آموزش نصب Wine در Linux Arch (مخصوص PS4)

_SCORPION_

کاربر سایت
Nov 25, 2010
138
یعنی میشه از این طریق پیلود فرستاد و مثلا برنامه های چیت رو فعال کرد روش که دیگه نیازی به لپتاپ و PC نباشه برای فعال کردن چیت روی کنسول ؟!
دقیقا متوجه نشدم سوال شما رو!
زمانی که لینوکس نصب کردین و دیگه محیط کنسول PS4 در دسترس نیست که. پیلود رو به کجا میخواید بفرستید ؟

• Like
Reactions: M ξ λ δ ζ

THE BEST BOY

کاربر سایت
Aug 14, 2011
802
نام
امير
دوستان من این برنامه را طبق آموزش نصب کردم و بازی فیبل 3 را هم رو هارد اکسترنال نصبش کردم. ولی وقتی تو محیط لینوکس رو اجرای بازی میزنم بازم پیغام میده که ظاهرا Wine یه مشکلی داره.

الان بقیه دوستان چجوری تونستن بازی PC را تو محیط لینوکس اجرا کنن؟

خواهشا یه جوانمردی راهنماییمون کنه ممنون میشم. جوابش خیلی برام واجبه.

mahdimoslem

کاربر سایت
Nov 30, 2008
4
بله تو برنامه wine اجرا کردم البته من بازیهام همش نصب شده است فقط هاردو زدم به ps4 و دونه دونه فایل اجرای بازیو کلیک میکنم تمام
سلام، امکانش هست یکم توضیح بدین، چجوری؟ من wine نصب کردم بعد یه بازی پی سی کم حجم امتحان کردم بعدش چندتا دیگه هیچکدوم نصب نمیشه فقط اولش اجرا میشه اما نصب نمیشه

xerexplay

کاربر سایت
Dec 14, 2018
46
نام
Khashayar Bakhshandeh
لازم میدون که یک توضیح مختصر بدم.
به عنوان کسی که سالها ها در زمینه سخت افزار و لینوکس کار کرده به دوستان قویا توصیه میکنم از ps4 و به ويژه نسخه pro برای گیمینگ در لینوکس استفاده نکنید.
سیستم عامل خود پلی استیشن توسط سونی از لینوکس گرفته و توسعه داده شده اما از سبکترین توضیعهای لینوکس! که به صورت پیش فرض اون dev kit سونی یک محدودیت هایی رو برای سازنده اعمال میکنه یعنی مثلا از 8 هسته cpu 1 هسته تحت هر شرایطی برای سیستم عامل بازخواهد بود و یا مفداری از حافظه!
برای استفاده از لینوکس در حالت های اداری و دانلودی و فیلم و... مشکلی وجود ندارد چون عملا قدرت زیاد طلب نمیکند. اما زمانی شما از apu سونی برای گیمینگ در لینوکس استفاده می کنید اون هسته و رم رزرو هم طوری به مدار میاد و کنسول 100 درصد میره زیر بار و فشار! حالا چون سونی سیستم تهویه این سخت افزار رو برای نوع دیگری از گیمینگ طرحی کرده مشکلات حرارتی ایجاد میشه و امکان زیاد لحیم سردی وجود دارد! در ضمن بدلیل استفاده از wine چون نسبت به حالت رسمی ویندوز و همین سخت افزار پرفورمنس کمتری میگیرید احتمال عرضه پروفایل های اورکلاک توسط دولوپرها وجود داره که اون فاجعه خواهد بود.
اگر میخواهید لینوکس کار کنید. به دلیل ذات سبک لینوکس میتونید از کامپیوترهای قدیمیتون یا یک کامپیوتر 2 هسته ای بسیار ارزان استفاده کنید. اما برای گیمینگ میتونید ازpc و ویندوز استفاده کنید که علاوه بر پرفورمنس بهتر دیگه ریسک بالا مشکلات کنسولتون هم از بین میره. مگر آنکه کنسول رو باز کنید و یک سیستم تهویه کاملا مناسب استفاده کنید! لوپ باز یا بسته. یا چیزی شبیه به کولر xbox 360 نسخه کور در اوایل نسل قبل که مشکل 3 جراغ و حرارت دستگاه رو حل میکرد.
حالت رو کل و عامیانه بیان کردم. دلار بالاست قطعه ای وارد کشور نمیشود قیمت قطعات و کنسول بشدت بالاست یک گیم اصلا ارزش ندارد!
لازم میدون که یک توضیح مختصر بدم.
به عنوان کسی که سالها ها در زمینه سخت افزار و لینوکس کار کرده به دوستان قویا توصیه میکنم از ps4 و به ويژه نسخه pro برای گیمینگ در لینوکس استفاده نکنید.
سیستم عامل خود پلی استیشن توسط سونی از لینوکس گرفته و توسعه داده شده اما از سبکترین توضیعهای لینوکس! که به صورت پیش فرض اون dev kit سونی یک محدودیت هایی رو برای سازنده اعمال میکنه یعنی مثلا از 8 هسته cpu 1 هسته تحت هر شرایطی برای سیستم عامل بازخواهد بود و یا مفداری از حافظه!
برای استفاده از لینوکس در حالت های اداری و دانلودی و فیلم و... مشکلی وجود ندارد چون عملا قدرت زیاد طلب نمیکند. اما زمانی شما از apu سونی برای گیمینگ در لینوکس استفاده می کنید اون هسته و رم رزرو هم طوری به مدار میاد و کنسول 100 درصد میره زیر بار و فشار! حالا چون سونی سیستم تهویه این سخت افزار رو برای نوع دیگری از گیمینگ طرحی کرده مشکلات حرارتی ایجاد میشه و امکان زیاد لحیم سردی وجود دارد! در ضمن بدلیل استفاده از wine چون نسبت به حالت رسمی ویندوز و همین سخت افزار پرفورمنس کمتری میگیرید احتمال عرضه پروفایل های اورکلاک توسط دولوپرها وجود داره که اون فاجعه خواهد بود.
اگر میخواهید لینوکس کار کنید. به دلیل ذات سبک لینوکس میتونید از کامپیوترهای قدیمیتون یا یک کامپیوتر 2 هسته ای بسیار ارزان استفاده کنید. اما برای گیمینگ میتونید ازpc و ویندوز استفاده کنید که علاوه بر پرفورمنس بهتر دیگه ریسک بالا مشکلات کنسولتون هم از بین میره. مگر آنکه کنسول رو باز کنید و یک سیستم تهویه کاملا مناسب استفاده کنید! لوپ باز یا بسته. یا چیزی شبیه به کولر xbox 360 نسخه کور در اوایل نسل قبل که مشکل 3 جراغ و حرارت دستگاه رو حل میکرد.
حالت رو کل و عامیانه بیان کردم. دلار بالاست قطعه ای وارد کشور نمیشود قیمت قطعات و کنسول بشدت بالاست یک گیم اصلا ارزش ندارد!
ببخشید شما همون raminxxx هستید که چند سال پیش تو گیمفا با یوزرها بحث داغ سخت افزار میکرد؟

Bijanlll

کاربر سایت
Jun 5, 2020
349
نام
بیژن لطفی
سلام دوستان دنبال روشی هستم که لینوکس یا ویندوز روی 360 یا ps4 نصب کنم چون بنده سیستم گیمینگ قوی ندارم میخوام از سخت افزار قوی اونها به عنوان pc استفاده کنم برای مثال برای شبیه ساز ها یا بازی های کرکی ارزان
لطفا راهنمایی کنید

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,092
نام
محمد علی
سلام دوستان دنبال روشی هستم که لینوکس یا ویندوز روی 360 یا ps4 نصب کنم چون بنده سیستم گیمینگ قوی ندارم میخوام از سخت افزار قوی اونها به عنوان pc استفاده کنم برای مثال برای شبیه ساز ها یا بازی های کرکی ارزان
لطفا راهنمایی کنید
عملا همچین کاری شدنی نیست. اجرای بازی‌های PC با Wine روی PS4 بیشتر یه علاقه فنی و چالش شخصیه تا یه روش عملی برای بازی کردن.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,092
نام
محمد علی
خب حالا win هیچی روی خود lin میشه؟؟
انتظار زیادی از اجرای بازی‌های روی لینوکس PS4 نمی‌تونی داشته باشی. چیزهایی مثل شبیه‌ساز کنسول‌های نسل ۶ و قدیمی‌تر و بازی‌های نچندان سنگین مثل L4D و CS:GO

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر