Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
اقا من تا چکپوینت main hall این منطقه پیش رفتم. یه خرده هم اون اطراف گشتم و از یه مسیری بر میگرده بخش های پایین تر... هدف تو این منطقه چیه؟ کجا رو نگشتم؟ دنبال چی باشم؟
ببین احتمالا شما هنوز گنچیرو را نزدی اومدی جلوتر به اینجا رسیدی بنابراین بازی اینجا قفل میشه اجازه پیشروی نمیده بهت .اول باید توی ashina castle گنچیرو را بزنی با گرو صحبت کنی بعدش که میای اینجا یه زنگوله روی میزنه تکونش میدی و بازی پیشروی میکنه

• Like
Reactions: J. Constantine

Syamak8808

کاربر سایت
Sep 6, 2018
304
کسی میتونه سیستم مبارزه بازی رو توضیح بده مثلا این خط های که پر میشن کاربردشون چطوره و چطوری میشه فینیشر زد رو سر دشمنا؟ لطفا سریع جواب بدید که رسیدم به باس اول و 3 روزه نتونستم بزنمش :| و همین طور این دستش
من بازی رو تا باس اول رفتم جلو دو شب باهاش جنگیدم شب دوم یه ویدئو تو یوتیوب دیدم و بالاخره کشتمش. بعد زدن اون باس یه جوری از بازی زده شدم دلیلش شاید این باشه شبیه بلادبورن نیست. خوب حالا منو ببین. روشی که من باس رو زدم این بود اون قسمت هست که انواع دست مکانیکی رو میاره مثلا یکی دست آتیش اون یکی تبر تو بزار رو قسمت تیر انداختن اونو بعد فقط گارد بگیر یعنی دفاع کن چهار تا ضربه بهت میزنه ضربه ی آخرش نشانش اینه از بالا محکم میاره پایین وقتی دفاع کردی خطت میره سمت قرمز ولی نترس بلافاصله بعد ضربه چهارمش سه تا شمشیر بهش بزن یا دوتا بیشتر نه بعد بلافاصله دفاع رو فشار بده وقتی دفاعت قرمزش تموم شد با ضربدر بپر عقب تا دوباره قرمزی دفاعت برگرده مثل اول بعد اگه نیزش رو چرخوند زود دفاع رو بگیر و نترس بعد دوباره میاد جلو چهار پنج ضربه میزنه تو هم دفاع رو ول نکن ولی بهت گفته باشم دست مصنوعی رو همون حالت که گفتم باید بزاری و الا قدرت دفاع شمشیرت خیلی میاد پایین. باور کن وقتی ویدئو رو دیدم کنار اسبش ضربه هاشو با شمشیر بلاک می کردم یه حس غرور بهم میداد که نگو. بعد همین طور فاز اول میکشیش. حالا همین روال رو تا فاز دوم ادامه میدی با یه کم تفاوت. ببین تو فاز دومش یه دو تا حرکت داره که یکیش حتما باید جا خالی بدی نیزه اش رو میکشه رو زمین تو فقط باید بپری دو بار این حرکت و میزنه تو هم فقط باید بپری جاخالی بدی یه بار هم از جلو نیزه اش رو میاره مستقیم اون هم دفاع هم جاخالی. بعد دوباره میاد جلو رو در رو دوباره دفاع چهار ضربه ش تموم شد تو هم سه تا ضربه. یه حالتی هم داره با اسب میره هوا میاد پایین دو بار اون رو هم دفاع کن بار دوم اومد پایین دو ضربه بهش بزن بعد آروم آروم قرمز میشه دفاع اون بعد فینیش. بعد که فینیش رو زدی دوباره رو اسب باید ضربه بزنی یعنی فکر نکنی مرده دوباره بهش میزنی بعد میکشیش.

فرستاده شده از BND-L21ِ من با Tapatalk

Last edited by a moderator:

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,074
دوستانی که تموم کردن بازی چند ساعته ؟من خودم عادت دارم تمام سوراخ سنبه های بازی رو‌ بگردم الان اخرین باسی که زدم گاوه تو اون قلعه اشینا بود.دلم نمیاد زیاد بازی کنم تموم‌شه:D.لامصب بعد از مدتها یه بازی اومد ادم رو قشتگ به چالش میکشه.

Last edited by a moderator:
  • Like

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
اینا که‌میگم‌به ترتیبه:
۱-زدن باسی که گفتی
۲-صحبت کردن چند باره با کورو
۳-باز کردن پنجره ی اتاق کورو و دنبال کردن دود های صورتی رنگ روی پشت بام و رسیدن به اتاق isshin
۴-صحبت کردن با ایشین
۵-برگشتن به اتاق کورو
۶-صحبت کردن چند باره با کورو
۷-رفتن به main hall و اینترکت کردن با altar

این کار ها رو انجام داده بودم. فکر کنم همون مرحله 7 رو انجام ندادم یا ندیدم کلید interact رو. مرسی

Parsa.e

کاربر سایت
Sep 5, 2013
618
نام
Parsa
علی یه اشتباهی کردم:(
علی اون منطقه هست که باس سون اشینا اسپیرس(یامایوچی) رو میزنی یه بی راهه داره که میرسید به یه بابایی که وایساده بود بالای یه چاله که وارد دانجن میشد من صحبت کردم و وارد شدم همون ابتدا یه شینوبی پشتش بهم بود(باس بود اسمشو نرسیدم بخونم)رسیدم پیشش که خفتش کنم یه لحظه مربع واسه صحبت کردن دیدم ولی دیگه کار از کار گذشته بود و من از سر عادت از پشت زهرم رو ریخته بودم ، با اینکه نموندم اونجا که باهاش بجنگم و فرار کردم و گفتم از بنفایر برگردم شاید دشمن نشده باشه ولی هی دل قافل!دشمن شد عین npc های سولزبورن دیگه کار از کار گذشته بود!
حالا چه کنم جریانش چی بود؟:
در هر صورت باید میجنگیدی ولی دقیقا بالای سرش یه سوراخ هست که میتونستی بپری رو سرش و death blow بزنی
یعنی به جای اینکه که بری تو اون سوراخ اولیه برو جلوتر دقیقا از بالای سرش در میاد

• Like

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
بازی اینقدر سخت شده حس میکنم به اندازه دوتا سولز 3 رفتم جلو:|:D
بعضی از باس های بازی مخصوصا باس های اخری مزه بازی رو به دلت زهر مار میکنه یعنی هر چقدر داشتی از بازی لذت میبردی و عاشقش بودی با خوردن به یک باسی که فقط میتونی جلوش دیفلکت بدی و یجواریی جلوش فقط دو ضربه دووم میاری حالت از بازی بهم میخوره و متنفر میشی
البته نگاه هم کنی یه جورایی منطقیه ولی انصافا این رسمش نبود:D
دقیقا باس اخر بازی خراب کرد!هرچند که خفن بود ولی سیسبم مبارزه باهاش رو اصلا خوشم نیومد فقطPosture Posture.....:Dرسما باس رو بدونه این که جونش رو حداقل به 70% برسونم زدمش!ولی باس قبلش که اختیاری بود شدیدا عالی بود مجبور بودی کلا جونش رو تا صفر بیاری تا فینیشر بزنی البته اونم میشد با Posture بالا بردن زد ولی بازم کم کم با جون باس رو تا 20% بیاری پایین!

• Like

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
999
نام
امیر حسین
دوستان. اگر میخواید در بازی موفق باشید و بازی براتون پشم بشه این‌کارا رو بکنید حتما:
۱- اپگرید کردن ویتالیتی با چهل تا prayer beads در بازی وجود داره و شما میتونید حداقل ۳۵ تاشو بدون هیچ مشکلی قبل باس اای خیلی سخت بازی به دست بیارید.

۲- به دست اوردن سه تکه ی ماسک dragon . وقتی تمام ۳ تکه رو داشته باشید، میتونید در ازای داشتن ۵ اسکیل ، یک اتک‌پاور بالا ببرید.

۳- بعد از کشتن guardian ape مجددا برید به poison pool و مجددا اونو بکشید. کشتن مجددش ۲ تا prayer میده و یه memory برای بالا بردن اتک.

۴-مهممممممممممممگ ترین چیز:
حتماااااااا اسکیل mortal draw رو بخرید. این اسکیل رو میتونید در old grave idol کمی جلوتر از idol بپرید پایین روی سقف یه ساختمون. روی سقف یه سوراخه. ار فروشنده بخرین. زمانی این قابلیت فعال میشه که mortal blade دو داسته باشین. این قابلیت حتی در صورت نداشتن spirit emblem هم کار میکنه.
این قابلیت باعق میشه تا اکثر باس ها نتونن دفاع کنن در مقابل این حرکت.
بنده با این قابلیت باس های زیر رو بدون حتی ۱ بار مردن زدم:
OWL - LONE SHADOW - purple corrupted monk - real corrupted monk - و حدود ۵-۶ تا مینی باس سخت.

۵- به جای دوج از پرش استفاده کنین. حریص نباشید. باس های سخت و سریع رو فقط فرار کنین و فاصله حفظ کنین و با پرش کردن به فاصله ی ایمنی برسید. مخصوصا برای دو ورژن monk و guardian ape و owl. اجازه بدید وقتی که فاصله گرفتید، بهتون اتک سنگین بدن. همین‌که اتک سنگین دادن سریع بدویید سمتشون و یک یا دو ضربه بزنید و دوباره پروسه رو برید. حریصصصصصص نباشید. یک یا دو ضربه زدن و سپس فاصله گرفتن بهترین استراتژی ممکن هست.

۶-برای باس ها یا دشمنان برقی، وقتی باس داره برق میزنه سمتتون ( وقتی پرید هوا و رنگ برق رو دیدید) شما‌ هم بپرید روی هوا و بلافاصله هی r1 بزنید (قبل از اینکه به زمین‌ برسید باید r1 رو بزنید) تا برق به سمت دشمن برگرده.

مهمترین موارد همون ۴ و ۵ هست. امیدوادم به دردتون بوخوره

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
از انتهای mibo villageاین سنگ رو از مهراب برداشتم. الان کجا باید برم ؟ کل چکپوینت هایی که به کورو ختم میشن غیرفعالن. سنگ تو توضیحاتش نوشته بزارش یه جا ولی نمیدونم کجا :D

• Like

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
دوستان لطف کنید بگید بازی مثل بلاد بورن ارزش تکرار داره؟
میدونم بازی خوبی هست ولی نمیخوام مثل rdr2 از خریدش بصورت دیجیتالی پشیمون بشم اخه rdr2 با وجود اینکه بازی فوق العاده ای بود ولی ارزش تکرار به اونصورت نداره(نظر شخصی)

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
یکم مشکلاتی داره که بر فرض نمی شه 120 فریمش کرد یا هرتز بالاتر بهش داد که با مد حل می شه اما HDR ش از دست می دید چون FULL SCREEN دیگه نمی شه جالب ترش اینکه نسخه ی XBOX ONE ش 120 هرتز رو ساپورت می کنه اما

البته HDR ش هم در 1080 TV من تشخیص نمی ده باید دستی تغییرش بدم.

• Like
Reactions: kamyy

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
999
نام
امیر حسین
از انتهای mibo villageاین سنگ رو از مهراب برداشتم. الان کجا باید برم ؟ کل چکپوینت هایی که به کورو ختم میشن غیرفعالن. سنگ تو توضیحاتش نوشته بزارش یه جا ولی نمیدونم کجا :D
بعد از کشتن monk و guardian باید هر دو ایتم رو برداری. یکی سنگ. یکی گل فک کنم. بعد برو دو تا fruit رو بردار. یکیش dried serpant viscera و یکیش fresh serpant viscera.
بعد از اینکه همشو پیدا کردی برو همونجا که با genichiro جنگیدی. اونجا با owl صحبت کن. اگه نیخوای بازی طولانی تر بشه و پایان کامل بازیو ببینی گزینه ی دومو انتخاب کن. سعی کن قبل حرف زدن با owl از سیوت بک اپ بگیری. چون اینجا دقیقا جاییه که ۴ تا پایان بازی رقم میخوره. بعد از جنگیدن با owl برو تو اتاق کورو. چند بار باهاش حرف بزن. بعد میری اتاق isshin. یه ایتم هست دم اتاقش و بردار. با خودشم حرف بزن. بعد هم برو mibu village همون غاری که توش با monk جنگیدی. برو داخل اون چادره که وسط غاره. و بعد برو به خفن ترین و سخت ترین محیط بازی:D

بله چکپوینتا غیر فعاله. چون به قلعه ی آشینا حمله شده. باید از طریق dungeon برسی به اونجا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر