۲۰۰۸ عضو شدم تو بازی سنتر
مثلا اولین روزی که بخش wii راه افتاد با آیدی esikhafan فعال بودم

تو خیلی از فروم ها بودم
اکثرا از کار افتادن یا جمع شدن
الان فقط بازی سنتر و پرشین تولز فعالم

یادش بخیر

• Like
Reactions: highlight

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
فدات دادش
من اولین بار اگر اشتباه نکنم ۲۰۰۸ عضو شدم تو بازی سنتر
مثلا اولین روزی که بخش wii راه افتاد با آیدی esikhafan فعال بودم

تو خیلی از فروم ها بودم
اکثرا از کار افتادن یا جمع شدن
الان فقط بازی سنتر و پرشین تولز فعالم

یادش بخیر
آره فرومهای زیادی اومدند و رفتند. شکر خدا بازیسنتر پابرجا مونده. حتی بعضی از فرومهای خارجی هم که بودم الان دیگه نیستند. ولی در هر صورت هر طور هم بشه کم و بیش ادامه میدیم.

• Like
Reactions: che-jaleb

soheil73m

عضو جدید
Sep 13, 2019
1
سلام من میخواستم یه سوالی رو در رابطه با فلش خور کردن پلی استیشن 2 بپرسم تو اون بخش متاسفانه بعد از ثبت نام اومدم به این بخش و نتونستم برم اونجا نظرم رو بگم همینجا سوالم میپرسم امیدوارم جواب بدید
من کنسول بازیم 6004 برق مستقیمه طبق اون مرحله هایی که گفتید عمل کردم فایل 13 مگابایتی ایسو رو ریختم رو سی دی ولی فقط بازی روشن میکنم فقط این گزینه میاد که یا سی دی رو انتخاب کن یا مموری کارت رو وقتی رو سی دی میزنم صفحه سیاه میشه دوباره میاد همون جای اول
تنها حالت اینجوری جواب گرفتم یعنی اون فایل فشرده رو باز نکردم رو انواع سرعت ها ،سی دی و دی وی دی امتحان کردم همه جوره مدل های مختلف امتحان کردم تنها حالتی که جواب گرفتم این بود که ان فایل دانلود اولی رو اکسترت کنم فایل سیزده مگابایتی رو با سرعت پایین رو سی دی رایت کنم که فقط این صفحه برام بیاد که سی دی رو انتخاب کنم یا مموری کارت رو سی دی هم که انتخاب میکنم میاد همون جای اول
لطفااااا راهنمایی کنید
اگر هم جواب رو برام ایمیل کنید ممنون میشم
نشد همینجا جواب بدید ممنون

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
دوستان کسی می تونه کمکم کنه نحوه ست کردن برنامه ها درfmcb مثلا می خواهم opl روی پلی استیشن نصب کنم و بیاد رو صفحه کمکم کنید یه توضیح بدید من دعاتون می کنم مشکلم اینه که نصب می شه میان رو صفحه ولی حتما با فلش کار می کنن

آخرین ویرایش:

aliaghamoallem

عضو جدید
Sep 13, 2022
1
نصب برنامه FMCB (اجرا کننده بازیها از فلش و هارد) روی PS2 بدون لنز فقط با داشتن مموری کارت دارای برنامه از کنسول دیگر

همون طور که می دونید برای نصب برنامه Free Memory Card Boot یا به اختصار FMCB دفعه اول نیاز به رایت سی دی برنامه و اقدام به نصب از روی همین سی دی روی مموری کارت هستش. اما برای نصب این برنامه روی کنسولی که لنز ضعیفی داره یا لنزش عملا تعطیل شده چه باید کرد؟ حتی در بعضی مواقع همون کنسولی هم که قبلا باهاش این سی دی رو نصب کردید ممکنه دیگه سی دی رو نخونه. برنامه FMCB قابل کپی شدن مستقیم فلش به فلش نیست و فقط از طریق نصب قابل اجرا هستش.
برای اینکار باید مموری کارتی که حاوی این برنامه هست رو از دوستان بگیرید و با روشی که گفته میشه برنامه رو روی مموری کارت خودتون نصب کنید:

3. مموری کارتی که قبلا FMCB روش نصب شده بوده رو در اسلات 1 کنسول و مموری کارت خودتون رو در اسلات 2 کنسول و فلش رو هم در پورت USB کنسول قرار بدین.
4. دستگاه رو روشن کنید. خواهید دید که بعد از شروع برنامه به طور خودکار منوی نصب FMCB ظاهر میشه. طبق منوها برنامه رو روی مموری کارت دوم نصب کنید.

فایل پیوست:

دانلود
موفق باشید
سلام و تشکر بابت زحمات
ایا میش نسخه جدیدی از fmcb رو به این روش نصب کرد یا هر نسخه دیگری غیر از ویش فرض این روش؟ تشکر

majid_rooney10

عضو جدید
Jan 4, 2023
1

فایل پیوست:

دانلود
موفق باشید
سلام خسته نباشید من فایل شمارو تو فلش کپی کردم و تمام کارهایی که گفتین انجام دادم اما اتفاقی نیفتاد و به صورت اتومات این کارو نکرد و بازم وارد برنامه free boot شد میشه راهنمایی کنید باید چیکار کنم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر