MetroExodus به صورت انحصاری بر روی استور اپیک منتشر خواهد شد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
DyA7YUIWsAEaolQ.jpg

در یک خبر فوری مدیر Deep Silver ناشر بازی Metro Exodus خبر از انحصاری شدن بازی بر روی استور اپیک در پلتفرم PC داد ! کسانی که بازی رو پیش خرید کرده بودن همچنان میتونن بر روی استیم بازی رو تجربه کنن ولی از این به بعد بازی فقط بر روی استور اپیک بر روی پلتفرم PC قابل خرید خواهد بود

پ.ن 1 : بازی در حال حاضر بر روی استور استیم قابل فروشه ولی به زودی این قابلیت برداشته میشه
پ.ن 2 : بازی فقط برای یک سال انحصار استور اپیک هستش
پ.ن 3 : نسخه های فیزیکی بازی شامل کد استیم هستن

آخرین ویرایش:

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
الان به نظر شما استیم باید چیکار کنه که اپیک نیاد بازی انحصاری استورش کنه؟ بیاد درصدها رو کاهش بده اپیک دیگه انحصاری نمیکنه؟ بیاد امکاناتش رو از این هم بیشتر کنه اپیک دیگه انحصاری نمی کنه؟ بیاد بازی انحصاری خودش کنه اپیک دیگه انحصاری نمیکنه؟ به نظرتون مشکل در اینجا استیم هست یا اپیک که باعث میشه مثلا من یک سال دیرتر یه بازی رو تجربه کنم؟

دقیقا مشکل اصلی هم همین هست. یکی از ابتدایی ترین و در عین حال اساسی ترین مواردی که باید یک استور داشته باشه رو اپیک ارائه نمیده. همین وخامت اوضاع رو می رسونه. پیشنهاد می کنم مقاله RPS رو در این مورد بخونید. تو یک قسمتی از مقاله میگه اینکه استور اپیک بد هست به خودی خودش مشکل نیست اما وقتی می خواد با استیم رقابت کنه، همین یک مشکل بزرگ هست.

قرار نیست استیم کاری بکنه و قراره اپیک بخشی از بازار فروشی بازی رو به دست بیاره و استیم هم هست دیگه!:)]

شما هم دیرتر تجربه نکن و استور اپیک روز عرضه در خدمت شماست!:-bd

واقعا تغییر رابط کاربری چیزی نیست که شما بخوای برای عدم موفقیت اپیک ازش ایراد بگیری و خیلی راحت با یه آپدیت رابط کاربری بهتر میشه و مطمئنا اونها دارن تغییرات رو میدن و فقط باید منتظر بود تا رونمایی بشه!>:D<

اون مقالات یک طرفه هم زیاده و کلی هم سایت های مختلف در مورد تاثیرات مثبت اپیک مطلب نوشتن و چرا اونارو نمیبینی؟:-w

• Like
Reactions: MO021

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
534
نام
مسعود
دوستان یکی از امکاناتی که یک استور مثل استیم من و دوستام رو ترغیب به بازی کردن می کنه آچیومنت هست که هنوز استور اپیک این قابلیت رو نداره.
من به خاطر انریل انجین اکانت اپیک دارم و در هفته هم چند بار بهش کانکت می شم و تمام بازیهای رایگان این چند وقته اپیک رو هم گرفتم.
اما رغبت بازی کردنشون رو ندارم. مثلا همین edith finch ، بازی به این خوبی که رو استور اپیک دارم و خیلی هم طلبه بازی کردنش هستم ، اما این که بازی رو شروع کنم و نه تایم بازیم رو داشته باشم و نه اچیومنت هاش رو بتونم بگیرم ، رغبتش رو برده و اصلا حس بازی کردنش نیست.

دیگه الان دوره بازی کردن سنتی گذشته و خیلیا مثل من دوست دارن که اطلاعات بازی کردنشون رو ببینند ، مثلا همین دوستان پلی استیشن باز رو ببینید که سر سال با چه شوقی میان اعلام می کنند که بیشترین پلی تایمشون چی بوده و چه بازیهایی رو پلات کردند.

این یکی از گزینه هایی هست که اپیک فعلا نداره و خیلیای دیگه هم هست که همش به صورت کامل در استیم هست.

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
632
این طور که شما میگی هیچ استور دیگه ای تا اخر دنیا نباید رقیب استیم بشه
شرکت های دیگه چاره ای جز انحصار گرایی برای جذب مخاطب ندارن شما خودت بگو اگر اپیک بخواد استورش به یک استور قدرتمند و رقیب جدی تبدیل بشه فقط یه رابط کاربری و دادن امکانات کافیه؟؟؟؟؟
معلومه که نیست چون استیم توی این سال ها پادشاهی کرده هیچ استوره دیگه به این راحتی ها حریفش نمیشه
شرکت های مثل اپیک مجبورا با انحصاری کردن بازی ها روی استورشون مخاطب جمع کنن وگرنه چه دلیلی داره خود شما بری از استور اپیک خرید کنی؟
اتفاقا اگر یکی پیدا شده که بتونه حداقل تا 3 یا 4 سال دیگه شاخه ولو و استیم رو بشکنه همین اپیک هست وگرنه هیچ استوری حریف استیم نمیشه
الانم خود شما به عنوان کاربر وقتی همین مترو رو استور اپیک داره 10 دلار ارزون تر میده اگر خرید نکنی اشتباه کردی چه دلیلی داره وقتی یک استور با این تخفیف به میدون میاد بری 10 دلار اضافه تر به جیب اون گیب نویل گامبو:D بدی
همین جاست که اشتباه می کنید، این تفکرات "با ارائه خدمات بیشتر حریف استیم نمیشه" یا "الان که داره هفته ای دو تا بازی مجانی میده، دیگه میخواید چیکار کنه؟" مال یه کنسول گیمر هست، یه لحظه جبهه نگیرید و بذارید توضیح بدم:
توی کنسول ها دلیلی که مشتری ها از یه کنسول به یه کنسول دیگه جذب میشن اول و آخر بازی هاشونه، چون نسبت به PC نیاز به ارائه خدمات آن چنانی ندارن، ولی توی PC امکاناتی که میتونه ازشون پشتیبانی بشه خیلی زیاده، پشتیبانی از ماد، پشتیبانی از بیشترین تعداد هدست های AR/VR/MR، پشتیبانی از Cloud Save بدون گرفتن پول جداگانه از مشتری، پشتیبانی از کنترلر های مختلف، پشتیبانی از لینوکس، پشتیبانی از سیستم دانلود که حتی یکی از فابل ها ناقص باشه شناسایی بشه و فقط همون فایل دانلود بشه، پشتیبانی از کامیونیتی- چه اجازه گذاشتن Review کاربرها، چه کل بخش Community Hub- پشتیبانی از سی دی کی های به فروش رفته خارج از سیستم استور هاو توسط Retailer ها و...

الان استور اپیک برای رقابت با استیم به جای Exclusivity یا همون Money-hatting، میتونه اول خدمات مشابه استیم و بعدش خدمات بیشتری ارائه بده-مثلاً Customer Service بهتری نسبت به استیم ارائه بده-، توی قیمت بازی ها رقابت کنه، و بازی های First Party بسازه و توی استور خودش عرضه کنه. الان اگر خود من حق انتخاب خرید مترو روی اپیک استور که امکانات ناقصی ارائه میده ولی ارزونتر، و استیم که امکانات خیلی بیشتری داره ولی گرونتر(البته نه تفاوت چه میدونم مثلاً 40 دلاری) داشته باشم صددرصد استیم رو انتخاب میکنم-این موضوع هم به کنار که قیمت مترو فقط روی ریجن آمریکای شمالی ارزونتر از استیمه، و روی بقیه ریجن ها گرونتر هم هست.

علاوه بر این، اگر کسی زمان GFWL پی سی گیمر بود، خیلی حرفایی که من بالا زدم براش قابل هضم تر بود، وقتی GFWL اومد استیم niche بود و کمپانی های بزرگ مثل راک استار، کپکام بازی هاشون رو روی GFWL عرضه می کردن، GTA 4، Dark Souls و خیلی بازیای دیگه انجصاری GFWL بودن، ولی در دراز مدت، یعنی الان کدوم استور بزرگترین سهم پی سی گیمر ها رو در اختیار داره؟ valve اومد به جای انحصاری کردن بازی های Third Party، هی به امکاناتش اضافه کرد و GFWL هم کم کم از نظر امکانات عقب افتاد تا اینکه خود کاربرا امکانات بیشتر رو به بازی های بهتر ترجیح دادن. الان کار اپیک هم باید همین باشه، صد در صد از استیم جلو زدن کار یک سال دو سال نیست، ولی این راهشه، نه Money-hatting و گرفتن حق انتخاب از مشتری. چون اپیک هم خوب میدونه اگر مثلاً مترو هم روی استیم و هم روی استور خودش عرضه بشه، هر روز هفته به استیم می بازه. یعنی کلاً ذهنیت پی سی گیمر ها با کنسول گیمر ها متفاوته، و این امکاناتی که مثلاً الان استیم به عنوان پیشرو این قسمت، داره ارائه می کنه اگه براشون مهمتر از بازی ها نباشه، کم اهمیت تر هم نیست.

علاوه بر اینا، اگر هنوز هم براتون واضح نیست چرا این حرکت، حرکت کثیفیه، از دید تبلیغات بهش نگاه کنید: Metro:Exodus و نسخه های قبلی قطعاً به خاطر بودن روی استیم و تبلیغ کردن استیم برای کاربراش اینقدر بین PC Gamer ها شناخته شده ان، یعنی سری مترو تا الان توی ویترین استیم بودن، و دقیقه نود، وقتی که استیم می خواد برگشت پول به خاطر تبلیغ کردن بازی رو به بیشترین مقدار پی سی گیمری که بین تمام استور ها داره ببینه، بازی برداشته میشه و جای دیگه فروخته میشه. واقعاً با چه معیاری این حرکت کثیفی نیست؟
این قضیه سی دی کی رو یکی بیاد شفاف سازی کنه، اگر همچین ویژگی ای کاملا اوکی کار میکنه! چرا اینقدر بحث سر حق 30% ایی استیم هست... اصلا این استورهای ثالث به خاطر اون حق قابل توجه 30% ای ولو شکل گرفتند
بله درسته، سهمی که Valve از سی دی کی هایی که مجانی به سازنده ها اجازه میده خودشون generate کنن و بفروشن می گیره، 0% هست.

آخرین ویرایش:

toomaj

کاربر سایت
May 20, 2006
163
نام
توماج
قرار نیست استیم کاری بکنه و قراره اپیک بخشی از بازار فروشی بازی رو به دست بیاره و استیم هم هست دیگه!:)]
پس قبول می کنید که این جمله ای که گفتید اشتباه هست و دیرتر تجربه کردن بازی ها رو استیم ربطی به استیم و امکاناتش نداره.
فعلا که باید بازی ها رو یکسال دیرتر تجربه کنن طرفداران استیم و همین خودش گویای امکانات فوق بشری استیمه!=))

شما هم دیرتر تجربه نکن و استور اپیک روز عرضه در خدمت شماست!:-bd
خدا رو شکر من هیچ بازی، شخص یا شرکت بازی سازی رو تبدیل به بت نمی‌کنم و حساسیتی هم رو این که بازی رو زود یا دیر بازی کنم ندارم. صبر می کنم با شرایطی که خودم می خوام بازی می کنم نه شرایطی که می خواد تحمیل بشه.

واقعا تغییر رابط کاربری چیزی نیست که شما بخوای برای عدم موفقیت اپیک ازش ایراد بگیری و خیلی راحت با یه آپدیت رابط کاربری بهتر میشه و مطمئنا اونها دارن تغییرات رو میدن و فقط باید منتظر بود تا رونمایی بشه!>:D<
بحث من عدم موفقیت اپیک نیست. یه انتقاد ساده به اپیک هست. اینه که راه اشتباهی رو داره طی میکنه. اگه رابط کاربری چیزی نیست باید خیلی وقت پیش انجام می شد. چون اولین چیزی که من کاربر باهاش مواجه میشم همین رابط کاربری هست. برای یه شرکتی که می خواد با استیم وارد رقابت بشه همین مورد به نظر شما کوچیک یک عیب بزرگیه. قبل از انحصاری کردن بازی ها باید به این موارد ابتدایی رسیدگی می کرد اول نه این که الان منتظر باشیم تا رونمایی بشه. انتظار یه رابط خیلی خوب هم از همون ابتدا نداریم ولی حداقل باید یه رابط مناسب داشته باشه. الان به نظر شما ارائه استور با این رابط کاربری ابتدایی تصمیم درستی از طرف اپیک بوده؟ چون از حرفاتون اینجوری به نظر میاد. به نظر من نبوده.

اون مقالات یک طرفه هم زیاده و کلی هم سایت های مختلف در مورد تاثیرات مثبت اپیک مطلب نوشتن و چرا اونارو نمیبینی؟:-w
متاسفانه مقاله رو نخونده نظر میدید. اگه بخونید می بینید که یک طرفه نیست.

در آخر هم به صورت یک سوال کلی، می خواستم بدونم خود شما به عنوان یک طرفدار اپیک و کاربر فروشگاه این شرکت، با شرایط فعلی چه انتقاداتی رو به استورش وارد می‌بینید. از صحبت هاتون این طور به نظر میاد که انتقاد زیادی به اپیک و سیاست هاش ندارید و با یه فروشگاه عالی طرف هستین.

آخرین ویرایش:

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
پس قبول می کنید که این جمله ای که گفتید اشتباه هست و دیرتر تجربه کردن بازی ها رو استیم ربطی به استیم و امکاناتش نداره.

خدا رو شکر من هیچ بازی، شخص یا شرکت بازی سازی رو تبدیل به بت نمی‌کنم و حساسیتی هم رو این که بازی رو زود یا دیر بازی کنم ندارم. صبر می کنم با شرایطی که خودم می خوام بازی می کنم نه شرایطی که می خواد تحمیل بشه.

بحث من عدم موفقیت اپیک نیست. یه انتقاد ساده به اپیک هست. اینه که راه اشتباهی رو داره طی میکنه. اگه رابط کاربری چیزی نیست باید خیلی وقت پیش انجام می شد. چون اولین چیزی که من کاربر باهاش مواجه میشم همین رابط کاربری هست. برای یه شرکتی که می خواد با استیم وارد رقابت بشه همین مورد به نظر شما کوچیک یک عیب بزرگیه. قبل از انحصاری کردن بازی ها باید به این موارد ابتدایی رسیدگی می کرد اول نه این که الان منتظر باشیم تا رونمایی بشه. انتظار یه رابط خیلی خوب هم از همون ابتدا نداریم ولی حداقل باید یه رابط مناسب داشته باشه. الان به نظر شما ارائه استور با این رابط کاربری ابتدایی تصمیم درستی از طرف اپیک بوده؟ چون از حرفاتون اینجوری به نظر میاد. به نظر من نبوده.

متاسفانه مقاله رو نخونده نظر میدید. اگه بخونید می بینید که یک طرفه نیست.

در آخر هم به صورت یک سوال کلی، می خواستم بدونم خود شما به عنوان یک طرفدار اپیک و کاربر فروشگاه این شرکت، با شرایط فعلی چه انتقاداتی رو به استورش وارد می‌بینید. از صحبت هاتون این طور به نظر میاد که انتقاد زیادی به اپیک و سیاست هاش ندارید و با یه فروشگاه عالی طرف هستین.

ربطی به استیم نداره ولی دلیلی هم برای دفاع ازش در برابر اپیک وجود نداره و شرایط الان اینجوریه و چرا شما ناراضی هستین نمیدونم!:-??

انگار ناشر وظیفه داره توی استور که یه سری استفاده میکنن بازی منتشر کنه که اینجوری بعضی ها رفتار میکنن!:|

عزیزم رابط کاربری سلیقه ای هست و یه چیزی طراحی شده و الان مشکلات میگن و برطرف میکنه دیگه!:-w

در نهایت هم شما به رابط کاربری استیم عادت کردی و مبنا اون رو قرار میدی و هر رابط کاربری ویژگی های خودشو داره و به مرور هم بهتر میشه!:-bd

ویندوز اینهمه آپدیت میده تا رابط کاربری رو بهتر کنه و این بهبود هارم بر اساس بازخورد مصرف کننده انجام میده و روز اول که نمیشه یه چیز بیرون داد همه بپسندن!:((

اون استیم هم روز اول نسبت به الانش فاجعه ای بیش نبوده!:boo:

قرار نیست اپیک استور دقیقا باب میل من و سلیقم باشه که هر چیزی که به سلیقه من هماهنگ نبود بیام ایراد بگیرم!:Surrender:
همینکه اپیک پشت استور هست واسه من کافیه تا خیالم از عملکردش راحت باشه و مهم تر از همه باعث پیشرفت گیم میشه نه مثل Valve که فقط نشسته داره سود فروش بازی هارو نوش جان میکنه!:Punish:

• Like
Reactions: Only Xbox

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
وقتی از تاکسیک حرف میزنیم از این حرف میزنیم :

screenshot-store.steampowered.com-2019.01.30-07-32-54.png screenshot-store.steampowered.com-2019.01.30-07-32-30.png

اخه بگو بی انصافا هرچی غر سر ناشر بود توی فروم های مختلف , کامیونیتی استیم , رددیت و ریست ارا و غیره زدید دیگه چیکار به بازیا قبلی دارید !

• Like
Reactions: benjohn and amooei

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
وقتی از تاکسیک حرف میزنیم از این حرف میزنیم :

View attachment 100670 View attachment 100671

اخه بگو بی انصافا هرچی غر سر ناشر بود توی فروم های مختلف , کامیونیتی استیم , رددیت و ریست ارا و غیره زدید دیگه چیکار به بازیا قبلی دارید !
همیشه همینطوره. نه فقط این بازی، که کلی بازی دیگه که به خاطر سیاست هایی که ناشر سر شماره های جدید میزنه، ملت میرن شماره های قبلی رو با نقدهای منفی میترکونن.

toomaj

کاربر سایت
May 20, 2006
163
نام
توماج
ربطی به استیم نداره ولی دلیلی هم برای دفاع ازش در برابر اپیک وجود نداره و شرایط الان اینجوریه و چرا شما ناراضی هستین نمیدونم!:-??
من متوجه این جملتون نشدم. دلیلی برای دفاع از چی در برابر اپیک وجود نداره؟ دقاع از امکانات استیم؟

انگار ناشر وظیفه داره توی استور که یه سری استفاده میکنن بازی منتشر کنه که اینجوری بعضی ها رفتار میکنن!:|
من تو صحبت هام صحبتی از ناشر نکردم.

عزیزم رابط کاربری سلیقه ای هست و یه چیزی طراحی شده و الان مشکلات میگن و برطرف میکنه دیگه!:-w

در نهایت هم شما به رابط کاربری استیم عادت کردی و مبنا اون رو قرار میدی و هر رابط کاربری ویژگی های خودشو داره و به مرور هم بهتر میشه!:-bd

ویندوز اینهمه آپدیت میده تا رابط کاربری رو بهتر کنه و این بهبود هارم بر اساس بازخورد مصرف کننده انجام میده و روز اول که نمیشه یه چیز بیرون داد همه بپسندن!:((

اون استیم هم روز اول نسبت به الانش فاجعه ای بیش نبوده!:boo:
به نظر شما اینکه یه استور بدون کمترین امکانات راه اندازی شده مربوط به سلیقه هست؟ من هم می دونم یه روزی بهتر میشه. شکی ندارم. بحثم سر اینه که باید با وضعیت بهتری راه اندازی میشد.

قرار نیست اپیک استور دقیقا باب میل من و سلیقم باشه که هر چیزی که به سلیقه من هماهنگ نبود بیام ایراد بگیرم!:Surrender:
همینکه اپیک پشت استور هست واسه من کافیه تا خیالم از عملکردش راحت باشه و مهم تر از همه باعث پیشرفت گیم میشه نه مثل Valve که فقط نشسته داره سود فروش بازی هارو نوش جان میکنه!:Punish:
دوباره بحث سلیقه رو مطرح کردید. اگه اینطوری هست هیچ کس نباید به هیچ چیز انتقاد کنه چون با سلیقش سازگار نیست. اصلا قبول. چه مواردی تو اپیک استور با سلیقه شما سازگار نیست؟
از این طرف هم تو استیم چه مشکلاتی ازش داشتید که این همه ازش انتقاد می کنید.

اینکه اپیک میاد بازی ها رو انحصاری میکنه از نظر شما حرکت خوبیه. چون در حالت عادی نمی تونه با استیم رقابت کنه. ولی مثلا بهتر نبود به جای این کارها که هیچ وقت وجهه خوبی برای شرکت در نظر طرفداران نداره با یه ایده جدید وارد این عرصه می شد؟ صرفا کم کردن سود به نظر من ایده کافی نیست. اگه بود بازی ها رو انحصاری نمی کرد. مثلا GOG در ابتدا با ایده آوردن بازی های قدیمی و سازگاریشون با سیستم های جدید فعالیت کرده. مثلا بهتر نبود اپیک به جای خرج کردن پول برای انحصاری کردن بازی های پی سی، میومد پولش رو خرج آوردن بازی های مولتی پلتفرم کنسول ها که برای پی سی عرضه نشدن می کرد؟ البته اینها صرفا مثال هست. یا مثلا الان که بازی ها رو انحصاری کرده، با شعار بهینه اجرا شدن بازی های پی سی رو لانچرش وارد این عرصه می شد و هزینه ها رو برای این خرج می کرد. منظورم کلا ارائه یه ایده جدید هست که برای گیمرهای پی سی جذاب باشه و مشکلاتشون رو حل کنه. کارهایی که استیم تا حالا نکرده. با این کارهاست که میشه رقابت خوبی به وجود آورد. نه با ایجاد کردن مونوپولی به زور پول. نمی دونم شما پی سی گیمر هستید یا نه ولی به نظرم اگه واقعا بودید یه سری مسائل بیشتری رو در نظر می گرفتید نه اینکه چون صرفا طرفدار اپیک هستید از هر کاری میکنه طرفداری کنید. تمام پست هایی که تو این مدت از شما دیدم صرفا طرفداری از اپیک (بدون هرگونه انتقادی بهش) و کوبیدن استیم هست.

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,239
تمام پست هایی که تو این مدت از شما دیدم صرفا طرفداری از اپیک (بدون هرگونه انتقادی بهش) و کوبیدن استیم هست.
آقا ایشون همینه:D قابل بحث کردن نیستش کلا! الان همین صحبتهای خودتون رو ببینید، شما یه چی میگید ایشون کلا یه چیز دیگه جواب میده تهش هم میگه سلیقه:D

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
من متوجه این جملتون نشدم. دلیلی برای دفاع از چی در برابر اپیک وجود نداره؟ دقاع از امکانات استیم؟

من تو صحبت هام صحبتی از ناشر نکردم.

به نظر شما اینکه یه استور بدون کمترین امکانات راه اندازی شده مربوط به سلیقه هست؟ من هم می دونم یه روزی بهتر میشه. شکی ندارم. بحثم سر اینه که باید با وضعیت بهتری راه اندازی میشد.

دوباره بحث سلیقه رو مطرح کردید. اگه اینطوری هست هیچ کس نباید به هیچ چیز انتقاد کنه چون با سلیقش سازگار نیست. اصلا قبول. چه مواردی تو اپیک استور با سلیقه شما سازگار نیست؟
از این طرف هم تو استیم چه مشکلاتی ازش داشتید که این همه ازش انتقاد می کنید.

اینکه اپیک میاد بازی ها رو انحصاری میکنه از نظر شما حرکت خوبیه. چون در حالت عادی نمی تونه با استیم رقابت کنه. ولی مثلا بهتر نبود به جای این کارها که هیچ وقت وجهه خوبی برای شرکت در نظر طرفداران نداره با یه ایده جدید وارد این عرصه می شد؟ صرفا کم کردن سود به نظر من ایده کافی نیست. اگه بود بازی ها رو انحصاری نمی کرد. مثلا GOG در ابتدا با ایده آوردن بازی های قدیمی و سازگاریشون با سیستم های جدید فعالیت کرده. مثلا بهتر نبود اپیک به جای خرج کردن پول برای انحصاری کردن بازی های پی سی، میومد پولش رو خرج آوردن بازی های مولتی پلتفرم کنسول ها که برای پی سی عرضه نشدن می کرد؟ البته اینها صرفا مثال هست. یا مثلا الان که بازی ها رو انحصاری کرده، با شعار بهینه اجرا شدن بازی های پی سی رو لانچرش وارد این عرصه می شد و هزینه ها رو برای این خرج می کرد. منظورم کلا ارائه یه ایده جدید هست که برای گیمرهای پی سی جذاب باشه و مشکلاتشون رو حل کنه. کارهایی که استیم تا حالا نکرده. با این کارهاست که میشه رقابت خوبی به وجود آورد. نه با ایجاد کردن مونوپولی به زور پول. نمی دونم شما پی سی گیمر هستید یا نه ولی به نظرم اگه واقعا بودید یه سری مسائل بیشتری رو در نظر می گرفتید نه اینکه چون صرفا طرفدار اپیک هستید از هر کاری میکنه طرفداری کنید. تمام پست هایی که تو این مدت از شما دیدم صرفا طرفداری از اپیک (بدون هرگونه انتقادی بهش) و کوبیدن استیم هست.

منظورم اینه استیم کار خاصی نکرده که اینجوری بعضی ها ازش دفاع میکنن و یه استور بوده و بس!B-)

حالا شما یه جوری میگی امکانات که آدم فکر میکنه هدف شما از بازی کردن چیز دیگس!:-"

مطمئنا خیلی تغییرات خواهد کرد ولی اولین چیزی که شما نیاز داری اینه که بتونی از اون استور بازی رو بخری و حالا اچیومنت نداشت همون اول اتفاقی نمیفته که!:-w

به هر حال استور جدیده و قبلا هم گفتم اپیک میخواد بر اساس بازخورد ها تغییرات بده!>:D<

آخه مگه الکیه بیاد بازی مولتی پلتفرم کنسولی رو بیاره رو PC...:|

یا بهینه بودن بازی به سازنده مربوط میشه و اگر هم مثلا به قول شما بازی رو بهینه میکرد که نمیشد فقط توی استور خودش نسخه بهینه رو بفروشه و بقیه استور ها نسخه ایراد دار:))

ببین بحث کوبیدن استیم نیست و تنها چیزی که من از استیم میبینم اینه که فقط نشسته داره سود میگیره[-(

آقا ایشون همینه:D قابل بحث کردن نیستش کلا! الان همین صحبتهای خودتون رو ببینید، شما یه چی میگید ایشون کلا یه چیز دیگه جواب میده تهش هم میگه سلیقه:D

چقدر واقعا عمیق بود صحبت هات:D

درست بخونی متن متوجه میشی و یه سری ایرادات واسه ظاهر رابط کاربری و خب این دیگه سلیقه هست و یه سری انتظار دارن کپی استیم باشه چون به اون عادت کردن!:|

شما رابط کاربری PS4 و XBOX مقایسه کی و از چند نفر بپرسی مطمئنا طرفدار هر کنسول میگه این رابط کاربری بهتره و همین داستان الان در مورد استیم و اپیک داره اتفاق میفته و به هر حال هر طراحی ویژگی های خودشو داره و 100 باز هم گفتم که این استور همه چیزش در حال بهتر شدنه و این ایرادات حل میشه و بخش ظاهر هم سلیقه هست و حالا شما متوجه نمیشید دیگه مشکل جای دیگس!O:-)

• Like
Reactions: Only Xbox

toomaj

کاربر سایت
May 20, 2006
163
نام
توماج
منظورم اینه استیم کار خاصی نکرده که اینجوری بعضی ها ازش دفاع میکنن و یه استور بوده و بس!B-)
اگه نظرتون این هست به نظرم عمیقا اشتباه می کنید. یعنی قطعا کار نکردید باهاش که اینطوری نظر میدید. من اینجا دارم از اپیک انتقاد می کنم از استیم حمایت نمی کنم.

حالا شما یه جوری میگی امکانات که آدم فکر میکنه هدف شما از بازی کردن چیز دیگس!:-"
مطمئنا خیلی تغییرات خواهد کرد ولی اولین چیزی که شما نیاز داری اینه که بتونی از اون استور بازی رو بخری و حالا اچیومنت نداشت همون اول اتفاقی نمیفته که!:-w
با این حرف ها کلا مشخص که شما اعتقادی به پیشرفت و راحتی و تسهیلات ندارید. هدف اولیه از موبایل صحبت کردنه. ولی الان دیگه تبدیل به کامپیوتر شدن و هر کاری میشه کرد. با این طرز تفکر شما دیگه نمیشه پیشرفت کرد.

به هر حال استور جدیده و قبلا هم گفتم اپیک میخواد بر اساس بازخورد ها تغییرات بده!>:D<
مثل اینکه منظورم رو نتونستم تو این چند پست به شما برسونم که هی دارید این حرف رو تکرار می کنید. من میگم به نظرم اپیک اشتباه کرده که با چنین حالت خیلی ابتدایی رقابت رو شروع کرده، شما نه نظر من رو رد می کنید و نه تایید می کنید. فقط میگید درست میکنه. من هم میدونم درست میکنه. مطمئنم اگه فردا اپیک بیاد وضعیت استورش رو بهتر کنه خود شما میای میگی: بیا درست کرد. در صورتی که بحث من کلا یه چیز دیگه هست.

آخه مگه الکیه بیاد بازی مولتی پلتفرم کنسولی رو بیاره رو PC...:|
یا بهینه بودن بازی به سازنده مربوط میشه و اگر هم مثلا به قول شما بازی رو بهینه میکرد که نمیشد فقط توی استور خودش نسخه بهینه رو بفروشه و بقیه استور ها نسخه ایراد دار:))
لطفا اون قسمت از نوشته رو دوباره بخونید. سه بار از کلمه مثلا استفاده کردم. هدف پشت نوشته رو بخونید نه خود نوشته رو. منظور اینه که بیاد یه سری مشکلات رو حل کنه. یه سری چیزهای جدید معرفی کنه. ولی طبق شناختی که از شما پیدا کردم معتقدید که نیازی به این کارها نیست. همین که میاد پول میده و انحصاری میکنه نشون دهنده خلاقیت اپیک و موفقیتش در آینده خواهد بود.

ببین بحث کوبیدن استیم نیست
چیزی که تو این مدت من از شما دیدم کوبیدن استیم هست. بازی ها و خدمات و کلا همه چیز استیم رو به مسخره گرفتید. یعنی اگه استیم بیاد سودش رو به کمتر از اپیک برسونه شما راضی میشید؟ فکر نمی کنم. مشکل از جای دیگست.

تنها چیزی که من از استیم میبینم اینه که فقط نشسته داره سود میگیره[-(
واقعا نمیدونم به این جمله آخر چجوری جواب بدم. مگه اپیک داره سرپا سود میگیره؟ با این جمله کلا شما تعریف بیزنس رو زیر سوال بردین.

در آخر هم چیزی که من میبینم این هست که شما از جواب دادن به مسائلی که من مطرح می کنم طفره میرید. از شما خواستم که به اپیک یه انتقاد بکنید (چه چیزی با سلیقتون سازگار نیست) اما شما طفره رفتید و دارید به صورت 100 درصد از اپیک حمایت می کنید و به صورت 100 درصد استیم رو می کوبید و مسخره می کنید. حتی به نظر میرسه که شما پی سی گیمر هم نیستید و فقط برای به هم زدن جو فعالیت می کنید چون این همه بحث کردیم من یه جواب درست و حسابی از شما ندیدم. به نظر میاد بحث دیگه فایده نداره.

• Like
Reactions: MK_COD and Sepi_60

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,239
درست بخونی متن متوجه میشی و یه سری ایرادات واسه ظاهر رابط کاربری و خب این دیگه سلیقه هست و یه سری انتظار دارن کپی استیم باشه چون به اون عادت کردن!:|
نه قشنگم این شمایی که درست نمیخونی :D کسی از ظاهر اصلا صحبت نکرد. همه دارن به حداقل امکانات اولیه اشاره میکنن شما میگی ظاهر!! تهش هم میگی هدف بازی کردنه دیگه :)) محض رضای خدا یدونه جواب درست نداری بدی فقط الکی همه چی رو بهم وصل میکنی بلکه یه توجیحی چیزی واسه خودت پیدا کنی:D در کل موفق باشی :D

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
الان یکی به من بگه استور اپیک قابلیت تغییر قیمت ها در ریجن های مختلف رو داره ؟

مثلا واسه قشر ضعیف دنیا ایا قیمت هاش رو پایینتر ارائه میکنه مثل استیم یا نه ؟
---
در ضمن فکر نکنم که استیم این انحصاری کردن رو میخواد سلاحش برای رقابیت با استیم قرار بده بلکه میخواد چون اول کار هست کاربران بیشتری مجبور باشن که با استورش انشا بشن
بعدش حتما یک فکرایی میکنه

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
دیمیتری گلوخفسکی، نویسنده و خالق سری مترو شدیدا از این حرکت دیپ سیلور ناراضی هست. به یکی از طرفدارای سری تو صفحه شخصی خودش گفته که دارم کشته شدن فرنچایز خودم رو میبینم و کاری هم از دستم بر نمیاد.
واقعا حرکت دیپ سیلور در یکی از شلوغ ترین ماه های سال بسیار عجیب بود. خودشون با دست خودشون گور بازی رو کندن و فروش بازی رو دو دستی تحویل رقباش دادن.
منبع خبر :
Metro Creator Thinks the Metro Exodus Epic Move Will Kill the Series | GameWatcher
با تشکر از @armin_shadow عزیز. :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر