Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
والا ما تو رددد ۲ هم س.ک.س دیدیم هم گی دیدیم هم عشوه زنونه دیدیم هم زن آزاری دیدیم بارها خودم زنهایی رو نجات دادم که میخواستند ترتیبشون رو بدن و نجاتشون دادم
والا نمیدونم این حرفارو این دوستمون از کجا درمیاره
اون خانومه فمینیست توی سینت دنیس هم که میشد همه بلایی سرش آورد یعنی اگر یک درصد راکستار اهداف موافق فمینیست ها داشت این امکانو تو بازی نمیذاشت
والا من یک سره فقط داستان رفتم و چنین چیزایی ندیدم پس داشت ولی خودت میتونستی مثل gta بری.......؟ بشخصه زمانی که gta داشتم سنم پایین بود و جرئت نداشتم برم سراغش ولی میدونم داشت :D اما تو rdr2 هیچی ندیدم! آره اون فمنیسته رو میتونستی بکشی حتی شاریکو یوتوبر معروف یه ویدیو ازش ساخت و انواع کارها رو باهاش کرد بعدشم یوتوب بنش کرد! یا مثلا شخصیت لنی که آخرش مرد ممکن بود یسری ها رو تریگر کنه! یکی میتونه توضیح بده هدف این فمنیست ها چیه؟
ولی فکر نمیکنم این ترتیب دادنا به اندازه rdr1 باشه:-"

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
طرف گفته از کارمند راکستار شنیده بازی تو south florida و مال نسل بعده و بزرگ تر بدون map و.....و..............

Grand Theft Auto 6 will take place in south florida

View attachment 119478
از GTA 5 بزرگ تره!؟
والا GTA 5 همچی مپ بزرگی هم نداشت! اگر بتونه تو تنوع و وسعت بیاد رو دست GTA SA اونوقت قابل پذیرشه!

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
از GTA 5 بزرگ تره!؟
والا GTA 5 همچی مپ بزرگی هم نداشت! اگر بتونه تو تنوع و وسعت بیاد رو دست GTA SA اونوقت قابل پذیرشه!
من که شخصا انقدر به راکستار انقدر اعتماد دارم مطمئنم هرچیزی که لازمه رو به درستی تو GTA بعدی پیاده میکنه
برای رددد خدا شاهده ۲۰ درصد چیزی که تحویل دادن هم انتظار نداشتم
حالا شما تصور کن GTA بعدی هم بزرگ باشه و هم پر جزییات تر و هم امیدوارم طراحی مراحلش یه چیزی با کلاس تری در بیارن چون تنها نقطه ضعف احتمالی توی طراحی مراحل هست وگرنه بدون شک در زمینه بزرگی و پر جزییات بودن محیط و سرگرم کننده بودن دنیای بازی و حتی داستان و شخصیت پردازی همه چی در بالاترین سطح خواهد بود

• Like
Reactions: Capitan_shepard

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
راستی این نکته ای که لازمه بازم یادآوری کنم
اگر واقعا بازی روی کنسولهای این نسل قابل اجرا نباشه مطمئن باشید دلیلش گرافیک خیلی بالا نخواهد بود
دلیلش ممکنه به ضعف پردازنده کنسول های این نسل برگرده یعنی ممکنه از نظر هوش مصنوعی و فیزیکس یه چیز ماورایی باشه که مثلا نیاز به قدرت پردازنده بالا نیاز داشته باشه
وگرنه از نظر گرافیکی کنسولهای این نسل جوابگو خواهند بود
اگرچه خودم فکر میکنم راکستار انقدر حواسش هست که ۱۵۰ میلیون کنسول نسل هشتم را بخاطر مسائلی که بالا گفتم از دست نده و من اینو شایعه ای بیش نمیدونم منتها اگر واقعا خبر راست باشه دلیلش یه همچین چیزی که توضیح دادم میتونه باشه

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
Gta ها همیشه کیفیت بالایی داشتن ولی اگه این یکی از نظر داستانی بره سمت Gta Iv خیلی بهتره یک فیزیک درجه یک و یک داستان تیره و تلخ تو بقیه مواردی که راکستار کم نمیزاره واسه GTA به شخصه تک کاراکتر بودن ترجیح میدم

• Like
Reactions: Tommy Vercetty

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
Gta ها همیشه کیفیت بالایی داشتن ولی اگه این یکی از نظر داستانی بره سمت Gta Iv خیلی بهتره یک فیزیک درجه یک و یک داستان تیره و تلخ تو بقیه مواردی که راکستار کم نمیزاره واسه GTA به شخصه تک کاراکتر بودن ترجیح میدم
منم امیدوارم تک کرکتر باشه یا نهایتا دو کرکتر که داستانشون بصورت پیچیده باهم گره بخوره
اینطوری میتونن برای هر شخصیت یه نوع خاصی از اسکیل ها و داستان جداگانه را تعریف کنن
ببینید همون V هم جالب بود سه شخصیت با سه طرز تفکر و زندگی متفاوت و مهارتهای متفاوت که زندگیشون بهم گره خورده بود منتها آره باهات موافقم ایندفه داستان دارک تر باشه مثل iv یا رددد ها

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
منم امیدوارم تک کرکتر باشه یا نهایتا دو کرکتر که داستانشون بصورت پیچیده باهم گره بخوره
اینطوری میتونن برای هر شخصیت یه نوع خاصی از اسکیل ها و داستان جداگانه را تعریف کنن
ببینید همون V هم جالب بود سه شخصیت با سه طرز تفکر و زندگی متفاوت و مهارتهای متفاوت که زندگیشون بهم گره خورده بود منتها آره باهات موافقم ایندفه داستان دارک تر باشه مثل iv یا رددد ها
تو iv ,شهر هم یک حالت مرده داشت که این خودش هم جالب بود حالت سرزندگی و.. جریان نداشت یکسری مولفه ها باعث شد اون بازی واقعا ماندگار بشه

• Like
Reactions: Tommy Vercetty

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
تو iv ,شهر هم یک حالت مرده داشت که این خودش هم جالب بود حالت سرزندگی و.. جریان نداشت یکسری مولفه ها باعث شد اون بازی واقعا ماندگار بشه
خب کلا نیویورک همینه دیگه
خیلی فرق میکنه با لس انجلس
اگر بازی تو میامی باشه خب خودت دیگه میتونی تصور کنی جو شهر چطوریه (:

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
من که از راکستار بخاطر اینکه gta vi رو روی همین نسل نداد کلی عصبانیم . انقدر هم تو کفش بودم و منتظر بودم که حتی رفتم نسخه v رو با اینکه رو ۳۶۰ تموم کرده بودم اورجینال خریدم بجز بهبود کرافیکی چیزی نداشت و واقعا کنسول one x پناسیل gta با گرافیک خیلی بیشتر نسخه ۵رو داره . من که احتمال زیاد کنسول جدید رو نمیخرم با گرافیک همین one x راضیم از طرفی این نسل واقعا نسبت به نسل قبلی ما شاهد تنوع بازی و انحصاری های خوب مثل alan wake و کلا حتی بازی های مولتی مثل dante inferno و ... نبودیم . فکر میکنم چیزی که نیازه بازیه نه ارتقاع گرافیکی .کسایی ps pro یا xbox 1x دارن میفهمن من چی میگم . اوج خریته ادم بخاطر یک بازی بره کنسول جدیدو بخره بنظرم باید ۱سال حدااقل صبر کرد دید چه بازی مثلا بجز gta vi میاد .

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
از GTA 5 بزرگ تره!؟
مپ gta5 با اختلاف از همه بزرگ تره بخاطر اینکه بازیای قبلی سه تا یا دوتا شهر داره و 5 یکی فکر میکنید کوچیک تره یه نکته دیگه هم هست اینه که طرف گفته قرارداد با راکستار امضا کرده تا از فلوریدا براشون عکس بگیره
------------------------------------------------------
هرکار میکنن فقط شخصیت زن حقیقت نداشته باشه چون از طرفی تو سری gta چنین چیزی معنا نداره و از طرف دیگه معلومه برای چی چنین کاری کردن تا دیروز آرزوم بود بازی معرفی بشه ولی الان که این جو میبینم بنظرم تا تموم شدن این وضع کاری نکنن بهتره چون نهایتش مجبور میشن از کلی چیزها بزنن!
ویرایش: این نکته رو هم اضافه کنم که برچسب نزنید اگه الان جو این شکلی نبود و شخصیت زن معرفی میکردن واقعا مشکلی نداشتم یه تنوع هم میشد الان ازم بپرسید بهترین بازی 2017ی که بازی کردی چیه میگم hzd

آخرین ویرایش:

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
مپ gta5 با اختلاف از همه بزرگ تره بخاطر اینکه بازیای قبلی سه تا یا دوتا شهر داره و 5 یکی فکر میکنید کوچیک تره یه نکته دیگه هم هست اینه که طرف گفته قرارداد با راکستار امضا کرده تا از فلوریدا براشون عکس بگیره
------------------------------------------------------

هرکار میکنن فقط شخصیت زن حقیقت نداشته باشه چون از طرفی تو سری gta چنین چیزی معنا نداره و از طرف دیگه معلومه برای چی چنین کاری کردن تا دیروز آرزوم بود بازی معرفی بشه ولی الان که این جو میبینم بنظرم تا تموم شدن این وضع کاری نکنن بهتره چون نهایتش مجبور میشن از کلی چیزها بزنن!
این وضع که تموم که نمیشه روز به روز بدترم میشه چه تو گیمینگ و چه تو سینما و..
اره منم امیدوارم زن نذارن

• Like
Reactions: JohnnySilverhand

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
من از gta بعدی فقط یک انتظار دارم و اونم اینه از روند داستانگویی معمولش فاصله بگیره و به لول سری رد دد ردمپشن نزدیک شه.
یه داستان تیره تر، جدی تر و احساسی تر میخوام. جوری که اگه بلایی سر شخصیت ها اومد واقعا احساساتی بشم.
شخصیت پردازی عمیق میخوام. اره کنترل کردن travor حال داد ولی هر 3 تا شخصیت GTAV به شدت سطحی شخصیت پردازی شدن. فرانکلین رو مقایسه کنید با شاهکار شخصیت پردازی این صنعت ینی آرتور مورگان!!!
میدونم فلسفه GTA همیشه چیز دیگه ای بوده ولی با یه تحول تو لحن داستان تو این قسمت قشنگ میتونه خودشو ارتقا بده. کاری به المان های گیم پلی ندارم. اونا باید ارکید بودن خودشونو حفظ کنن تو GTA برخلاف رد دد. ینی باید بتونی هر لحظه از شورتت یه ار پی جی دربیاری بزنی ولی تو داستان یه کم از فضای مسخره بازی کم کنن نتیجه بهتری میگیرن.
سایر بخش ها نگرانی نداره. جی تی ای شماره به شماره تو موارد مخصوص به خودش ارتقا داشته و این روند قرار نیست به هم بخوره.

از شخصیت زن هم استقبال میکنم. اینقدر SJW ها تو همه چی گند زدن که همه نسبت به شخصیت زن تو گیم و فیلم گارد گرفتن ولی یه شخصیت زن خلافکار(اگه بازی چند شخصیتی باشه) میتونه تنوع خوبی بده و تو داستان پردازی راه های جدید تری رو پیش روی نویسنده بزاره. راک استارم شرکتی نیست که جلوی این جنبش ها وا بده و اگر زن بزاره تو بازی، حتما یه تفکری پشتش هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر