اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
خیلی دارم این سوال رو میپرسم چون حداقل برا من خیلی مهمه.

با توجه به این که مایکروسافت حتی داره از بازی های نسل 6 هم پشتیبانی میکنه و با شروع نسل بعد، کنسول مجهول مایکروسافت به لاین اپ عظیم نسل شش ، هفت و هشت دسترسی داره، احتمال این هست که سونی برنامه ای برای پشتیبانی از بازی های قبل از نسل هشت داشته(به جز ps now)؟
فکر نکنم واقعا برا مهندسای SIE سخت باشه که یه شبیه ساز برای PS5 طراحی کنن همین الانش داریم میبینم شبیه ساز PS3 روی PC چه عالی گیمایی مثل GOW3 رو اجرا میکنه.
جدیدا خبرش اومد که ناتی داگ سرور گیم های نسل هفتشو بزودی از دسترس خارج میکنه که برا من خیلی ناامید کننده بود.
یک بحث ساده هستش PS5 بازی های PS4 به صورت نرمال که بزاری تو دستگاه اجرا میکنه اون جوری که خود سونی گفته و شما میتونی با کسایی که PS4 دارن بازی ها رو انلاین بازی کنی تا وقتی که سرور های بازی های قدیمی تعطیل نشدن.
PS3 کلا معماری سخت افزاریش فرق میکنه بحث یک بازی دوتا بازی نیست هم وقت گیر هستش هم انرژی شرکت میگیره هم هزینه بر هستش کنسول Xbox 360 از قدیم نزدیک به پردازنده های PC بود اما PS3 از Cell استفاده میکرد که معماری 100% متفاوتی داشته بعدش هم ماکروسافت بازی های xbox original به مرور اضافه کرده و با توجه به نزدیکی xbox 360 و xbox one زیاد کار وحشتناکی مثل تبدیل PS3 به بقیه نیست همین جوری که الان PS5 قراره به راحتی بازی های PS4 با کیفیت بالاتر اجرا کنه.
بعدشم کی میتونه اون همه بازی PS1 و اون همه بازی PS2 پورت کنه برای اجرا روی دستگاه های جدید شوخیش هم وحشتناک .
مشخصا هیچ شرکتی سرور بازی های قدیمی تا ابد پشتیبانی نمیکنه مگه اینکه روی PC باشه که هر شخصی بتونه سرور بازی خودش راه اندازی کنه که حتی ماکروسافت هم سرور بازی های Xbox اورجینال و بعضی از بازی های xbox 360 تعطیل کرده.
واقعا انتظار نداشتی که وقتی ملت دارن TLOU روی PS4 بازی میکنن سرور های PS3 هنوز باز باشه یا بقیه بازی ها . :-" قرار نیست که سرور بازی تا ابد باز باشه تازه بازی های که ماکروسافت هم میده جز چندتا فکر نمیکنم هیچ کدام انلاین نسخه های قدیمی فعال باشه .

آخرین ویرایش:

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
سلام نمیدونم کسی به این بخش اشاره کرده یا نه:

In his conversation with CNET, Ryan said an SSD storage drive Sony custom-designed for the console will be offered as part of the default version

عملا چند مدل ورژن عه بودن PS5 تایید شد?
دقیقا منظورش همینه نه اینکه PS5 در چندین مدل میاد بلکه منظورش درگاه اختصاصی SSD و متفاوت PS5 نسبت به SSD های نرمال در بازار هستش یعنی درگاه ارتباطی نه 3 SATA هستش نه M-2 نه ... درگاه دیگه که به صورت معمول روی PC ما میبینیم از یک درگاه اختصاصی و جدید داره استفاده میکنه حتی SSD هم گفته میشه اختصاصی هستش و با مدل های نرمال بازار فرق میکنه به خاطر همین خیلی ها نگران هستن که امکان تعویض هارد از PS5 حذف بشه و در صورتی که بخوایم هارد عوض کنیم فقط از هارد های که سونی برای PS5 با قیمت مشخص عرضه میکنه استفاده کنیم که این به نظرم خیلی بد قبلا هر هاردی با هر قیمتی میتونستی اگه بهتر بود بندازی روی دستگاه چه PS3 چه PS4 واقعا این قضیه یکم نگران کننده هستش مخصوصا برای کسایی که هارد 1 ترا براشون کفایت نمیکنه .
قطعا ساتا معمولی نیست به احتمال 90 درصد فرم M2 است چون ارزونتر میاد. ولی احتمالش هست که از ssd معمولی ولی در فرم m2 استفاده کنه. مورد اول میتونه از ssd های 4 لایه مثل intel 660p استفاده کنه که بسیار ارزان هستند و در عین ارزانی بسیار سرعت بالایی دارند ( 2000 مگ رایت 2100 مگ رید ) اما مورد دوم همان سرعت معمولی یعنی 400-500 مگ است! در هر صورت اینکه بخواد یک پورت جدید طراحی و ساخته بشه عقلانی نیست. نهایت با یک تبدیل این مورد حل میشه.

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
به نظرتون رزولوشنش چجوری میشه ؟ یعنی 4K 120Hz رو ساپورت میکنه ؟ من میخوام الان تیوی بخرم ، الان تیوی های کمی هست ک 4K 120Hz vرو ساپورت کنه ، اگ برای PS5 لازمه فعلاً صبر کنم به نظرتون ؟ بخرم یا صبر کنم ، شما چه کار میخواین کنین ؟
اصلاً Hz برابر با فریم ریته ؟
مثلا برای تشخیص 120 Hz باید بازی رو هم 120 FPS ساخته باشن تا تاثیر بذاره ؟ یا کلا ربطی به هم ندارن ؟
دست نگه دار تا ps5 معرفی بشه ببینیم دیپلی پورت داره یا نه!
بهترین مورد گیمینگ برای شما تهیه یک مانیتور مجهز به فری سینک و داری دیپلی پورت و پورت hdmi است.( در موارد لوکس ترمانیتور فریسینک + hdr + انواع تکنیک های برتری دهنده مثل سری ROG) جهت گیمینگ تجربه این ماینتور بسیار بالاست اما استفاده خونگی نه!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
قطعا ساتا معمولی نیست به احتمال 90 درصد فرم M2 است چون ارزونتر میاد. ولی احتمالش هست که از ssd معمولی ولی در فرم m2 استفاده کنه. مورد اول میتونه از ssd های 4 لایه مثل intel 660p استفاده کنه که بسیار ارزان هستند و در عین ارزانی بسیار سرعت بالایی دارند ( 2000 مگ رایت 2100 مگ رید ) اما مورد دوم همان سرعت معمولی یعنی 400-500 مگ است! در هر صورت اینکه بخواد یک پورت جدید طراحی و ساخته بشه عقلانی نیست. نهایت با یک تبدیل این مورد حل میشه.
قطعا نه سونی اعلام کرده که از یک مدل تغییر داده شده نسبت به SSD های PC داره استفاده میکنه و اینکه از درگاه های قبلی هم استفاده نمیکنه به خاطر محدودیت bandwidth دارن این چیزی که سونی صحبت کرده یک مدل SSD بهینه شده برای PS5 و یک درگاه که بالای 4 گیگ بهش bandwidth برای انتقال اطلاعات میده به خاطر اینکه همین الان PCIE داره در حدود 4 گیگ bandwidth در اختیار SSD ها قرار میده.
تمام اینها به خاطر اینکه سونی و AMD روی PS4 SSD گزاشتن و تست کردن دیدن تفاوت زیادی نداره برای همین دیدن چاره کار اضافه کردن سرعت Read و Write نیستش چیزی که از اول هم مشخص بود مهمترین چیز bandwidth که واقعا تاثیر بیشتری داره درست مثل مقایسه SATA با PCIE میمونه که مشخصا PCIe میخوره SATA .

“it has a raw bandwidth higher than any SSD available for PCs.”
Sony’s PS5 SSD has “raw bandwidth higher than any SSD available for PCs”

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
قطعا نه سونی اعلام کرده که از یک مدل تغییر داده شده نسبت به SSD های PC داره استفاده میکنه و اینکه از درگاه های قبلی هم استفاده نمیکنه به خاطر محدودیت bandwidth دارن این چیزی که سونی صحبت کرده یک مدل SSD بهینه شده برای PS5 و یک درگاه که بالای 4 گیگ بهش bandwidth برای انتقال اطلاعات میده به خاطر اینکه همین الان PCIE داره در حدود 4 گیگ bandwidth در اختیار SSD ها قرار میده.
تمام اینها به خاطر اینکه سونی و AMD روی PS4 SSD گزاشتن و تست کردن دیدن تفاوت زیادی نداره برای همین دیدن چاره کار اضافه کردن سرعت Read و Write نیستش چیزی که از اول هم مشخص بود مهمترین چیز bandwidth که واقعا تاثیر بیشتری داره درست مثل مقایسه SATA با PCIE میمونه که مشخصا PCIe میخوره SATA .

الان ssd های وجود داره با بالای 4 گیگ سرعت. بحث صرفه اقتصادی وجود داره وگرنه این موارد با pcie4همراه هستند! حتی استفاده از ssd های 4 لایه هم با این مورد منطقی نیست!
هایپ بیخود ssd نشید! مابقی قطعات محدودت های خاص خودشون رو دارند. همین الان خفن ترین گیم ها بیشتر از 100-200 مگ استفاده ندارند و برای استفاده در کنسول نسل بعدی همین 400-500 مگ ساتا اضافه هم هست اما بصرفه است که از اتصال مستقیم همانند M2 استفاده بشه!
بنظر خودم شاهد یک ssd 4 لایه یا TCL خواهیم بود با سرعتی بین 1700 - 2000 مگ پر سک

• Like
Reactions: saeed_sg

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
به نظرتون رزولوشنش چجوری میشه ؟ یعنی 4K 120Hz رو ساپورت میکنه ؟ من میخوام الان تیوی بخرم ، الان تیوی های کمی هست ک 4K 120Hz vرو ساپورت کنه ، اگ برای PS5 لازمه فعلاً صبر کنم به نظرتون ؟ بخرم یا صبر کنم ، شما چه کار میخواین کنین ؟
اصلاً Hz برابر با فریم ریته ؟
مثلا برای تشخیص 120 Hz باید بازی رو هم 120 FPS ساخته باشن تا تاثیر بذاره ؟ یا کلا ربطی به هم ندارن ؟

برای گیم نه اصلا مهم نیست چرا که ps5 زور بزنه 4k 30 می ده یا دیگه جر بده بعضی بازی هاش 60 فریم هم بدن اما برای 1080p 120hz اهمیت بالایی داره چون فری سینگ هم هست بین 60 تا 120 فریم بده خیلی در کیفیت بازی ها تاثیر داره 120 هرتز شدن یعنی اینپوت لگ بازی نصف می شه تصاویر به شدت نرم و واقعی می شن زمان پاسخ دهی تصویر هم نصف می شه یعنی هاله ای که در حرکت های سریع ایجاد می شه خیلی کمتر می شه. کلا 120 هرتز بازی کنید دیگه نمی تونید 60 رو تحمل کنید 120 هرتز بازی کردن خیلی جذاب تر از 4k یا حتی از بهترین hdr ها هم هست. ضمن اینکه همه ی tv های جدید به شدت خوب 1080p به 4k اپ اسکیل سخت افزاری می کنن طوری که تفاوتش کار سختی هست. البته 1440p هم داریم.

• Like
Reactions: Darkside Fury

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

مشکل اینجاست که خود ssd محدودیت داره یعنی شما فقط دارید سرعت خطی رو می بینید اما اصل سرعت برای حالت های 4k خواندن یا نوشتن هست یعنی اگر اونجا ssd بهتر عمل کنه شما شاهد تفاوت در بوت ویندوز یا لود بازی ها می شید برای همینم روی pc بین ssd sata با m.2 که از هر لحاظی به شدت سرتر هست تفاوت لود بازی ها 1 تا 3 ثانیه نهایت فرق می کنه یعنی بر فرض از 10 ثانیه می شه 7 ثانیه که اگر جفتشون جز بالاترین رده هاش باشن این اختلاف عملا 1 ثانیه هم نیست.

حتی اگرم بخواد ssd فراتر از این حرف ها استفاده کنه بر فرض optan intel قیمتش هم اندازه کل کنسوله

خلاصه اینکه تجربه ثابت کرده که سونی هایپ الکی زیاد می کنه از ps3 با اژدهای خوفتش بگیرید تا کیلزون cg که ساخت تا این اخری psvr که زد. اصلا فکرشم نکنید که همه ی بازی ها لودشون می شه 1 ثانیه اصلا من این همه بازی ای که بازی کردم فقط asassing creed بود که لودش روی ssd برام 3 ثانیه شد الباقی با اینکه خیلی فرق می کردن اما بین 5 تا 25 ثانیه متغیر بودن(بازی های سنگین) متوسط هم بازی ها 15 ثانیه ای لود دارن.

البته کش گرفتن از رم سیستم هم برای ssd بسیار ایده ای جالبی هست که اگر میزان رمش دستگاه زیاد باشه جاهایی که در بازی قبلا رفتید با سرعت نور لود می شن احتمالا این 0.8 ثانیه هم به همین شکل بوده

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
الان ssd های وجود داره با بالای 4 گیگ سرعت. بحث صرفه اقتصادی وجود داره وگرنه این موارد با pcie4همراه هستند! حتی استفاده از ssd های 4 لایه هم با این مورد منطقی نیست!
هایپ بیخود ssd نشید! مابقی قطعات محدودت های خاص خودشون رو دارند. همین الان خفن ترین گیم ها بیشتر از 100-200 مگ استفاده ندارند و برای استفاده در کنسول نسل بعدی همین 400-500 مگ ساتا اضافه هم هست اما بصرفه است که از اتصال مستقیم همانند M2 استفاده بشه!
بنظر خودم شاهد یک ssd 4 لایه یا TCL خواهیم بود با سرعتی بین 1700 - 2000 مگ پر سک

مشکل اینجاست که خود ssd محدودیت داره یعنی شما فقط دارید سرعت خطی رو می بینید اما اصل سرعت برای حالت های 4k خواندن یا نوشتن هست یعنی اگر اونجا ssd بهتر عمل کنه شما شاهد تفاوت در بوت ویندوز یا لود بازی ها می شید برای همینم روی pc بین ssd sata با m.2 که از هر لحاظی به شدت سرتر هست تفاوت لود بازی ها 1 تا 3 ثانیه نهایت فرق می کنه یعنی بر فرض از 10 ثانیه می شه 7 ثانیه که اگر جفتشون جز بالاترین رده هاش باشن این اختلاف عملا 1 ثانیه هم نیست.

حتی اگرم بخواد ssd فراتر از این حرف ها استفاده کنه بر فرض optan intel قیمتش هم اندازه کل کنسوله

خلاصه اینکه تجربه ثابت کرده که سونی هایپ الکی زیاد می کنه از ps3 با اژدهای خوفتش بگیرید تا کیلزون cg که ساخت تا این اخری psvr که زد. اصلا فکرشم نکنید که همه ی بازی ها لودشون می شه 1 ثانیه اصلا من این همه بازی ای که بازی کردم فقط asassing creed بود که لودش روی ssd برام 3 ثانیه شد الباقی با اینکه خیلی فرق می کردن اما بین 5 تا 25 ثانیه متغیر بودن(بازی های سنگین) متوسط هم بازی ها 15 ثانیه ای لود دارن.

البته کش گرفتن از رم سیستم هم برای ssd بسیار ایده ای جالبی هست که اگر میزان رمش دستگاه زیاد باشه جاهایی که در بازی قبلا رفتید با سرعت نور لود می شن احتمالا این 0.8 ثانیه هم به همین شکل بوده

خوب مشکل شما همینه ما اینجا با بوت ویندوز و ... سروکار نداریم بحث کنسول یک معقوله دیگه هستش همون جوری که ما سخت افزار کنسول مستقیما با PC مقایسه نمیکنیم به خاطر اینکه معمولا کنسول ها سخت افزار دستکاری شده هستن و نمیشه مستقیما با PC مقایسه بشن مگه اینکه شما قدرت خام مقایسه کنی که اونم در بعد سخت افزاری و رم یک پارچه و... موراد دیگه تغییراتی توش ایجاد میشه. مورد بعدی الان M2 که از درگاه PCIE استفاده میکنه بیشترینش 3.94 گیگ و بیشتر از اون حتی برای خود PC هم به صرفه نیست کاربر عادی بگیره وقتی میگه از مدلی استفاده میکنه که نه این نه اون یعنی یک نسخه ویرایش شده هستش که bandwidth بیشتر میده که بتونه درجا اجرا کنه 4k و 8K و اینکه سرعت بارگزاری بر اساس پردازنده به بیش از اون 3.94 برسونه که لود نداشته نه اینکه بیاد یک چیزی بزاره که قیمتش فضایی بالا بره بعدشم این کارو داره با AMD انجام میده مشخصا اگه به صرفه نبود انجام نمیدادن.

من بر اساس صحبت خود سونی و AMD دارم صحبت میکنم در اینکه در بازار SSD خوب کم نداریم شکی درش نیست که سرعت خواندن و نوشتنش زیاده هستش وقتی میگه از درگاه های قبلی روی PC استفاده نمیکنه یعنی نمیکنه حالا من یا شما میگیم فلان چی که هستش ارزونتر هستش یا هارد با سرعت بالا خوندن و bandwidth بیشتر بهتر هستش الان صحبت همینه حالا بازم کنسول باید بیاد ببینم داره چیکار میکنه .

یعنی شما هنوز درگیر اژدهایی ؟ بابا اون اژدها آخر نسل قبل کلا بیدار شد راه افتاد بازی مثل TLOU اجرا کرد و ... بازی دیگه . :-" در اینکه نه تنها سونی بلکه ماکروسافت و نینتندو هم حرف الکی و هایپ الکی زیاد میکنن شکی درش نیست اما وقتی داره میگه استفاده نمیکنه باید ببینم قراره از چی استفاده کنه نه اینکه بگیم هایپ الکی از الان که بگیم دروغ میگه .:| صبر میکنیم مشخص میشه یک وقتی دیدی نمونه بهینه همون قبلی ها بود که تغییراتی داده بودن بهش بازم میشه گفت اون نسخه ای که روی PC بوده نبوده و دروغ هم نگفته الان هم گفته درگاه bandwidth بیشتر میده SSD هم نمونه ویرایش شده هستش حالا چه مدلی مال چه شرکتی مشخص نیست چیز عجیب قریبی هم نیست .

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
خوب مشکل شما همینه ما اینجا با بوت ویندوز و ... سروکار نداریم بحث کنسول یک معقوله دیگه هستش همون جوری که ما سخت افزار کنسول مستقیما با PC مقایسه نمیکنیم به خاطر اینکه معمولا کنسول ها سخت افزار دستکاری شده هستن و نمیشه مستقیما با PC مقایسه بشن مگه اینکه شما قدرت خام مقایسه کنی که اونم در بعد سخت افزاری و رم یک پارچه و... موراد دیگه تغییراتی توش ایجاد میشه. مورد بعدی الان M2 که از درگاه PCIE استفاده میکنه بیشترینش 3.94 گیگ و بیشتر از اون حتی برای خود PC هم به صرفه نیست کاربر عادی بگیره وقتی میگه از مدلی استفاده میکنه که نه این نه اون یعنی یک نسخه ویرایش شده هستش که bandwidth بیشتر میده که بتونه درجا اجرا کنه 4k و 8K و اینکه سرعت بارگزاری بر اساس پردازنده به بیش از اون 3.94 برسونه که لود نداشته نه اینکه بیاد یک چیزی بزاره که قیمتش فضایی بالا بره بعدشم این کارو داره با AMD انجام میده مشخصا اگه به صرفه نبود انجام نمیدادن.

من بر اساس صحبت خود سونی و AMD دارم صحبت میکنم در اینکه در بازار SSD خوب کم نداریم شکی درش نیست که سرعت خواندن و نوشتنش زیاده هستش وقتی میگه از درگاه های قبلی روی PC استفاده نمیکنه یعنی نمیکنه حالا من یا شما میگیم فلان چی که هستش ارزونتر هستش یا هارد با سرعت بالا خوندن و bandwidth بیشتر بهتر هستش الان صحبت همینه حالا بازم کنسول باید بیاد ببینم داره چیکار میکنه .

یعنی شما هنوز درگیر اژدهایی ؟ بابا اون اژدها آخر نسل قبل کلا بیدار شد راه افتاد بازی مثل TLOU اجرا کرد و ... بازی دیگه . :-" در اینکه نه تنها سونی بلکه ماکروسافت و نینتندو هم حرف الکی و هایپ الکی زیاد میکنن شکی درش نیست اما وقتی داره میگه استفاده نمیکنه باید ببینم قراره از چی استفاده کنه نه اینکه بگیم هایپ الکی از الان که بگیم دروغ میگه .:| صبر میکنیم مشخص میشه یک وقتی دیدی نمونه بهینه همون قبلی ها بود که تغییراتی داده بودن بهش بازم میشه گفت اون نسخه ای که روی PC بوده نبوده و دروغ هم نگفته الان هم گفته درگاه bandwidth بیشتر میده SSD هم نمونه ویرایش شده هستش حالا چه مدلی مال چه شرکتی مشخص نیست چیز عجیب قریبی هم نیست .

4k و 8k خیلی ربطی به ssd ندارن! :))

• Like
Reactions: richard92

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
4k و 8k خیلی ربطی به ssd ندارن! :))
قشنگ سطح اطلاعاتت مشخصه وقتی میگی سرعت خواندن و لود کردن اطلاعات برای مثال تکسچر و ... از روی هارد تاثیری نداره . :|
حاجی تمام این کارها داره صورت میگیره که وقتی دستگاه داره برای مثال یک صحنه پردازش میکنه برای پردازش بخش بعدی که قراره از هادر بارگزاری بشه در کارت گرافیک به مشکل نخره همون جوری که مشخصه وقتی اطلاعاتی نداره دلیلی نداره نظر بدی کسی چیزی بهت نمیگه پردازش یک تصویر 4K یا 8K یک بحث بارگزاری و سرعت خواندن و لود اون اطلاعات در کارت گرافیک یک بحث دیگه هستش که الان برای از بین بردن لودینگ و جلوگیری از بافر اطلاعات صورت میگیره.
حالا خوبه خود سونی ویدیو اسپایدرمن داده و راجب چرای این عمل صحبت کرده وگرنه شما دیگه کاملا رد دادی .

• Like
Reactions: benjohn

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
قشنگ سطح اطلاعاتت مشخصه وقتی میگی سرعت خواندن و لود کردن اطلاعات برای مثال تکسچر و ... از روی هارد تاثیری نداره . :|
حاجی تمام این کارها داره صورت میگیره که وقتی دستگاه داره برای مثال یک صحنه پردازش میکنه برای پردازش بخش بعدی که قراره از هادر بارگزاری بشه در کارت گرافیک به مشکل نخره همون جوری که مشخصه وقتی اطلاعاتی نداره دلیلی نداره نظر بدی کسی چیزی بهت نمیگه پردازش یک تصویر 4K یا 8K یک بحث بارگزاری و سرعت خواندن و لود اون اطلاعات در کارت گرافیک یک بحث دیگه هستش که الان برای از بین بردن لودینگ و جلوگیری از بافر اطلاعات صورت میگیره.
حالا خوبه خود سونی ویدیو اسپایدرمن داده و راجب چرای این عمل صحبت کرده وگرنه شما دیگه کاملا رد دادی .
سرعت لود ربط داره به ssd یا hdd ! زمانی دیتا لود شد میاد میشه در دو قسمت یکی رم یکی وی رم ! و اینکه شما بازیتو ۱۰۸۰ رندر کنی یا ۲۱۶۰ سرعت جای دیکشت! اصلا شما بازیتو ۱۰ ثانیه با یک nvme لود کن یا ۱۱۰ ثانیه با یک hdd 5200rpm در نهایت سرعت بین سخت افزاری داخلی یعنی رم و... مهمه که هیچ ssd نمیتونه سرعت مورد نیاز اونجا یعنی ۱۱۰۰۰مگ پر سک رو ارایه بده! و این مورد هیچ ربطی به رزلوشن نداره! یه زمانی قدیم موتوری مثل id tech این کارو میکرد که با فیدبک های منفی مواجعه شد!
خوشم میاد حالا متخصصین هایپ SSD شدن! :))

• Like
Reactions: HAMED SEV

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
سرعت لود ربط داره به ssd یا hdd ! زمانی دیتا لود شد میاد میشه در دو قسمت یکی رم یکی وی رم ! و اینکه شما بازیتو ۱۰۸۰ رندر کنی یا ۲۱۶۰ سرعت جای دیکشت! اصلا شما بازیتو ۱۰ ثانیه با یک nvme لود کن یا ۱۱۰ ثانیه با یک hdd 5200rpm در نهایت سرعت بین سخت افزاری داخلی یعنی رم و... مهمه که هیچ ssd نمیتونه سرعت مورد نیاز اونجا یعنی ۱۱۰۰۰مگ پر سک رو ارایه بده! و این مورد هیچ ربطی به رزلوشن نداره! یه زمانی قدیم موتوری مثل id tech این کارو میکرد که با فیدبک های منفی مواجعه شد!
خوشم میاد حالا متخصصین هایپ SSD شدن! :))
چند وقتی بازیسنتر نمیومدم این خود بزرگ بینی و جوک گفتن ها دلم براش تنگ شده بود ممنون از اینکه متوجه شدم بعد این همه سال تحصیل در این رشته یکی مثل شما برای ما متخصص شدی . :))

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
چند وقتی بازیسنتر نمیومدم این خود بزرگ بینی و جوک گفتن ها دلم براش تنگ شده بود ممنون از اینکه متوجه شدم بعد این همه سال تحصیل در این رشته یکی مثل شما برای ما متخصص شدی . :))
خیلی از محصلین این رشته فرق cd از dvd رو نمیدون! ظاهر شما هم جزو این دسته هستید!
امشب در بخش معرفی اکس باکس اسکارلت حرف بزرگی زده شد واون استفاده از ssd ای با سطح سرعتی که بشود از اون به عنوان virtual ram استفاده نمود! که این بحث با کلیه مباحث موجود فرق میکنه ودر سطح رویایی ( چون اطلاعات فنی نداریم از کنسول در حال حاضر ) میشه یک کنسول داشت مثلا با ۲۰−۲۴ گیگ ویرم و حتی ۱۰۰ گیگ رم!!!!! که این بحث با مبحث ssd های موجود در بازار و حتی نحوه کار کرد اون تا به امروز متفاوت است!
اما اگر بحث در مورد سخت افزاری gdrr5 باشه به همراه یک اس اس دی صرفا جهت ذخیره سازی ارزان! ( چیزی که تا الان بحث کردیم و نرمال بازار است ) در خروجی رندر شده شما یک ssd خفن تا یک هارد معمولی تفاوتی ندارد و تقریبا ربطی به رزلوشن نداره!

• Like
Reactions: HAMED SEV and g4mer

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
AMD بالاخره کارت های سری Navi رو معرفی کرد.

RX 5700 XT با ۴۰ CU و توان ۹.۷۵ ترافلاپسی
و RX 5700 با ۳۶ CU و توان ۷.۹۵ ترافلاپسی

پس میشه اون شایعه ی قدرت ۱۰ ترافلاپسی ps5 را تایید شده بدونیم

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر