تاپیک خاطرات

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
سلام. درین تاپیک خاطراتتون رو از بازیهای رترو بگید.

من یادمه اولین 19 که تو دیکته شدم، صفحه ی دفترم رو پاره کردم و گریه و... بعدش بابام برام یک مگادرایو خرید، نشستم پاش، دیکتم شد 16-17 و دم نزدم!

یادمه میرفتم تربت جام، کلوب، یک بازی ای بود یک زن با بیکینی توش بود. به خاطر همون صحنه همه بازی رو لعابت میکردن تا به اونجا برسن.

یادمه بازی توی استوری توی پلی استیشن 1، نتونستم تا آخر برم چون یک جاش گیر میکردم و انگلیسی بلد نبودم.

یادمه داداشم مسعود خیلی بچه بود، قرمه سبزی مالوند به لنز پلی استیشن 1ـمون، هرگز درست نشد که نشد!

پپسی من یادمه، واقعا ازش لذت میبردم. یادمه نمیدونستم با مثلث میشه اسپریینت کرد. دوستم کاربخش بهم یاد داد.

یک بار دوست تربت جامیم بهم گفت "توی قرآن گفته کلوب رفتن گناهه!" داشتم از خنده آب میشدم.

مورتال کامبت... بهم قدرت داد تا جلوی bullyهای مدرسه وایستم.

شما هم خاطراتتون رو بگید.

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
یادمه تازه سگا اومده بود تو اصفهان فقط یک جا تو پاساژ آزادی داشت خداتومن هم میگفت دو دستگاه هم بیشتر نداشت رفتیم سرش برا خرید یک سری بازی میکرو هم داشتیم بردیم کما زیاد کنیم باش :))
تو مغازه بودیم داشتیم حرفا نقل میکردیم برا قیمت یک مشتری اومد یکیش را خرید :-SS
ما چون میخواستیم این گیمهای میکرو را هم بش بدیم که از پولش کم کنه کمی سختش بود ،خلاصه پول دستگاه را دادیم و گيمها را هم با بازی سگا عوض کردیم یک چهار لب بود شورش در شهرا ماشین سواريا دو تا گیم دیگه بر داشتیم تک لب ازش :D
مغازه های دیگه هم که آشنا بودن ميگفتن میآریم براتون فردا پس فردا اما ما پا را تو یک کفش کرده بودیم همین امروز میخوایم :p

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,587
نام
milad
سلام یادمه وقتی ps3 معرفی شد من تو کف ps2 بودم هنوز. هر جا میرفتم میگفتن بازیه پلی استیشن 3 90 تومنه و مو به تنه ادم سیخ میشد از اون زمان بود که هم ps2 از چشمم افتاد هم ارزوی خرید ps3 محال (فکر کن هفته ای به زور 2 3 هزار تومن پول جمع کنی تا بتونی یه یا دو بازی pc بخری بعد یه دفعه بگن بازی ps3 نود تومنه )تا اینکه رفتم اون موقع یه pc خریدم که توان اجرای بازی های چند سال اینده رو هم داشت خیلی حال می داد
سال ها گذشت تا اینکه بازی های اورجینال ps3 ارزون شد خودش هم ارزون شد به فکرم زد یکی بخرم اما 1 سال طول کشید تو این مدت از دوستم بازی های اورجینال مثل مافیا 2 انچارتد 2 خدای جنگ 3 موتور استورم
رو خریدم تا نگهش دارم سال 2012 فکر کنم اخراش بود که یه ps3 super slim خریدم با دو دسته یه بازی کیلزون 3 و pes 13 نزدیکای 2 میلیون خرج برداشت وضع مالیمون هم زیاد قوی نبود اما تبدیل شد به بهترین خاطرات زندگیم و بهترین کنسولم تازه این روزا بود
از اون به بعد خواستم همیشه کنسول های سونی رو داشته باشم اما .از دست گرونی

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
6 سالم اینا بود که واسه اولین بار با بچه‌های بزرگتر فامیل رفتم کلوپ
داشتن تکن 3 و فوتبال 98 بازی میکردن. انقدر برام جذاب بود که همه میگفتین بریم من ول کن نبودم و محو شده بودم. تو خونه همیشه به فکر عالم عجیب بازی بودم تا اینکه بعد کلی پول جمع کردن با داداشم یدونه آتاری دستی (از اینایی که بازی نقطه‌ای داشت)‌خریدم.
هر روز بهش چسبیده بودیم و نوبتی بازی میکردیم تا اینکه همسایمون که وضعش خوب بود میکرو خرید. ما هم هر روز پلاس بودیم خونه اینا. تا اینکه بالاخره اینقدر پیچیدیم به بابا تا قول داد آخر ماه برامون میکرو بخره. 5 تومن بود دستگاهش. سر ماه رفتیم مغازه، بابام که اصلا سر رشته‌ای از این چیزا نداشت، ورداشت به طرف گفت همون خوبشو بده. اونم سگا داشت و میکرو. ورداشت سگا رو داد به قیمت ناقابل 25 تومن. ما که آرزوی میکرو داشتیم حالا سگا دار شده بودیم. فکر نکنم توی کل عمرم انقدر خوشحال شده باشم...
یه روز فقط تو خونه بالا پایین میپردیم. از اون بعد بعد کارمون شده بود جمع کردن 200 تا تک تومنی در هفته، واسه اینکه بتونیم یه شب نوارشو اجاره کنیم. یادش بخیر شناسنامه میزاشتیم کلوپ محل و 200 میدادیم واسه یه شب اجاره نوار...شورش ۳...کمبات...فوتبال...خرگوش...این روند یکی دو سال ادامه داشت تا اینکه از یه جایی یکم پول بهمون رسید و ما هم خودمونو زدیم به در و دیوار که سونی میخوایم (پلی استیشن 1).

download.jpg images.jpg maxresdefault.jpg download (1).jpg

خلاصه بعد کلی گریه و زاری برامون خریدن. شب اولی که دستگاه رو آوردیم خونه یه سی دی باهاش بود. تارزان. تا صبح بازی کردیم. موقع امتحانات نهایی سوم راهنماییم بود. انقدر هول بودم و هیجان داشتم که برگه رو زود پر میکردم تا برسم خونه و بازی کنم. کراش، پپسی من، تکن، مدال افتخار (سرباز آلمانی بش میگفتیم)، سربازان کوچک (متال اسلاگ)، فوتبال 2002، شورش در شهر (fighting force)، مرد کشاورز (هاروست مون)، ماشین جنگی (Twisted metal) و... با تک تک اینا زندگی کردم...یه بازی بود به اسم Duke Nukem Time To Kill که چند ماه وقت گذاشتیم با داداشم تمومش کردیم.
com.persiasoft.pepsiman0.jpg 120617_full.jpg best-ps1-games-crash-team-racing-720x720.jpg

بعد حدود یکی دو سال هم کامپیوتر خریدیم. گرافیک 32، هارد 40، پنتیوم ۴ بود فک کنم. دوران Pinball و IGI و جنگ در ویتنام و ....

کم کم وارد دوران دبیرستان، کنکور، و بعدش دانشگاه شدم، دوران بزرگسالی و مسئولیت که توش دیگه نمیشه اون لذت ناب و بی‌دغدغه رو تجربه کرد و توی دنیای گیم غرق شد...
البته توی این دوران Xbox 360 خریدم و بعدش هم روی لپ‌تاپ بازی کردم، ولی هیچ وقت اون حس قدیم رو نداش
الان 28 سالمه، ازدواج کردم، کارشناسی ارشدم رو گرفتم و فعلا سربازم. بهترین خاطرات زندگیم مربوط به دوران بچگی و عالم گیم هست...

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
به ندرت پیش اومده که تو چنین تاپیک هایی شرکت کنم، به خاطر همین اگر زیادی طولانی شده شرمندم. چون دیگه کم پست میذارم و اگه بخوام پستی بذارم ، وقت میذارم روی تک تک جملاتش :D

خاطرات گیمینگ اکثر دوستان [طبعا] با دوران کودکیشون شروع میشه و کنسول هایی مثل اتاری و نهایت PS2، من با نسلی بزرگ شدم که اولین کنسولم باید پلی 1 می بود، ولی خب شاید جالب باشه بدونید که تا قبل از خرید پلی 3 حتی دستم به کنسول نخورده بود و اوج تجربه گیمینگ من مربوط میشد به پلتفرم N-Gage گوشی های نوکیا سری n! :D (اینی که گفتم بدون ذره ای اغراق بود، هر چند خیلی احمقانه به نظر میرسه...)

حدود 7-8 سال پیش، من اولین کنسولم رو که یه PS3 فت بود خریدم. البته اون دوره همه اسلیم میخریدن و منم هیچ اطلاعی در این زمینه نداشتم. طوری که وقتی فروشنده به من گفت فت از اسلیم بهتره، بدون چون و چرا پذیرفتم و بعد ها فهمیدم که سرم کلاه رفته (البته خدایی کنسول زحمت کش و دوست داشتنی هم بود و شخصا راضی بودم ازش :x) حالا این به کنار، تنها دلیلی هم که پلی 3 رو خریده بودم صرف گیم هایی مثل sports champion بود که از کنترلر move استفاده میکردن! الان میگید مگه نوب تر از این بشر هم پیدا میشه :)) ولی بدتر از این زمانی بود که من درست چند روز قبلش میخواستم یه کنسولی به اسم امپراطور که تو تلویزیون تبلیغ ـش رو دیده بودم بخرم و حتی تماس هم گرفته بودم برای خریدش =))

خوشبختانه، فروشنده یه سری گیم دیگه هم تو هاردم ریخته بود. یادمه یه روز همین طوری هوس کردم بشینم گیم ها رو تست کنم ببینم چی هستن، اولین گیمی که نظرمو جلب کرد GTA IV بود با این که اصلا نمیدونستم جی تی ای چی هست! اون هم برای چی نظرمو جلب کرد؟ فقط به خاطر تصویر یه بانوی متشخص که توی xmb کنسول نمایش داده میشد... :)) گیم بعدی هم NFS Undercover بود که چند ماه سرگرم کرد منو و واقعا هم ازش لذت بردم. ولی همه اینا یه طرف، فقط یه گیم بود که باعث شد بشم این چیزی که الان هستم، و اونم Batman Arkham Asylum بود. اصلا یادمه به قدری منو مجذوب خودش کرده بود که عملا فراموش کرده بودم برای چی کنسولو گرفتم!

این شد که بعد کلی تحقیق، متوجه شدم این گیم برای پلتفرم PC هم اومده و من بدون این که بدونم سیستم میکشه یا نه، رفتم برای خریدش. (تا این اندازه نوب بودم که نمیدونستم هر گیمی یه حداقل سخت افزاری میخواد ) خلاصه رفتم یه فروشگاه برای خرید گیم و فروشنده هم قفسه ها رو نشون داد که پر بود از بازی ها با کاور مقوایی (از اینایی که لیبل عصر بازی و اینا داشتن :D). بعد پرسیدم که "بازی بتمن دارید ؟"، که طرف یه جعبه که زیر میز قایم کرده بود، بیرون اورد و پر بود از گیم با طلق پلاستیکی. گشت و یه سری عناوین معروف رو نشون داد (که اصلا نمیشناختم !)، و اتفاقی رسید به یه گیم بتمن که متفاوت بود با ارکهام اسایلوم و روش نوشته بود Arkham City :D پشت کاورش هم عکس چند تا کارکتر مونث بازی که دوستان میشناسن بود، که طرف وقتی فهمید کلا تو باغ نیستم دیگه حاضر نبود گیم رو بهم بده :D میگفت میبری مناسب سنت نیست دردسر میشه ( جدای این که اصلا چیز خاصی نبود =)) ).

خلاصه ارکهام سیتی رو گرفتم و رو سیستم نصب کردم، خودش هم runtime ها و حتی درایور گرافیک (من اون دوره نصب ویندوز جزو تفریحاتم بود و یه پک mrt داشتم و هفته ای 3-4 تا ویندوز نصب میکردم، ولی حتی نمیدونستم بعد نصب ویندوز باید چیزی به نام درایور نصب شه...) رو نصب کرد. سخت افزار هم فقط خدایی جواب داد! اون زمان یه XFX 9600gt داشتم و راحت گیم رو روی high اجرا میکرد. حالا اینا همش حاشیه هست، وقتی گیم رو برای اولین بار پلی دادم واقعا میتونم بگم جزو بهترین لحظه های عمرم بود. اون موسیقی متن حماسی، گرافیک وحشتناک، ... اصلا برای کسی مثل من که هیچی حالیش نبود، لحظات وصف ناپذیری بود! :D حالا این جای خاطره به گند کشیده میشه، طوری که من جای پلی دادن گیم شروع میکنم به خرید دوباره و دوباره و ... . تعریف نکنم این قسمتو بهتره، فقط در همین حد بگم که بالای 10 بار از جاهای مختلف ارکهام سیتی رو خریدم صرف این که بسته بندی و ستاپ متفاوت داشتن و ... و عملا تا 2 سال من با این که هر روز پلی میدادم گیم رو، ولی حتی نتونستم از یه مرحله ای فراتر برم! (تقصیری هم نداشتم :| از اولش اشتباه شروع کرده بودم مسیرو و این دوره هم جای این که گیمو پلی بدم ، کالکشن کردنش برام جذاب تر بود :|)

حالا اتفاقات دیگه هم افتاد که تا همین جاش هم خیلی طولانی شده متن. پلی 3 فت من مشکل فن خورد و یه پلی 3 اسلیم خریدم، Wii U خریدم صرف تجربه Arkham City Armored Edition که بعد ها باعث شد ازش خوشم بیاد و یه دونه دیگه بگیرم، پلی 3 سوپراسلیم خریدم اونم فقط برای این که این فرانچایز رو اوریج روش داشته باشم، پلی 4 خریدم صرف تجربه آرکهام نایت، PS Vita هم فقط برای Origins Blackgate و ..... در مجموع "هر" کنسولی خریدم و هر تغییری هم رو سیستم ایجاد کردم، در راستای این سری بود و گیم های دیگه ای که پلی دادم "عملا" حاشیه محسوب میشدن برام .

خلاصه این طوریا بود اوضاع بنده! :D تمام این اتفاقات هم طی این 7 سال افتاد برای من و به لطف خودش، تونستم به یه جایگاهی خودمو برسونم...
اصلا هم علاقه ای به ساخت تاریخچه فیک برای خودم ندارم و افتخار هم میکنم که خودم رو از اون وضعیت اسفناک نجات دادم =)) این دوران رو هم مدیون دوستانی در این انجمن و انجمن های دیگه (که خیلیاشون تعطیل شدن ...) هستم که کمکم کردن و مسیر فکری منو ساختن.

بازم شرمنده اگه طولانی شد :D:x

آخرین ویرایش:

" MaMaSaN "

⚡ REBEL ⚡
کاربر سایت
Apr 9, 2017
2,434
13 سالم بود رفتم با بابام میکرو خریدم. 1 روز کلا بازی کردم. فرداش سوخت! :D بردمش تعمیر یارو گفت بورد اصلش سوخته و ارزش تعمیر نداره. هنوزم وقتی نگاش میکنم یاد چک و لگدایی میفتم که از بابام خوردم :D البته 3 سال بعدش معدلم توی راهنمایی خووب شد و بابام برام PS1 خرید. دو سال بعدش خودم 3 ماه تابستون کار کردم و PS2 خریدم. دوباره دو سال بعدش خودم یکم پس انداز داشتم، بابام بهم کمک کرد و PS3 گرفتم. بعدش رفتم سرکار و پدرم عمرشو داد به شما و الان حدود 6 ساله کارمندیم و 3 سال پیش یه PS4 از جیب مبارک خریدیم! :D

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
سالهای عجیب و غریبی در دوران گیمریم داشتم که سعی دارم به یاد بیاورم.

1-مورتال کامبت برای پی سی کجاست؟!

اینکه در سال 1386 و 1387، به شدت دنبال مورتال کامبت جدید برای پی سی بودم. آن موقع کاور و تریلرهای Mortal Kombat Armageddon و Shaolin Monks را دیده بودم و اینقدر مرا جذب کرده بود که میخواستم برم برای پی سی بخرم. به تمام مغازه های سعدی برای پیدا کردن نسخه های پی سی آن سر زدم. بازی مورتال کامبت برای پی سی داشتند اما کاورها عکس این عناوین بود اما داخل دیسک، سه تا مورال کامبت سگا و مورتال کامبت 4 بودند. بالاخره گیج و حیران شده بودم. تا اینکه برای اولین با اینترنت آشنا شدم و کلمات ناقص این عناوین در اینترنت سرچ کردم و فهمیدم که این دو نسخه مورتال کامبت، فقط برای پلی استیشن 2 هست. از آن طرف هم پسر خاله ام پلی 2 داشت و حسرت و غبطه زیادی میخوردم ازش که ای کاش پلی 2 داشتم. پدرم را هزار بار راضی کردم که بریم پلی 2 بخریم اما نشد و کلا حسرت خرید پلی 2 و تجربه این دو عنوان تا سال ها در دلم ماند تا اینکه پیشرفتی ایجاد شد ( در سال 90) و الاماتور های اجرای بازی های پلی 2 روی پی سی، باعث شد که حداقل Armageddon رو تجربه کنم.

2- شروع یک عصر پی سی گیمری!

پاییز سال 87، متوجه شدم که سیستم کامپیوتر قدیمی شده است. نه PES 2009 میخورد و نه FIFA 2009. آن موقع علاقه ام به بازی های ورزشی بیشتر بود و اینکه هر سال یک نسخه از PES و FIFA را تجربه نمیکردم، تا صبح در وضعیت ناشتا قرار می گرفتم. اما باز متوجه شدم که کنسول پلی 2 باز هم این دو عنوان را دارد و ایندفعه واقعا قاط زده بودم که اگر پلی 2 نگیرم، رگ دستم را میزنم (شوخی باو!) تحقیق کردم و تا جایی پیش کشید که قیمت نهایی هم گرفتیم اما یک هفته قبل از خرید، پیش دوست پدرم که کارش سخت افزار و کامپیوتر بود رفتیم و پیشنهاد داد که جای خرید پلی 2، سیستم کامپیوتر را ارتقا دهید. البته گفت که هزینه دارد اما می تواند چندین سال تو را تضمین دهد. دو ماه صبر کردم. لب به بازی نزدم تا اینکه در اسفند87، سیستم با بالاترین حد تقویت شد و این اولین استارت من برای شروع
یک دوران تازه گیمری و خورگی آن تلقی شد.

3- بالاخره تمومش کردم!

کلا فن F.E.A.R هستم. هیجان زده بودم که F.E.A.R 2 را تجربه کنم. واقعا تو تابستان 88 این بازی حالم را خیلی جا آورد. من جذاب بود و هم بدجور جوگیرش شده بودم. به طوری با بچه های محل نقش شخصیت های F.E.A.R را انتخاب می کردیم و تاریکی شب، به دنبال کشتن آلما بودیم. متاسفانه بازی که گرفته بودم که مشکل داشت و در قسمت حساس بازی، ارور میداد. اروره بدجور رو اعصاب بود. در حالیکه عصبانی بودم بیخیالش شدم و سال دیگه دوباره نصبش کردم. این بار هم دوباره همانجا گیر کرد. با خودم میگفتم که مشکلش از کجاست. یکبار دیگر نصب کردم و در هنگام نصب فهمیدم که یک پیغامی می اومد که من گزینه Ignore را میزدم (حالا اون موقع نمی دونستم ایگنور چی بوده؟!) فهمدیم که دیسکی که خریده بودم، از همون سال خش داشته و من نفهم نفهمیده بودم. بالاخره در سال 90، یک نسخه بروز شده اش را خریدم و بعد از دو سال، فیئر دو را تموم کردم (صلوات!)

4- Duke Nukem Forever؛ جان عمت این مرحلش زودتر بره!

دوک نوکم فورور زمانی خریدم که دیگه اینترنت داشتم و تهتو بازی رو در آوردم. میدونستم که امتیازاش هم طبق مراد بقیه، چندان جالب نبود اما من خریدم و ازش لذت بردم. هم فان و هم تماشا! البته قسمت تماشایش مرحله Club و دختر های روسپی بودش که سر همین مرحله به دلیل رفت و آمد مداوم والدین، مرحله ای که تو 4 دقیقه تموم میشد توی دو ساعت تموم کردم. دلیلش را هرگز متوجه نشدم که چرا اون روز تو اتاقم مدام رفت و آمد می کنند؟ بدشانسیم بود. متاسفانه و لامصب اسکیپ هم نمی شد و مدام باید کلیک پنجره میزدم که صفحه بیاد پایین. یک لحظه قشنگ در همان لحظه پایانی این مرحله نزدیک بود لو برم که خوشبختانه بخیر گذشت. دست مریزاد دوک!

5 - Prison Goddamn Break

این کل کل های دوران گیمری من و پسرخالم تا سالیانی ادامه داشت. این کل کل نه تنها در پایان رساندن بازی می بود، بلکه در خریدن آن که چه کسی زودتر این بازی را می خرد. بعضی وقتها به دعوا و فحش و کتک کاری هم می کشید. از حسرت تجربه God Of War ها، زودتر تموم کردن بازی Barynard (همون رییس مزرعه) نسبت به پسرخالم، این که او Godfather را زودتر از من گرفت و بازی کرد و.. اما شاید جذاب ترینش سال 89 بود. کنسول پلی 2 دیگه عمرش تمام و پسر خالم که چون کم نیاورد، او هم سیستم کامیپوترش را برد بالا. اون موقع GTA IV گرفته بودم و وقتی برای عید اومده بود خونم، باید بگم که پشماش ریخته بود و سریعا میخواست ازم بگیرتش. کمی لوس بازی در آوردم و بهش ندادم. حالا گفتش که بعدا حسابت میرسم. اواخر عید 89 بود که او با دو سه بازی برگشت خونه. دو بازی دیگرش که Avatar و Total War Napoleon بوند زیاد مرا جذب نکرد اما دیدم لامصب از جیبش Prison Break در آورد. من فکر کردم که رفته بار دیگه سریالش رو گرفته اما وقتی گفت که بازیش هست، پشمام ریخت! خب ما دوتایی فن پریزون بریک (اون موقع) و این که کاور روشو دیدم، بیشتر پشمام ریخت. سه تا دیسک بود. مات ومبهوت بودم. اقوام دورمون لپ تاپ آورده بودند و از دست پسر خالم میخواست پریزون برک نصب کنه تا منو بچزونه. منم بچه و عصبانی بودم و از طرف استرس. سر عقل اومدم و گفتم باشه پریزون برک رو بده تا GTA IV بدم. حالا ایندفعه او خودش رو لوس میکرد. پسر خالم با اون همه بازی رفت خونه. تا صبح خوابم نمی برد و هی خواب میدیدم که الان داره با مایکل اسکوفیلد از زندان فرار میکنه. روز بعدش رفتم خونش و GTA IV هم ایندفعه با خودم بردم که بهش بدم. خوشبختانه گفت که بلد نبوده که فرار از زندان رو نصب کنه. خوشحال شدم اما به طور دروغین گفت که سی دی اش مشکل داره و باید پس بده. گفتم بهش که بده به من برم خونه نصبش کنم. بالاخره با خواهش و تمنا و کمک در نصب IV، بازی رو داد. صبح روز بعد که 10 فروردین می شد، پریزون برک رو نصب کردم. متاسفانه این پسر خاله ما نمیدونست چطوری با Damon Tools کار کنه!!!! بازی رو نصب کردم. هیجان زده روی شورت کاتش کلیک کردم و اومد. موسیقی اول رامین جوادی کار خودش را کرد و پشمام ریخت با Intro بازی. هیجان زده 10 دقیقه بازی رو رفتم. همانجا به پسر خالم تماس گرفتم و گفتم که بازی پریزون برک روی پیسیم خوند. تعجب کرد و پشماش ریخت. گفت سریعا برام بیارش اما من این کار رو نکردم. نمیخواستم زود بدمش و دوست داشتم قبل دادن دیسک، ازش رایت کنم! بهش گفتم که بعدازظهر برات میارم. تا ظهر که خونه مادر بزرگم بودیم و او مدام از پریزون برک می پرسید و من هم لاف میزدم. اما دست دست میکردم که بهش امروز ندم. او بالاخره ل*شی بازی منو فهمید و قهر کرد و دعوایی بین من و او شروع شد. او گفت سریعا بازیشو میخواد و گرنه فلان و فلان میکنم. بالاخره روز 11 بهش بازی رو دادم. آخر سر هم آشتی کردیم. بازی هم طبق اونچیزی که انتظار داشتیم نبود. سال بعد (90) تو اینترنت فهمیدم که Prison Break بدترین بازی سال شده و تمام امتیازاشم زیر 5 هست. بر سر چه چیزی بی ارزشی دعوا میکردیم!

آخرین ویرایش:

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
@Origami 2008 من بیشتر با F.E.A.R. اریجینال خاطره دارم تا با 2ـش. نمیدونم کدام حرام لقمه ای اومده بود دوبله ش کرده بود. حال آدم رو به هم میزد. نسخه ی اصلی هم توی بازار پیدا نمیشد. همین MAFIA رو من نسخه ی اصلیش رو از پاساژ پایتخت، 900 کیلومتر دورتر از خودنمون خریدم! این "داریننیوس" در بچگی خفت و خاری بدی در من ایجاد میکرد. حالم رو به هم میزد. بازیهای سانسور شده، دوبله ی بد، ترجمه ی بدی که یک بچه ی 13 ساله با خوندن زیرنویسها میفهمید... صداهای تکراری... میکسینگ و مسترینگ مزخرف! خدا رو شکر ازون دوران درومدیم! 13 سال پیش بود...

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,587
نام
milad
یادمه یه میکرو داشتم باهاش شب و روز خانوادگی عمو دایی خاله عمه پدر مادر خواهر بردار و...............................ماریو بازی می کردیم واسه هر مرحلش هم یه اسم گزاشته بودیم
بعد ها داییم یه سگا خرید اون موقع سگا الان ps4 بود مثلا یه چند تا بازی داشت مینشستیم صبح تا شب پاش تو خونه مادر بزرگ از جمله شورش در شهر خرگوش هلی کوپتر کمبات مردوسگش
چه دورانی بود کاش اون روزا بود هی

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
یادمه‌ پول دادیم به عموم تا از سنگاپور که داشت سفر ورزشی میرفت یه میکرو بیاره
رو جلو جعبه قسمت بالا تو یه گردی عکس رامبو با آر پی جی بود
رو جعبه نوشته بود
نینتندو انترمنت سیستم

زیر دستگاه یه در کشویی بود یه کارتریج توش بود نیم کیلو ic بود‌
کارتریجش خیلی بزرگ بود‌
۲۰ تا بازی حافظه داشت
چاقوکش ، کنترا ، ماهی قرمز و ....

یادمه اندازه ۳ کیلومتر پیاده میرفتم تا برسم به جایی که فیلم میکرو با شناسنامه برا یک روز ۵۰۰ تومن اجاره میداد
همیشه هم عکس بازیا با خود فیلم فرق داشت

بعد سگا اومد نداشتم ، عموم اینا داشتن میرفتم بازی میکردم
میرفتم شمال خونه فامیل اونا صبح تا شب شورس در شهر بازی میکردن‌

یاد ps1 فت خودم بخیر
ریجن پال بود مدل 7502
تنها مدلی بود که‌دیسک audio پخش میکرد و طراحی داشت
چه ذوقی داشتیم
خونمون‌کلوپ شده بود با سرباز کوچولو ۲ و فوتبال و تیکن و ......

بعد‌پلی ۲ فت بعد اسلیم ولی دیگه از گیم فاصله گرفتم داداشم بازی میکرد
برام جذابیت نداشت
داداشم هزینه‌میکرد

تا اینکه آخر نسل 7 و‌ اول نسل 8 چنتا کلیپ از قبل از wii دیده بودم
رفتم یه روز پست شهرداری وسیله بخرم
یه مغازه همون راسته کباب ترکی فروشه بود رفتم تو دیسک فیلم حلقه ای 500 بخرم
دیدم wii داره پرسیدم چند؟ گفت آکبند ۳۰۰ هزار
پول انقدر همراهم نبود گفتم ولش کن
رفتم خونه اما دلم نیومد نخرم
پس فرداش اومدم خریدم‌
با محافظ برچسب کنسول که‌کل کنسول خورد برام ۳۱۵ هزار آب خورد
خود طرفم هک کرد برام مجانی

همون لذتی که‌ps1 با بازیا دوست داشتنیش برام داشت و چند نفره بازی کردن. ، همون حس wii هم داشت بازیا شاد و رنگارنگ و چند نفره بازی میکردیم
۲ تا از بهترین کنسول ها عمرم

الان فقط یه dsi دارم

به فکر خرید یه کنسول اندرویدی یا android tv box قدرتمند افتادم‌
که‌ راحت با دسته usb کامپیوتر وصل کنم‌
بازیا سگا ، پلی ۱ ، psp , سگا ساترن ، گیم کیوب ، wii و ..... روش راحت شبیه سازی و اجرا کنم خیلی حال میده‌
اونم با hdmi و کیفیت بالا به tv وصل کنم‌
بخصوص بازیا اندروید هم اجرا میکنه‌

آخرین ویرایش:

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
فکر میکنم بهترین جا برای گفتن این موضوع هست: این روزنامه رو خودم خریدم چون به شدت فن دریمکست بودم و خیلی خوشم اومدکه یکی از دریمکست در مقابل بقیه تعریف کرد در حالی که داشت نفسهای آخرو میکشید. اینو برای همیشه نگهداشتم و چند روز پیش یادش افتادم بد نیست شما هم بخونیدش با اینکه پر از غلطه.
روزنامه جام جم مورخ پنجشنبه 25 بهمن 1380 یا 14 فوریه 2002
playstation یا xbox کدام پیروز است؟
View attachment 112213

من اون زمان تو کف Xbox بودم
یادش بخیر :Lovestruck:

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
به ندرت پیش اومده که تو چنین تاپیک هایی شرکت کنم، به خاطر همین اگر زیادی طولانی شده شرمندم. چون دیگه کم پست میذارم و اگه بخوام پستی بذارم ، وقت میذارم روی تک تک جملاتش :D

خاطرات گیمینگ اکثر دوستان [طبعا] با دوران کودکیشون شروع میشه و کنسول هایی مثل اتاری و نهایت PS2، من با نسلی بزرگ شدم که اولین کنسولم باید پلی 1 می بود، ولی خب شاید جالب باشه بدونید که تا قبل از خرید پلی 3 حتی دستم به کنسول نخورده بود و اوج تجربه گیمینگ من مربوط میشد به پلتفرم N-Gage گوشی های نوکیا سری n! :D (اینی که گفتم بدون ذره ای اغراق بود، هر چند خیلی احمقانه به نظر میرسه...)

حدود 7-8 سال پیش، من اولین کنسولم رو که یه PS3 فت بود خریدم. البته اون دوره همه اسلیم میخریدن و منم هیچ اطلاعی در این زمینه نداشتم. طوری که وقتی فروشنده به من گفت فت از اسلیم بهتره، بدون چون و چرا پذیرفتم و بعد ها فهمیدم که سرم کلاه رفته (البته خدایی کنسول زحمت کش و دوست داشتنی هم بود و شخصا راضی بودم ازش :x) حالا این به کنار، تنها دلیلی هم که پلی 3 رو خریده بودم صرف گیم هایی مثل sports champion بود که از کنترلر move استفاده میکردن! الان میگید مگه نوب تر از این بشر هم پیدا میشه :)) ولی بدتر از این زمانی بود که من درست چند روز قبلش میخواستم یه کنسولی به اسم امپراطور که تو تلویزیون تبلیغ ـش رو دیده بودم بخرم و حتی تماس هم گرفته بودم برای خریدش =))

خوشبختانه، فروشنده یه سری گیم دیگه هم تو هاردم ریخته بود. یادمه یه روز همین طوری هوس کردم بشینم گیم ها رو تست کنم ببینم چی هستن، اولین گیمی که نظرمو جلب کرد GTA IV بود با این که اصلا نمیدونستم جی تی ای چی هست! اون هم برای چی نظرمو جلب کرد؟ فقط به خاطر تصویر یه بانوی متشخص که توی xmb کنسول نمایش داده میشد... :)) گیم بعدی هم NFS Undercover بود که چند ماه سرگرم کرد منو و واقعا هم ازش لذت بردم. ولی همه اینا یه طرف، فقط یه گیم بود که باعث شد بشم این چیزی که الان هستم، و اونم Batman Arkham Asylum بود. اصلا یادمه به قدری منو مجذوب خودش کرده بود که عملا فراموش کرده بودم برای چی کنسولو گرفتم!

این شد که بعد کلی تحقیق، متوجه شدم این گیم برای پلتفرم PC هم اومده و من بدون این که بدونم سیستم میکشه یا نه، رفتم برای خریدش. (تا این اندازه نوب بودم که نمیدونستم هر گیمی یه حداقل سخت افزاری میخواد ) خلاصه رفتم یه فروشگاه برای خرید گیم و فروشنده هم قفسه ها رو نشون داد که پر بود از بازی ها با کاور مقوایی (از اینایی که لیبل عصر بازی و اینا داشتن :D). بعد پرسیدم که "بازی بتمن دارید ؟"، که طرف یه جعبه که زیر میز قایم کرده بود، بیرون اورد و پر بود از گیم با طلق پلاستیکی. گشت و یه سری عناوین معروف رو نشون داد (که اصلا نمیشناختم !)، و اتفاقی رسید به یه گیم بتمن که متفاوت بود با ارکهام اسایلوم و روش نوشته بود Arkham City :D پشت کاورش هم عکس چند تا کارکتر مونث بازی که دوستان میشناسن بود، که طرف وقتی فهمید کلا تو باغ نیستم دیگه حاضر نبود گیم رو بهم بده :D میگفت میبری مناسب سنت نیست دردسر میشه ( جدای این که اصلا چیز خاصی نبود =)) ).

خلاصه ارکهام سیتی رو گرفتم و رو سیستم نصب کردم، خودش هم runtime ها و حتی درایور گرافیک (من اون دوره نصب ویندوز جزو تفریحاتم بود و یه پک mrt داشتم و هفته ای 3-4 تا ویندوز نصب میکردم، ولی حتی نمیدونستم بعد نصب ویندوز باید چیزی به نام درایور نصب شه...) رو نصب کرد. سخت افزار هم فقط خدایی جواب داد! اون زمان یه XFX 9600gt داشتم و راحت گیم رو روی high اجرا میکرد. حالا اینا همش حاشیه هست، وقتی گیم رو برای اولین بار پلی دادم واقعا میتونم بگم جزو بهترین لحظه های عمرم بود. اون موسیقی متن حماسی، گرافیک وحشتناک، ... اصلا برای کسی مثل من که هیچی حالیش نبود، لحظات وصف ناپذیری بود! :D حالا این جای خاطره به گند کشیده میشه، طوری که من جای پلی دادن گیم شروع میکنم به خرید دوباره و دوباره و ... . تعریف نکنم این قسمتو بهتره، فقط در همین حد بگم که بالای 10 بار از جاهای مختلف ارکهام سیتی رو خریدم صرف این که بسته بندی و ستاپ متفاوت داشتن و ... و عملا تا 2 سال من با این که هر روز پلی میدادم گیم رو، ولی حتی نتونستم از یه مرحله ای فراتر برم! (تقصیری هم نداشتم :| از اولش اشتباه شروع کرده بودم مسیرو و این دوره هم جای این که گیمو پلی بدم، کالکشن کردنش برام جذاب تر بود :|)

حالا اتفاقات دیگه هم افتاد که تا همین جاش هم خیلی طولانی شده متن. پلی 3 فت من مشکل فن خورد و یه پلی 3 اسلیم خریدم، Wii U خریدم صرف تجربه Arkham City Armored Edition که بعد ها باعث شد ازش خوشم بیاد و یه دونه دیگه بگیرم، پلی 3 سوپراسلیم خریدم اونم فقط برای این که این فرانچایز رو اوریج روش داشته باشم، پلی 4 خریدم صرف تجربه آرکهام نایت، PS Vita هم فقط برای Origins Blackgate و ..... در مجموع "هر" کنسولی خریدم و هر تغییری هم رو سیستم ایجاد کردم، در راستای این سری بود و گیم های دیگه ای که پلی دادم "عملا" حاشیه محسوب میشدن برام .

خلاصه این طوریا بود اوضاع بنده! :D تمام این اتفاقات هم طی این 7 سال افتاد برای من و به لطف خودش، تونستم به یه جایگاهی خودمو برسونم...
اصلا هم علاقه ای به ساخت تاریخچه فیک برای خودم ندارم و افتخار هم میکنم که خودم رو از اون وضعیت اسفناک نجات دادم =)) این دوران رو هم مدیون دوستانی در این انجمن و انجمن های دیگه (که خیلیاشون تعطیل شدن ...) هستم که کمکم کردن و مسیر فکری منو ساختن.

بازم شرمنده اگه طولانی شد :D:x

عجب بابا! جدی یک سال گذشت از این پست ما؟ الان دیدم یکی از بچه ها لایک کرده پست ـم رو (@Ghost. ) متوجه شدم این پست رو درست یک سال قبل همین روزا گذاشتم.
ناگفته نماند که سال گذشته زمانی که داشتم این خاطرات رو مینوشتم، واقعا در حال تجربه یکی از سخت ترین دوران زندگی ـم بودم... بماند :D

شاید یه روزی یه پارت 2 هم براش نوشتم از بس موارد خجالت آوری وجود داره که پیش خودم نگه داشتم هنوز (:-") ، ولی هدفم از زدن پست جدا فقط این بود که بگم که قدر دوران گیمینگ ـتون رو با تمام کم و کاستی هاش بدونید. برای ما خیلی زودتر از چیزی که فکرش رو میکردیم "به لحاظ روحی" تموم شد. (الان پیش خودتون میگید ولمون کن حاجی گیر آوردیا :D ولی پیرمرد های این انجمن متوجه عمق صحبت من میشن.)

پ.ن: جدا یک سال گذشت؟؟ :| بیخیااااال...

آخرین ویرایش:

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
عجب بابا! جدی یک سال گذشت از این پست ما؟ الان دیدم یکی از بچه ها لایک کرده پست ـم رو (@Ghost. ) متوجه شدم این پست رو درست یک سال قبل همین روزا گذاشتم.
ناگفته نماند که سال گذشته زمانی که داشتم این خاطرات رو مینوشتم، واقعا در حال تجربه یکی از سخت ترین دوران زندگی ـم بودم... بماند :D

شاید یه روزی یه پارت 2 هم براش نوشتم از بس موارد خجالت آوری وجود داره که پیش خودم نگه داشتم هنوز (:-") ، ولی هدفم از زدن پست جدا فقط این بود که بگم که قدر دوران گیمینگ ـتون رو با تمام کم و کاستی هاش بدونید. برای ما خیلی زودتر از چیزی که فکرش رو میکردیم "به لحاظ روحی" تموم شد. (الان پیش خودتون میگید ولمون کن حاجی گیر آوردیا :D ولی پیرمرد های این انجمن متوجه عمق صحبت من میشن.)

پ.ن: جدا یک سال گذشت؟؟ :| بیخیااااال...

مگه بودی اصلا :D مدت ها نبودی
یادمه تو بخش wiiu دیده بودنت
یهو ناپدید شدی برای ۱ سال یا بیشتر

من به فاز پارت ۲ رسیدم خیلی وقته :p

• Like
Reactions: mobile1199

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
اول راهنمایی بودم، تابستون که شد به فکر کرایه کنسول افتادم، اون موقع ها سگا مگادرایو بهترین کنسول بود و خیلی ها در آرزوی داشتنش. کلوپ شبی ۵۰۰ کرایه میداد با ۴ تا بازی ، من و داداش کوچیکم یکی دو بار پول تو جیبی مون جمع کردیم کرایه کردیم، خیلی حال داد. دفعه سوم که کرایه کردیم نتونستیم تصویرش رو بیاریم! با کابل RF به تلویزیون وصل میشد و باید موجش رو پیدا میکردیم. دستگاه روشن میشد ولی تصویرش نمیومد، هر چی باهاش ور رفتیم تصویر نداد :-??تا صبح پای همون برفکش نشستیم و رفتیم تحویل دادیم =(( بعدش دیگه کنسول کرایه نکردم ، تا اینکه چند سال بعد یه سگا خریدیم ، البته سگا دیگه از دور خارج شده بود و ps جاشو گرفته بود. یادش به خیر :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر