Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
مایکروسافت تا الان به صورت رسمی اماری از تعداد مشترکین گیم پس منتشر نکرده. اخرین بار سال گذشته فیل اسپنسر گفت میلیون ها مشترک گیم پس داریم

ولی خب حالا وبسایت videogameschronicle.com ادعا کرده سرویس گیم پس در حال حاضر 9.5 میلیون مشترک ماهانه داره!

Microsoft has not revealed exact subscriber numbers for Game Pass, but we have learned that there are currently some 9.5 million monthly users. Game Pass is an attractive proposition for publishers and developers because Microsoft pays out to developers each time a game is installed. It has become hugely valuable to small independents in particular, who now find themselves with a regular income and a strong community. The deal is similarly beneficial for Microsoft, which doesn’t need to worry about disc manufacture and only takes a royalty cut from games that have been installed, with several games added every week.
Xbox Scarlett: Inside Microsoft’s plans for the next Xbox

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
چند وقت پیش یه مقاله میخوندم از یکی از همین سازنده ها (لینک) که تحلیل کرده بودن فروش هفته اول بازی ها «معمولا» 2 برابر تعداد فالوور های بازی تو استیم هست. اگر این تحلیل صحیح بوده باشه یعنی Greedfall تو هفته اول میبایست یه چیزی دور و بر 120 هزار نسخه رو استیم بفروشه که آمار فوق العاده ای هست. اکثر بازی های خیلی بزرگ بین 100 الی 300 هزار نسخه میفروشن در هفته اول، 120 هزار نسخه برای یه بازی کوچک تر با بودجه محدود واقعا عالی هست. امیدوارم همینطوری باشه. :D
امروز صبح هم تو لیست Top Seller ها بالاتر از گیرز 5 قرار داشت که غیر قابل پیشبینی بود واقعا. :D میتونه گفته بالا رو تایید کنه.
screenshot-steamspy.com-2019.09.12-03_11_58.png

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
در راستای 20 ساگلی کنسول دوست داشتنی Dreamcast (من نداشتمش... ولی میگن دوست داشتنی بوده... ما هم نه نمیگیم) گروه آماری NPD لیست بازی های پرفروش کنسول رو ارائه دادن که از این قراره:

View attachment 115842
Dreamcast برای من متفاوت‌ترین کنسولی بوده که تا امروز داشتم. نمیگم بهترین، ولی یه حس و حال خاصی داشت که با کنسول دیگه‌ای تجربه نکردم و از خیلی‌های دیگه هم این رو شنیدم. از همون لحظه‌ای که لوگوی Dreamcast با اون صدای محشر ظاهر می‌شد تا شکل و شمایل عجیب مموری کارتش (VMU) که خودش یه صفحه کوچیک هم داشت و می‌شد یه سری بازی باهاش انجام داد، همه‌شون یه حس خوبی به آدم می‌دادن (البته کنترلرش خوب نبود انصافاً! :D).
لیست بازی‌هاش هم خیلی جالب و متنوع بود و وقتی در نظر بگیریم که این کنسول چقدر زود شهید شد، اهمیت این لیست خفن بیشتر به چشم میاد.
از Soulcalibur که همچنان بیشترین میانگین امتیاز بازی‌های فایتینگ رو در تمام تاریخ داره و زمان خودش واقعاً چیز حیرت‌انگیزی بود و هنوز هم بازی کردنش لذت‌بخشه، تا Virtua Tennis که هنوز بعد از این هم سال، محبوب‌ترین بازی ورزشی تمام عمر من هست و چند ماه پیش هم دوباره کنسول رو روشن کردم و رفتیم سراغش و کف کردیم از دیدن این کیفیت بعد از این همه سال!
از Sonic Adventure 2 که ترکیب خیلی خوبی از سرعت سونیک با موسیقی‌های محشر و حس هیجان عالی بود، تا Shenmueها که شاید بشه گفت از زمان خودشون جلوتر بودن.
از Jet Set Radio که جزو بازی‌های منحصربفرد اون دوران بود، تا فایتینگ محشری مثل Marvel vs Capcom 2 که قبل از همه‌ی کنسول‌ها برای Dreamcast منتشر شد.
بازی‌های جالب دیگه‌ای هم بودن مثل Crazy Taxi که آدم رو بدجوری معتاد خودش می‌کرد یا Confidential Mission که امتیازهای خوبی نگرفته بود، ولی من 60،70 بار تمومش کردم و خیلی حال می‌کردم باهاش! :D
دیگه بگذریم از NBA 2K1 که من خودم چون زیاد اهل بازی‌های بسکتبال نیستم، خیلی بازیش نکردم ولی جزو خفن‌ترین بازی‌های ورزشی تاریخ بوده و کلاً این سری 2K هم روی Dreamcast متولد شد. یا Skies of Arcadia و Phantasy Star Online که بازیشون نکردم، ولی امتیازهای خیلی بالایی گرفته بودن و برای طرفدارهای این جور بازی‌هاش حتماً چیزهای خوبی بودن.
هی می‌خوام پست رو ارسال کنم تموم بشه بره، ولی باز یه سری بازی دیگه یادم میاد! :D مثلاً Resident Evil - Code: Veronica که اصلاً اولش قرار بود دنباله‌ی اصلی RE باشه، ولی بعد جریاناتی پیش اومد و اون‌طوری شد. یا Seaman که جزو متفاوت‌ترین بازی‌های تاریخ بشر هست و حتماً یه سری به این ویدیوی AVGN در مورد بازی بزنین! :D
watch?v=-IV8hCvsXy0

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
Dreamcast برای من متفاوت‌ترین کنسولی بوده که تا امروز داشتم. نمیگم بهترین، ولی یه حس و حال خاصی داشت که با کنسول دیگه‌ای تجربه نکردم و از خیلی‌های دیگه هم این رو شنیدم. از همون لحظه‌ای که لوگوی Dreamcast با اون صدای محشر ظاهر می‌شد تا شکل و شمایل عجیب مموری کارتش (VMU) که خودش یه صفحه کوچیک هم داشت و می‌شد یه سری بازی باهاش انجام داد، همه‌شون یه حس خوبی به آدم می‌دادن (البته کنترلرش خوب نبود انصافاً! :D).
لیست بازی‌هاش هم خیلی جالب و متنوع بود و وقتی در نظر بگیریم که این کنسول چقدر زود شهید شد، اهمیت این لیست خفن بیشتر به چشم میاد.
از Soulcalibur که همچنان بیشترین میانگین امتیاز بازی‌های فایتینگ رو در تمام تاریخ داره و زمان خودش واقعاً چیز حیرت‌انگیزی بود و هنوز هم بازی کردنش لذت‌بخشه، تا Virtua Tennis که هنوز بعد از این هم سال، محبوب‌ترین بازی ورزشی تمام عمر من هست و چند ماه پیش هم دوباره کنسول رو روشن کردم و رفتیم سراغش و کف کردیم از دیدن این کیفیت بعد از این همه سال!
از Sonic Adventure 2 که ترکیب خیلی خوبی از سرعت سونیک با موسیقی‌های محشر و حس هیجان عالی بود، تا Shenmueها که شاید بشه گفت از زمان خودشون جلوتر بودن.
از Jet Set Radio که جزو بازی‌های منحصربفرد اون دوران بود، تا فایتینگ محشری مثل Marvel vs Capcom 2 که قبل از همه‌ی کنسول‌ها برای Dreamcast منتشر شد.
بازی‌های جالب دیگه‌ای هم بودن مثل Crazy Taxi که آدم رو بدجوری معتاد خودش می‌کرد یا Confidential Mission که امتیازهای خوبی نگرفته بود، ولی من 60،70 بار تمومش کردم و خیلی حال می‌کردم باهاش! :D
دیگه بگذریم از NBA 2K1 که من خودم چون زیاد اهل بازی‌های بسکتبال نیستم، خیلی بازیش نکردم ولی جزو خفن‌ترین بازی‌های ورزشی تاریخ بوده و کلاً این سری 2K هم روی Dreamcast متولد شد. یا Skies of Arcadia و Phantasy Star Online که بازیشون نکردم، ولی امتیازهای خیلی بالایی گرفته بودن و برای طرفدارهای این جور بازی‌هاش حتماً چیزهای خوبی بودن.
هی می‌خوام پست رو ارسال کنم تموم بشه بره، ولی باز یه سری بازی دیگه یادم میاد! :D مثلاً Resident Evil - Code: Veronica که اصلاً اولش قرار بود دنباله‌ی اصلی RE باشه، ولی بعد جریاناتی پیش اومد و اون‌طوری شد. یا Seaman که جزو متفاوت‌ترین بازی‌های تاریخ بشر هست و حتماً یه سری به این ویدیوی AVGN در مورد بازی بزنین! :D
watch?v=-IV8hCvsXy0
آریا باورم نمیشه شنمو رو یادت رفت :D

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
با برادرم قدیما کلوپ بازی داشتیم, کلی از اون Crazy Taxi / Virtua Tennis و شِنموش پول در اوردیم:Dبا توجه به حیات کوتاهش واقعا عناوین بیادموندنی روش منتشر شد.یادمه پاناسونیک هم یه دوره ای کنسول زد و چند وقتی داشتیمش اما اونم زود به دیدار حق شتافت:D
3DO? اون خود پاناسونیک با قیمت گذاری چرتش نابود کرد پشت سرش کمپانی تازه تاسیس 3DO که Trip Hawkins بنیان گذار EA تاسیسش کرد هم ورشکسته شد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: g4mer

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
با برادرم قدیما کلوپ بازی داشتیم, کلی از اون Crazy Taxi / Virtua Tennis و شِنموش پول در اوردیم:Dبا توجه به حیات کوتاهش واقعا عناوین بیادموندنی روش منتشر شد.یادمه پاناسونیک هم یه دوره ای کنسول زد و چند وقتی داشتیمش اما اونم زود به دیدار حق شتافت:D
آره یه کنسولی بوده به اسم 3DO. :D من کلاً در جریانش نبودم، تا اینکه اوایل دهه 80 بود که یه مغازه‌ای توی کیش این رو گذاشته بود پشت شیشه و تازه فهمیدم همچین چیزی هم داریم! اصل ماجرا برای یه کمپانی به نام 3DO بوده، ولی خودشون کنسول رو نساختن و شرکت‌های دیگه براشون تولید کردن. به جز پاناسونیک، سانیو و گلد استار (پدر LG) هم 3DO تولید کرده بودن و کلاً خیلی خر تو خر بوده اوضاع! :D ولی در نهایت هم بدجوری شکست خورد و الآن رفتم دیدم کلهم 2 میلیون فروخته بوده.

آریا باورم نمیشه شنمو رو یادت رفت :D
اون رو هم نوشتم که! :D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
3DO? اون خود پاناسونیک با قیمت گذاری چرتش نابود کرد پشت سرش کمپانی تازه تاسیس 3DO که Trip Hawkins بنیانگذار EA تاسیسش کرد هم ورشکسته شد
پاناسونیک اون کنسول رو طرحی نکرده بود یکی از سازنده های 3DO بود. کل ایده این بود که مثل DVD و یا VHS یه کمپانی طراحی کنه بقیه بسازن مثل Blueray که طراحی سونی هست ولی پاناسونیک و LG و ... میسازن.

حالا همین ایده رو تو دنیای کنسول بیارن.

116274
116275

کلا چند تا سازنده مثل Glodstar یا همون LG سابق ساختنش. حتی Creative هم یه نسخه ی PCI ش رو زد که تو کیس نصب میشد. البته باید حتما سی دی رام هم ساخت Creative تا کار میکرد.
116277
در کل چون یه کمپانی پشتش نبود نمیتونستن حق لویالتی از بازی سازا بگیرن و باید سودشون رو از سخت افزار در میاوردن که در نهایت باعث گرون تموم شدن و شکست کنسول شد

اون رو هم نوشتم که! :D
جدیدا بی دقت شدم لول

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
بریم سراغ آمار NPD ماه آگوست و فروش سخت افزار و نرم افزار تو منطقه آمریکای شمالی

آمار فروش بازی ها:

116374

بریم سراغ نکات جالب لیست:
  • Madden NFL 20 رتبه اول بازی های آگوست شده مشابه ماه پیش
  • هفتمین سال پیاپی ـه که Madden NFL تو ماه آگوست سال عرضه اش، پرفروش ترین بازی ماه میشه
  • فوتبال آمریکای (بدون هیچ تعجبی) هنوز پرطرفدار ترین ورزش بین بازی های ویدیویی تو آمریکاست
  • Madden NFL 20 فقط با فروش دو ماه اول عرضه اش تبدیل به سومین بازی پرفروش کل 2019 شده (پشت سر تنها KH3 و MK11)
  • ماینکرفت رتبه دوم فروش ماه رو داره (که اگه قضایای Pewdiepie رو دنبال کرده باشید میدونید چرا)
  • این بهترین رتبه ای بوده که از اول عرضه اش تا حالا، ماینکرفت تو چارت فروش NPD داشته
  • ماینکرفت الان 13 مین بازی پرفروش 2019 تا الانه
  • بعد نوبت به نینتندو میرسه: 5 تا بازی از ده بازی اول لیست متعلق به بازی های انحصاری های نینتندو سوییچ اند با Fire Emblem: Three Houses در صدرشون
  • Astral Chain تنها عرضه جدید ماه آگوسته که تو ده فروش برتر لیست بوده... این بازی 30 آگوست عرضه شده و کلا دو روز از فروشش تو این آمار محاسبه شده
  • Age of Wonders: Planetfall با داشتن رتبه 15 لیست، بهترین عملکرد فروش ماه نخست رو تو سری خودش ثبت کرده
  • نداشتن آمار فروش دیجیتالی Control خیلی به جایگاهش تو لیست صدمه زده که حتی تو 20 بازی برتر لیست هم نیست

در زمینه سخت افزار هم:
  • نینتندو سوییچ هنوزم پرفروش ترین کنسول خانگی ماه و ساله و فروش سخت افزار تو آمریکا رو تقریبا داره یه تنه تو 2019 به دوش می کشه
  • فروش سخت افزار علی رغم رشد فروش سوییچ، 22 درصد نسبت به آگوست 2018 کاهش داشته
  • Logitech G920 Driving Force پرفروش ترین فرمون بازی ماه آگوست بوده و به طور کلی به طرز عجیبی فروش فرمون های بازی تو این ماه 60 درصد نسبت به آگوست 2018 افزایش داشته

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
116394

یادش بخیر این Dreamcast اومده بود تو کلوپ رسماً واسش صف وایمیستادیم بشینیم بازی کنیم یه ربع :D!

قشنگ پلی استیشن ها خالی میشدن ؛ همه تو کف ِ بازیا و گرافیک خفنش بویم .
سونیک
تاکسی دیوونه
سول کالیبِر
شـِنمو

شنمو رو یادمه کف و خون قاطی کرده بودیم براش از اونجایی که اونم میشد باهاش بری کلوپ بازی کنی ! یعنی تو کلوپ میرفتیم شنمو میزدیم و اونو میبردیم کلوپ محلشون بازی بزنه لول
بدتر از اون همه دیوونه اون دسته عجیب غریب و گنده اش بودیم !
البته هنوزم یادمه بیشتر ملت پای سونیک و تاکسی دیوونه بودن .

کلاً دریم کست هم مثل خود ِ کنسول واسه بچه های الان یه افسانه شده که شاید صرفاً اسمشو شنیدن و تعریف اینکه عجب چیزی بوده .
پ.ن : اون لوگوی آبی ( قرمز ؟ ) پیچپیچی دریم کست وقتی کنسول بالا میومد !

روزای خوبی بود ...

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
View attachment 116394

یادش بخیر این Dreamcast اومده بود تو کلوپ رسماً واسش صف وایمیستادیم بشینیم بازی کنیم یه ربع :D!

قشنگ پلی استیشن ها خالی میشدن ؛ همه تو کف ِ بازیا و گرافیک خفنش بویم .
سونیک
تاکسی دیوونه
سول کالیبِر
شـِنمو

شنمو رو یادمه کف و خون قاطی کرده بودیم براش از اونجایی که اونم میشد باهاش بری کلوپ بازی کنی ! یعنی تو کلوپ میرفتیم شنمو میزدیم و اونو میبردیم کلوپ محلشون بازی بزنه لول
بدتر از اون همه دیوونه اون دسته عجیب غریب و گنده اش بودیم !
البته هنوزم یادمه بیشتر ملت پای سونیک و تاکسی دیوونه بودن .

کلاً دریم کست هم مثل خود ِ کنسول واسه بچه های الان یه افسانه شده که شاید صرفاً اسمشو شنیدن و تعریف اینکه عجب چیزی بوده .
پ.ن : اون لوگوی آبی ( قرمز ؟ ) پیچپیچی دریم کست وقتی کنسول بالا میومد !

روزای خوبی بود ...
لوگو قرمزا ریجن ژاپن کنسول بوده آبیا اروپا

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
Madden NFL 20 فقط با فروش دو ماه اول عرضه اش تبدیل به سومین بازی پرفروش کل 2019 شده (پشت سر تنها KH3 و MK11)
فقط توی آمریکا؟ یا کلا؟/:) البته به رسم هرسال احتمالا CoD MW که اومد میاد میشوره میبره همرو.

• Like
Reactions: VEGETAR

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
تمام اپراتورهای بریاتانیا متعهد شدند در طول چند ماه طرح های مختلفی از دیتای نامحدود برای 5G ارائه کنند. تا کاربر ها اجازه داشته باشند هرچقدر دوست دارند وبگردی، دانلود و یا استریم داشته باشند.
در حال حاضر طرح دیتای نامحدود برای 5G در کشورهای بریتانیا، اسپانیا، کره جنوبی، سوییس و المان دردسترس هست.

عملا یکی از بزرگترین موانع سرویس های استریم برداشته شده.

البته مثل اینکه Telecom کره جنوبی که ماه اینده سرویس XCloud رو تو این کشور راه اندازی میکنه در بیشترین طرح خودش برای 5G حجم 300 گیگابایت رو پیشنهاد میده.

میشه گفت به صورت جدی وارد عصر استریم شدیم و قطعا تاثیر شگرفی روی فروش و درامدزایی بازیها خواهد داشت (تغییر جهت کمپانی ها)

photo_۲۰۱۹-۰۹-۱۳_۱۳-۰۰-۵۴.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر