vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
سونی آمار رسمی داده از درآمد و سودش رو داده و فقط ۳۰ درصدش متعلق به پلی استیشن بوده و ۷۰ درصد متعلق به بخش های دیگه ، ولی باز باید بیایم جواب حرفای تکراری رو بدیم .

ناظم تاپیک اگه میخواید بحث تو تاپیک پیش نیاد ، پست ها و ادعاهای فیک بی پایه و اساس و تکراری رو پاک کنید، نه کسایی که جواب میدن

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
سونی آمار رسمی داده از درآمد و سودش رو داده و فقط ۳۰ درصدش متعلق به پلی استیشن بوده و ۷۰ درصد متعلق به بخش های دیگه ، ولی باز باید بیایم جواب حرفای تکراری رو بدیم .

ناظم تاپیک اگه میخواید بحث تو تاپیک پیش نیاد ، پست ها و ادعاهای فیک بی پایه و اساس و تکراری رو پاک کنید، نه کسایی که جواب میدن
تحلیلت کاملاً اشتباهه.
فروش و درآمد عملیاتی بخش گیم رشد 367 و 133 میلیون دلاری داشته، بقیه بخش‌ها (به جز درآمد عملیاتی بخش موزیک) یا افت داشتن یا رشد پایینی داشتن بالاترین رشدِ فروش تو بقیه بخشها 54 میلیون بوده و بالاترین رشدِ درآمد عملیاتی 13.5 میلیون و جالبتر اینکه هر دو بخشی هم که این رکوردها رو دارن، تو بحث دیگه افت داشتن!
کسی نگفته بقیه بخش‌های سونی تعطیل شدن و همه درآمد سونی از بخش گیمه، ولی همین آمار هم به طور کاملاً واضحی نشون میده که سونی شدیداً متکی به بخش گیم بوده تو سال گذشته و ساده‌ترین راه فهمیدنش هم اینه که میزان رشد فروش و درآمد عملیاتی کلی رو با میزان رشد فروش و درآمد عملیاتی بخش گیم مقایسه کنی.

D_grayman

کاربر سایت
Apr 13, 2010
154
نام
بابک
تحلیلت کاملاً اشتباهه.
فروش و درآمد عملیاتی بخش گیم رشد 367 و 133 میلیون دلاری داشته، بقیه بخش‌ها (به جز درآمد عملیاتی بخش موزیک) یا افت داشتن یا رشد پایینی داشتن بالاترین رشدِ فروش تو بقیه بخشها 54 میلیون بوده و بالاترین رشدِ درآمد عملیاتی 13.5 میلیون و جالبتر اینکه هر دو بخشی هم که این رکوردها رو دارن، تو بحث دیگه افت داشتن!
کسی نگفته بقیه بخش‌های سونی تعطیل شدن و همه درآمد سونی از بخش گیمه، ولی همین آمار هم به طور کاملاً واضحی نشون میده که سونی شدیداً متکی به بخش گیم بوده تو سال گذشته و ساده‌ترین راه فهمیدنش هم اینه که میزان رشد فروش و درآمد عملیاتی کلی رو با میزان رشد فروش و درآمد عملیاتی بخش گیم مقایسه کنی.
دوست عزیز ارقام به میلیارد ین هستش.الان نرخ تبدیل ین به دلار ، 1 به 0.009 هست.رشد فروش بخش گیم و سرگرمی کمی بیشتر از سه میلیارد و سیصد میلیون دلار هست.

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
دوست عزیز ارقام به میلیارد ین هستش.الان نرخ تبدیل ین به دلار ، 1 به 0.009 هستش.رشد فروش بخش گیم و سرگرمی کمی بیشتر از سه میلیارد و سیصد میلیون دلار هست.
حق کاملا با شماست و من در این مورد اشتباه کردم و bln yen گوشه سمت راست عکس رو تدیدم
تمام اعداد پست من باید در ۱۰ ضرب بشن ولی چیزی از این نکته بار اصلی رشد سونی کاملا بر دوش بخش گیم بود کم نمی‌کنه

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
تحلیلت کاملاً اشتباهه.

دوست عزیز این آمار ارقام رو از کجا اوردی؟؟؟ اگه سونی رشد ۳۶۷ میلیارد دلاری فقط تو بخش گیم داشت که الان جومونگی بود واسه خودش !

این آمار رسمیه ، رقم ها هم به میلیارد هستن

Sony Revenue : ¥8665.7bn / $78.14B (+1.3% YoY from ¥8544bn / $77.04B - FY2017)
Sony Operating Profit : ¥894.2bn / $8.06B (+21.7% YoY from ¥734.9bn / $6.63B - FY2017)
Sony Net Profit : ¥916.3bn / $8.26B (+86.7% YoY from ¥490.8bn / $4.43B - FY2017)
)

Top 5 of Biggest Profit Drivers for the Fiscal Year (% of Total Profit) :

Game & Network Services : ¥311.1bn / $2.81B (34.8%)
Music : ¥232.5bn / $2.10B (26%)
Financial Services : ¥161.5bn / $1.46B (18.1%)
Semiconductors : ¥143.9bn / $1.30 (16.1%)
Home Entertainment & Sound :
¥89.7bn / $0.810B (10%)

طبق اعلام خود سونی ۸.۲۶ میلیارد سود خالص داشته که فقط ۲.۸۱ میلیاردش متعلق به بخش گیمه ! سود ده ترین بخش سونی هست ، ولی اینکه بگیم سونی به بخش بنده .... چیز بیشتری ندارم بگم ! واقعا بحث کردن سر بدیهیات وقت تلف کردنه

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
دوست عزیز این آمار ارقام رو از کجا اوردی؟؟؟ اگه سونی رشد ۳۶۷ میلیارد دلاری فقط تو بخش گیم داشت که الان جومونگی بود واسه خودش !

این آمار رسمیه ، رقم ها هم به میلیارد هستن

Sony Revenue : ¥8665.7bn / $78.14B (+1.3% YoY from ¥8544bn / $77.04B - FY2017)
Sony Operating Profit : ¥894.2bn / $8.06B (+21.7% YoY from ¥734.9bn / $6.63B - FY2017)
Sony Net Profit : ¥916.3bn / $8.26B (+86.7% YoY from ¥490.8bn / $4.43B - FY2017)
)

Top 5 of Biggest Profit Drivers for the Fiscal Year (% of Total Profit) :

Game & Network Services : ¥311.1bn / $2.81B (34.8%)
Music : ¥232.5bn / $2.10B (26%)
Financial Services : ¥161.5bn / $1.46B (18.1%)
Semiconductors : ¥143.9bn / $1.30 (16.1%)
Home Entertainment & Sound :
¥89.7bn / $0.810B (10%)

طبق اعلام خود سونی ۸.۲۶ میلیارد سود خالص داشته که فقط ۲.۸۱ میلیاردش متعلق به بخش گیمه ! سود ده ترین بخش سونی هست ، ولی اینکه بگیم سونی به بخش بنده .... چیز بیشتری ندارم بگم ! واقعا بحث کردن سر بدیهیات وقت تلف کردنه
من تو اون پست نوشتم میلیون دلار، نه میلیارد دلار که اشتباه بود و اعداد باید تقریباً در 10 (در واقع 9) ضرب میشدن.
مسئله‌‌ای که من بهش اشاره کردم اینه که بخش گیم 367 میلیارد ین رشد ( حدود 3 میلیارد دلار) فروش نسبت به سال قبل داشته اما رشد فروش کلی سونی 121 میلیارد ین (حدود 1 میلیارد دلار) بوده، این یعنی افتی که اکثر بخشها در سال 2018 نسبت به 2017 داشتن، باعث شده که 246 میلیارد ین از پیشرفت بخش گیم بسوزه.
همین Home Entertainment & Sound که به طور مثال، نسبت به سال 2017 حدود 70 میلیارد ین (حدود 700 میلیون دلار) افت فروش داشته یا بخش موزیک فقط 7 میلیارد ین (حدود 70 میلیون دلار) رشد فروش داشته (مقایسه کن با 367 میلیارد ینی بخش گیم)
وقتی یه شرکت حداقل 10 بخش مختلف داره اما یک سوم درآمدش فقط از یه بخشه و چند بخشش افت درآمد داشتن نسبت به سال قبلشون، این خیلی واضحه که اون یه بخش داره بار اصلی اون شرکت رو به دوش می‌کشه.
بخش به گیم به تنهایی، از نظر عددی رشد بیشتری نسبت به آمار کل شرکت داشته.
آمار بخش گیم رو اگه از آمار کلی جدا کنی، سونی نسبت به سال قبل کاهش درآمد داشته.

پ.ن.: آماری که نوشتی هم جلوشون به طور واضحی نوشته FY2017 که میشه آمار پارسال در حالیکه ما داریم در مورد مقایسه آمار FY2018 بحث می‌کنیم که تصویرش و مقایسه‌ش با آمار 2017 توی صفحه قبلی هست.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
من تو اون پست نوشتم میلیون دلار، نه میلیارد دلار که اشتباه بود و اعداد باید تقریباً در 10 (در واقع 9) ضرب میشدن.
مسئله‌‌ای که من بهش اشاره کردم اینه که بخش گیم 367 میلیارد ین رشد ( حدود 3 میلیارد دلار) فروش نسبت به سال قبل داشته اما رشد فروش کلی سونی 121 میلیارد ین (حدود 1 میلیارد دلار) بوده، این یعنی افتی که اکثر بخشها در سال 2018 نسبت به 2017 داشتن، باعث شده که 246 میلیارد ین از پیشرفت بخش گیم بسوزه.
همین Home Entertainment & Sound که به طور مثال، نسبت به سال 2017 حدود 70 میلیارد ین (حدود 700 میلیون دلار) افت فروش داشته یا بخش موزیک فقط 7 میلیارد ین (حدود 70 میلیون دلار) رشد فروش داشته (مقایسه کن با 367 میلیارد ینی بخش گیم)
وقتی یه شرکت حداقل 10 بخش مختلف داره اما یک سوم درآمدش فقط از یه بخشه و چند بخشش افت درآمد داشتن نسبت به سال قبلشون، این خیلی واضحه که اون یه بخش داره بار اصلی اون شرکت رو به دوش می‌کشه.
بخش به گیم به تنهایی، از نظر عددی رشد بیشتری نسبت به آمار کل شرکت داشته.
آمار بخش گیم رو اگه از آمار کلی جدا کنی، سونی نسبت به سال قبل کاهش درآمد داشته.

پ.ن.: آماری که نوشتی هم جلوشون به طور واضحی نوشته FY2017 که میشه آمار پارسال در حالیکه ما داریم در مورد مقایسه آمار FY2018 بحث می‌کنیم که تصویرش و مقایسه‌ش با آمار 2017 توی صفحه قبلی هست.
ما داریم در مورد سود حرف می‌زنیم، سود !! نه درآمد، درآمد پشیزی ارزش نداره، خیلی بخش ها هم درآمدشون بیشتر شده ولی ضرر دادن !
چرا انقدر سر حرف اشتباه اصرار دارید !

آمار ۲۰۱۷ ، یعنی واقعا بلدید بخونید ؟؟ اون ۲۰۱۷ مال مقایسه با سال قبله:D:|

Sony Net Profit : ¥916.3bn / $8.26B
این رقم سود خالص سونی امساله

(+86.7% YoY from ¥490.8bn / $4.43B - FY2017)
)
این سود خالص سونی سال قبله ومقایسه کرده ، متوجه شدی یا بیشتر توضیح بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینم لینکش، برو خودت ببین !!!

Sony FY2018 Results - PS4 : 17.8m (LTD : 96.8m) / Gaming Profits +75% YoY / Best FY ever

درآمد سونی از ۲۰۰۶

105744

سود سونی از ۲۰۰۶

105745

برای اینکه بهتر فرق سود خالص و درآمد رو بفهمی

درآمد مایکرو

105746

سود مایکرو

105747

تفاوت سونی و مایکرو و اینکه مایکرو یه شرکت ۱ تریلیونی و سونی ۶۰ میلیاردی درامد نیست ، سود خالص و وضعیت باثبات ماکروسافته! و عوامل دیگه!

به هر حال دیگه عادت کردیم به کشوری که مرغ یه پا داره

آخرین ویرایش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
این آمار سونی کاملا برا سال مالی 2018 هست ربطی به 2017 نداره و کل کمپانی 8.26 میلیارد دلار سود خالص داشته که اگه میخوایید بدونید خوبه یا نه همین جمله مشخص میکنه :
Best FY ever for Sony in terms of Operating Profit and Net Profit
طبق آمار درآمد سونی در 10 سال گذشته معمولا بیش از 70 میلیارد دلار بوده (حتی 80+ هم داشتن) ولی سود خالصشون یا منفی بوده یا خیلی کم ! پس اون چیزی که اهمیت داره سود خالص هست نه در آمد
حالا از 8.26 میلیارد سود خالص 2.81 میلیارد برا بخش گیم بوده (سود ده ترین بخش کمپانی) و بقیه سود که 5.45 میلیارد دلار باشه از بخش های دیگه هست که خودش نشون میده به شکل خیلی خوبی در بقیه بخش ها سود خالص داشتن بعضی بخش ها مثل موبایل هم طبق معمول ضررده بوده
البته اینجا چون فروم گیمی هست برا ما همون بخش گیم مهمه ولی در کل اینجا همیشه رسمه که بگن سونی بدبخته و اگرم داره سود میده فقط بخاطر گیمه ولی حقیقت اینه که اوضاع کمپانی نسبت به اوضاع افتضاح قبل زیر و رو شده و 2018 بهترین آمار رو از نظر سوددهی داشتن , اگر همین روند رو ادامه بدن بقیه بخش ها هم کم کم به سود دهی خوبی میرسونن ولی نکته خوب برا ما گیمرا اینه که با این عملکرد عالی که در بخش گیم داشتن قطعا میدونن که مهمترین بخشه و تمرکز و هزینه زیادی در این‌ بخش خواهند داشت

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
شما فقط در زمانی میتونی بگی سونی به درآمد گیم وابستست که کل شرکت ضرر ده باشه و فقط سود بخش گیم سرپا نگهشون داشته باشه که البته چند سال قبل واقعا وضع همین بوده. ولی الان بدون بخش گیم هم شرکت سونی سودده هست و این مورد دیگه موضوعیت نداره. بعلاوه اینکه سرمایه گذاریهایی که کمپانی ها انجام میدن از درآمدشون در گزارش سالانه کم میکنه. نمیشه گفت چون درآمد کم شده پس شرکت داره ضرر میده یا وابسته به گیمه مثالش همون خرید EMI در گزارش طراز منفی داشته ولی معناش ضرر نیست بلکه سرمایه گذاری هست نکته ای که بهش توجه نشده

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
این آمار سونی کاملا برا سال مالی 2018 هست ربطی به 2017 نداره و کل کمپانی 8.26 میلیارد دلار سود خالص داشته که اگه میخوایید بدونید خوبه یا نه همین جمله مشخص میکنه :
Best FY ever for Sony in terms of Operating Profit and Net Profit
طبق آمار درآمد سونی در 10 سال گذشته معمولا بیش از 70 میلیارد دلار بوده (حتی 80+ هم داشتن) ولی سود خالصشون یا منفی بوده یا خیلی کم ! پس اون چیزی که اهمیت داره سود خالص هست نه در آمد
حالا از 8.26 میلیارد سود خالص 2.81 میلیارد برا بخش گیم بوده (سود ده ترین بخش کمپانی) و بقیه سود که 5.45 میلیارد دلار باشه از بخش های دیگه هست که خودش نشون میده به شکل خیلی خوبی در بقیه بخش ها سود خالص داشتن بعضی بخش ها مثل موبایل هم طبق معمول ضررده بوده
البته اینجا چون فروم گیمی هست برا ما همون بخش گیم مهمه ولی در کل اینجا همیشه رسمه که بگن سونی بدبخته و اگرم داره سود میده فقط بخاطر گیمه ولی حقیقت اینه که اوضاع کمپانی نسبت به اوضاع افتضاح قبل زیر و رو شده و 2018 بهترین آمار رو از نظر سوددهی داشتن , اگر همین روند رو ادامه بدن بقیه بخش ها هم کم کم به سود دهی خوبی میرسونن ولی نکته خوب برا ما گیمرا اینه که با این عملکرد عالی که در بخش گیم داشتن قطعا میدونن که مهمترین بخشه و تمرکز و هزینه زیادی در این‌ بخش خواهند داشت
استاد مغلطه کردن و سفسطه کردن هستید یعنی شماها اون بنده خدا داره میگه امار داره میگه حداقل بار اصلی و بیشترین سود برای بخش پلی استیشن و. بوده بعد میاید شقیقه رو به گودرز ربط میدید و ادامه ماجرا

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
ما داریم در مورد سود حرف می‌زنیم، سود !! نه درآمد، درآمد پشیزی ارزش نداره، خیلی بخش ها هم درآمدشون بیشتر شده ولی ضرر دادن !
چرا انقدر سر حرف اشتباه اصرار دارید !

آمار ۲۰۱۷ ، یعنی واقعا بلدید بخونید ؟؟ اون ۲۰۱۷ مال مقایسه با سال قبله:D:|

Sony Net Profit : ¥916.3bn / $8.26B
این رقم سود خالص سونی امساله

(+86.7% YoY from ¥490.8bn / $4.43B - FY2017)
)
این سود خالص سونی سال قبله ومقایسه کرده ، متوجه شدی یا بیشتر توضیح بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینم لینکش، برو خودت ببین !!!

Sony FY2018 Results - PS4 : 17.8m (LTD : 96.8m) / Gaming Profits +75% YoY / Best FY ever

درآمد سونی از ۲۰۰۶

View attachment 105744

سود سونی از ۲۰۰۶

View attachment 105745

برای اینکه بهتر فرق سود خالص و درآمد رو بفهمی

درآمد مایکرو

View attachment 105746

سود مایکرو

View attachment 105747

تفاوت سونی و مایکرو و اینکه مایکرو یه شرکت ۱ تریلیونی و سونی ۶۰ میلیاردی درامد نیست ، سود خالص و وضعیت باثبات ماکروسافته! و عوامل دیگه!

به هر حال دیگه عادت کردیم به کشوری که مرغ یه پا داره
اون نمی‌فهمی، خوندن بلد نیستی و اسمایلی و خوشمزه بازیات تقدیم به خودت و ادب همیشگیت
در مورد اون جمله آخرت هم، قربون تو که واسه این کشور خیلی پیشرو و منطقی و بچه خفن هستی و با پستهای زیبا و جادار و مطمئنت ما خاورمیانه‌ایهای عقب مونده رو نجات میدی از تحجر و تعصب و نادونیمون
==
البته اینجا چون فروم گیمی هست برا ما همون بخش گیم مهمه ولی در کل اینجا همیشه رسمه که بگن سونی بدبخته
اینکه من دارم میگم سونی بدبخته رو بریز دور و برو صفحه اول همین تاپیک ببین سالها قبل از حضور امثال تو، من کجای بحث مایکرو و سونی بودم.
اینکه خیلیا تو گروههای مسخره تلگرامی فن‌بوی‌بازی نیستن و بخشی از خاله زنک بازی فن‌بوی‌ها رو تشکیل نمی‌دن، معنیش مایکرو فن بودن نیست
اینکه بقیه عکس Waifuشون رو به عنوان آواتار نمی‌ذارن هم معنیش ضد عناوین ژاپنی بودن نیست
==
یه کمپانی حداقل 10تا بخش داره، بیش از یک سوم از بار اون شرکت رو یک بخشش کشیده
از بخش‌های دیگه، 7 تاشون یا در بحث فروش و یا در بحث درآمد عملیاتی یا در مورد بخش موبایل در هر دو، نسبت به آمار سال گذشته خودشون کاهش داشتن.
اگه از این آمار نمی‌شه استنباط کرد که یک بخش اون شرکت به طور واضحی نقش به شدت تاثیرگذارتری در موفقیت اون شرکت داره، هیچی دیگه مؤید باشید.

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
اکتیویژن تو کنفرانس خبری امشب اش اعلام کرد فروش کلی فرنچایز Call of Duty از 300 میلیون نسخه عبور کرده
و این که پتانسیل زیادی برای مجموعه تو بازار گوشی های تلفن همراه می بینند

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
اینکه من دارم میگم سونی بدبخته رو بریز دور و برو صفحه اول همین تاپیک ببین سالها قبل از حضور امثال تو، من کجای بحث مایکرو و سونی بودم.
اینکه خیلیا تو گروههای مسخره تلگرامی فن‌بوی‌بازی نیستن و بخشی از رابطه دهانی دیجیتال فن‌بوی‌ها رو تشکیل نمی‌دن، معنیش مایکرو فن بودن نیست
اینکه بقیه عکس Waifuشون رو به عنوان آواتار نمی‌ذارن هم معنیش ضد عناوین ژاپنی بودن نیست
==
یه کمپانی حداقل 10تا بخش داره، بیش از یک سوم از بار اون شرکت رو یک بخشش کشیده
از بخش‌های دیگه، 7 تاشون یا در بحث فروش و یا در بحث درآمد عملیاتی یا در مورد بخش موبایل در هر دو، نسبت به آمار سال گذشته خودشون کاهش داشتن.
اگه از این آمار نمی‌شه استنباط کرد که یک بخش اون شرکت به طور واضحی نقش به شدت تاثیرگذارتری در موفقیت اون شرکت داره، هیچی دیگه مؤید باشید.
من نگفتم شما مایکرو فنی و این حرفایی که داری میزنی هم غیر از عوض کردن بحث اصلی چیز دیگه ای نمیتونه باشه ! در کل بحث من سونی فنم شما مایکرو فنی نیست
دلیل نمیشه چون شما چند سال زودتر از من عضو اینجا شدی و یا اینکه چون تگ عضو تحریریه داری پس همیشه حرفای شما درسته و وحی هست و بقیه در جهل هستن و برخورد بدی با بقیه داشته باشی , منم 29 سالمه و n ساله گیمر هستم و قبلا هم در سایت های دیگه فعالیت داشتم ولی هیچ ربطی به این بحث نداره ! شما اگر چیزی رو اشتباه میگی پا فشاری نکن رو حرف اشتباهت
دوست عزیز میزان موفقیت یه شرکت در بخش های مختلف با سود خالص مشخص میشه و درآمد هیچ اهمیتی نداره نمیدونم چطوری توضیح بدم وقتی تمام شرکت های دنیا آمار رسمی میدن همه جا Net Profit رو ارزیابی میکنن وگرنه اگر به درآمد باشه که سونی پس خیلی اوضاع خوبی داشته قبلا ! چرا میگفتن ضرر میداده ؟ چون Net Profit منفی بوده در حالی که 70+ میلیارد درآمد داشت . خیلی سادس شرکت 8.26 میلیارد دلار سود خالص داشته و بهترین عملکرد و سوددهی رو در تاریخش داشته حالا درآمد کلی هر چقدر میخواد باشه و از طرفی 2.81 میلیارد سود برا گیم بوده , این که بخش گیم سودده ترین بخش بوده مشخص هست ولی شرکت فقط وابسته به گیم نبوده چون اگر بخش گیمی هم وجود نداشت بازم 5.45 میلیارد دلار سود میکرد به همین سادگی . الان غیر از این نکته دیگه ای وجود داره ؟ اکثر بخش ها هم به سوددهی رسیدن دیگه وقتی آمار رسمی جلو چشمم هست چیو انکار میکنی ؟!
دوست عزیر اون یکی اکانتت احتمالا Vaan2 نیست ؟! چون خیلی شبیه هم کامنت میدید با اون یکی ترول میکنی با این یکی مثلا بحث میکنی
وای چقدر باهوشی مچمو گرفتی که :D ای بابا

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر