FIFA 20

بلاخره طبق سنت هميشه ea بوسيله يك تيزر از فيفا 20 رونمايي كرد .
در این نسخه ما شاهد بهبود game play خواهيم بود .
مکانیزم دفاعی کاملا جدید:شیوه و روش دفاع هوش مصنوعی کاملا بازنگری شده و تغییرات زیادی کرده است. جای گیری بازیکنان در زمین اکنون هوشمندانه تر خواهد بود. هرچند اگر سوئیچینگ دفاع بصورت دستی باشد ممکن است نتیجه ی بهتری داشته باشد.
تصاحب توپ با برنامه:این مورد در نسخه فیفا20 برای اولین بار اجراخواهد شد و با این مکانیزم شما می‌توانید همزمان با این که توپ را از حریف میگیرید. آن را به نزدیکترین یار خود پاس دهید.
اثربخشی ثانویه:اکنون افرادی که از بازیکن صاحب توپ دورتر هست، دیرتربه حرکات او واکنش نشان داده و دیرتر تغییر جهت می‌دهند. این امرباعث می‌شود که گاها توپ به صورت ناخودآگاه به شما برسد یا توپی که شوت می‌شود به بازیکن شما برخورد کند. این مورد باعث می‌شود که اشتیاق شما بیشتر شده و به صورت دستی دفاع کنید و آن را به عهده هوش مصنوعی نگذارید.
مکانیزم فریب بهبود یافته:این مورد با سرعت بیشتری انجام می گیرد و بازیکن حریف با چالاکی بیشتری حرکات فریب دهنده را انجام می‌دهد. شما به همین واسطه بیشتر مشتاق میشوید تا کنترل دفاعی خود رابدست آورید.

موقعیت‌های تک به تک:دقت شوتها بالا رفته و شما اکنون شانس بیشتری برای گل کردن موقعیت‌های تک به تک دارید. باید دقت کنید که اکنون کاربازیکنان تدافعی سخت تر شده چرا که شانس موفقیت بازیکنان حمله ای در موقعیت تک به تک بسیار افزایش یافته.
واکنشهای دروازه بانان بهبود یافته و اکنون کم تر شاهد واکنش‌های آب قهرمانانه هستیم. این امر دوباره باعث افزایش شانس بازیکنان حمله برای بثمر رساندن گل در مصاف تک به تک می شود.
شوت بیرون پا (همون شوت کات داریی که برای هممون کابوسه) نیزمکانیزم بهبود یافته ای دارد و تنها بازیکنانی که این قابلیت رو دارند می‌توانند از آن استفاده کنند.
تنظیم قدرت شوت ها نیز اکنون با دقت بیشتری انجام می‌شود و بازیکنان می‌توانند بادقت بالایی شوت کنند. این مورد باعث می‌شود شانس بثمر رساندن گل بیشتر شود.

دوستان در مورد التیمیت تیم و توضیحاتش از مبتدی تا حرفه ای یک مقاله نوشته شده و سردبیر محترم تحریریه آن را صدا گذاری کردند، دیدنش خالی از لطف نیست

آخرین ویرایش:

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,172
استادیوم قدیم هست ولی بازسازی شده دست کونامیه فعلا
سلام
از فیفا 16 به بعد نیوکمپ تو فیفا نیستش بعلت پارتنر شیپ شدن بارسا با کونامی / PES و یه ورزشگاه فیک اگر اشتباه نکنم El libertador بجاش هست ای کاش این مسخره بازیها زودتر تمام بشه

• Like
Reactions: Adroit and Siamak61

samadi741

کاربر سایت
Sep 23, 2017
716
نام
محمد
IMG_0591.jpg
وقتی ک سازنده خارش داشته باشه همین میشه همه چیز میره تو دیوار خدا کنه نسل بعد ignite رو دوباره با یه به روز رسانی بیارن توی فیفا چمنش فوق العاده بود به علاوه نور پردازی
همینم برای پلیر ک از نمای دوربینه نود و نه درصد بازیش از همه مهم تره
بخش ادیت پلیر رو هم هر چ زود تر باید بیارن داخل التیمیت
و همچنیت کیت ادیت

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
منچستر و بایرن و یووه با pes قرارداد بستن تو سایت هر باشگاه هم برید لگو ea حذف کردن از طرفی تو تیزر های که از هر لیگ ea داد این سه تا تیم نیستن بخاطر قرارداد کونامی اجازه استفاده تو تبلیغات ندارن (مثل سال پیش لیورپول و بارسا ) ولی لاینسشون که تو بازی هست چون لیگ انگلیس المان فول لاینسسه ولی ایتالیا نه پس احتمالش میره ورزشگاه یووه تو بازی نباشه بازم باید منتظر موند ببینیم چی میشه
البته پارسال سری آ لایسنس شد همون بحث پرمیوم پارتنر رومله.
اگه پرمیوم نباشه میتونه بسازه. به احتمال زیاد ورزشگاههای زیادی از ایتالیا امسال میاد

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
بلاخره فیس کون اگرو اسکن شد البته فیس داوید سیلوا و اریکسن هم اپدیت شد و فیس اکسل ویتسل هم بلاخره درست شده فقط باید دید فیس هیگواین بخت برگشته رو اپدیت میکنند یا نه

• Like
Reactions: samadi741

samadi741

کاربر سایت
Sep 23, 2017
716
نام
محمد
تا بحث موتور فیزیک و اینا بازه این عکسم از گیمپلی پس ٢٠٢٠ ببینید بد نیست انگشت شصت اشاره پت ویرا داخل بدنش فرو رفته
IMG_0592.jpg
قصد فن بازی و اینارو هم ندارم ولی فیزیک جفت بازیا اشغاله
اینم همون پس هست ک میگن فیزیک داره فیفا هم بد تر از این
در کل توی زمینی که بیست و دو نفر توش هستن خیلی سخته بازیکنارو یجوری بسازی نرن توی ماتحت هم دیگه
توی فوتبال واقعیشم سخته چ برسه به این دو تا کمپانی اونم توی این نسل
+دوربین جدید پس فوق العادست امیدوارم شبیهش واسه فیفا هم بیاد فکر کنم اینو از روی پچی که پارسال واسه پی سی اومده بود الهام گرفتن
خوبی پچ ساختن اینه که یه سری ایده میده به سازنده ها البته اگه استفاده کنن

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
تا بحث موتور فیزیک و اینا بازه این عکسم از گیمپلی پس ٢٠٢٠ ببینید بد نیست انگشت شصت اشاره پت ویرا داخل بدنش فرو رفته
View attachment 109193
در کل توی زمینی که بیست و دو نفر توش هستن خیلی سخته بازیکنارو یجوری بسازی نرن توی ماتحت هم دیگه
+دوربین جدید پس فوق العادست امیدوارم شبیهش واسه فیفا هم بیاد فکر کنم اینو از روی پچی که پارسال واسه پی سی اومده بود الهام گرفتن

من درک نمیکنم چرا بعضی ها اینقدر حساس هستن؟ خب مگه کلا چند ثانیه این تصویر نشون داده میشه که بخواین اینقدر حساس باشین
من با فیفا بیشتر حال میکنم ولی دلیل لذت نبردن از فیفا 19 ایراد های اساسی گیم پلی بود نه جزئیات ریز گرافیکی
این مدل صحنه هارو باید کلی دقت کنی و البته دنبالش بگردی وگرنه توی حالت عادی به چشم نمیاد

• Like
Reactions: aslirezahddd

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
من درک نمیکنم چرا بعضی ها اینقدر حساس هستن؟ خب مگه کلا چند ثانیه این تصویر نشون داده میشه که بخواین اینقدر حساس باشین
من با فیفا بیشتر حال میکنم ولی دلیل لذت نبردن از فیفا 19 ایراد های اساسی گیم پلی بود نه جزئیات ریز گرافیکی
این مدل صحنه هارو باید کلی دقت کنی و البته دنبالش بگردی وگرنه توی حالت عادی به چشم نمیاد
دوست عزیز دلیلش اینه که مثلا بازیکن یهو میبینی با جایی شوت میزنه که اصلا به پاش برخورد نکرده ، یا هدی رو زده که اصلا به سرش توپ نخورده . یا مدلی که خورده امکان نداشته توپ اون سرعت و مسیر رو بگیره . دلیلش بیشتر اینه و ربطی به گرافیک نداره.
مثل این میمونه شما مثلا در بازی شوتر به سمت یکی تیر بزنی ولی 1 سانت اونور تر بره تیرت ولی تیرت بهش بخوره . این یعنی مشکل فنی و فاجعه .

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
دوست عزیز دلیلش اینه که مثلا بازیکن یهو میبینی با جایی شوت میزنه که اصلا به پاش برخورد نکرده ، یا هدی رو زده که اصلا به سرش توپ نخورده . یا مدلی که خورده امکان نداشته توپ اون سرعت و مسیر رو بگیره . دلیلش بیشتر اینه و ربطی به گرافیک نداره.
مثل این میمونه شما مثلا در بازی شوتر به سمت یکی تیر بزنی ولی 1 سانت اونور تر بره تیرت ولی تیرت بهش بخوره . این یعنی مشکل فنی و فاجعه .

اگه همیشه این اتفاق بیفته به قول شما میشه فاجعه ولی وقتی خیلی کم اتفاق بیفته اسمش میشه باگ که همه بازیا دارن
بازی شوتر هم تا دلت بخواد از این مدل باگ ها دارن

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
اگه همیشه این اتفاق بیفته به قول شما میشه فاجعه ولی وقتی خیلی کم اتفاق بیفته اسمش میشه باگ که همه بازیا دارن
بازی شوتر هم تا دلت بخواد از این مدل باگ ها دارن
عزیزم داستان اینه که بازی که رقابتی هست و سر یک گل سرنوشت بازی عوض میشه( توجه کنید با یک kill فرق داره خیلی) نباید این مشکلات داشته باشه ، اونم کمپانی که هر سال کمترین تغییرات رو انجام میده و در مقابل بیشترین درآمد رو داره. باگی که میفرمایید همه بازی ها دارند بعد مدتی patch میدن حل میشه ولی این فیفا چند سال هست که داستان همینه و این دیگه اسمش نمیشه باگ.
به همه ی اینها pay to win بودن بازی در بخش آلتیمیت، handicap های تابلو ،سرور های بی ثبات و باگ های دیگه رو اضافه کنید ، نتیجش میشه ناراضی بودن اکثر فیفا باز ها ولی از اونجایی که رقیبی وجود نداره مجبوریم هر سال همین بازی رو بخریم . البته اگر کسی سینگل یا فقط سیزن بازی میکنه این مشکلات شاید زیاد براش مهم نباشه ولی بخش آلتیمیت داستانش فرق میکنه.

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
عزیزم داستان اینه که بازی که رقابتی هست و سر یک گل سرنوشت بازی عوض میشه( توجه کنید با یک kill فرق داره خیلی) نباید این مشکلات داشته باشه ، اونم کمپانی که هر سال کمترین تغییرات رو انجام میده و در مقابل بیشترین درآمد رو داره. باگی که میفرمایید همه بازی ها دارند بعد مدتی patch میدن حل میشه ولی این فیفا چند سال هست که داستان همینه و این دیگه اسمش نمیشه باگ.
به همه ی اینها pay to win بودن بازی در بخش آلتیمیت، handicap های تابلو ،سرور های بی ثبات و باگ های دیگه رو اضافه کنید ، نتیجش میشه ناراضی بودن اکثر فیفا باز ها ولی از اونجایی که رقیبی وجود نداره مجبوریم هر سال همین بازی رو بخریم . البته اگر کسی سینگل یا فقط سیزن بازی میکنه این مشکلات شاید زیاد براش مهم نباشه ولی بخش آلتیمیت داستانش فرق میکنه.

اول از همه بگم من خودم با فیفا 19 شدیدا مشکل دارم
بعدشم من گفتم ایراد های جزئی اینقدر گیر ندیم ولی شما اومدی همه مشکلات بازی ربط دادی به این که من اسمش گذاشتم باگ
گیم پلی فیفا سر تا مشکله ولی اینکه کفش بازیکن یه ذره رفته توی توپ یا دست بازیکن از لای اون یکی رد شده فقط یه بخش خیلی خیلی کوچک مشکلات فیفاست

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,464
نام
Nightwing
این نوع پنالتی زدن و ضربه کاشته زدنو بالاخره مثل اینکه درست کردن و از اون حالت مسخره در اومده .. خیلی خفنه و عالی شده این مدل جدید
youtube.com/watch?v=I_DuqCb3Otw

تو 20 مثل اینکه دیگه وقتی با یه بازیکن داری تکنیک میزنی نمیشه بیشتر از دوبار پشت هم زد یه تکنیک رو ! حالا نمیدونم تایید شده یا نه
این تکنیک اگه جدی باشه شدیدا حمایت میشه!
یه صحنه بود یارو با پیکه اومده بود فندایک و مثل بنز رد میکرد اونم همش با حرکات تکراری !

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
View attachment 109193
این که هر بازی کامپیوتری ما ببینیم دست و پا و ... میره تو هم که وجود داره ! باگ و گلیچ و .... تو همه بازی ها وجود داره ! اون RDR2 به اون شاهکاری توش باگ و ... دیده میشه ! حتی بازی NBA 2k هم توش باگ دیده میشه . تازه موتور فیزیک این دو بازی که یوفوریا هستش و بهترین موتور فیزیک صنعت گیم هست . بازی گاد اف وار هم توش من چندین بار این جرو صحنه ها رو دیدم ! تو همین PES هم که موتور فیزیکش هاوک هست دیده میشه ! ولی دیگه یه حدی داره همه چیز ! این موضوع تو فیفا بی نهایت زیاده ! این موارد مثلا تو PES واقعا کم دیده میشه ! نه این که اصلا نباشه ! بعد تو فیفا دیگه بعضی اوقات باگ هایی آدم میبینه که قشنگ آدم شوکه میشه ! بازی های ورزشی چون واقعا به طور مداوم باید شاهد درگیری های 22 بازیکن در زمین باشیم صد در صد باگ ها و ... پدید میاد ! ( تازه حساب کنید باید 22 رندر درباره کیت و هوش مصنوعی و فیزیک و ... رندر بشه و این کار رو به شدت پیچیده میکنه و از سخت افزار به شدت کار میکشه ) وگرنه در هر بازی ورزشی ما چنین چیزایی میبینیم حتی تو همون NBA 2k که خدایگان بازی های ورزشی در صنعت گیم هستش با موتور فیزیک یوفوریایی که تازه داره و بهترین در صنعت گیم هستش این موتور فیزیک ....

اصلا اینا به کنار و مشکل تو فیفا فقط فرو رفتن دست و پای بازیکن ها نیست و این رو من بارها بهش اشاره کردم ........

وقتی ما صحبت از موتور فیزیک میکنیم من خودم هزار بار همین جا و جاهای دیگه گفتم موتور فیزیک تو یه بازی فقط به این مربوط نمیشه که مثلا دست و پا و ... بره تو هم ! انیمیشن ها و فیزیک توپ و سنگینی بازیکنان و طبیعی بودن انیمیشن های تعاملی ( نحوه تعامل توپ با بازیکن به طور مثال استپ کردن ها و ضربات سر و اون لحظه ای که بازیکن داره به توپ ضربه میزنه ... ) .... اینا همگی مربوط به موتور فیزیک هستش . حالا شما میگی موتور فیزیک PES آشغاله نظرته و محترم و اصراری نیست که ثابت کنیم و هست یا نیست ! ولی از دید خیلی ها جز نقاط قوتش هستش . وقتی داره تو انجمن های خود فیفا در این مورد صحبت میشه یه چیزی هست دیگه . موتور فروسبایت سر این سبک بازی ها مشکل داره ( دارن روی این مشکل کار میکنن و اندره ویلسون دستور داده توسعه ساخت این موتور گرافیکی برای بازی های سوم شخص و .... در دست کار قرار بگیره و دیگه وقتی خودشون گفتن ! تیم سازنده انتم و جنگ ستارگان کنسل شده گفته و .... ) تو فیفا تعامل توپ با پای بازیکن ها مشکلات اساسی داره ! مثلا میبنیی توپ استپ شده ولی توپ به پا نچسبیده ! ضربه سر میبینی زده شده و یه باره میبینی ضربه سری که زده شده بازیکن انگاری به سایه ضربه زده و توپ از بازیکن دور هستش . اینا مشکلات تعامل ساختاری انیمیشن ها در بازی هستش که مربوط میشه به موتور فیزیک .

مثلا قشنگ میشه مثال نقض زد ! الان احساسات چهره بازیکن ها تو فیفا به مراتب از PES بهتره ! به مراتب ! ( تو فیفا 19 این احساسات بازیکن ها واقعا عالیه و تیم سازنده قشنگ روش کار کرده و .... ) چون فروسبایت تو این زمینه از موتور گرافیکی فاکس به شدت قوی تر هستش . اینا چیزایی هستش که وجود داره و نباید کتمانش کرد ! اصلا چرا باید کتمان کرد !!!؟؟؟

مشکل طرفداران هر دو بازی ! ( اکثریت ) چون با هم کل کل دارن ( شما رو نمیگما ، شما بار ها خودت از فیفا انتقاد کردی ) میخوان تمامی بخش های بازیشون رو خوب جلوه بدن که مثلا جلوی رقبیب کم نیارن . باور کنید یکی از دلایل افت این دو بازی این موضوعات هم هستش . فیدبک ها شاید سازنده ها دیر بهش توجه کنن ولی آخر سر بهش توجه میکنن . تجربه برای ما انجمن های PES تو توییتر و فرم ها و سایت ها ثابت کرده فیدبک ها ( فیدبک هایی که خیلی عمومی بشه و مورد استقبال قرار بگیره ) اگر دو سال به طور مداوم به تیم سازنده فرستاده بشه آخر سر تیم سازنده بهش توجه میکنه . اینا طورین که باید بهشون فشار آورد . تیم سازنده فیفا یه زمانی شروع میکرد به بن کردن منتقدین بازی ؟؟!! برای چی آخه !!؟؟ تازه تو توییتر طرفدار های فیفا با بخش مدیای فیفا دارن صحبت میکنن و این موضوع کمی بهتر شده ! ولی هنوز سایت رسمی فیفا میاد بن میکنه منتقدین رو !!!

من از امسال شروع کردم به فیدبک دادن مدلینگ در فیفا ( کلا انجمن های فیفا ) و تازه از امسال تو فیفا باز ها شروع شده که مثلا مدلینگ ها مشکل داره . باور کنید تا قبل از این موضوع اصلا فیفا باز ها توجهی نمیکردن به این موضوع . نکته خنده دار اینه تا همین دو سال قبل انجمن های PES توجهی به حاشیه ها نمیکردن و میگفتن فقط گیم پلی مهمه و حاشیه اصلا چی هست !!! ولی وقتی ویدئو های حواشی و .. فیفا رو دیدن تازه متوجه شدن که PES تو حواشی چه فاجعه ای هستش و تازه دوزاریشون افتاده که این بخش تو PES باید از ریشه بهش رسیدگی بشه . یه دلیل اینه شما وقتی یه بازی رو به طور مداوم بازی میکنی دیگه نقاط ضعفش برات عادی میشه یا حتی این که نقاط ضعف رو اصلا فکر میکنی نقطه ضعفی نیست و همین طور ادامه میدی به بازیت . تازه تو انجمن های هر دو بازی انقدر ویدئو های نقاط ضعف و ...نشون داده شده که طرفدار بازی میبینه اه این بخش چقدر داغون بود من نمیدونستم !!!

بعد شما حساب کنید همه که مثل بچه های این جا و انجمن ها حرفه ای نیستن ! یه گیمر از همه جا بی خبر بازی هر چی باشه بازی رو میره میخره بدون این که بدونه اصلا فیزیک و ... چی هستش ! لایسنس اصلا داستانش چیه ! یعنی بازی هر مزخرفی باشه میخره و فکر هم میکنه بازی خداست !! ولی اون گیمر حرفه ای بخت برگشته عشق شبیه ساز کلی حرص میخوره از این دو بازی که هزار جاشون میلنگه !

داستان اینه ! بخشی که مشکل داره باید دربارش صحبت کرد و به طور مداوم فیدبک داد و با انجمن ها صحبت کرد تا آخر سر تیم سازنده شما شک نکن این چیزا رو میبینه و آخر سر شاید دیر ولی بهش رسیدگی میکنه ! موتور فیزیک PES جز نکات قوتش هست ! بی نظیر نیست ولی اصلا این بازی هر چی داره از همین موتور فیزیکش هستش که تونسته انیمیشن ها و ... به خوبی در بیاره و باگ و این چیزا داره ؟! بله که داره ! ولی کلیت رو نگاه کنیم نمره خوبی میگیره و هر سال داره حداقل تو این بخش پیشرفت میکنه !

الان لوکاس پزاتی از فیفا بازای حرفه های و متعصب خودش دیگه یه ساله داره سر این داستان ها تازه کم کم به تیم فیفا فیدبک هایی در این مورد ها میده !

فیزیک توپ هم که در فیفا مشکل داره امسال گفته شده دارن روش کار میکنن و امکان داره این مشکل برطرف بشه و شاهد فیزیک توپ خوبی در بازی باشیم ( مثلا این بخش رو PES هر سال داره روش کار میکنه چون فیزیک توپ از اون دسته مواردی هستش که همیشه جا برای پیشرفت داره و هرسال باید روش کار بشه ) . فیدبک موثره ولی وقتی بخوایم هممون قبول کنیم یه بخش واقعا مشکل داره ! از خود من گرفته تا بقیه دوستان .

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر