اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
خیلی از دوستان من رو کوت کردن یکجا جواب میدم

ببینید دوستان بعد از اینکه کنسول نسل جدید لانچ میشه بترتیب گیمرهای طرفدار اون کنسول هاردکور گیمرها و اونایی که هزینه ی بالای لانچ رو میتونن بدن کنسول رو میخرن. گروه دوم کسایی هستن که صبر میکنن تا بازی مورد علاقشون روی کنسول بیاد بعد میخرن. بعد گروهی که منتظر کاهش قیمت هستن. و همینطور تا آخرش که دیگه تولید کنسول متوقف میشه لایه های مختلفی از مردم در زمانهای مختلفی خریداری میکنن. در نهایت کنسول نسل بعدی لانچ میشه.

بعد از لانچ کنسول نسل بعد اینطور نیست که تولید نسل قبلی متوقف بشه. دلیلش هم واضحه برعکس تصور خیلی از شما همه هاردکور نیستن و 400-500 دلار هم ندارن که پول کنسول بدن. اینها منتظرن تا بعد از لانچ نسل بعد یه مدل ارزون از کنسول قبلی به بازار بیاد تا بتونن خریداری کنن.

نسل اول PS رو در نظر بگیرین. سال 2000 بعد از لانچ PS2 سونی میاد PSone رو به بازار میده که کاهش قیکت زیادی نسبت به مدل قبلی خودش داره و اتفاقا موفق میشه 25 میلیون فروش داشته باشه. مخصوصا اینجور کنسولا برای جهان سوم خیلی جذابن

PS2 هم بعدا مدل90000 رو داره که تا 99 دلار هم کاهش قیمت میده و تو برهه هایی حتی از فروش X360 و PS3 هم بالاتر میره.
همونطور که اشاره کردم موفق به فروش 50 میلیون میشه

منتها در دوران PS3 این اتفاق به چند دلیل نمی افته. 1. PS3 کنسولی بود که سونی نتونست قیمتش رو پایین بیره. حداقل نه در حدی که تفاوت عمده ای با PS4 بکنه. 2. قیمت PS4 خیلی مناسب بود در نتیجه تفاوت زیادی با نسخه سوپر اسلیم نداشت. و در نهایت اینکه طول عمر PS3 خیلی زیاد شده بود. ولی باز در عین حال تولید PS3 تا 2016 ادامه داشت و حتی تولیدش در برخی ریجن ها بیشتر از کنسول جدیدتر سونی یعنی ویتا طول کشید

حالا میرسیم به نسل فعلی اگر PS5 پانصد دلار قیمتش باشه. و قیمت PS4 تا دویست دلار کاهش داشته باشه. خیلیا در جهان سوم مثل هند و فیلیپین و غیره برای اولین بار میخرنش چون بودجشون به نسل بعد نمیرسه. بعلاوه بازیهای قدیمی تر رو 10 یا 20 دلار میخرن نه مثل بازیهای جدید 60 دلار.

با اومدن تکنولوژی 7 نانومتری سونی و مایکرو میتونن کنسول نسل فعلیشون رو بار دیگه ارزونتر تولید بکنن. اصلا فلسفه ی اسلیم و سوپر اسلیم همینه. در نتیجه PS4 و 5 درکنار هم در بازار حضور خواهد داشت و به بازار همدیگه هم کاری ندارن

@vaan 2

بکوارد خیلی به این قضیه ربطی نداره بکوارد برای امثال من و تو هست که PS4 داشتیم و الان بعد از مهاجرت به نسل بعد همچنان میخوایم بازیهای 4 رو که قبلا خریدم داشته باشیم. برای کسی که اصلا تا الان پول خرید 4 رو نداشته فرقی نمیکنه در نهایت اون آدم پول 5 رو نداره دنیال کنسول ارزونه

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
اگر قیمت 400 دلار باشه پس وسطای نسل باید منتظر ps5 pro باشیم که این ضد حال بزرگیه!!!!!امیدوارم سونی حداقل دو کنسول در نظر گرفته باشه.حداقلش اینه که همون اول کار تصمیم میگیریم کدوم کنسول رو بگیریم.گرونتر و یا ارزونتر. نه وسط نسل دوباره یک هزینه دیگه پرداخت کنیم

آخرین ویرایش:

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
اگر قیمت 400 دلار باشه پس وسطای نسل باید منتظر ps5 pro باشیم که این ضد حال بزرگیه!!!!!امیدوارم سونی حداقل دو کنسول در نظر گرفته باشه.حداقلش اینه که همون اول کار تصمیم میگیریم کدوم کنسول رو بگیریم.گرونتر و یا ارزونتر. نه وسط نسل دوباره یک هزینه دیگه پرداخت کنیم
کسی که کنسول گرونتر رو انتخاب میکنه برای گرافیک بیشتر احتمالش خیلی زیاده 2-3 سال بعدش کنسول بین نسلی هم بخره.
کلا هر قیمتی داشته باشه کنسول نسل بعد چند سال بعدش با همون قیمت میشه سخت افزار بهتری رو خریداری کرد.
قیمت گذاری کنسول اولیه زیاد ارتباطی با اینکه بین نسل هم کنسول بدن یا ندن نداره

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,811
نام
malek
به شخصه احتمال میدم پایه یه کنسول ۶۰۰-۷۰۰ دلاری هم درمیون باشه چون بازخورد pro واسه سونی خیلی خوب بود

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
کسی که کنسول گرونتر رو انتخاب میکنه برای گرافیک بیشتر احتمالش خیلی زیاده 2-3 سال بعدش کنسول بین نسلی هم بخره.
کلا هر قیمتی داشته باشه کنسول نسل بعد چند سال بعدش با همون قیمت میشه سخت افزار بهتری رو خریداری کرد.
قیمت گذاری کنسول اولیه زیاد ارتباطی با اینکه بین نسل هم کنسول بدن یا ندن نداره
متسفانه با نظرت مخالفم دوست عزیز بهتر نیست همون اول کار سونی تکلیف همه رو مشخص کنه با دو کنسول 399 دلاری و500 دلاری.!!!!فکر کنم اکثر بچه ها موافق نظر من باشن

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
متسفانه با نظرت مخالفم دوست عزیز بهتر نیست همون اول کار سونی تکلیف همه رو مشخص کنه با دو کنسول 399 دلاری و500 دلاری.!!!!فکر کنم اکثر بچه ها موافق نظر من باشن
تکلیف چیزی مشخص نمیشه با کنسول 500 دلاری. 3 سال بعدش قیمت اون سخت افزار میاد پایین و با 500 دلار میتونن کنسول خیلی بهتری رو ریلیز کنن.
دو راه دارن، یا قیمت کنسول رو بیارن پایین و یا اینکه با همون قیمت عرضه اولیه سخت افزار بهتری بدن به کاربر.
ربطی به دو کنسول یا چهار کنسول متفاوت دادن نداره کلا. قیمت سخت افزار میاد پایین با گذشت زمان

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
بنظر من هر 8 سال نسل عوض شه اما بعد چهار سال کنسول میان نسلی قویتر بیاد .
این نسل xbox x کنسول خوبیه اما متاسفانه بد موقع عرضه شد و همچنین محتوایه خفنی نداره .

• Like
Reactions: KiDD

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
تکلیف چیزی مشخص نمیشه با کنسول 500 دلاری. 3 سال بعدش قیمت اون سخت افزار میاد پایین و با 500 دلار میتونن کنسول خیلی بهتری رو ریلیز کنن.
دو راه دارن، یا قیمت کنسول رو بیارن پایین و یا اینکه با همون قیمت عرضه اولیه سخت افزار بهتری بدن به کاربر.
ربطی به دو کنسول یا چهار کنسول متفاوت دادن نداره کلا. قیمت سخت افزار میاد پایین با گذشت زمان
عزیز من چیکار دارم کنسول 3 سال دیگه چی میشه قیمتش؟؟؟من میگم یک کنسول پر قدرت بدن که وسطای نسل کم نیاره مثل ps4 که وسطای نسل نیازی به کنسول ارتقا یافته نباشه.نمیدونم والا سونی باید یک جوری محاسبه کنه خودش
نمیدونم چرا متوجه منظورم نمیشی.!!!

• Like
Reactions: KiDD

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
عزیز من چیکار دارم کنسول 3 سال دیگه چی میشه قیمتش؟؟؟من میگم یک کنسول پر قدرت بدن که وسطای نسل کم نیاره مثل ps4 که وسطای نسل نیازی به کنسول ارتقا یافته نباشه.نمیدونم والا سونی باید یک جوری محاسبه کنه خودش
حرفی که میزنی غیر دقیق و اشتباه هست. کم نیاره یعنی چی؟ من چند باره دارم یه چیز رو تکرار میکنم دوباره شما حرف خودت رو میزنی.
شما بهترین سخت افزار هم بدی به مشتری چند سال بعدش سخت افزار بهتر میاد. قیمت کمتر میشه. کسی که بخواد بهترین رو داشته باشه بعد از 2-3 سال میبینه کنسولش نسبت به PC (یا کنسول دیگه) به قول شما کم اورده. همین منطق واسه کسی که به سخت افزار پایین تر هم راضیه صدق میکنه فقط نسبتش فرق داره.
موضوع اینه که تفاوت بین 2 نسل زیاده و این وسط کنسول نمیتونه کم نیاره.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
قطعن 3 سال بعد از عرضه ps5 مدل pro میاد.
بشر تا بوده حرص خرید جنس بهتر رو داشته.

منم مشکلی باهاش ندارم و دیگه این روند تقریبن تو اکثر محصولات الکترونیکی جا افتاده.
صبرم میکنم بیاد و همونو بخرم چون کلی بازی مونده که برم:D

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
قطعن 3 سال بعد از عرضه ps5 مدل pro میاد.
بشر تا بوده حرص خرید جنس بهتر رو داشته.

منم مشکلی باهاش ندارم و دیگه این روند تقریبن تو اکثر محصولات الکترونیکی جا افتاده.
صبرم میکنم بیاد و همونو بخرم چون کلی بازی مونده که برم:D
بخوای اینکارو کنی اون زمان دیگه باید پرایدبفروشی :D

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
به نظر من سونی بیشتر به فکر بیزینس خودش هست تا این که به این فکر بکنه کنسولش قدرت اینو داره که تا چند سال آینده احتیاجی به کنسول دیگه ای نباشه...از اونجا که فروش خوبی داشت ps4 pro و خوب پولی دراورد سونی ازش ، کنسول PS5 هرچقدر هم قوی باشه حتما یدونه میان نسلی دیگه با قدرت بیشتر خواهد زد تا از این طریق بتونه یه شوک به بازار وارد بکنه

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
به نظر من سونی بیشتر به فکر بیزینس خودش هست تا این که به این فکر بکنه کنسولش قدرت اینو داره که تا چند سال آینده احتیاجی به کنسول دیگه ای نباشه...از اونجا که فروش خوبی داشت ps4 pro و خوب پولی دراورد سونی ازش ، کنسول PS5 هرچقدر هم قوی باشه حتما یدونه میان نسلی دیگه با قدرت بیشتر خواهد زد تا از این طریق بتونه یه شوک به بازار وارد بکنه
مساله اینه سونی اون زمان که pro رو داد بیرون بحث رزولوشن 4k مطرح بود ولی الان بهونشون چی میتونه باشه؟؟!

• Like
Reactions: vivaz360

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,365
نام
علی
مساله اینه سونی اون زمان که pro رو داد بیرون بحث رزولوشن 4k مطرح بود ولی الان بهونشون چی میتونه باشه؟؟!
8K لول میگه فلان ترافلاپس بالاتره و 8کی میده بعد میشه 8کی چکربورد و همین شر و ورایی که برا پرو گفت لول

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر