آیا بازیهای دیجیتالی پلی استیشن 4 به صورت آرشیو فشرده آپلود میشوند؟

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
اگر یک عده فایل را آرشیو کنیم، بعد آن آرشیو را با استفاده از تکنیکهایی مثل پد کردن بیتها، گروه کردن بیتها، و... به صورت لاسلس فشرده سازی کنیم،، آنطور که من تجربه ام با دانلود Microsoft Visual Studio و نت اینستالر Debian که هردو فشرده سازی شده اند، نشان میدهد، سایز 20% هم میشود! خوبی فشرده سازی آرشیو قبل از آپلود آن به استور اینست که سخت افزار پلی استیشن 4 یکیست، یعنی دیگر لازم نیست نگران باشیم در پروسه ی دیکود کردن فشرده سازی، سخت افزار به مشکل بربخورد. اما یک نفر میگوید بازیها با همان سایز، بدون هیچ فشرده سازی، به صورت ISO آپلود شده و سیستم عامل این ایمیج را سوار کرده، و از روی آن بازی رو روی هارد نصب میکند. چرا؟ من از سراسر دنیا پرسیده ام و همه پهنای باندشان cap دارد. مثلا در استرالیا معمول است که پهنای باند 500 گیگ ارایه دهند. و با قیمتهای بسیار بالاتر، مثلا 150 دلار در ماه، به پهنای باند بینهایت، که تازه آن هم بینهایت کامل نیست و کلی دنگ و فنگ دارد، ارتقاء دهند. این کپ برای تماشای فیلم در نتفلیکس و هولو مناسب است چون یک فیلم 1080 پی در نتفلیکس با کدک H264 انکود شده و بیتریت پایینی دارد، پس حجم زیادی ندارد (من بر اساس تجربه ام با Stan.com.au میگویم، خیلی کیفیت استریمها پایین است) اما برای دانلود حداقل 5 بازی در ماه... کم است!

من اینترنتم سرعتش 35 (بین سه تا چهار مگابایت) مگابیت است و هر گیگ را در 3 دقیقه دانلود میکنم... اما برای حجم باید 600 تا تک تومنی بدهم. و این اصلا برای منکه زیاد پول ندارم افق جالبی نیست. اگر بازیها فشرده سازی شده اند، مانند Visual Studio، خوب، خدا رو شکر. اما اگر همانگونه که بهم گفته شده، فشرده سازی نمیشوند، اصلا دانلود بازی به صرفه نیست. چه کار کنم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر