"من از سرچشمه تا جلگه در بازیسازی درگیرم. این معنی «یک بازی کوجیما» ست!"

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
هیدئو کوجیما، سازنده ی بازی متال گیر و متال گیر سالید، مغز متفکر پشت "Policenauts" در دو توییت توضیح داده است که وقتی مردم میگویند یک بازی هیدئو کوجیما منظورشان چیست!

"33 سال پیش در صنعت بازی، تیم بازی سازی فقط 5-6 نفر بودند. ایده های اولیه، نوشتن داستان، کشیدن نقشه روی کاغذ چهارراه، کشیدن اسپرایتها، وارد کردن مستقیم دیتا، مدیریت پرچم اسمبلی، برنامه ریزی یک زبان منطقی ساده،"

و در ادامه:

"کمپرس کردن عکس باینری، کارگردانی همه جانبه، و حتی نوشتن راهنمای بازی! و بعد من میبایست بازی را از لحاظ بیزنس مدیریت، تهیه، و پروموت میکردم. حتی وقتی تیم بزرگتر شد، و ماموریتهای افراد تقسیم شد، استایل ساخت بازی من فرق نکرد. من مانند استدیوهای ایندی کار میکنم."

و در توییت دیگر اضافه کرد:

"من از سرچشمه تا جلگه با بازی هستم. این یک بازی هیدئو کوجیما میباشد!"

اما چرا کوجیما این حرف را میزند؟ چون میخواید به گیمرها امید بدهد که بازی Death Stranding بازی "یک کوجیمای 50 ساله" نیست، و همان دقت، ظرافت، و همه جانب گرایی بازیهای قبلی کوجیما را خواهد داشت.

نظر شما چیست؟ آیا کوجیما یک یادگار از گذشته است، با همه ی بازیسازان تریپل ای باید مانند او باشند؟

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
این کوجیمای 50ساله حالا کلی تجربه و موفقیت بدست آورده و حتی بهتر از گذشته میدونه روند ساخت یک بازی شاهکار به چه صورته و چه فاکتورهایی باید داشته باشه... البته دونستن تنها کافی نیست ذهن خلاق کوجیماست که طرفدارای زیادی داره...
کوجیما با شرایطی که داره میتونه کارگردان فیلم با بودجه های بالا هم بشه ولی مثل ما گیم براش نقطه عطف هنر به حساب میاد... چون در روند پیشروی در یک بازی علاوه بر تجربه و لمس کردن اتفاقات ، از کارگردانی بگیر تا طراحی ، موسیقی ، نویسندگی و کلی مسائل دیگه کنار هم در یک بازی به نمایش در میان....
کوجیما بازیگرای معروف رو به بازیش دعوت میکنه تا صنعت گیم رشد کنه... سالهاست مورد احترام گیمراست و در درجه اول خودش گیمره و بعد سازنده... میدونه چی بسازه تا گیمر درک کنه و بفهمه چی تو ذهن کوجیما میگذشته و کاملا منتقلش کنه ذهن خلاق کوجیما خاطرات زیادی برای ما ساخته و مطمعنم با DS هم تجربه ی هنرمندانه و بسیار قوی ای رو رقم میزنه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر