آموزش آپدیت کردن سوییچ هکی بدون نیاز به جیگ

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
سلام علیکم و رحمت الله خدمت دزدان دریایی عزیز :D

دوستان جهت ورژن آپدیت شده آموزش به این لینک برید آموزش پایین منقضی شده : لینک
===========================================================================================================================
امروز با یک آموزش دیگه در خدمتتونم که به درد خیلی از بچه ها میخوره به خصوص کسایی که کنسولشون بن شده و نمیتونن آپدیت کنن. از ویژگی این روش میتونم به این اشاره کنم که 1- نیاز به جیگ نداره 2- به هیچ عنوان فیوز نمیسوزونه در نتیجه میتونید نه تنها دستگاه رو آپدیت کنید بلکه میتونید داونگرید هم انجام بدین .
آپديت : ورژن جديد اتمسفر پيلود رو كه زدين خودش لانچ ميكنه و نياز به كاراى اضافى نداره (لانچ cfw) و اينكه تو ورژن جديد براى باز كردن hbmemu بايد دكمه R رو نگه دارين موقع كليك كردن رو گالرى.
نکته خیلی خیلی مهم : برای این آپدیت از پیلود هکاته و Atmosphere kosmos استفاده بشه چون اگر پیلود دیگه ای بزنید فیوز میسوزونه و ما میخوایم سر نینتندو کلاه بزاریم سر این داستان پس هکتون رو به اتمسفر تغییر بدین که زیر همین پست یاد میدم ضمنا اتمسفر خیلی بهتره نمیدونم چرا از ReiNX استفاده میکنید:-??
قدم اول آماده سازی :
اول باید فایل آپدیت رو دانلود کنید از اینجا
بعد باید آخرین فایل های هک رو بگیرید از اینجا **فایل Kosmos Default رو انتخاب کنید**
بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه
محتویات فایل زیپ که دانلود کردین فایلی که نوشته sd هرچی توشه کپی کنید رو رمتون ( فایلpayloadجلوتر وقتی پیلود میزنیم استفاده میشه )
بعد یک new folder میسازیم اسمش رو میزاریم firmware ( داخل رم )
فایل آپدیت که دانلود کردیم رو محتویاتشو کپی میکنیم توی فولدر firmware رو رم
بعدش برنامه اصلیمون رو دانلود میکنیم اینجا و محتویاتش رو کپی میکنیم تو فولدر switch رو رم (ChoiDujourNX.nro)

قدم دوم نصب :
رم رو میزنیم رو کنسول و پیلود Hekate رو اینجکت میکنیم روش و Launch -> CFW
(نکته مهم : کنسول به برق باشه که وسط کار خاموش نکنه یه موقع )
بعد که کنسول بالا اومد میریم تو Home brew یا همون گالری و از اونجا ChoiDujourNX رو باز میکنیم.

2018-08-01_08-37-36_LDuAxoLB4.png

بعد میایم و فولدر firmware رو انتخاب میکنیم و Choose رو میزنیم
بعد اینکه پردازش شد exFat رو انتخاب میکنیم مثلا 7.0.1 (exFat)
بعدش Select Firmware رو میزنیم و حتما و حتما Enable AutoRCM رو میزنیم(حواستون باشه که Disable نشه که به فاک میرید هم فیوز میسوزونه هم جیگ میخواد :D)
بعد Start Installation رو میزنید و تامام :-bd

2018-08-01_08-38-24_UIr4WIXG6.png

بعد اینکه تموم شد Reboot رو بزنید و Shutdown Now بکنید . حالا آپدیت شده بدون اینکه فیوز بسوزه:)>-

نکته های کنکوری و خیلی خیلی مهم(حتما بخونید)
من اولین بار سر این آپدیت یذره گیج شدم چون بعضی اشتباهارو کردم که الان میگم شما دچارش نشید ( با تشکر از WerWolv از بچه های خوب Scene و برنامه نویس Edizon و Kosmos که ساپورت فوق العاده میکنه و خدایی 1 ساعت وقت گذاشت که مشکل من حل بشه )
1- اگر از هک اتمسفر استفاده میکنید حتما فایل های داخل رم رو پاک کنید بجز Nintendo و اصلا Replace نکنید که باگ میده ضمنا حواستون باشه که واسه Firmware های بالاتر هک جدیدتر میخواد و اینکه فقط و فقط اتمسفر ورژن 7 رو هک کرده حتی sxOS که پول هم میگیره هیچ غلطی نکرده هنوز :D
2- اگر از سایت sdsetup دانلود کنید فایلارو هیچ مشکلی با بازی ها ندارید چون اتوماتیک SigPatch ها رو نصب میکنه درصورتیکه از یه جای دیگه گرفتین
اینجا برید و فایل Additional SigPatches برای ورژنی که دانلود کردین رو بگیرین
3- درصورتیکه مثل من اشتباه نکته 1 رو مرتکب شدید اصلا پنیک نکنید فقط دکمه پاور رو 15 ثانیه نگه دارید و پیلود بزنید
4- ورژن 7 برای بازی های جدید به احتمال زیاد نیاز میشه فقط دقت کنید که خیلی از برنامه ها باگ دارن با این ورژن مثلا Goldleaf بعد هر نصب بازی کرش میکنه و میره تو پیلود یا مثلا Tinfoil مشکل داره و برای نصب بازی رو sd باید از Lithium استفاده کنید.
5- دوستانی که ورژن 6.2 آپدیت میکنن هیچ مشکلی نداره و کاملا اوکی هست .

دوستان اگر میخواید آموزش رو کپی کنید خواهشا با ذکر منبع استفاده کنید این آموزش برای انجمن بازیسنتر نوشته شده.

آخرین ویرایش:

mahcity22

کاربر سایت
Dec 24, 2015
49
سلام به اساتید من یه نینتند کپی خور شده دارم الان قصد ریختن بازی جدید رو داشتم رم رو از کنسول دراوردم و دستگاه خاموش شد .بازی رو تو پوشه nspکپی کردم و مجدد رم رو وارد دستگاه کردم کنسول رو با کابل تایپ سی به لب تاب وصل کردم و برنامه تگرا رو ران کردم و RCM OK بهم داد بعد دکمه inject رو که میزنم file doesnt exist میده
به نظرتون چیکار گنم که کنسول روشن بشه ممنون میشم راهنماییم کنید

poyakh

کاربر سایت
Mar 26, 2019
33
سلام به اساتید من یه نینتند کپی خور شده دارم الان قصد ریختن بازی جدید رو داشتم رم رو از کنسول دراوردم و دستگاه خاموش شد .بازی رو تو پوشه nspکپی کردم و مجدد رم رو وارد دستگاه کردم کنسول رو با کابل تایپ سی به لب تاب وصل کردم و برنامه تگرا رو ران کردم و RCM OK بهم داد بعد دکمه inject رو که میزنم file doesnt exist میده
به نظرتون چیکار گنم که کنسول روشن بشه ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام تو اول باید دستگاه خاموش می کردی بعد مموری رو در می اوردی از دوستان بپرس مشکلت رو حل کنن

Mohsenjalayeri

کاربر سایت
Apr 8, 2018
153
سلام دوستان میخواهم فایل بازی که حجم بالای 7گیگ هست به مموری کارت کنسول سوییچ انتقال بده خطا میده که باید با نرم افزار بخصوصی میشه این فایل های انتقال داد دوستان اگر اسم نرم افزلر یا لینک نرم افزار بدین برم دانلود کنم ممنون میشه کمکم کنید

a.motlagh

کاربر سایت
Aug 15, 2018
20
نام
آریا
آقا من روی 5.0.2 و reinx بودم می‌ترسیدم آپدیت کنم ولی با این آموزش رفیقمون آپدیت کردم به 7.0.1 و اتمسفیِر رو جایگزین کردم. خیلی راحت و بی دردسر بود. گفتم شاید بد نباشه تجربه‌ام رو بگم به خصوص برای کسانی که مثل من می‌ترسن اینکارو بکنن.
  • از مسائل فنی و اینا گذشته (که من سر در نمیارم) واقعا اتمسفیر از reinx بهتره. بزرگترین مزیت اتمسفیر نسبت به reinx که من تا حالا دیدم اینه که توی reinx هر دفعه که دستگاه هنگ می‌کرد باید خاموش می‌کردی و پیلود می‌زدی، ولی تا اونجایی که من دیدم تو اتمسفیر در هفتاد هشتاد درصد مواقع فقط با یه بار زدن دکمۀ پاور ری‌استارت می‌شه کنسول و خودش میاد بالا و لازم نیست پیلود اینجکت کنی.
  • برای نصب بازی‌ها هم لیتیوم (از روی sd) و گلدلیف (با usb) عالی و خیلی خیلی راحتن (اون ورژن قدیمی tinfoil که من داشتم در مقابل اینا مثل کار کردن با داس در مقابل کارکردن با ویندوز 10 بود). من هر چی بازی قدیمی و جدید نصب کردم بدون مشکل بودن. بعضی وقتا بعد از نصب بازی با usb هنگ می‌کنه که خودش ری‌استارت می‌شه مشکل خاصی نیست.
  • فقط مشکل من با لیتیوم این بود که Install Unsigned Code رو فعال نکرده بودم و نمی‌تونستم هیچ بازی‌ای نصب کنم. حتما فعالش کنید! (رمز فعال کردنش رو خودم یه ساعت ور رفتم کشف کردم بعد فهمیدم تو سایتش هست:-??: بالا، بالا، پایین، پایین، چپ، راست، چپ، راست، بی، ای، پلاس)
  • مشکل اساسی من این بود که وقتی فایل آپدیت رو کپی کردم رو sd ارور داد و گفت باید sd رو فرمت کنی. هر کاری کردم درست نشد و sd فرمت شد و فولدر Nintendo پاک شد. مجبور شدم تمام بازی‌ها رو دوباره نصب کنم دو ساعتی درگیر شدم بی‌خودی. اگه حال داشتین حتما فولدر Nintendo رو هم یه جا کپی کنید که این مشکل پیش نیاد براتون (البته خدا رو شکر تمام سیوها باقی مونده بود!)
  • فقط اینکه حس می‌کنم بازی‌ها یه کم (مثلا ده درصد) کندتر لود می‌شن. حالا نمی‌دونم من اشتباه می‌کنم یا اینجوری هست واقعا.

ممنون بابت آموزش

• Like
Reactions: snoko

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
آقا من روی 5.0.2 و reinx بودم می‌ترسیدم آپدیت کنم ولی با این آموزش رفیقمون آپدیت کردم به 7.0.1 و اتمسفیِر رو جایگزین کردم. خیلی راحت و بی دردسر بود. گفتم شاید بد نباشه تجربه‌ام رو بگم به خصوص برای کسانی که مثل من می‌ترسن اینکارو بکنن.
  • از مسائل فنی و اینا گذشته (که من سر در نمیارم) واقعا اتمسفیر از reinx بهتره. بزرگترین مزیت اتمسفیر نسبت به reinx که من تا حالا دیدم اینه که توی reinx هر دفعه که دستگاه هنگ می‌کرد باید خاموش می‌کردی و پیلود می‌زدی، ولی تا اونجایی که من دیدم تو اتمسفیر در هفتاد هشتاد درصد مواقع فقط با یه بار زدن دکمۀ پاور ری‌استارت می‌شه کنسول و خودش میاد بالا و لازم نیست پیلود اینجکت کنی.
  • برای نصب بازی‌ها هم لیتیوم (از روی sd) و گلدلیف (با usb) عالی و خیلی خیلی راحتن (اون ورژن قدیمی tinfoil که من داشتم در مقابل اینا مثل کار کردن با داس در مقابل کارکردن با ویندوز 10 بود). من هر چی بازی قدیمی و جدید نصب کردم بدون مشکل بودن. بعضی وقتا بعد از نصب بازی با usb هنگ می‌کنه که خودش ری‌استارت می‌شه مشکل خاصی نیست.
  • فقط مشکل من با لیتیوم این بود که Install Unsigned Code رو فعال نکرده بودم و نمی‌تونستم هیچ بازی‌ای نصب کنم. حتما فعالش کنید! (رمز فعال کردنش رو خودم یه ساعت ور رفتم کشف کردم بعد فهمیدم تو سایتش هست:-??: بالا، بالا، پایین، پایین، چپ، راست، چپ، راست، بی، ای، پلاس)
  • مشکل اساسی من این بود که وقتی فایل آپدیت رو کپی کردم رو sd ارور داد و گفت باید sd رو فرمت کنی. هر کاری کردم درست نشد و sd فرمت شد و فولدر Nintendo پاک شد. مجبور شدم تمام بازی‌ها رو دوباره نصب کنم دو ساعتی درگیر شدم بی‌خودی. اگه حال داشتین حتما فولدر Nintendo رو هم یه جا کپی کنید که این مشکل پیش نیاد براتون (البته خدا رو شکر تمام سیوها باقی مونده بود!)
  • فقط اینکه حس می‌کنم بازی‌ها یه کم (مثلا ده درصد) کندتر لود می‌شن. حالا نمی‌دونم من اشتباه می‌کنم یا اینجوری هست واقعا.

ممنون بابت آموزش

با اجازه منم نکاتی اضاف کنم و تو همون هفتاد درصدی هم که میگین هنگ اگه پیش بیاد ولش کنید و چندین بار دکمه پاور بدون گرفتن بزنید یک دقیقه هم طول بکشه خودش عاقبت ریستارت میکنه کنسول رو و خوبیش اینه دیگه پیلود نمیخواد بزنید و برای اینکه با usb هنگ نکنه بعد نصب با برنامه گلدلیف اول سیم usb رو از دستگاه جدا کنید بعد از برنامه خارج بشید هنگی پیش نمیاد دیگه و برای nx-shell هم همینجوره و کلا هر برنامه ای که هنگ میکنه اول کابل رو بکشید بعد با زدن دکمه منو بیاید بیرون دیگه هنگ پیش نمیاد و مشکل همون وصل بودن کابل هست به pc که وارد بعضی برنامه ها که میشید موقع خارج شدن کابل که وصل باشه هنگ به وجود میاد و احتمال زیاد تو ورژنهای بعدی اتمسفر و یا ورژن برنامه های جدیدتر این مشکلم حل میشه و بهتره از برنامه های به روز هم استفاده و همیشه اخرین ورژن رو دانلود کنید.
در مورد کد تاینفول تو تابیک برنامه های کاربردی سوییچ من گذاشته بودم که البته شما خودت فهمیدی.
در مورد sd کارد و سرعتش من یه تجربه ای دارم و اینکه نه تو لود بازی ولی اگه کلاستر مموری رو موقع فرمت بالاتر بزارید مثلا 128 یا 256 سرعت نصب بازیها با تاینفول روی خود مموری بالاتر میره و خود سوییچ که فرمت باهاش میکنی دیفالت میزاره 256 در حالت x-fat و البته من مشکلی تو بارگذاری بازیها ندیدم و مموری من 400 گیگ سن دیسک هست و یه 256 گیگ سن دیسک هم قبلش روش بود مشکلی نداشت ولی یه مشکلی اون اولا که فرمت ایکس فت اومده بود و من دربارش خوندم این بود در حالت فرمت فت 32 بارگذاری بازیها و حتی فریم بازیها بهتره و احتمالا مال اولا بوده وگرنه من چه فت 32 و چه ایکس فت فرقی ندیدم.

• Like
Reactions: a.motlagh

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر