احتمال پشتیبانی کنسول PS5 از بازی‌های نسل قبل قوت گرفت

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
شعبه ژاپن شرکت سونی طرح جدیدی را به ثبت رسانده است که بر اساس آن، پشتیبانی از سخت افزارهای قدیمی این شرکت توسط کنسول جدید آن‌ها یعنی Playstation 5 ممکن می‌شود. آن چه که از جزئیات طرح می‌توان برداشت کرد این است که پردازنده کنسول جدید توانایی شناسایی و یا به عبارتی تعریف کارایی CPU کنسول‌های قدیمی را خواهد داشت و به نظر می‌رسد که طراح کنسول پلی‌استیشن 4 یعنی آقای «مارک سرنی»، مسئول پروژه جدید پلی‌استیشن 5 خواهد بود.

هدف پروژه این است که پردازنده جدید تمامی برنامه‌هایی که برای سخت افزارهای قدیمی طراحی شده بودند را به بهترین شکل ممکن اجرا کند و تمرکز اصلی آن، رفع ایرادات موجود بین سخت افزار جدید و قدیم است. از جملات پیشین چنین می‌توان برداشت کرد که کنسول PS5 نه تنها توانایی پشتیبانی از PS4 را دارد، بلکه از پلی‌استیشن 3، 2 و حتی اولین کنسول پلی‌استیشن نیز پشتیبانی می‌کند!

همچنین سیستم جدید به نحوی طراحی می‌شود که به طور مثال هنگام تجربه یک بازی که مخصوص کنسول‌های قدیمی طراحی شده است، نرم افزار با محدودیت‌های پردازنده‌های قدیمی رو به رو نشده و بازی به شکلی اجرا می‌شود که انگار برای پلتفرم جدید طراحی شده است. اخباری نیز طی روز گذشته از زبان یکی از نویسندگان مطرح وب سایت دیجیتال فاندری منتشر شد که کنسول بعدی سونی صد در صد از سیستم بکوارد پشتیبانی می‌کند. هنوز چیزی توسط شرکت سونی تأیید نشده و باید تا رونمایی کنسول جدید منتظر ماند.

read the whole post here.

آخرین ویرایش:

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
متال گیر لگسی کالکشن امروز خبرش اومد که قراره اضافه بشه. خدای جنگ هم تمامی نسخه به جز نسخه 2018 هست دیگه.انحصاریا هم تلو - آنچارتد-بلادبورن هست. همین چند وقت پیش مورتال کامبت اکس - pillars of eternity -prey-metro redux اضافه شده. در مجموع بیشتر از 600 تا بازی هست رو سرویس. در کل هدف اینا از اول استریم بازیای 3 و 2 بوده که 4 هم تازگیا راه افتاده. مقایسش با گیم پس هم چتدان ربطی به هم ندارن. psnow با اینکه هنوز تو کلی کشور تو حالت بتا تازه عرضه شده پردرآمد ترین سرویس استریمینگه حتی بیشتر از گیم پس و سرویس های ea. یکم وقت میخواد تا راه بیوفته. به نظرم تا زمان عرضه پی اس 5 و با این مدیریت جدید سونی که از زمان اومدنش بازیای خیلی بیشتر و بهتری اضافه شده قشنگ راه میوفته.
راه که میوفته شکی توش نیست فقط موضوع اینه که استریم بدرد خیلیا یا دستم کم من و شما نمیخوره همین الان کلی ادم از سونی خواستن که قابلیت دانلود بزاره برا بازیای 3 که همه میدونن برای چی نمیشه اینا نسل بعد باید قابلیت دانلود بازیای 3 بزارن بازیای 4 خوبه مشکلی نداره ولی از طرفی هم باید همراه همین بازیایی که برا 4 و 3 اضافه کردن چندتا بازی ps2 هم اضافه کنن چون لیستش خیلی ضایع هست...... انچارتد هست ولی مثلا 4 نیست.....
hd کالکشن دادن یهو بعدش لگسی هم میدن؟!(یعنی کونامی میخواد مثل کپکام ادم شه اخرش؟:-?) باور کنید اگه نسل بعد بتونن کاری کنن که بشه دانلود کرد همون روز اول تو لیستمه8-}

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
راه که میوفته شکی توش نیست فقط موضوع اینه که استریم بدرد خیلیا یا دستم کم من و شما نمیخوره همین الان کلی ادم از سونی خواستن که قابلیت دانلود بزاره برا بازیای 3 که همه میدونن برای چی نمیشه اینا نسل بعد باید قابلیت دانلود بازیای 3 بزارن بازیای 4 خوبه مشکلی نداره ولی از طرفی هم باید همراه همین بازیایی که برا 4 و 3 اضافه کردن چندتا بازی ps2 هم اضافه کنن چون لیستش خیلی ضایع هست...... انچارتد هست ولی مثلا 4 نیست.....
hd کالکشن دادن یهو بعدش لگسی هم میدن؟!(یعنی کونامی میخواد مثل کپکام ادم شه اخرش؟:-?) باور کنید اگه نسل بعد بتونن کاری کنن که بشه دانلود کرد همون روز اول تو لیستمه8-}
قابلیت دانلود هم اضافه شده:D همین الان میشه تمامی بازی های 4 و 2 رو دانلود کرد. 3 هم فکر کنم به خاطر مشکلات کنسول نسل قبل نمیشه بزارن
Almost all PS4 games in the service, including Bloodborne, God of War 3 Remastered, NBA 2K16, and Until Dawn, will be available for download, in addition to the PS Now lineup of classic PS2 games remastered for PS4.
بالاترم گفتم. هدف اینا اصلا گیم پس اینا نبوده با مدیریت قبلی . من 2 سال پیش نزدیک 1 سال از این سرویس استفاده میکردم. از لحاظ بازی وضعش خراب بود. ولی با اومدن این جان کودرا وضع سرویس از لحاظ بازی خیلی بهتر شده. خیلی سریعتر بازی اضافه میشه.امکانات خوبی هم اضافه شده. الان کالکشن خیلی خوبی داره از لحاظ بازی. هر ماه هم داره بهتر میشه. با این روندی که اینا پیش گرفتن تا لانچ نسل بعد کاملترم میشه.

• Like
Reactions: LiviNG D3AD

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
قابلیت دانلود هم اضافه شده:D همین الان میشه تمامی بازی های 4 و 2 رو دانلود کرد. 3 هم فکر کنم به خاطر مشکلات کنسول نسل قبل نمیشه بزارن

بالاترم گفتم. هدف اینا اصلا گیم پس اینا نبوده با مدیریت قبلی . من 2 سال پیش نزدیک 1 سال از این سرویس استفاده میکردم. از لحاظ بازی وضعش خراب بود. ولی با اومدن این جان کودرا وضع سرویس از لحاظ بازی خیلی بهتر شده. خیلی سریعتر بازی اضافه میشه.امکانات خوبی هم اضافه شده. الان کالکشن خیلی خوبی داره از لحاظ بازی. هر ماه هم داره بهتر میشه. با این روندی که اینا پیش گرفتن تا لانچ نسل بعد کاملترم میشه.
منم پست قبل تمام اینایی که شما میگی رو گفتم(هم مشکل 3 برا دانلود هم دانلود بازیای2.4) تنوع بازیای ps3 که خوبه فقط گفتم باید برا نسل بعد کاری کنن که 3 بشه دان کرد:D به بازیایps2 هم باید بیشتر برسن(بخدا 10.12تا بیشتر نداره:|) بازیای ps4 عالین(.tlou.bb.gow3.ud) فقط جای انچارتد4 خالیه:D که امیدوارم نسل بعد بقیه انحصاری های ps4 بندازن توش
درباره john kodera قبول دارم با اینکه از حرفاش و گندش سر ps1 classic بدم میاد......ولی از وقتی که امده هم بازیای پلاس بهتر شده هم ps now اگه تاخیر ps5 تا 2021 بخاطر کیفیت بهتر و مواردی مثل اجرای بازیای نسلای قبل باشه من که میگم دمش گرم:D

• Like
Reactions: SHAYAN1999

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
اون موقع که تو این فروم قدیمی ها و اعضایی که اطلاعات فنی بالایی داشتن دونه دونه به دلایل واهی بن میشدن بایدم این روزها رو میدیدن که بحثا چقدر میتونه به سمت چیپ بودن پیش بره..

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,476
نام
Nightwing
فک کنید اخر رونمایی از PS5 شان لیدن بیاد رو سن بگه ی خبر خوب دارم‌ براتون PS5 بازیا PS4 رو هم ساپورت میکنه بزارید ی چیز دیگه بگم بازیا PS3 رو هم ساپورت میکنه صبر کنید ی چیز دیگه هم بگم PS2 و PS1 رو هم‌ ساپورت میکنه در این لحظه همه از دم کف و خون و به دنبالش جان به جان افرین تسلیم میکنن ! و این بود که آرزو بر جوان عیب نشد !
:D
دیگه فیلم هندیش نکن:D اصلا خوب نیست اینطوری . همینجوریش با قوت گرفتن بازی های ریمستر تعداد آیپی های جدید کم شده . اینطوری بشه دیگه کنسول جدید معنایی نداره

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,802
نام
امیر
دیگه فیلم هندیش نکن:D اصلا خوب نیست اینطوری . همینجوریش با قوت گرفتن بازی های ریمستر تعداد آیپی های جدید کم شده . اینطوری بشه دیگه کنسول جدید معنایی نداره
خب اینجوری که بساط ریمسترا جمع میشه دیگه چیش بده ؟:D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
در تکمیل حرف دوست بالایی بگم که بکوارد میتونه بزرگترین خدمت سونی در حق فن هاش باشه اگه اون چیزی که من گفتم رو کامل عملی کنن باور کنن سونی نشون میده چقدر واسه حقوق فن هاش (مشتری عادی نه) اهمیت قائله ...

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
خب اینجوری که بساط ریمسترا جمع میشه دیگه چیش بده ؟:D
حالا ما ها با توجه به وضع جدید:D شاید کمتر ولی بنظرم گیمر ها حاضرن برای بازی ریمیک دوباره پول بدن
یعنی من خیلی دوست داشتم ریمیک لست 1 رو ببینم البته حالا که دیگه مطمئنم ی لست برای این نسل ساخته میشه به طبع کمتر :D

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
خب هرکسی اینجا از آرزوش برا سیستم بکوارد PS5 گفت
برا من اگه فقط عناوین PS3 رو ساپرت کنه کافیه ، دیگه بقیش برام مهم نیست

shooshcity

کاربر سایت
Jan 3, 2011
448
به نظرم ساپورت ps4+2+1 صد درصد هست و ps3 هم نزدیک صددرصد، به هر حال سونی چه بخواد چه نخواد محکوم هست به اوردن این قابلیت رو کنسول جدیدش و احتمالا به خاطر قدرت بالای ps5 بتونه بازی های ps3 روهم ساپورت کنه

• Like
Reactions: z2s sas

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
حالا ما ها با توجه به وضع جدید:D شاید کمتر ولی بنظرم گیمر ها حاضرن برای بازی ریمیک دوباره پول بدن
یعنی من خیلی دوست داشتم ریمیک لست 1 رو ببینم البته حالا که دیگه مطمئنم ی لست برای این نسل ساخته میشه به طبع کمتر :D
البته ریمیک با ریمستر خیلی فرقش ـه بعدم کسی واسه بازیا نسل هفت ریمیک نمیکنه :D
این بکوارد اگ از ps4 ساپورت کنه اونوقت دیگ کی میره آخه ps4 بخره؟ اینطوری به ضرر سونی نمیشه؟
اتفاقا خیلی به سودش هست خیلی راحت نرم افزار PS4 رو سخت افزار PS5 به فروش میرسونه با یـ تیر دو نشون خود سخت افزار PS4 هم بعد PS5 توقف تولید میزنه سریع تا ملت مجبور بشن PS5 بخرن به همین راحتی به همین خوشمزگی :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر