در بازی Gears 5 مصرف دخانیات وجود نخواهد داشت

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی

آقای «راد فرگوسن» (Rod Fergusson) رئیس استودیو کوالیشن (Coalition) در مصاحبه‌ای که با سایت IGN انجام داده بصورت واضح بیان کرده است که در بازی Gears 5 هیچگونه صحنه‌ای از سیگار کشیدن و مصرف دخانیات وجود نخواهد داشت و تا زمانیکه او ریاست را برعهده داشته باشد این موضوع ادامه دارد.
طبق گزارش سایت Variety سازندگان بازی Gears 5 برای حمایت از انجمن‌های ضد مصرف دخانیات، تمام رفرنس‌ها و صحنه‌های مربوط به مصرف سیگار و تنباکو رو از بازی حذف کرده‌اند و قرار است در این بازی هیچ اشاره‌ای به سیگار و دخانیات وجود نداشته باشد. شاید کمی عجیب باشد که داخل چنین بازی‌ای که مخاطب‌ آن افراد بزرگ‌سال هستند، هیچ‌گونه دخانیاتی وجود نداشته باشد. این موضوع از آنجا شروع شد که مسئولان سازمان بشردوستانۀ Truth Initiative که در زمینۀ مبارزه با...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
بنظرم با حذف شدن الفاظ رکیک تو gta خیلی تم بازی و جو بازی تغییر میکنه :D
اما با حذف سیگار تو بازی مثل گرز ک خشونت و خون از سر و کولش بالا میره اصلا بچشم نمیاد:D
قطعا همینطوره و سانسور سیگار هیچ لطمه ای به این IP دوست داشتنی نخواهد زد.
GEARS تنها بازیه که لذتش برام مثل بازیهای دوران نوجوانیه و هیچوقت ازش ارضا نمیشم.:D
ولی اینکه بعضی دوستان تکرار میکنن که اصلا وجود نداشته، درست نیست. اگر وجود نداشته چرا تو مصاحبش به این موضوع اشاره کرده؟ و حتی دلایلش برای این سانسور رو بیان کرده؟
تنها مساله من اینه که نباید به دلایل ارزشی حذفیات در بازیها متداول بشه.
در زمان HATRED هم من حرفم این بود که اگر دوستش ندارین نخرید ولی نباید سانسورش کرد. خداروشکر که گیبن انقدر روشنفکر بود که یک تنه جلوی تمام هجمه ها ایستاد!
=======
این وسط سونی فن های عزیز چی میگن خدا داند. کسی هم پیدا نمیشه بهشون دوران چسب کاری ژاپنی ها رو یادآوری کنه.:D والا. خود سونی ید بیضایی در سانسور کردن داره حالا الان دارن وسط دعوا نرخ تعیین میکنن. بیخیال.
ادیت:
@B.F.M.V نمونش سانسور شدن اون صحنه‌ی دختره بدون لباس تو بازیه DEVIL MAY CRY 5 !
تنها پلتفرمی که سانسور داشت ps 4 بود.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: g4mer and X B I T B

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
603
نام
سینا
ایشون تهیه کننده ارشد بازی بوده و تصمیم گرفته تو بازی هایی که میسازه سیگار استفاده نشه، اسم این سانسوره؟ مثلا تو فلان بازی یه طرحی بدن که فلان کار انجام بشه بعد کارگردان یا تهیه کننده به هر دلیل مخالف باشن میشه سانسور؟ مگه همه طرح هایی که برای یه ساخت یه بازی میدن همشون به مرحله اجرا میرسن؟ اینجا واژه سانسور داره به شکل کاملا اشتباهی استفاده میشه :D
اینکه به دلیل رخدادهای شخصی توی زندگی بزنی چیزی رو از بازی حذف کنی بله بدون ترید اسمش سانسوره
فقط یه لحظه بهش فکر کن:
تهیه کننده ارشد بازی Halo پدرش با اسلحه وسط خیابون کشته بشه و ایشون هم بلند شه بگه اقا چون من پدرم با اسلحه کشته شده دیگه توی نسخه جدید خبری از سلاح گرم نیست و فقط چوب و چماق داریم
چه حسی بهتون دست میده؟
(این مثال اصلا شباهتی به ماجرای گرز نداره و فقط برای درک موضوع سانسور بودش)

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
ایشون تهیه کننده ارشد بازی بوده و تصمیم گرفته تو بازی هایی که میسازه سیگار استفاده نشه، اسم این سانسوره؟ مثلا تو فلان بازی یه طرحی بدن که فلان کار انجام بشه بعد کارگردان یا تهیه کننده به هر دلیل مخالف باشن میشه سانسور؟ مگه همه طرح هایی که برای یه ساخت یه بازی میدن همشون به مرحله اجرا میرسن؟ اینجا واژه سانسور داره به شکل کاملا اشتباهی استفاده میشه :D
اگر دلیل منطقی باشه,یعنی به طور مثال سیگار با فضای بازی هماهنگ نیست و یا به شخصیت های بازی نمی خوره که سیگار بکشن,هیچ عیبی نداره
ولی بازی مثل gears of war که نماد masculinity و به اصطلاح cool بودن هست,سیگار یا خون یا خشونت و این مورد موارد به خاطر تجربه شخصی که ربطی به خود بازی نداره,حذف بشن,حرکت اشتباهی هست
مشکل اصلی سیگار نیست,بحث این جا هست که به مرور خط قرمز ها به دلایل مختلف هر روز بیشتر بشن تا زمانی که دیگه هویت بازی قابل تشخیص نباشه

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
اینکه به دلیل رخدادهای شخصی توی زندگی بزنی چیزی رو از بازی حذف کنی بله بدون ترید اسمش سانسوره
فقط یه لحظه بهش فکر کن:
تهیه کننده ارشد بازی Halo پدرش با اسلحه وسط خیابون کشته بشه و ایشون هم بلند شه بگه اقا چون من پدرم با اسلحه کشته شده دیگه توی نسخه جدید خبری از سلاح گرم نیست و فقط چوب و چماق داریم
چه حسی بهتون دست میده؟
(این مثال اصلا شباهتی به ماجرای گرز نداره و فقط برای درک موضوع سانسور بودش)
شما مثالت کاملا اشتباه هست. تهیه کننده ارشد Halo اگه باباش رو کشته بودن و یه بازی می ساخت که توش چوب و چماق داشتیم هیچ گونه مشکلی نداشت، ایشون به عنوان خالق اثر تصمیم گرفته همچین چیزی رو به این دلیل بسازه، به این نمیگن سانسور. اینکه چیزی که وجود داشته رو حذف کنیم بحثش جدا هست، ما داریم در مورد چیزی صحبت می کنیم که وجود نداشته. نقل قول پایین هم ادامه جواب شما هست :D
اگر دلیل منطقی باشه,یعنی به طور مثال سیگار با فضای بازی هماهنگ نیست و یا به شخصیت های بازی نمی خوره که سیگار بکشن,هیچ عیبی نداره
ولی بازی مثل gears of war که نماد masculinity و به اصطلاح cool بودن هست,سیگار یا خون یا خشونت و این مورد موارد به خاطر تجربه شخصی که ربطی به خود بازی نداره,حذف بشن,حرکت اشتباهی هست
مشکل اصلی سیگار نیست,بحث این جا هست که به مرور خط قرمز ها به دلایل مختلف هر روز بیشتر بشن تا زمانی که دیگه هویت بازی قابل تشخیص نباشه
هر تصمیمی تو طراحی هر بازی بدون شک یه «دلیل» پشتش هست. تو سایبرپانک به «دلایل اخلاقی» تصمیم گرفتن به بچه ها نشه حمله کرد، شما به این میگین سانسور؟ تو فلان بازی به دلایل مختلف تصمیم گرفتن که خشونت در حدی باشه که درجه سنی از T به M تبدیل نشه (عنوانی که توش اسلحه و کشتار وجود داره)، این اسمش سانسور هست؟ توی Gears، خالق (ِیا خالقین) اثر تصمیم گرفتن که از سیگار استفاده نشه، به نظرم اصلا مبحث پیچیده ای نیست :D ما به عنوان مخاطب می تونیم بگیم این تصمیم منطقی هست یا نیست ولی نمی تونیم تصمیم خالق اثر برای عدم وجود یک یا چند موضوع خاص رو بهش بگیم سانسور. بازم میگم تو خیلی از بازی ها میتونه خشونت یا صحنه های جنـــسی وجود داشته باشه که دقیقا هم با فضای بازی هماهنگ باشن و به تیپ شخصیت ها بخوره این موارد، بدون شک عدم وجود این موارد هم «دلایل» خودش رو داره، این اسمش سانسور نیست، کل بحث من اینه.

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,532
یه گروه مبارزه با استعمال مواد مخدر از تیم سازنده دعوت کرده تا به کمپین اونا ملحق بشه، تمام صحبت ها هم در رابطه با این کمپین بوده. خیلی ساده :D
اون گروه مبارزه با مواد مخدر نمیتونسته الگوی بهتری پیدا کنه ؟ با این تفاسیر مثلا رزیدنت ایول رو هم میتونه به عنوان الگو انتخاب کنه ! ، انتخابهای بهتری هست که خشونت نداشته باشه ، مگه فرهنگ سازی نیس این عمل ؟ پس در همه چی باید این بازی الگو باشه ، منظورم محتوای بازیه ، و مهمترین قسمت ، این پیامی که میخواد از طریق این بازی داده بشه ، اصلا وجود نداره که بخوان بهش بپیوندن ! ، الان منظورمو واضح بهت میگم ، اصلا این کمپین ربطی به بازی نداره ! ، اگه ربط داشت پیامی در بازی ازش باید دیده بشه ، راد فرگوسن به این کمپین ملحق شده فقط ، مثل همه ی مردم دیگه که یکی حافظ محیط زیست میشه ، یکی حافظ حقوق حیواناته ، و داره مشکلات زندگیشو که هیچ ربطی به بازی نداره رو رسانه ای میکنه . راد فرگوسن از نظر من نیاز به روانکاو داره تا ستادهای مردمی :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
اون گروه مبارزه با مواد مخدر نمیتونسته الگوی بهتری پیدا کنه ؟ با این تفاسیر مثلا رزیدنت ایول رو هم میتونه به عنوان الگو انتخاب کنه ! ، انتخابهای بهتری هست که خشونت نداشته باشه ، مگه فرهنگ سازی نیس این عمل ؟ پس در همه چی باید این بازی الگو باشه ، منظورم محتوای بازیه ، و مهمترین قسمت ، این پیامی که میخواد از طریق این بازی داده بشه ، اصلا وجود نداره که بخوان بهش بپیوندن ! ، الان منظورمو واضح بهت میگم ، اصلا این کمپین ربطی به بازی نداره ! ، اگه ربط داشت پیامی در بازی ازش باید دیده بشه ، راد فرگوسن به این کمپین ملحق شده فقط ، مثل همه ی مردم دیگه که یکی حافظ محیط زیست میشه ، یکی حافظ حقوق حیواناته ، و داره مشکلات زندگیشو که هیچ ربطی به بازی نداره رو رسانه ای میکنه . راد فرگوسن از نظر من نیاز به روانکاو داره تا ستادهای مردمی :D
دست بر قضا اسم این گروه، Truth Initiative هست، اسم استودیو The Initiative هست. جالب نبود؟! :D بعدش اینا زمینه کارشون دخانیات هست، تو مدیاهای مختلف تبلیغ میکنن، الگو دیگه چیه؟

آخرین ویرایش:

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
ولی انصافا ارسال پست تو بازیسنتر جوری شده که میخای ی حرفی بزنی... انقدر باید توضیح کامل و دقیقو چند لایه بدی تا دوستان ی وقت فکر نکن قصد ترول کردن داری یا میخای بپیچونی یا هر چیز دیگه‌ای.... با این وجود بازم همین قضاوتهای بی مورد وجود داره. یعنی اصلا نمیشه نظرتو به راحتی گفت... برداشت‌هایی میشه که آدم از تعجب شاخ درمیاره....
یعنی با این شرایط ی کاربر تازه وارد اصلا جرات صحبت کردن نداره چون اگه حرفشو بگه بقول دوستان منطق رو جابجا کرده! منطق تو منطق توئه منطق اون منطق اونه... اگه تونستی بقیه رو هم بفهمی اونموقع فهم بالایی داری... نمیتونی با اطمینان بگی تو اشتباه میگی

صحبت از هر موضوعی بعنوان مثال صحبت از سانسور میشه دوستان میان معنی سانسور رو برای طرف تعریف میکنن!
از سلیقه و نظر شخصی صحبت میشه به هزارتا چیز نامربوط ربطش میدن
نظرتو در مورد ی بازی میگی طرف میاد میگه اصلا تا بحال بازی رو تجربه کردی؟ خب اگه تجربه نکرده بودم که حرفشو نمیزدم و و و و کلی داستان مشابه که باور کنید از بازیسنتر بعیده....
بابا طرف رفته تو تاپیک انتقادات پست زده جدیدا نمیشه تو تالار اخبار نظر داد چون ی عده میریزن سرت هزارتا ایراد از حرفات میگیرن!

این حرف شما در واقع به حدی خنده دار هست که فردا من بیام بگم چون توی فلان بازی قطع عضو وجود نداره، در نتیجه اون بازی سانسور شده و خاک تو سر سازنده اش و امیدوارم بقیه بازی ها سانسور نشن
چنین برخوردی از ناظم انجمن که باید شرایط رو جوری مدیریت کنه که هر کسی در بازیسنتر بتونه به راحتی نظرشو بیان کنه بدون هیچ مسخره شدنی واقعا جای تعجب داره..... و به تکرار استفاده از ایموجی خندیدن!

والا با این اوصاف که معنی "نظر شخصی" برامون تعریف نشده اصلا نمیشه این جمعو حرفه‌ای بحساب آورد اینو دارم خیلی جدی و بی پرده میگم حالا ادامه این شرایط دست خودمونه

آخرین ویرایش:

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
اگه اینجوری باشه که اینجا دوستان میگن میتونیم بگیم انچارتد هم سانسور شده،چون وقتی دشمنا رو هدشات می کنیم مغزشون نمیپاشه بیرون یا نارنجک که میندازیم دست و پای دشمنا قطع نمیشه.ولی آیا این اسمش سانسوره؟خیر.تصمیم سازنده از اول این بوده که این موارد تو بازی وجود نداشته باشه.
عاشق مثال هایی هستم که دوستان میان میزنن:Dهیچکدوم ربطی نداره اصلا:D
والا با این اوصاف که معنی "نظر شخصی" برامون تعریف نشده اصلا نمیشه این جمعو حرفه‌ای بحساب آورد این دارم خیلی جدی و بی پرده میگم حالا ادامه این شرایط دست خودمونه
داداش نظر شخصی تا وقتی شخصیه که تو خلوت خودت باشه:Dوقتی میای تو یه جای عمومی مثل فروم نظر شخصیتو میگی باید منتظر جواب کسایی که اون نظر شخصی شما رو قبول ندارن باشی.این توقع احترام گذاشتن به عقاید و نظرات شخصی کلا حرف بیهوده ایه

آخرین ویرایش:

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
داداش نظر شخصی تا وقتی شخصیه که تو خلوت خودت باشه:Dوقتی میای تو یه جای عمومی مثل فروم نظر شخصیتو میگی باید منتظر جواب کسایی که اون نظر شخصی شما رو قبول ندارن باشی.این توقع احترام گذاشتن به عقاید و نظرات شخصی کلا حرف بیهوده ایه
بله حرف شما کاملا درسته ولی کسانی که نظر طرف رو قبول ندارن قبل از اینکه قضاوت های بی مورد بکنن در ابتدا باید معنی نظر شخصی رو بفهمن و بعد با کمال احترام بحث رو پیش ببرن و اشتباه طرف رو با دوستی بیان کنن تا به ی نتیجه درست برسن و در نتیجه کل مجموعه به فهم بهتری برسه.... در این شرایط سایت بازیسنتر برای افراد تازه وارد در جایگاه ویژه‌ای قرار میگیره...
من برای خودم انتظار برخورد دوستانه ندارم ولی بازیسنتر اصلا شرایط مناسبی نداره
امکان ارسال نظر شخصی برای من و شما فراهم شده و اتفاقا بنظرم باید از این ببعد نظر رو جایی بیان کرد که جای بحث داشته باشه نه توهین و ایموجی خنده
این توقع احترام گذاشتن به عقاید و نظرات شخصی کلا حرف بیهوده ایه
من دیگه حرفی ندارم!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Milad_HW

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
بله حرف شما کاملا درسته ولی کسانی که نظر طرف رو قبول ندارن قبل از اینکه قضاوت های بی مورد بکنن در ابتدا باید معنی نظر شخصی رو بفهمن و بعد با کمال احترام بحث رو پیش ببرن و اشتباه طرف رو با دوستی بیان کنن تا به ی نتیجه درست برسن و در نتیجه کل مجموعه به فهم بهتری برسه.... در این شرایط سایت بازیسنتر برای افراد تازه وارد در جایگاه ویژه‌ای قرار میگیره...
من برای خودم انتظار برخورد دوستانه ندارم ولی بازیسنتر اصلا شرایط مناسبی نداره
امکان ارسال نظر شخصی برای من و شما فراهم شده و اتفاقا بنظرم باید از این ببعد نظر رو جایی بیان کرد که جای بحث داشته باشه نه توهین و ایموجی خنده

من دیگه حرفی ندارم
آخه طرف هر چرت و پرتی رو به عنوان نظر شخصی بگه بعد توقع احترام هم داشته باشه،مسخره نیست؟
الان نظر شخصی من اینه بازی فلان آشغاله.بعد برم تو تاپیکش اینو بگم و انتظار داشته باشم کسی بهم چیزی نگه چون نظر شخصیمه؟!هر نظر شخصی که قابل احترام نیست.

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
آخه طرف هر چرت و پرتی رو به عنوان نظر شخصی بگه بعد توقع احترام هم داشته باشه،مسخره نیست؟
الان نظر شخصی من اینه بازی فلان آشغاله.بعد برم تو تاپیکش اینو بگم و انتظار داشته باشم کسی بهم چیزی نگه چون نظر شخصیمه؟!هر نظر شخصی که قابل احترام نیست.
بله هر نظر شخصی‌ای قابل احترام نیست ولی تو این تاپیک هیچ حرف چرتی زده نشده... میتونی بری از اولین پست چک کنی و همین برخورد دوستان که گفتم بصورت واضح نمایانه....
بارها همه اگه حرفی زدن در ادامش روشن کردن که برداشت اشتباه نشه ولی دوستان مث اینکه رابطه خوبی با مزه ریختن و ایموجی خنده دارن.
خاستم بگم شرایط اصلا مناسب نیست مخصوصا برای کاربرای تازه وارد... و اینکه اضافه شدن صفحات به این تاپیک کاره بیهوده‌ایه... پس ممنونم از وقتی که گذاشتی و امیدوارم در بهتر شدن سایت هممون تلاش کنیم چون اگه اینجا برامون بی ارزش بود فعالیتی هم توش نمیکردیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر