اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
یک بنده خدایی ماه قبل یک سری اطلاعاتی لیک کرده که خیلیاش با این اعلام رسمی میخونه. به خصوص که گفته بود نزدیک به E3 سونی یک سری اطلاعات میده که درست از آب دراومد. پس میشه امید داشت بقیه اطلاعاتشم هم درست باشه.

I'm a third party small developer from EU,for the last 8 months i've been helping a well known company in a AAA game development that is set to release in 2020 as a lunch game for PS5.

Some infos that i'd like to share that are 99% correct(i say 99% because small incremental hardware change can occur till 2020,although specs are set in stone).

-PS5 official info from Sony somewhere around next E3(Sony will not be participating on E3),i'd say Q2 2019 small reveal
-PS5 release March 2020 or November 2020,not yet finalized
-backward compatible
-physical games & ps store
-ps plus & ps plus premium ( premium-beta early access,create private servers,
-specs CPU 7nm ryzen 8 core 16 threads,unknown speed
GPU 7nm Navi arhitecture around 14TF,its gonna be powerful and power efficient,Sony working with Amd for Navi,some sort of Ray Tracing but will not focus on that,more focus with VR and 4k,much better bandwith overall
24GB Gddr6 + 4gb ddr4 for os,we have 32 gb dev kits
-2tb hdd some sort of nand flash
-8k upscaling
-PSVR2 in 2020 also,reveal with ps5,big resolution boost probably 2560x1440,120hz,220 field of view,eye tracking,wireless,battery life 4-5 hours,headphones integrated,less motion sickenss,no breaker box,much less cable management,much more focus on VR for aaa games,price around 250$
-dualshock 5,some sort of camera inside for VR,more analog precision for fps games,something similiar to steam analog trackpad
-price 499$,100$ loss per console at a beginning

قیمت را این 499 دلار گفته. میگه تاریخ عرضه هم یا مارچ 2020 یا نوامبر. هنوز معلوم نیست.

14TF هم توان پردازش دستگاه خواهد بود. ریتریسینگ هم به نحوی ساپورت میشه ولی گویا کامل نیست (سخت افزاری) چون تمرکز اصلی نیست.

رم هم 24 +4 .

خلاصه به نظر میاد کنسول واقعا قوی باشه. فقط قیمت یکم زیاده

اشتباه نمیکنم که؟ زده قیمت کنسول 500دلاره و سونی قراره سر هر کنسول 100 دلار ضرر بده. :D
درسته که کنسول قوی باعث میشه که کلاً بساط کنسول میان نسلی جمع بشه ولی 500 دلار باز هم زیاده بی اغراق.
راهکار مایکرو از اونور این بوده که یه لاکهارت بده یه آناکوندا که دومی قدرتی مشابه PS5 داره ولی لاکهارت بین 8 تا 10 ترافلاپسه. طبیعتاً ارزون تر خواهد بود. فکر کنم سونی هم به فکر عرضه دو کنسول در همون ابتدا بیفته. یعنی مثلاً PS5 و PS5 Pro. تا بازارش دچار ریزش نشه.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,003
نام
آریا
مطمئن باش بیشتر از500دلار نیست
500 دلار هم کم نیست برای کنسولی که بخواد سریع بازار رو به دست بیاره. :D گیمرهای هاردکور مشکل زیادی باهاش ندارن و براشون خیلی فرقی نمیکنه 100 دلار بالا و پایین بدن (منظور ایران نیست!) ولی یه قشر عظیمی هم هستن که قیمت براشون مهمه.
یکی از دلایل به فنا رفتن PS3 توی اوایل کارش همین مسأله قیمت بود که 200 دلار نسبت به 360 و 250 دلار نسبت به Wii گرون‌تر بود. یا همین نسل که X1 با قیمت 100 دلار گرون‌تر از PS4 اومد بازار و با اینکه قرار بود کینکت همچون همسری فداکار همیشه کنار X1 بمونه، چند ماه بیشتر طول نکشید و طلاقش دادن تا قیمت کنسول بیاد پایین و با PS4 هم قیمت بشه! :D

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
500 دلار هم کم نیست برای کنسولی که بخواد سریع بازار رو به دست بیاره. :D گیمرهای هاردکور مشکل زیادی باهاش ندارن و براشون خیلی فرقی نمیکنه 100 دلار بالا و پایین بدن (منظور ایران نیست!) ولی یه قشر عظیمی هم هستن که قیمت براشون مهمه.
یکی از دلایل به فنا رفتن PS3 توی اوایل کارش همین مسأله قیمت بود که 200 دلار نسبت به 360 و 250 دلار نسبت به Wii گرون‌تر بود. یا همین نسل که X1 با قیمت 100 دلار گرون‌تر از PS4 اومد بازار و با اینکه قرار بود کینکت همچون همسری فداکار همیشه کنار X1 بمونه، چند ماه بیشتر طول نکشید و طلاقش دادن تا قیمت کنسول بیاد پایین و با PS4 هم قیمت بشه! :D
حرفت درسته ولی کنسول 400 دلاری ضعیف میشه باز دوباره پای بین نسلی میاد وسط هرچند الانم من شک دارم بین نسلی توی کارنباشه

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
کی بود که میگفت اون gt 8k با ray tracing الکیه؟:D
اگه بکوارد شامل ps3 هم بشه پس میشه گفت بازیهایی killzone 2 و یا RDR با کیفیت 4K بهمون سلام میرسونن
اگه بکوارد ps3 باشه که همون روز اول میرم تمام چیزایی که نسل قبل از دست دادم(مثلا mgs4) با ps now دانلود میکنم:D
درباره kz2 کیفیت بخوره تو سرشون سرورهاش باز کنن:-"

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
کاش قدرت پردازشی و گرافیکی رو جمعا یه 30 - 40 ترافلاپسی ببرن بالا تا 7-8 سال دیگه جواب بده.
اگه قدرتش 14 باشه که انگار دو برابر xbox xـه . :-??

• Smile
Reactions: sajjad++

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,532
تا اینجا که بدون کنفرانس ، هایپش از تمام تاپیکهای کنفرانسها بالاتر بوده :Dکاش همه ی اینا (استریمو مصاحبه ها) یکجا توی کنفرانس E3 بود

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,347
نام
مــاکــان
همونطور که بچه ها گفتن بکوارد وقتی خوبه که بازیهای PS3 ساپورت کنه وگرنه همه از اول همین نسل میدونستیم معماری X86 هست و کنسولهای آینده بازیهای همین نسل قرار هست که ساپورت کنن.

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
ایکاش کنسول ۱۰۰۰ دلاری میدادن ولی قشنگ دیگه ۱۰ سالی ساپورت میشد یک ۱۴ میلیون میدادی حال میکردی البته ما که همین ps4 امون سفت چسبیدیم باد نبره

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
فقط بکواردشون زحمت بازی های فیزیکی هم میکشه دیگه؟ :-" نره تو پاچمون:D

500$ ... خدا بهمون رحم کنه:D ، ولی یه حسی بهم میگه باز بین النسلی هم میدن:-"

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
فکر کنم هارد هم 2ترا باشه با توجه به حجم خیلی زیاد بازی های نسل بعد و همینطور از نوع ssd بودنش قیمت 500 دلاری رو کاملاتوجیح میکنه.بقیه موارد هم که بماند.فقط امیدوارم قدرت خامش بیشتر از 14 ترافلاپس باشه

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
984
نام
Esmaiel
من فکر نمی کنم BC حتی برای PS3 قابل پیاده سازی باشه کلا ! . من نظرم اینه ک این تعداد Remaster و Remake ـی ک شاهدش بودیم فقط محض این بوده ک عناوین خوب قبلی تا حدودی انتقال پیدا کنه ب PS4 و معماری X86
خیلیم عالی میشه ک PS5 همون اول لانچ ب این آرشیو عناوین PS4 دسترسی داره

Dr. Salvador

کاربر سایت
Mar 22, 2019
238
این ۲۴ گیگ رم GDDR6 و ۴ گیگ رم DDR 4 هم برای بازی های PS 1 , 2 , 3 , 4 ,PSP , PS VITA رسمیه؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر