سوییچ با باتری ۹ ساعتی!

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
https://www.tomshardware.com/news/nintendo-switch-xkw-longer-battery-life-2019,39953.html
طبق مقاله وبسایت تامز هاردور نینتندو نسخه جدید از سوییچ را که با شماره سریال «XKW» تولید میشود را به تازگی روانه بازار کرده است
بهبود هایی که در این سوییچ انجام گرفته ظاهرا مقدار شارژ دهی دستگاه را به میزان قابل توجهی(۴٫۵ تا ۹ ساعت) افزایش داده است.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
کلا در حد حرفه!نظر شخصی
گفتن با سریال جدید میاد و موقع خرید باید چک کرد!
باید بیاد و بررسی بشه بعد!خیلی از این حرفا زده میشه
بعدشم فکر نکنم فرقی به حال ایرانیا بکنه چون همه دنبال هک هستن

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
کلا در حد حرفه!نظر شخصی

مرض که ندارن رسمی همچین چیزی رو اعلام کنن و دروغ بگن
خب خواستن بدون تغییر قیمت باتری کنسول رو قویتر کنن دیگه... همین

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
کلا در حد حرفه!نظر شخصی
در حد حرف؟؟؟(حرف من یا سایت tom's hardware نیست دوست عزیز! اعلام رسمی خود نینتندو هست)
اتفاقا به حال ما خیلی فرق میکنه! همین الانشم شما نگاه کن خیلی از بازیها به زور باتری کنسول به ۳ ساعت میرسه(طبق چیزی که من متوجه شدم) پس افزایش باتری تاثیر زیادی خواهد داشت(حد اقل برای منی که بیشتر وقتمو بیرون خونه ام) از اون ور هم این تغییرات اگر پردازنده رو انگولک سخت افزاری برای امنیت بیشتر نکرده باشن به هک کردن ربطی نداره(یعنی شما هر دو نوع رو میتونی هک کنی و اصلا مشکلی نیست)
من حس میکنم مثل سونی اومده FinFit رو کوچیکتر کرده(مثلا الان ۱۶ نانومتری هست اون رو به ۱۴ یا حتی ۷ نانومتر کاهش داده که این خودش مصرف انرژی و گرمای تولیدی رو بسیار کم میکنه در نتیجه فن کمتر با ماکزیم دور میچرخه و مصرف اون هم کم میشه و با صرفه جویی تو مصرف هر ۳ بخش ها(پردازنده اصلی و گرافیک و فن خنک کننده) میشه عمر باتری رو افزایش داد)

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
امیدوارم بشه باتری سوییچ خودمون رو به این باتری ارتقا بدیم :D
سلام
تا جایی که من متوجه شدم خود باتری تغییری نکرده(باید کنسول بیاد بیرون و بررسی شه) اگر اینطور باشه شما نمیتونی باتری سوییچتو ارتقا بدی!

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
اینجور که من دیدم تو مدل لایت نینتندو بعضی چیزها رو حذف کرده و صحفه نمایش هم که کوچیکتر شده و سخت افزار هم حتما کمی جدیدتر و کم مصرف تر شده و در کل یه سری بهینه سازی ریز انجام داده که منجر به کمتر شدن باتری میشه و من بدم نمیاد یکی داشته باشم از این مدل ولی بیشتر دوست دارم همون مدل پرو بیاد که حداقل یه چیزی از این فعلی زیادتر داشته باشه نه کمتر و خیلی دوست دارم حاشیه صحفه نمایش کمتر بشه و حتی بزرگتر بشه و حالا oled یا میکرو led هم صحفه نمایش فکر نکنم بشه ولی اگه میبود حتی دستگاه کم حجمتر میشد و یه جوری هم سخت افزار بروزتر میشد تا ضمن کم مصرف تر شدن دستگاه سبکتر و خنکتر و باعث حذف فن میشد که اگه نینتندو گدا بازی درنمیاورد مثل گوشیها از سیستم خنک کنندگی مایع یا هر چیز دیگه استفاده میکرد دستگاه به مراتب خنکتر و فنلس میشد و سبکترم میشد و ارتقاع سخت افزاری هم خوبه که قوی تر بشه دستگاه ولی نه اینکه باعث بشه یه مشت سخت افزار نه چندان به روز ببنده مجبور بشه برای داغ نکردنش فن بزاره و. تنها نکته ای که این دستگاه زده تو ذوقم این فندار بودنشه با اینکه صدایی هم نداره

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
اینجور که من دیدم تو مدل لایت نینتندو بعضی چیزها رو حذف کرده و صحفه نمایش هم که کوچیکتر شده و سخت افزار هم حتما کمی جدیدتر و کم مصرف تر شده و در کل یه سری بهینه سازی ریز انجام داده که منجر به کمتر شدن باتری میشه و من بدم نمیاد یکی داشته باشم از این مدل ولی بیشتر دوست دارم همون مدل پرو بیاد که حداقل یه چیزی از این فعلی زیادتر داشته باشه نه کمتر و خیلی دوست دارم حاشیه صحفه نمایش کمتر بشه و حتی بزرگتر بشه و حالا oled یا میکرو led هم صحفه نمایش فکر نکنم بشه ولی اگه میبود حتی دستگاه کم حجمتر میشد و یه جوری هم سخت افزار بروزتر میشد تا ضمن کم مصرف تر شدن دستگاه سبکتر و خنکتر و باعث حذف فن میشد که اگه نینتندو گدا بازی درنمیاورد مثل گوشیها از سیستم خنک کنندگی مایع یا هر چیز دیگه استفاده میکرد دستگاه به مراتب خنکتر و فنلس میشد و سبکترم میشد و ارتقاع سخت افزاری هم خوبه که قوی تر بشه دستگاه ولی نه اینکه باعث بشه یه مشت سخت افزار نه چندان به روز ببنده مجبور بشه برای داغ نکردنش فن بزاره و. تنها نکته ای که این دستگاه زده تو ذوقم این فندار بودنشه با اینکه صدایی هم نداره
سلام
مدل لایت با این مدل کاملا تفاوت داره! این یجورایی همون نسخه اسلیم سوییچ قبلی هست(هیچ تغییری در راستای افزایش یا کاهش امکانات صورت نگرفته فقط بهینه سازیهایی برای کاهش مصرف باتری صورت گرفته و البته اینها بیشترش حدس و گمان هست باید تا عرضه خود کنسول صبر کرد)
مدل پرو هم شایعاتی مبنی بر استفاده از پردازنده AMD به جای nVIDIA درش شنیدم
دوست عزیز شما اطلاعات کافی داری؟ اون سیستم به اصطلاح خنک کننده مایع در گوشی سالهاست داره تو صنایع لپتاپ سازی و حتی کنسول سازی مورد استفاده قرار میگیره(دقت کنید لوله های مسی که پردازنده همین سوییچ رو به فن وصل میکنه تو پر نیستند و مثل گوشی ها مایعی در اون جریان داره که گرما رو منتقل میکنه و اگه درست یادم باشه اسمش باید vapor chamber باشه) اما در مورد فن باید بگم در اشتباهید وجود فن خودش یه موهبته و شرکتی که ادعای گیم بودن دستگاهش میکنه باید فن داشته باشه چون شما دارید برای مدت زمان زیادی و با قدرت ماکزیم حرارت رو انتقال میدید و سیستم هایی مثل همونچه که گفتید توان خنک سازی کافی رو ندارند! دقیقا به همین دلیله بعد از نیم ساعت بازی کردن یه بازی سنگین گوشی یا تبلت دچار افت توان میشه!(اصطلاحا thermal throttling میکنه و دچار افت فریم و در نتیجه لگ زدن بازی میشه)
البته افزایش فرکانس پردازنده گرافیکی سوییچ تو حالت داک و هم تو حالت عادی به لطف همین فن هست!

• Like
Reactions: alitriple and Z-fan

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام
مدل لایت با این مدل کاملا تفاوت داره! این یجورایی همون نسخه اسلیم سوییچ قبلی هست(هیچ تغییری در راستای افزایش یا کاهش امکانات صورت نگرفته فقط بهینه سازیهایی برای کاهش مصرف باتری صورت گرفته و البته اینها بیشترش حدس و گمان هست باید تا عرضه خود کنسول صبر کرد)
مدل پرو هم شایعاتی مبنی بر استفاده از پردازنده AMD به جای nVIDIA درش شنیدم
دوست عزیز شما اطلاعات کافی داری؟ اون سیستم به اصطلاح خنک کننده مایع در گوشی سالهاست داره تو صنایع لپتاپ سازی و حتی کنسول سازی مورد استفاده قرار میگیره(دقت کنید لوله های مسی که پردازنده همین سوییچ رو به فن وصل میکنه تو پر نیستند و مثل گوشی ها مایعی در اون جریان داره که گرما رو منتقل میکنه و اگه درست یادم باشه اسمش باید vapor chamber باشه) اما در مورد فن باید بگم در اشتباهید وجود فن خودش یه موهبته و شرکتی که ادعای گیم بودن دستگاهش میکنه باید فن داشته باشه چون شما دارید برای مدت زمان زیادی و با قدرت ماکزیم حرارت رو انتقال میدید و سیستم هایی مثل همونچه که گفتید توان خنک سازی کافی رو ندارند! دقیقا به همین دلیله بعد از نیم ساعت بازی کردن یه بازی سنگین گوشی یا تبلت دچار افت توان میشه!(اصطلاحا thermal throttling میکنه و دچار افت فریم و در نتیجه لگ زدن بازی میشه)
البته افزایش فرکانس پردازنده گرافیکی سوییچ تو حالت داک و هم تو حالت عادی به لطف همین فن هست!

سلام
اره درست میفرماید شما ولی قطعا نینتندو از اخرین فناوری استفاده نمیکنه بخاطر مسائل اقصادی و دیگر سیاستها و فروش کنسولهای قبلی و فعلی وگرنه سیستم خنک کنندگی گوشی s7 سامسونگ که من دارم شبیه به همینه و خیلی خوبه که مال چندین سال پیشه و سنگینترین بازیها رو من بازی میکنم مثل مدرن کمبت که روی سوییچ هم هست گوشی چندان داغ نمیشه و حتی داغ نمیشه تو خیلی از بازیها نسبت به گوشیهای دیگه و سیستم خنک کنندگی این دو شاید یکسان باشه ولی سخت افزار s7 در سال ساختش قطعا بروز بوده و افزایش فن سوییچ رو بیشتر من تو بازی استارلینک در حالت دستی دیدم تو بازی کردن زیاد
من در حالت اورکلاک (gpu-cpu-ram) بدون داک با سوییچ زیاد بازی کردم و در حالت اورکلاک بیشتر از اینکه بخواد داغ بشه فقط باطری مصرف میکنه و در حالت اورکلاک اگه بدونید گرافیک و تکسچرها و فریم بازی روی حالت دستی افزایش پیدا میکنه و اگه رزلوشن بعضی بازیها هم با مد کردن بالاتر ببرید افزایش این راندمان چشمگیره تو بازی

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
سلام
اره درست میفرماید شما ولی قطعا نینتندو از اخرین فناوری استفاده نمیکنه بخاطر مسائل اقصادی و دیگر سیاستها و فروش کنسولهای قبلی و فعلی وگرنه سیستم خنک کنندگی گوشی s7 سامسونگ که من دارم شبیه به همینه و خیلی خوبه که مال چندین سال پیشه و سنگینترین بازیها رو من بازی میکنم مثل مدرن کمبت که روی سوییچ هم هست گوشی چندان داغ نمیشه و حتی داغ نمیشه تو خیلی از بازیها نسبت به گوشیهای دیگه و سیستم خنک کنندگی این دو شاید یکسان باشه ولی سخت افزار s7 در سال ساختش قطعا بروز بوده و افزایش فن سوییچ رو بیشتر من تو بازی استارلینک در حالت دستی دیدم تو بازی کردن زیاد
من در حالت اورکلاک (gpu-cpu-ram) بدون داک با سوییچ زیاد بازی کردم و در حالت اورکلاک بیشتر از اینکه بخواد داغ بشه فقط باطری مصرف میکنه و در حالت اورکلاک اگه بدونید گرافیک و تکسچرها و فریم بازی روی حالت دستی افزایش پیدا میکنه و اگه رزلوشن بعضی بازیها هم با مد کردن بالاتر ببرید افزایش این راندمان چشمگیره تو بازی
خب این مورد که اخرین فناوری استفاده بشه یا نه رو همونطور که خودتون اعلام کردید بیشتر جنبه اقتصادی مشخص میکنه!
بازی گوشی از نظر گرافیک خیلی راه داره تا به نسخه های کنسولی برسه و اینکه گوشی زمان های طولانی رو خیلی خوب جواب نمیده شما قریب به یقین تو گوشی دچار افت فریم میشید
اینکه میفرمایید تو اور داغ نمیشه که خب عکس قوانین فیزیکه! داغ میشه و از اونور هم فنش با سرعت بیشتری میچرخه و به همین دلیل باتری رو میخوره!
اور کلاک سوییچ چیزی نیست که کاربر روش تاثیر داشته باشه! بیشتر دست توسعه دهنده و میزان فشاریه که به سیستم بازی میاره!

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
خب این مورد که اخرین فناوری استفاده بشه یا نه رو همونطور که خودتون اعلام کردید بیشتر جنبه اقتصادی مشخص میکنه!
بازی گوشی از نظر گرافیک خیلی راه داره تا به نسخه های کنسولی برسه و اینکه گوشی زمان های طولانی رو خیلی خوب جواب نمیده شما قریب به یقین تو گوشی دچار افت فریم میشید
اینکه میفرمایید تو اور داغ نمیشه که خب عکس قوانین فیزیکه! داغ میشه و از اونور هم فنش با سرعت بیشتری میچرخه و به همین دلیل باتری رو میخوره!
اور کلاک سوییچ چیزی نیست که کاربر روش تاثیر داشته باشه! بیشتر دست توسعه دهنده و میزان فشاریه که به سیستم بازی میاره!

بازی مدرن کمبت شما با یه گوشی مثل s7 به بالا بازی کن گرافیکش هم بیشتره و هم رزلوشن بیشتر و هم بخاطر oled بودن یه سر و گردن از سوییچ بالاتره و طولانی مدتم افت فریم بده بسته به نوع گوشی داره
اورکلاک هم منظور من در حالت هک سویچ هست که خود شما میتونی کنسول رو اورکلاک کنی و گرافیک و غیره از حالت اصلی بیشتر کنی و برای با ثبات کردن فریم بازیهای امولاتوری مثل ps1 و psp و نینتنیدو64 و سگا دریمکست روی سوییچ خیلی تاثیر داره و بازیهای سوییچ هم فریم بهتر میده به اضافه گرافیک بیشتر و سریعتر شدن لودینگ در حالت دستی و اینکه میگم در حالت اورکلاک باتری بیشتری مصرف میشه بخاطر بکار افتادن فن نیست وقتی کلاک cpu و gpu رو ببری بالا انرژی بیشتری مصرف میکنن که در نتیجه باتری بیشتری مصرف میشه اونم بدون روشن شدن فن و شما میتونی با برنامه های اورکلاک سوییچ یا امولاتور ریترو ارچ اورکلاک کنی و مصرف باتری رو بدون بازی کردن نگاه کنی که سریعتر مصرف میشه بدون هیچ کار اضافه و از اون ور میتونی برعکس از حالت نرمال بیاری پایینتر که برای بعضی بازیهای سبک این قضیه برعکس میشه و مصرف میاد پایینتر و همه اینها خودم شخصا تست کردم.

• Like
Reactions: MojArch

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر