نسخه ارزانتر نینتندو سوییچ معرفی شد

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
ساعاتی پیش نینتندو، از نسخه جدیدی از کنسول سوییچ پرده‌برداری کرد.
این نسخه از کنسول که Nintendo Switch Lite نام دارد، با قیمت ۲۰۰ دلار در ۲۹ شهریور امسال در ۳ رنگ زرد، فیروزه‌ای و طوسی به بازار عرضه خواهد شد.
NS Lite در بخلاف NS معمولی، به تلویزیون وصل نمی‌شود و صفحه نمایش کوچکتری دارد(۵.۵ اینچ در مقایسه با ۶.۲ اینچ نینتندو سوییچ اصلی). البته کیفیت نمایش صفحه همانند نینتندو سوییچ اصلی ۷۲۰p است. باتری آن نسبت به NS معمولی اندکی زمان بیشتری دستگاه را در دسترس قرار می‌دهد. زمانی که شارژ باتری سوییچ جوابگوست بازی به بازی متفاوت است. نینتندو سوییچ اصلی بین ۲ ساعت و نیم تا ۶ ساعت و نیم و نینتندو سوییچ لایت بین ۳ تا ۷ ساعت می‌تواند بدون نیاز به شارژ مجدد کار کنند.
تفاوت دیگر آن است که NS Lite فقط در حالت دستی می‌تواند کار کند و خبری از جدا شدن joy con ها نیست.
NS Lite اکثر بازیهای سوییچ، در واقع همه آنهایی که در حالت دستی(handheld) قابل انجام هستند را پشتیبانی می‌کند. بنابراین Super Mario Odyssey و Zelda:BotW و Bayonetta 2 و Super Smash Bros Ultimate و بسیاری عناوین دیگر بدون مشکل اجرا خواهند شد ولی معدود عناوینی نظیر 1-2 switch پشتیبانی نمی‌شوند.

ویدیوی معرفی NS Lite

تفاوت‌های NS Lite و NS Original در سایت نینتندو
Compare systems – Nintendo Switch Family Official Site – gaming systems

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
این که رسما psvita ای شد که ماریو روش اجرا میشه , قابلیت اتصال به تلویزیون به کنار , چرا جدا شدن جوی کان ها رو برداشتن , اونجوری تبلتش رو می زاشتیم جلومون و مثل یک مینی ال ای دی باهاش رفتار می کردیم...من هنوز PSP دستم میگیرم از 3 جهت دچار پارگی تاندون می شم این که بزرگتر و سنگین تر هم هست....دکمه هاشم خراب بشه باید خیلی با احترام ,جوری که دل میاموتو نشکنه , به سمت سطل زباله هدایتش کنیم....:((

بدرد این مرز و بوم که اصلا نمی خوره ...نگید برای بیرون بردن در سطح شهر تهران و سایر شهرستان ها مناسبه که باورش برام خیلی سخته ...اینجا یک K750 رو باگوش طرف می کنن میبرن...کافیه یدونه از همین برادران اهل دل شما رو با سوییج تو پارک ببینه :-SS...سریع تماس می گیره : الو ممد , سیامک تویی , به ذبیح بگو با داداشش جلدی بیان به این آدرسی که اس می کنم ... خودم بلید آو کیاس همراهمه ولی محض اطمینان سر راه کاتانای فریبرز رو هم ازش بگیرید بیارید , می خوام امشب تو سوپر اسمش سوسکتون کنم..!!>:)

قیمت هم که بماند ...عصر میخواستم Ps4 بگیرم نشد , خوابیدم صبح رفتم پولم رو دادم فروشنده , یدونه PlayStation1 Classic گذاشت جلوم بقیه پولم رو هم بهم چسب زخم داد گفت بچسبون اونجات که می سوزه...!

به نظرم با چندماه اضافه کاری از ساعت 9 تا 12 نیمه شب , نینتندو سوییچ اصلی رو ابتیا کنید و در آپارتمان مجهز به درب ضد سرقت جلوی تلویزیون , تو Hyrule دور دور کنید , از هر نظر بهتره....!

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
بسیار هم عالی نیاز به یه دستگاه handheld only به عنوان جانشین 3DS تو پلتفرمهای نینتندو شدیدا حس میشد.
این بازار رو باید نینتندو حفظ میکرد، handheld gaming بازار بزرگی داره
هم کسایی که دنبال کنسول هندهلد هستن راضی میکنه هم والدینی که برای بچه هاشون دنبال کنسول ارزون هستن

• Like
Reactions: New Shredder

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
اتفاقا Switch Lite خوراکه منه :D
دیگه خبری از اون مسخره بازیای جوی‌کان‌ها و مشکلاتی که داشتن نیست...یه D-pad درست حسابی هم اضافه کردن...قیمتشم که ارزون‌تره.
البته باید عرضه بشه و بیاد تو ایران تا ببینیم با چه قیمت وحشتناکی مواجه میشیم. دقیقا واسه یه نفر مثل من که یه کنسول دستی قوی دیگه مثل ویتا میخواست که جنگولک بازیای اضافه نداشته باشه، بهترین گزینه‌ست.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
بنظرم با توجه به اینکه بعضی از بازیهای سوییچ رو اجرا نمیکنه و کلی امکانات اونم نداره با این قیمت نمیرزه.

من انتظارم این لود قیمتش پایینتر باشه بتونه جای 3DS رو بگیره. ولی خوب قیمتش بالاس

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
بنظرم با توجه به اینکه بعضی از بازیهای سوییچ رو اجرا نمیکنه و کلی امکانات اونم نداره با این قیمت نمیرزه.

من انتظارم این لود قیمتش پایینتر باشه بتونه جای 3DS رو بگیره. ولی خوب قیمتش بالاس
بازیهایی که اجرا نمیکنه سه چهار تا بیشتر نیستن که همونام شاید با آپدیت اوکی شن
قیمتشم قیمت 3ds نیو رو چک کنید اصلا بالا نیست
باندل ارزونم بعدها احتمالا ازش میده نینتندو
همین اول کار یه طرح پوکمون نقره ای همون 200 دلار معرفی کرده

• Like
Reactions: benjohn

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
بازیهایی که اجرا نمیکنه سه چهار تا بیشتر نیستن که همونام شاید با آپدیت اوکی شن
قیمتشم قیمت 3ds نیو رو چک کنید اصلا بالا نیست
باندل ارزونم بعدها احتمالا ازش میده نینتندو
همین اول کار یه طرح پوکمون نقره ای همون 200 دلار معرفی کرده
من اصلا اعتقاد ندارم کنسول گرونیه اتفاقا بنظرم قیمتش خیلی هم خوبه منتها در مقایسه با خود سوییچ گرونه. تفاوتش فقط 100 دلاره ولی خیلی امکانات ازش حذف شدن. بازیهایی هم ک ساپورت نمیکنه درسته کمن ولی خیلی مهمن. ماریو Odyssey و ماریو پارتی بنظرم جز مهمترین بازیای سوییچ هستن.

من خودم با توجه به گرونی کنسول تو ایران صبر کردم این اومد بخرمش ولی فکر کنم اشتباه کردم ارزش انتظار نداشت باید همون سوییچ عادی رو میخریدم الان همون 300 دلار رو میدم فقط خودمو یکی دو سال محروم کردم

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
اتفاقا Switch Lite خوراکه منه :D
دیگه خبری از اون مسخره بازیای جوی‌کان‌ها و مشکلاتی که داشتن نیست...یه D-pad درست حسابی هم اضافه کردن...قیمتشم که ارزون‌تره.
البته باید عرضه بشه و بیاد تو ایران تا ببینیم با چه قیمت وحشتناکی مواجه میشیم. دقیقا واسه یه نفر مثل من که یه کنسول دستی قوی دیگه مثل ویتا میخواست که جنگولک بازیای اضافه نداشته باشه، بهترین گزینه‌ست.
البته اگه اینم مشکل Drifting انالوگ استیک های وحشتناک جویکان ها رو داشته باشه، شما همون چند ماه اول باید کنسول رو ببرید تعمیر چون مثل جویکان ها هم نیست بشه جداگانه تعمیرش کرد، دل و روده کنسول رو مجبورن بریزن بیرون. یک مکافاته دیگه هم اینکه بخوای هم با پرو کنترلر بازی کنی چون استند نداره تقریبا نمیشه مگه جداگانه بخری،خود سوییچ اصلی دردسر کم نداره ولی این حتی بنظر میاد خیلی بدترم باشه:-"
من اصلا اعتقاد ندارم کنسول گرونیه اتفاقا بنظرم قیمتش خیلی هم خوبه منتها در مقایسه با خود سوییچ گرونه. تفاوتش فقط 100 دلاره ولی خیلی امکانات ازش حذف شدن. بازیهایی هم ک ساپورت نمیکنه درسته کمن ولی خیلی مهمن. ماریو Odyssey و ماریو پارتی بنظرم جز مهمترین بازیای سوییچ هستن.

من خودم با توجه به گرونی کنسول تو ایران صبر کردم این اومد بخرمش ولی فکر کنم اشتباه کردم ارزش انتظار نداشت باید همون سوییچ عادی رو میخریدم الان همون 300 دلار رو میدم فقط خودمو یکی دو سال محروم کردم
ماریو پارتی درسته ولی ماریو اودیسی روی lite قابل بازیه!

این بیشتر برای کژوال ها و بچه هاست و با وجود پوکمون و قیمتش مثل جت میفروشه!
اینا با همون سوییچ پرو امثال من و شما رو هدف قرار میدن وگرنه lite بدرد کسی که سوییچ داره اصلا نمیخوره.

• Like
Reactions: mgh2225

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
البته اگه اینم مشکل Drifting انالوگ استیک های وحشتناک جویکان ها رو داشته باشه، شما همون چند ماه اول باید کنسول رو ببرید تعمیر چون مثل جویکان ها هم نیست بشه جداگانه تعمیرش کرد، دل و روده کنسول رو مجبورن بریزن بیرون. یک مکافاته دیگه هم اینکه بخوای هم با پرو کنترلر بازی کنی چون استند نداره تقریبا نمیشه مگه جداگانه بخری،خود سوییچ اصلی دردسر کم نداره ولی این حتی بنظر میاد خیلی بدترم باشه:-"

اینا با همون سوییچ پرو امثال من و شما رو هدف قرار میدن وگرنه lite بدرد کسی که سوییچ داره اصلا نمیخوره.
چه جوری قابل بازیه وقتی شما یه سری پازل ها رو باید با جوی کان حل کنی. میری تو بازی نیم ساعت بازی بعد گیر میکنی. تو تبلیغات نینتندو میگن قابل بازیه حتی 12 سوییچ رو هم میگن قابل بازیه چون شما میتونی جداگونه جوی کان بخری بهش وصل کنی مسئله اینجاست که شما اگر 80 دلار هم پول جوی کان بدی رو هم میشه 280 دلار. که خوب در نتیجه همون سوییچ معمولی بصرفه تره

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
چه جوری قابل بازیه وقتی شما یه سری پازل ها رو باید با جوی کان حل کنی. میری تو بازی نیم ساعت بازی بعد گیر میکنی. تو تبلیغات نینتندو میگن قابل بازیه حتی 12 سوییچ رو هم میگن قابل بازیه چون شما میتونی جداگونه جوی کان بخری بهش وصل کنی مسئله اینجاست که شما اگر 80 دلار هم پول جوی کان بدی رو هم میشه 280 دلار. که خوب در نتیجه همون سوییچ معمولی بصرفه تره

تو ماریو اودیسه اصولا خبری از همچین چیزی نیست
تو زلدا برث آو د وایلد هم یه سری معماها احتیاج به جایروسکوپ داشتند. هنوز نگفته نینتندو که کنسول جایروسکوپ داره یا نه، که یه سری میگن نداره ولی من مورد خاصی ندیدم رسمی اشاره شده و احتمالا داشته باشه که در اون صورت تو حالت دستی میشه اون معماها رو رفت
نشه رفت هم عملا مشکلی نیست... فقط نمیشه Completionist وار رفت زلدا رو

تا این جای عمر دو و خورده ای ساله ی سوییچ که اومدیم عملا این بازی ها به ذهنم میرسه که به طور قطع نیاز به جویکان دارند و بدون جویکان قابل بازی نیستند

Super Mario Party: خیلی خر اید اگه رو کنسول دستی، بخواید بازی ای رو بخرید که اصلش به چهار نفره بازی کردنه
1-2 Switch: کلا خیلی خر اید اگه اصن بخواید این رو بخرید :D
Just Dance: این حالا باز یه چیزی، ولی اگه یکی این جا بلند شه بگه به خاطر این لایت از چشمش افتاده با کلاشینکف میام بالاش ببینم این بشر وقتی داشتیم به کل کنفرانس یوبی می خندیدیم کجا بود از جاست دنس اش دفاع کنه؟
Labo: نکته لبو فقط جویکان و جدا شدنش نیست... خود مقواها و موارد مربوط بهش به شدت با سایز سوییچ اصلی و جویکان هاش فیت اند... بنابراین این اولین چیزیه که تو مدل جدید سوییچ مسلم بود شهید میشه... حدس من اینه برای مدل Pro هم اگه معرفی شه، Labo ازش پشتیبانی نکنه. به غیر از این، اصولا وسیله جانبی ای با قیمت بالای Labo آن چان همخونی ای با ذات به صرفه بودن Lite نداره
دیگه چی بود... دیگه چی بود...
دیگه چیز دیگه ای من یادم نمیاد...

چیزی که با Lite از بین می ره ذات بازی کردن چند نفر رو یه کنسوله که طبیعیه...وقتی شما داک حالت Tabletop رو حذف می کنید عملا دارید میگید کنسول، یه کنسول تک نفره است.
عوضش به خاطر سیستم Local Multiplayer خفن سوییچ و وصل شدنشون به هم... عین چیزی که Gameboy ها و خانواده DS باهاش خیلی قدرتمند شدن، Lite گزینه چند نفره بازی کردن با چند تا سیستم دستی رو دست یافتنی تر می کنه

این به درد ما میخوره؟
نه قطعا... ما تو خرید یه سوییچ هم میمونیم حالا صد دلار بخوره تو سرش کی میره برا دوست دخترش یه سوییچ دیگه که با هم اسمش بزنن؟ :D
تو بلاد کفر شدنیه... و مخصوصا در آستانه چیز هیولایی مثل Pokemon همچین اتفاقی زیااااااااااااد میفته ولی این جا نه

این جا به صرفه بودنش مهمه مخصوصا برای کسی که یه PS4 یا XB1 داره، یه سال و خورده ای هم مونده تا نسل لعنتی بعدی بیاد و میخواد بازی های نینتندو رو انجام بده.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza

آخه کی کنسول دستی میخره که بزاره جلوش و با دسته پرو بازی کنه! :D این حذف جوی‌کان‌ها و داشتن یه کنترلر بهتر و جدانشدنی هم اینجاش خوبه که دیگه نیازی نیست کنار کنسول یه دسته پرو هم بخری.
اون مشکل آنالوگ‌ها رو هم خبر ندارم ازش ولی نینتندو احمقه اگه دوباره با همون مشکل ورژن جدید سوییچ رو عرضه کنه و احتمالا هم همچین مشکلی نداشته باشه.
در مورد کژوال‌پسند بودنش هم به نظرم برعکس گفتی :D اتفاقا اینکه گیمیک‌های مسخره کنسول رو حذف کردن و یه دستگاهی طراحی کردن که فقط روی بازی کردن تمرکز داره، اون گیمرهایی رو هدف قرار داده که پلتفرم اصلی‌شون یه چیز دیگه‌ست و میخوان با پول کمتر بازیای نینتندو رو هم تجربه کنن. همین که کنسول جمع و جورتر شده و باتری بهتری داره، خیلی گزینه‌ی بهتری محسوب میشه. حالا اینکه نمیشه 1.2 سوییچ و بازیهای شیردوشی و دوئل و اون مسخره بازیایی که نینتندو زمان معرفی کنسول اول راه انداخته بود رو بازی کرد، خودش یه نعمته :D واسه بچه‌ها هم بنظرم همون ورژن معمولی بهتره چون جوی‌کان‌ها رو میشه جدا کرد و واسه یه خونواده که چندتا بچه‌ دارن، چند نفره بازی کردنش خیلی راحت‌تر و به صرفه‌تره...1.2 سوییچ هم داره :D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
تو ماریو اودیسه اصولا خبری از همچین چیزی نیست
تو زلدا برث آو د وایلد هم یه سری معماها احتیاج به جایروسکوپ داشتند. هنوز نگفته نینتندو که کنسول جایروسکوپ داره یا نه، که یه سری میگن نداره ولی من مورد خاصی ندیدم رسمی اشاره شده و احتمالا داشته باشه که در اون صورت تو حالت دستی میشه اون معماها رو رفت
نشه رفت هم عملا مشکلی نیست... فقط نمیشه Completionist وار رفت زلدا رو

تا این جای عمر دو و خورده ای ساله ی سوییچ که اومدیم عملا این بازی ها به ذهنم میرسه که به طور قطع نیاز به جویکان دارند و بدون جویکان قابل بازی نیستند

Super Mario Party: خیلی خر اید اگه رو کنسول دستی، بخواید بازی ای رو بخرید که اصلش به چهار نفره بازی کردنه
1-2 Switch: کلا خیلی خر اید اگه اصن بخواید این رو بخرید :D
Just Dance: این حالا باز یه چیزی، ولی اگه یکی این جا بلند شه بگه به خاطر این لایت از چشمش افتاده با کلاشینکف میام بالاش ببینم این بشر وقتی داشتیم به کل کنفرانس یوبی می خندیدیم کجا بود از جاست دنس اش دفاع کنه؟
Labo: نکته لبو فقط جویکان و جدا شدنش نیست... خود مقواها و موارد مربوط بهش به شدت با سایز سوییچ اصلی و جویکان هاش فیت اند... بنابراین این اولین چیزیه که تو مدل جدید سوییچ مسلم بود شهید میشه... حدس من اینه برای مدل Pro هم اگه معرفی شه، Labo ازش پشتیبانی نکنه. به غیر از این، اصولا وسیله جانبی ای با قیمت بالای Labo آن چان همخونی ای با ذات به صرفه بودن Lite نداره
دیگه چی بود... دیگه چی بود...
دیگه چیز دیگه ای من یادم نمیاد...

چیزی که با Lite از بین می ره ذات بازی کردن چند نفر رو یه کنسوله که طبیعیه...وقتی شما داک حالت Tabletop رو حذف می کنید عملا دارید میگید کنسول، یه کنسول تک نفره است.
عوضش به خاطر سیستم Local Multiplayer خفن سوییچ و وصل شدنشون به هم... عین چیزی که Gameboy ها و خانواده DS باهاش خیلی قدرتمند شدن، Lite گزینه چند نفره بازی کردن با چند تا سیستم دستی رو دست یافتنی تر می کنه

این به درد ما میخوره؟
نه قطعا... ما تو خرید یه سوییچ هم میمونیم حالا صد دلار بخوره تو سرش کی میره برا دوست دخترش یه سوییچ دیگه که با هم اسمش بزنن؟ :D
تو بلاد کفر شدنیه... و مخصوصا در آستانه چیز هیولایی مثل Pokemon همچین اتفاقی زیااااااااااااد میفته ولی این جا نه

این جا به صرفه بودنش مهمه مخصوصا برای کسی که یه PS4 یا XB1 داره، یه سال و خورده ای هم مونده تا نسل لعنتی بعدی بیاد و میخواد بازی های نینتندو رو انجام بده.
تو ماریو شما چجوری کلاهتو پرت میکنی؟ یعنی میخوای بگی هر باری که کلاه رو میخوایم پرت کنیم باید کل کنسول رو تکون بدیم اونوقت چجوری میشه به صفحه نگاه کرد. ببین فقط مسئله جیروسکوپ نیست از لحاظ فیزیکی امکان نداره

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
تو ماریو شما چجوری کلاهتو پرت میکنی؟ یعنی میخوای بگی هر باری که کلاه رو میخوایم پرت کنیم باید کل کنسول رو تکون بدیم اونوقت چجوری میشه به صفحه نگاه کرد. ببین فقط مسئله جیروسکوپ نیست از لحاظ فیزیکی امکان نداره

با دکمه Y :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر