عدم نمایش تصویر بازی PS1 با کابل کامپوننت در PS2

delasofus

کاربر سایت
Jun 12, 2019
24
سلام...
راه حل نمایش تصویر بازی های PS1 در PS2 با کابل کامپوننت چی هست ؟ چه باید کرد ؟ (ابتدای بازی نمایش داده میشه، بعد دیگه تصویر نداره مگه اینکه از کابل کامپوزیت استفاده بشه!)
مورد دیگه فول اسکرین نشدن تصویر بازی های PS2 و بخصوص PS1 (از پایین و راست یه کادر سیاه هست) در کنسول PS2 هست...؟

delasofus

کاربر سایت
Jun 12, 2019
24
ps1 با کابل کامپوننت به صورت 240p تصویر میده و اکثر hdtv ها 240p رو ساپورت نمی کنند تنها راه استفاده از کابل کامپوزیت یا پیدا کردن یه hdtv قدیمیتر هست
فول اسکرین نبودن تصویر مربوط به تفاوت ریجن دستگاه و بازیه
چطور میتونم از مشخصات ps2 مطلع بشم که چه ریجنی هست یا چه نوع کپی خوری هست و ... ؟
در مورد فول اسکرین نشدن، میشه ریجن دستگاه رو free کرد که این مشکل برطرف بشه ؟ ( روش انجام چگونه هست ؟ )

delasofus

کاربر سایت
Jun 12, 2019
24
ریجن دستگاه زیر یا پشت دستگاه یا در system information مشخص میشه ولی در مورد نوع مود چیپ بعضی هاشون مثل matrix رو میشه از منوهایی که اضافه میشه تشخیص داد (مثلا موقع بوت دایره و مثلث رو اگر نگه دارید configuration menu matrix ظاهر میشه ) ولی اکثر مود چیپها رو با باز کردن دستگاه میشه تشخیص داد
در مورد سوال دوم معمولا بازیهای ps2 رو میشه پچ کرد ولی در مورد ps1 من راه حل بدرد بخوری ندیدم به نظرم بهترین راه اینه که بازی با همون ریجن دستگاهو دانلود کنید که احتمالا مشکلتون فقط در بازیهای ایمپورت محدود بشه
ریجن دستگاه رو میشه از pal به ntsc تغییر داد ؟ ( اگه امکان داره راهنمای انجامش رو هم بزارید واسم)...

SHADOW DANCER

عضو جدید
Oct 23, 2018
5
سلام من هم این مشکل را زمانی که بازی را از روی سی دی اجرا میکنم با کابل کامپوننت دارم. اما آخرین نسخه از free mcboot را نصب کردم که آخرین نسخه از opl را هم درون خودش داره و بازیهای پلی استیشن 1 را از روی هارد اکسترنال اجرا کردم و مشکل حل شد و بدون هیچ مشکلی با کابل کامپوننت بازیهای پلی استیشن 1 را انجام میدم

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
سلام...
راه حل نمایش تصویر بازی های PS1 در PS2 با کابل کامپوننت چی هست ؟ چه باید کرد ؟ (ابتدای بازی نمایش داده میشه، بعد دیگه تصویر نداره مگه اینکه از کابل کامپوزیت استفاده بشه!)
مورد دیگه فول اسکرین نشدن تصویر بازی های PS2 و بخصوص PS1 (از پایین و راست یه کادر سیاه هست) در کنسول PS2 هست...؟
سلام از GSM باید استفاده کنی لینک دانلود: GSM_038_DB.zip
بعد برو داخلش و تنظیمات رو مثل
عکس زیر بزار
119241
این تنظیمات برای بازی های PAL هست اگه بازیت NTSC بود تنظیمات رو بصورت

Code:
NTSC
X: -64
Y: +8
بزار و حالت ویدیو رو هم بزار روی SDTV بعد استارتو بزن
البته میتونی حالت شروع رو با زدن دکمه SELECT عوض کنی بصورت پیشفرض میره توی PS2 BROWSER
این تنظیمات برای کابل کامپوننت و تبدیل PS2 to HDMI جواب میده
البته فکر کنم بتونی از
GSM داخلی خود OPL هم استفاده کنی ولی مطمعن نیستم

منبع تنظیمات:
lamerq2

• Like
Reactions: Saam1

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر