بهترین بازی سال 2018 از نگاه کاربران بازی‌سنتر

بهترین بازی سال 2018 از نگاه کاربران بازی‌سنتر

• Assassin's Creed Odyssey

رای‌ها: 4 2.4%
  • Celeste

رای‌ها: 3 1.8%
  • Detroit: Become Human

رای‌ها: 1 0.6%
  • Forza Horizon 4

رای‌ها: 7 4.1%
  • God of War

رای‌ها: 86 50.6%
  • GRIS

• Marvel's Spider-Man

• Monster Hunter: World

• Red Dead Redemption 2

رای‌ها: 61 35.9%
  • Return of the Obra Dinn

• Thronebreaker: The Witcher Tales

رای‌ها: 2 1.2%
  • Yakuza 6: The Song of Life

رای‌ها: 2 1.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    170
  • نظرسنجی بسته شده است .

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
مثل همیشه در روزهای پایانی سال، شاهد انتخاب بهترین عناوین عرضه شده در سال میلادی هستیم. امسال نیز مانند گذشته، سایت بازی‌سنتر در انتهای سال میلادی بهترین‌های خود را انتخاب خواهد کرد. برای اولین بار قصد داریم با نظرسنجی از اعضا، بهترین بازی انتخاب شده از دیدگاه کاربران را نیز در مقاله بهترین‌های سایت جای دهیم. به همین منظور علاوه بر نظرسنجی و انتخاب بهترین بازی، هر یک از دوستان می‌تواند نظر خود در مورد بهترین بازی را در این تاپیک ارسال کرده تا در هنگام ارسال مقاله، نظرات کاربران نیز در مقاله قرار گیرد. لازم به ذکر است که صرفا نظرات در مورد عنوانی که بیشتر رای را به دست آورده لحاظ خواهد شد و در صورت زیاد بودن تعداد نظرات، برترین مطالب از سوی اعضای تحریریه انتخاب خواهند شد. نظرسنجی به مدت 1 هفته در جریان خواهد بود و در صورتی که بازی مد نظر شما در لیست نظرسنجی قرار نداشت، فقط کافی است تا نام آن را در این تاپیک ارسال کنید و تعداد رای به آن بازی نیز شمارش خواهد شد.

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,532
Dragon Quest XI
جدا از رای نظرسنجی ، از گلیچ برای حمایت از بازی مورد علاقتون استفاده کنید :D

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,532
بازی هایی که تو نظرسنجی هستن که دیگه رای شون از طریق کامنت شمارش نمیشه :D مشخصا منظورم بازی هایی بود که توی نظرسنجی نیستن.
توی ماشین بودم یه نگاه کلی انداختم ندیدم این گزینه رو ، میدیدم هم رای نمیدادم ! کاش توی نظرسنجی نبود که رای بیاره !! گلیچ بعدی رو الان میزنم :D

آخرین ویرایش:

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
!Pokémon: Let's Go, Pikachu و همچنین !Let's Go, Eevee :D
من راضی نیستم حق کسی خورده بشه:D بازی ای که متاش 81 هست و از IGN هم 8.3 گرفته حقش نیست که توی این لیست نباشه:D
حالا دیگه اشاره نکنم که یکی از بهترین بازی های امسال نیستش (SSB Ultimate)[-(

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
واقعا از حسن انتخاب و حمایتی که از دیترویت کردید سپاسگذارم !!!
من هنوز موفق نشدم اسپایدر من و رد دد ردمپشن بازی کنم به دلایلی که خودتون بهتر میدونید !!!

برای همینم سزاوار نیست نظر بدم. اما در مورد god of war میتونم بگم با اینکه من علاقه ای به سبک h&s و سه گانه خدای جنگ و خصوصا باتوم اسمشینگشون نداشتم ، و خیلی از تغییرات زمان معرفی بازی خوشحال شده بودم اما بازی باز هم برای من مثل یک معجزه بود !اولین چیزی که باهاش مواجه میشیم لول دیزاین، محیط های متنوع وهم انگیز ، ارت و نقش و نگار سازه ها ها انچنان حال هوای تاریخی و اساطیری به ادم منتقل میکنه که سه گانه حتی بهش نزدیک هم نشده بود ! بار ها در بازی به نقاطی میرسیدم که با خودم میگفتم وای این اخر گرافیک و طراحیه ، و به دقایقی نمیکشید که دوباره مبهوت و متحیر از زیبایی لوکیشن دیگه ای میشدم! ضمن اینکه تمام این چیزها رو مدیون دوربین جدید و نوع فیلم برداری که استفاده کرده بودند بودیم !
موسیقی بازی هم این لذت از مناظر رو چند برابر میکرد ، واقعا bean maccreary کاری کرد که من برای اولین پلی لیستم پر بشه از موسیقی متن یک بازی !
گیم پلی مهم ترین المان بازی بود ، جدا از اینکه تمام دشمنان بازی مطابق با عمکرد این گیم پلی جدید طراحی و حتی جایگزاری و ظاهر میشدند ! برای بازی که تاریخچه ای از h&s که بر اساس مبارزات سریع ، اسکیل ها و کومبو های طولانی هست ، دست به کار بدیع و غیر قابل انتظار زدند ! قرار دادن اسکیل های کند و کوتاه در بازی که بیشتر شبیه به بازی های rpg هست تا h&s که حتی ممکنه در ساعات اولیه بازی زیاد خوشایند نباشه ، اما وقتی اسکیل های بیشتری رو باز میکنیم ، تو یه لحظه خاص و جاودیی یه جرقه زده میشه و بازی معجزه خودش رو به رخ میکشه ، چطور شد ، چطور این اسکیل ها و ضربات که هیچ ربط و شباهتی به هم ندارن ، انقدر منظم و هماهنگ پی در پی هم قرار میگیرن و کومبو بی نقصی رو شکل میدن ! پس بزار به جای این فن وسطش از یکی دیگه استفاده کنم ، وای این بهتر از قبلی شد ! یک گیم پلی داینامیک که میشد ده ها یا شاید صد ها کومبو مختلف و متنوع با اراده خود گیمر درونش خلق کرد و خبری از کومبو ها ی طولانی با اسکیل های از پیش طراحی شده نبود! من خودم نتونستم از تمام پتانسیل گیم پلی استفاده کنم و مهارت و تمرین و سرعت بسیاری میطلبه ، ولی کافیه ویدئو های گیمپلی بازی رو ببنید تا متوجه بشید که حتی دو سلاح بازی در تعامل و هماهنگی با هم برای خلق کومبو های حدید عمل میکنن !! با محیط های سند باکس وسیع و دشمنان سر سختی که اماده نوش جان کردن تمام اون ضربات هستن رو گیمر رو تا عرش خدایی بالا میبره و غرق در لذت همراهی کردن خداوندگار جنگ ! تبر کریتوس دست کمی از معجزه نداره ، اغراق نیست که بگم که ساعاتی رو فقط مشغول تماشای پرتاب کردن و و برگردوندن این تبر کردم و مثل بچه ها از این کار ذوق میکردم !! در کنار اینها فیزیک فوق العاده بازی باعث بیشتر شدن لذت گیم پلی شده بود و واقعا قدرت ضربات رو در ماهیچه های کریتوس و شدت چرخاندن تبر و فشاری که بر سر دشمنان فرود میومد رو حس میکردم ! داستان و شخصیت های بازی بزرگترین ازمون بازی بود با بارلاگ ، چون تمام چیز های بازی چیز های جدیدی بود ، اما تنها چیز بازی که دارای پیشینه بود و ارتباط داشت به نسخه های قبلی داستان و شخصیت کریتوس !! بارلاگ از این ازمون نه تنها موفق بیرون اومد ، بلکه نسخه های قبل رو زیر سایه خودش برد !!! چطور یه مرد همیشه خشمگین و پر از تنفر و تهی ، پر از انسانیت شده بود ، یک پدر شده بود ، نگران ، مردد، گاهی پر از ترس ، شادی ، غم ، نفرت و باز هم خشم و خرد ، کسی که در گذشته فقط عربده میکشید و نفس کش میطلبید ، پر بود از تجربیات و پختگی مرد کهنسال با پند و اندرز های عمیق و تاثیدگذار ! اما چیزی که این کریتوس سرزمین های برفی رو بیتشر از قبل خاص میکرد ، داشتن ترحم، بخشش و دوست داشتن واقعا دیدن این جنبه های جدید شخصیت کریتوس بهترین و تاثیر گذار ترین بخش بازی برای من بود که تحسینم رو بر انگیخت ! داستان نورث و خدایانش تو این نسخه واقعا عالی بود وروایت بی نظیری داشت ، داستان سفری برای خاکسپاری یا شاید رستگاری، تقلای کریتوس برای تربیت و محافظت از پسر سر کشش واقعا جذاب و پر از تلاطم بود ! سکانس بازگشت به خانه کریتوس بدون هیچ شک و شبهه ای یکی از ماندگار ترین و به یاد ماندنی ترین لخظات تاریخ گیم میشه ، واقعا بعد از دیدن اون سکانس که با اون موسیقی بینظیر همراه بود با خودم گفتم مهم نیست چه بازی بیاد که با گاد رقابت کنه ، این بازی goty و بهترین بازی ۲۰۱۸ ه ، واقعا وقار و سنگینی که فرانچایز god of war فاقدش بود رو وجود همچین لحظاتی در این بازی بهش داد ، البته بدون پیشینه عالی و جذاب این فرانچایز ممکن نبود !

تنها ایرادم به بازی کمبود شدید شخصیت های فرعی و npc ها بود ، واقعا دوست دارم از بارلاگ بپرسم که چرا انقدر کم ؟

در اخر همسفری با خداوندگار جنگ در جستجوش برای رستگاری ، شاید مکانی و زمانی برای ارامش، یکی از بهترین لحظات زندگیم و از افتخارات گیمریم بود!

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
632
سیستم رای گیری به نظرم اصلاً جالب نیست.
الان اون نظر سنجی بالای صفحه که Obsolete هست، اسم ظاهری نظر سنجی انتخاب بهترین بازی سال 2018 از نظر کاربران بازیسنتر هست ولی چیزی که در واقع میبینیم انتخاب بهترین بازی سال 2018 از نظر کاربران بازیسنتر-ولی فقط از بین انتخاب هایی که ما بهتون دادیم هست:|
چرا تاپیک رو به سبک تاپیک مورد انتظارترین بازی های 2019 انجام نمیدین؟ هرکدوم از کاربرا تا 10 عدد از بهترین بازی های سالش رو اعلام کنه، و آخر کار هم شمارش انجام بشه و برسیم به مثلاً 40 عدد از بهترین بازی های سال.
کلاً هدف از همه ی این لیست بهترین بازی های سالی که مجلات و منتقدا هم ارائه میدن باید همین باشه، اینکه کاربرا بهترین بازی های سال رو بشناسن، از اونطرف هم امسال صددرصد بیشتر از 10 تا بازی فوق العاده داشتیم.
وگرنه کی واقعاً براش اهمیت داره که بهترین بازی سال از نظر کاربران بازیسنتر چی هست، وقتی همه ی کاربرا تک تک بازی های خوب سال رو اصلاً بازی نکرده باشن؟:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: K I 1 1 E R

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
چرا تاپیک رو به سبک تاپیک مورد انتظارترین بازی های 2019 انجام نمیدین؟ هرکدوم از کاربرا تا 10 عدد از بهترین بازی های سالش رو اعلام کنه، و آخر کار هم شمارش انجام بشه و برسیم به مثلاً 40 عدد از بهترین بازی های سال.
رای‌گیری مورد انتظارترین بازی 2019 از نگاه کاربران بازیسنتر

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
سیستم رای گیری به نظرم اصلاً جالب نیست.
الان اون نظر سنجی بالای صفحه که Obsolete هست، اسم ظاهری نظر سنجی انتخاب بهترین بازی سال 2018 از نظر کاربران بازیسنتر هست ولی چیزی که در واقع میبینیم انتخاب بهترین بازی سال 2018 از نظر کاربران بازیسنتر-ولی فقط از بین انتخاب هایی که ما بهتون دادیم هست:|
کلاً هدف از همه ی این بهترین بازی های سالی که مجلات و منتقدا هم ارائه میدن باید همین باشه، اینکه کاربرا بهترین بازی های سال رو بشناسن، صددرصد بیشتر از 10 تا بازی فوق العاده هم امسال داشتیم.
وگرنه کی واقعاً براش اهمیت داره که بهترین بازی سال از نظر کاربران بازیسنتر چی هست، وقتی همه ی کاربرا تک تک بازی های خوب سال رو اصلاً بازی نکرده باشن؟:D
دقیقا همینجوره اگه بنا به انتخاب کاربرا هست یا باید اون نظر سنجی رو بردارن و بگن هرکی جداگونه واسه خودش رده بندی کنه اون ورم گفتم اینجور انتخاب کردن 0و1 مطلقه چه خوبه که با امتیاز رده بندی بشن بازیا ! اینجوری خیلی منصفانه تره از دید کاربرا اونم کاربرا یـ فروم !

پ.ن : تو RsestEra هم به همین سبک انتخاب میکنن :

ResetEra Games of the Year Awards 2017

حاجی اون مال مورد انتظار ترین بازی سال 2019 ـه :D

• Like
Reactions: miladdej

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
632
فکر کنم درست منظورم رو نرسوندم. منظورم این بود روال این تاپیک(تاپیک بهترین بازی سال 2018 از نگاه کاربران بازیسنتر) به سبک تاپیک رای‌گیری مورد انتظارترین بازی 2019 از نگاه کاربران بازیسنتر انجام بشه. یعنی هر کس حداکثر 10 انتخاب بازی سال 2018 خودش رو بنویسه، و به همون روال اون تاپیک(بازی اول 4 امتیاز، بازی دوم 3 امتیاز و الی آخر) شمارش بشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر