Epic Games Store فروشگاه رسمی Epic

طی پنج سال گذشته، اپیک همواره در تلاش بوده است تا محصولاتش را به طور مستقیم و توسط خودش به بازیکنان عرضه کند. این کمپانی این راه با معرفی لانچر اختصاصی اپیک‌گیمز برای PC و Mac شروع کرد تا بازیکنان بتوانند با کمک آن از Fortnite، موتور Unreal Engine و یا دیگر محصولات این کمپانی استفاده کنند. محبوبیت روزافزون بازی Fortnite نیز به اپیک‌گیمز کمک کرد تا تجارتش را تا سطحی جهانی گسترش دهد و از بیشتر روش‌های پرداخت پشتبیانی کند.

UnrealEngine%2FNews%2FAnnouncing+the+Epic+Games+Store%2FEpicGamesStore-1400x788-115627d82416826e240d42891ede4afe7975ba19.jpg

کمپانی اپیک‌گیمز اعتقاد دارد که بیشتر سازندگان بازی خواستار فروشگاهی با ویژگی‌های اقتصادی منصفانه و رابطه‌ای مستفیم با بازیکنان هستند. به همین دلیل این کمپانی در پی ساخت فروشگاهی بوده که از این تفکر پیروی کند. این فروشگاهی چندی پیش با تعداد معدودی از بازی‌های PC و Mac ، که اکثر آن‌ها را بازی‌های مستقل تشکیل می‌دهند، افتتاح شد. با توجه‌ به صحبت‌های این کمپانی باید در آینده‌ منتظر بازی‌های موبایل و پلتفرم‌های دیگر نیز روی Epic Games Store باشیم.

ویژگی‌های فروشگاه اپیک‌گیمز:

سهم ۸۸ درصدی توسعه‌دهندگان

تمام توسعه‌دهنده‌هایی که بازی‌های خود را بر روی Epic Games منتشر می‌کنند بدون هیچ قید و شرطی ۸۸ درصد از پول فروش بازی را دریافت می‌کنند. همجنین اگر این توسعه‌دهندگان از موتور بازی‌سازی Unreal Engine استفاده کنند اپیک سهم ۵ درصدی این موتور را نیز فقط برای فروششان روی این فروشگاه پوشش می‌دهد.

UnrealEngine%2FNews%2FAnnouncing+the+Epic+Games+Store%2FEpicGamesStore_InfoGraphic-1920x1080-df66848d0d804e4366355775eae247a9abdeb1e7.jpg

رابطه‌ی مستقیم با بازیکنان

با خرید از فروشگاه Epic Games بطور خودکار مشترک خبرنامه‌ی اپیک‌گیمز می‌شوید و از این طریق توسعه‌دهندگان می‌توانند شما را در جریان آپدیت‌ها و نسخه‌های آینده‌‌ي بازیشان بگذارند. همچنین اگر بازیکنان ترجیح بدهند که ایمیلشان را در اختیار توسعه‌‌دهنده بگذارند، سازنده‌ی بازی می‌توانند شخصا با آن‌ها در ارتباط باشد.

با تولید‌کنندگان محتوا در ارتباط باشید

امروزه استریمرهای توییچ، یوتوبرها و نویسندگان تاثیر بزرگی را بر روی شناخت بازی‌های مختلف دارند. برنامه‌ی گسترده‌ی ۱۰ هزار نفری Support-a-Creator اپیک‌گیمز به توسعه‌دهندگان اجازه میدهند با تولید‌کننده‌های محتوا ارتباط داشته باشند تا دایره‌ی بازیکنان بازی‌های خود را بیش از پیش گسترش دهند. توسعه‌دهندگان می‌توانند در این برنامه مقداری از سهم‌ فروش بازی خود را در اختیار Creator مورد نظرشان قرار بدهند. در این بین اپیک ۵ درصد از این سهم را در ۲۴ ماه اولیه پوشش می‌دهد.

صفحه‌ی فروش بازی‌ خود را کنترل کنید

اپیک‌گیمز هیچ کنترلی رو صفحه‌ی خرید بازی سازنده ندارد. هیچ تبلیغی در این صفحه‌ها نمایش داده نخواهد شد و بازی‌های مشابه نیز در آن حصور نخواهند داشت. همچنین در نتایج جستجوگر بازی نیز خبری از تبلیغات نخواهد بود.

پشتیبانی از تمام موتور‌های بازیسازی

مهم نیست که از چه موتوری برای ساخت بازی استفاده می‌کنید!‌ تمام موتورهای بازیسازی در فروشگاه اپیک پشتیبانی می‌شوند. اولین بازی‌هایی که بر روی این استور قرار گرفته‌اند نیز بر پایه‌ی موتور‌های آنریل‌ انجین و یونیتی هستند.

موفقیت توسعه‌دهندگان، موفقیت اپیک‌گیمز است

هدف اپیک‌گیمز از ساخت فروشگاه و روش‌ اقتصادی آن،‌ هم‌راستا کردن علایق بازیکنان با این کمپانی است. به علت خرید‌های بسیار زیاد در بازی فورتنایت، اپیک‌گیمز زیرساخت‌هایی را فراهم کرده که قدرت پزدازش یک فروشگاه بازی و پشتیبانی از خریداران را دارد. در این بین ۱۲ درصد سهمی که از فروش بازی‌ها می‌گیرد باعث پیشرفت و گسترش این کمپانی در سال‌های آتی خواهد شد.

بازی‌های رایگان

یکی دیگر از سیاست‌های اپیک‌گیمز در راستای افزایش مشتری‌های فروشگاه خود، همکاری با توسعه‌دهندگان برای رایگان کردن بازی‌هایشان در طول زمانی دو هفته‌ یکبار است. لازم به ذکر است که با اضافه کردن این بازی‌ها به library می‌توانید در هر زمانی که خواستید آن‌ها را دانلود و تجربه کنید.

قیمت‌گذاری منطقه‌ای

اپیک‌گیمز هم مانند کمپانی ولو با توجه به ارزش کشورهای مختلف قیمت‌های مختلفی را بر روی فروش بازي‌ها در نظر گرفته است. برای مثال در بعضی از کشورها مانند روسیه‌، قیمت پرداختی شما برای بازی‌ها حتی از نصف هم کمتر می‌شود.

Last edited by a moderator:

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
اپیک اگه به جای مسخره‌بازیاش از اول سعی می‌کرد اینجوری رقابت کنه حمایت کامل منو داشت. :D تخفیفاش بیش از حد خوبه.
اپیک مسئله ریجن لاک و این چیزارو نداره، نه؟

• Like
Reactions: TeTration

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
اپیک اگه به جای مسخره‌بازیاش از اول سعی می‌کرد اینجوری رقابت کنه حمایت کامل منو داشت. :D تخفیفاش بیش از حد خوبه.
اپیک مسئله ریجن لاک و این چیزارو نداره، نه؟
خیر فقط بازیای یوبیسافت قفل زبان داشتن (که یوبی همیشه میذاره اینو). همشون هم بدون هیچ اطلاعی از استور اپیک حذف شدن.

• Like
Reactions: The Listener

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
metro exodus gold edition رو الان میشه با 14.99$ ناقابل گرفت! Control که الان pre-order هست رو هم 12.99$. (من با تغییر DNS باز میکنم، این قیمتا برای کدوم ریجنه؟) جدا اتیش دارن میزنن به مالشون! control یک سال بعد از عرضه برای steam میاد دیگه؟ ارزش داره الان پیشخرید بشه؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
metro exodus gold edition رو الان میشه با 14.99$ ناقابل گرفت! Control که الان pre-order هست رو هم 12.99$. (من با تغییر DNS باز میکنم، این قیمتا برای کدوم ریجنه؟) جدا اتیش دارن میزنن به مالشون! control یک سال بعد از عرضه برای steam میاد دیگه؟ ارزش داره الان پیشخرید بشه؟
الان میشه 4 دلار خرید . بالای 15 دلار 10 تا خود اپیک تخفیف میده.
دوستانی که میگفتند تخفیف نداره اپیک ،الان کجا هستند
و میگفتند فقط عرضه انحصار داره

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
الان میشه 4 دلار خرید . بالای 15 دلار 10 تا خود اپیک تخفیف میده.
دوستانی که میگفتند تخفیف نداره اپیک ،الان کجا هستند
و میگفتند فقط عرضه انحصار داره
نه دیگه 25$ بود برای من 10$ تخفیف خورده شده 15$ و به همین صورت هم control که هنوز پیشخرید هست! مفته خدایی!

• Like
Reactions: rahyarpaul

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
سرور vpn اتو عوض کن این عکس
View attachment 106729
وادفاک این مال کدوم ریجنه تو روسیه انقد ارزون نیست :D فقط مترو تو این ریجن که فک کنم مال آسیای غربیه ارزونه بقیه بازیا تو روسیه ارزونترن مثلا کنترل 10 دلاره تو روسیه.
عملا تخفیف رو وارد مرحله جدیدی کرد :)) خدا کنه همیشه همینطور باشه
کاش ما هم میتونستیم استفاده کنیم :)
تخفیفاش یاد و خاطره تخفیفای چند سال پیش استیم رو زنده کرد البته 10 برابر بهتر :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فقط یه نکته ای رو باید بگم. برعکس استیم تو اپیک فقط یه کشور رو میتونید انتخاب کنید و بعد از کامل کردن اولین خریدتون دیگه امکان تعویض کشور نیست. فقط با مکالمه با ساپورت میشه تعویض کرد که ازتون کارت شناسایی و این چیزا میخان.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: TeTration

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
وادفاک این مال کدوم ریجنه تو روسیه انقد ارزون نیست :D فقط مترو تو این ریجن که فک کنم مال آسیای غربیه ارزونه بقیه بازیا تو روسیه ارزونترن مثلا کنترل 10 دلاره تو روسیه.

تخفیفاش یاد و خاطره تخفیفای چند سال پیش استیم رو زنده کرد البته 10 برابر بهتر :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فقط یه نکته ای رو باید بگم. برعکس استیم تو اپیک فقط یه کشور رو میتونید انتخاب کنید و بعد از کامل کردن اولین خریدتون دیگه امکان تعویض کشور نیست. فقط با مکالمه با ساپورت میشه تعویض کرد که ازتون کارت شناسایی و این چیزا میخان.
آسیا ،چین و اینا.حتی با ip ایران هم بری همینه،ولی ما نمیتونیم بخریم.
Epic Games Store adding regional pricing for more than 230 countries
اینجا هم ببینی 9 دلار هم داشتن 4 دلار هم دارند.
ما اگه تحریم نبودیم ارزونترین ریجن میشدیم توش .
البته بعضی از کشورها چند تا ریجن دارن. خیلی گاو تو گاوه ریجن بندیش.
مثلا طرف میگه من تو گرانادا با 1/13 حقوق آلمان .قیمتم از آلمان گرونتره.
بعد با تمام واحدهای پولی 10 تا کم کرده مثلا دلار 10 تا ،یورو 10 تا ،پوند 10 تا.
که خود این بازم تاثیر داره.
کار زیاد داره اپیک.ما در کنار سوریه ،کره شمالی ،کوبا تحریمیم

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
بعد از بازیای یوبیسافت و Bloodlines 2 بازی Borderlands 3 هم به علت ناراضی بودن گیرباکس از تخفیف اپیک از استور حذف شد. به نظرم هر چه زودتر اگه امکان خرید دارید اقدام کنید. احتمال داره اپیک بر ضد کسایی که با وی پی ان خرید کردن هم اقدام کنه چون تعداد خیلی زیادی از کاربرا استورشون رو به روسیه تغییر دادن تا بازیای پیش خرید رو با قیمت خیلی کم بخرند.

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
خوب خوشبختانه دوستان من دیشب موفق شدم بالاخره control و metro exodus standard edition رو بگیرم (البته از ریجن روسیه و قیمت Gold edition مترو تو ریجن روسیه از هند گرونتر بود و برای همین از اونجا نگرفتم، در واقع به صورت مسخره ای اگر Season pass و خود بازی رو جدا جدا بگیرین تو روسیه ارزونتر تموم میشه، تا نسخه گلد) کنترل برام 160 هزارتومان و مترو هم 220 هزار تومان حساب کردن. اگر کسی مد نظر داشت من میتونم جایی که ازش تهیه کردم رو تو پیام خصوصی معرفی کنم. (به پیشنهاد دوست عزیز @Fifa 10 چون به نظر ایشون هم قیمت مناسبی پیشنهاد شده بود)

آخرین ویرایش:

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
سلام دوستان.اپیک گیمز بازی فورتنایت رو رایگان گذاشته. ای همون فورتنایت معروفه ک استیم پولی میفروشه//؟ باورکنم؟ بگیرمش؟
فورتنایت برای خود اپیک هست و به طور کلی شروع بازی پولی نیست و روی استیم هم اصلا نیست. باور کردن اینا هم نداره دیگه، کله قضیه یک کلیکه، ضرر نداره که!

• Like
Reactions: Masood1992sdt

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
فورتنایت برای خود اپیک هست و به طور کلی شروع بازی پولی نیست و روی استیم هم اصلا نیست. باور کردن اینا هم نداره دیگه، کله قضیه یک کلیکه، ضرر نداره که!
من اطلاع ندارم فورنتایت رو استیم هست یا جای دیگه.فقط میدونم ک این بازی پولیه. اکانتش هم خیلیا میفروشن...
تعجب کردم نوشته بود رایگان.حالا بهرحال من لانچر اپیک رو دانلود کردم.تا ببینم این فورنتایت همونه یا نه. مرسی از تاپیک خوب و سودمندتون.:-bd

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
من اطلاع ندارم فورنتایت رو استیم هست یا جای دیگه.فقط میدونم ک این بازی پولیه. اکانتش هم خیلیا میفروشن...
تعجب کردم نوشته بود رایگان.حالا بهرحال من لانچر اپیک رو دانلود کردم.تا ببینم این فورنتایت همونه یا نه. مرسی از تاپیک خوب و سودمندتون.:-bd
تجربه فورتنایت کاملا رایگان هست ولی یه سری اسکین یا همین آیتم تزیینی داره که باید خریداری کنید. اجباری برای خریداری این اسکین ها نیست و هیچ تغییری هم در گیم‌پلی بازی ندارن بجز خاصیت تزئینی. اکانت‌هایی که میفروشن شامل این اسکین‌ها هست.

• Like
Reactions: Masood1992sdt

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر