اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
در تست‌های انجام شده روی بازی اسپایدرمن، سرعت لودینگ در Fast Travel درحالی که روی PS4pro حدود ۱۵ ثانیه طول می‌کشید، روی PS5 تنها ۰.۸ ثانیه زمان می‌برد!

عملا بکوارد رو هم تایید کرد:D

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
در تست‌های انجام شده روی بازی اسپایدرمن، سرعت لودینگ در Fast Travel درحالی که روی PS4pro حدود ۱۵ ثانیه طول می‌کشید، روی PS5 تنها ۰.۸ ثانیه زمان می‌برد!

عملا بکوارد رو هم تایید کرد:D

اگه بکوارد پلی‌استیشن 3 هم بذارن بنده به طور رسمی از خوشحالی سکته می‌‍کنم :D
صحبت‌های سرنی کمابیش لیک‌های گذشته رو تایید کرد. الان رسماً می‌شه گفت کنسول بعدی سونی واقعاً چیزایی که انتظارشو نداشتم رو قراره به بازار بیاره. ری تریسینگ، SSD و... خدا رحم کنه به بازیایی که قراره روش ساخته بشن :D
خداروشکر که 2020 میاد. راحت می‌تونیم از بازیای امسال هم نهایت لذت رو ببریم :D

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
بکوارد!!! واقعا عالیه! یعنی اصولا هر بازی تو اکانتتون در حال حاضر برای PS4 دارید میتونید رو کنسول نسل بعدی هم اجرا کنید!!! شاید برای بازی های PS3 هم اجرا بشه!!! این خبر عالیه برای کسایی مثل من 35 تا بازی تو اکانت داریم :D:D:D:-w
پردازنده 7 نانو متری:| یا خدا!
دیسک های جامد SSD !!!:|:| میدونید یعنی چی؟!! من رو کامپیوترم m2 دارم 550 مگابایت بر ثانیه، هارد درایو های معمولی 60 مگابایت!:| میدنید سرعت load ها و بافت ها چقدر افزایش پیدا میکنه؟!
نسل بعدی نسل زندگی کردنه!:D

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
یه سوال گفته شده 2020 اواخر 2020 میاد یا اوایلش؟

• Like
Reactions: KiDD

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
اگه بکوارد پلی‌استیشن 3 هم بذارن بنده به طور رسمی از خوشحالی سکته می‌‍کنم :D
صحبت‌های سرنی کمابیش لیک‌های گذشته رو تایید کرد. الان رسماً می‌شه گفت کنسول بعدی سونی واقعاً چیزایی که انتظارشو نداشتم رو قراره به بازار بیاره. ری تریسینگ، SSD و... خدا رحم کنه به بازیایی که قراره روش ساخته بشن :D
خداروشکر که 2020 میاد. راحت می‌تونیم از بازیای امسال هم نهایت لذت رو ببریم :D
اگر این ریتریسینگی که میگن سخت افزاری باشه رسما نسل بعد از لحاظ قدرت پردازشی هیچ کم و کسری نداره برعکس نسل فعلی که گذشت:D

SSD و RTX داشتن PS5، اون شایعه اکس باکس رو هم منطقی کرد:D

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,133
نام
امیر
پس احتمالا قیمتش هم 499 دلار باشه و دیگه از کنسول های 399 دلاری خبری نباشه که خیلی هم خوبه همون اول نسل از قدرت خیال گیمرها رو راحت میکنن
منم ترجيح ميدم يه كنسول ٤٩٩ دلاري بخرم تا دو تا كنسول ٣٩٩ دلاري اتفاقي كه تو اين نسل متاسفانه تو پاچه خيليامون رفت :D

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
تومتن اصلی اشاره ای به تاریخ ریلیز نشده

• Like
Reactions: KiDD

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,958
نام
آریا
چقدر یهویی و بی‌مقدمه! :D یعنی در حدی غیرمنتظره بود که اولش فکر کردم یکی از این سایت‌های درپیت از خودشون یه چیزی نوشتن، ولی بعد دیدم واقعیه!
جیسون شرایر هم نوشته یکی از چیزهایی که توی GDC در مورد PS5 شنیده، تمرکز سونی روی لودینگ‌های خیلی سریع هست و قراره توی تبلیغات و بازاریابی کنسول خیلی روی این قضیه مانور داده بشه.
ایشالا توی همین هفته‌های آینده یه کنفرانسی هم بذارن که کنار کنفرانس مایکروسافت بشینیم ببینیم و قشنگ وارد جَو نسل بعد بشیم. :D و البته خدا بخیر بگذرونه قیمت کنسول رو! با اینکه سونی قاعدتاً باید درس گرفته باشه از PS3، ولی یه حسی بهم میگه دوباره ممکنه شاخ‌بازی دربیارن و یه چیز گرون بدن. :D

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
ميتونم بوي نسل بعد رو حس كنم:D

توي منبع به بازيهاي انحصاري هم توجه خيلي زيادي كرده مارك سرني و همينطور هم گفته احتمالا death stranding بازي بين نسلي ميشه.
( خدا رو شكر تلو و گوست رو ميشه گفت حتما داخل اين نسل ريليز ميشن)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
از این جا که تقریباً همه اینا قبلاً لیک شده بود میشه بقیه شو فهمید
و کلاً با وسیله هیولایی طرفیم
احتمالا هم همون 500 دلار میره تو پاچه مون...:((

ولی من امیدوارم اون چیزی که لیک کردن کنترلرش نباشه هر لیکی غیر از اون خوب بود :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر