اپیک گیم فروشگاه اختصاصی خودش رو واسه مقابله با استیم راه میندازه !

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
UnrealEngine%2FNews%.jpg

واسه رقابت با استیم سهمی که از سازندگان بر میداره 12 درصد بیشتر نیست ! در کل شرایط رو برای راحتی هرچه بیشتر سازندگان و پلیر ها و ایجاد یک رابطه بدون واسطه قراره مهیا کنن ....

Have a Direct Relationship With Players
People who buy your games automatically subscribe to your newsfeed so you can reach them with game updates and news about upcoming releases. The newsfeed is front-and-center. You’ll also be able to reach your players through email, if they choose to share it.

Connect with Creators
YouTube content creators, Twitch streamers, bloggers, and others are at the leading edge of game discovery. The 10,000-strong Epic Games Support-A-Creator program helps you reach creators, so they can help you reach players. If you opt to participate, creators who refer players to buy your game will receive a share of the revenue that you set (tracked by code or affiliate marketing link). To jumpstart the creator economy, Epic will cover the first 5% of creator revenue-sharing for the first 24 months.

Developers Control Their Game Pages
As a developer, you control your game page and your newsfeed. There will be no store-placed ads or cross-marketing of competing games on your page, and no paid ads in search results.

All Engines Are Welcome
The Epic Games store is open to games built with any engine, and the first releases span Unreal, Unity and internal engines.

When You Succeed, We Succeed
We’ve built this store and its economic model so that Epic’s interests are aligned with your interests. Because of the high volume of Fortnite transactions, we can process store payments, serve bandwidth, and support customers very efficiently. From Epic’s 12% store fee, we’ll have a profitable business we’ll grow and reinvest in for years to come!

--

More details on upcoming game releases will be revealed at The Game Awards this Thursday, December 6th.

Announcing the Epic Games Store

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
هردم از این باغ رسد خبری:
Some games on Epic Store can cost up to 300% more compared to Steam for dozens of millions of users (regional pricing issues)

تا اونجا که فهمیدم اپیک داره تبدیل میکنه قیمت به دلار بازی ها رو به واحد پولی محلی ، ولی استیم یه تعرفه برای کشور های متفاوت مشخص کرده !! نمیشه خیلی سخت گرفت و انتظار داشت اپیک همه مشکلات رو یه شبه برطرف کنه !! باید تو بازه ۶ ماه الی یک سال اینده ببنیم چه کار میکنن و خروجیشون چیه ! فعلا که با نگاه اول میشه این برداشت رو کرد که بیشتر هوای فروشنده رو دارن تا خریدار

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
Some Epic Store games are pushing back or scrapping Steam releases | PC Gamer
خوب سهم 12 به 88 درصدی کار خودش رو کرد و سازنده ها دارن یکی یکی به جرگه انحصار استور اپیک میپیوندن ! عمو گیب هرچه زود تر قید مال و ملال بیشتر رو باید بزنه و سهمش رو بیاره پایین چون اوضاع داره خطری میشه !!!

• Like
Reactions: jhoobin

Rattle.Snake

100% Pure RattleSnake
کاربر سایت
Feb 14, 2018
1,054
نام
Giliath Osborne
Some Epic Store games are pushing back or scrapping Steam releases | PC Gamer
خوب سهم 12 به 88 درصدی کار خودش رو کرد و سازنده ها دارن یکی یکی به جرگه انحصار استور اپیک میپیوندن ! عمو گیب هرچه زود تر قید مال و ملال بیشتر رو باید بزنه و سهمش رو بیاره پایین چون اوضاع داره خطری میشه !!!
اینا همون قبلی ها هستن که بازی هاشون تایید شده برای اپیک چیز جدید بینشون نیست.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
اینا همون قبلی ها هستن که بازی هاشون تایید شده برای اپیک چیز جدید بینشون نیست.
اینایی که هنوز منتشر نشدن الان پیج و صفحشون رو از رو استیم برداشتن و رفتن کامل انحصاری اپیک شدن ! و چیزی که هست به زودی تعدادشون هم زیاد تر میشه مخصوصا اونایی که با UE4 دارن ساخته میشن که باید دیگه پیش فرض استورشون رو اونجا بدونیم , اونم انحصاری فقط ! اپیک اینقدر این روزا قدرتمند شده تو بحث مارکتینگ و برندینگ که قشنگ سازنده ها خیالوشن از بابت فروش بازی راحت باشه ! در کل زنگ خطر اساسی برا اون خپل (:D) در اومده !

• Like
Reactions: Romell and wii baz

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,247
نام
امیر حسین
یکی از سازنده هایی که بازیش روی فروشگاه اپیک منتشر شده گفته:"
از زمان لانچ به مدت 12 ماه بازی ها انحصاری این فروشگاه هستند"
این خوبه...میشه باهاش کنار اومد حداقل... امیدوارم تا اون روز هیدس از Early Acceess هم در بیاد:-"
ولی امیدوارم دیگه از این اتفاقات نیفته:-"

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
یکی از سازنده هایی که بازیش روی فروشگاه اپیک منتشر شده گفته:"
از زمان لانچ به مدت 12 ماه بازی ها انحصاری این فروشگاه هستند"
متاسفم برای Team Meat که Super Meat Boy Forever رو 1 سال انحصاری استور اپیک کرد. اینا با شماره اول اینقدر روی استیم فروختن که بتونن یه دکل نفتی بخرن. حالا به خاطر یه 88% سهم فروش مسخره، پلیربیس استیم رو بیخیال شدن و روی استوری عرضه کردن که کلی انتقاد بهش هست. امیدوارم از 88 درصدی که بابت فروش هیچی گیرشون میاد، راضی و خوشحال باشن. متاسفام برای یه سری سازنده.

Rattle.Snake

100% Pure RattleSnake
کاربر سایت
Feb 14, 2018
1,054
نام
Giliath Osborne
متاسفم برای Team Meat که Super Meat Boy Forever رو 1 سال انحصاری استور اپیک کرد. اینا با شماره اول اینقدر روی استیم فروختن که بتونن یه دکل نفتی بخرن. حالا به خاطر یه 88% سهم فروش مسخره، پلیربیس استیم رو بیخیال شدن و روی استوری عرضه کردن که کلی انتقاد بهش هست. امیدوارم از 88 درصدی که بابت فروش هیچی گیرشون میاد، راضی و خوشحال باشن. متاسفام برای یه سری سازنده.
من ری اکشن ملت دیدم و بیشتر همه ارزوی بسته شدن فروشگاه اپیک دارن و بیشتر گیمرها گفتن بازی رو روی اپیک استور نمیخرن.

• Like
Reactions: Safety & Peace

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
اپیک متاسفانه یا خوشبختانه تو خیلی از قسمت‌هایی که وارد شده خوب نتیجه گرفته. خدمات زیادی داده به صنعت گیم و گیمرها و کلا استودیو باهوش و توانمندی بوده طی سالیان متمادی.

ولی این حرکت آخرشون واقعا برای من توجیه پذیر نیست. یعنی با استور زدنشون مشکلی ندارم. با اون 88 درصد هم مشکلی ندارم. ولی اینکه بازی‌های دیگه رو اینطوری برای استور خودت انحصاری کنی (اونم بازی ایندی) مسخرست.

باز اگر بازی‌های خودش رو انحصاری می‌کرد رو استورش یه چیزی و اون رو هم تایید میکردم (هرچند هر ناشری نمیتونه همچین کاری کنه) ولی این انحصار زمانی کردن بازی ایندی رو PC دیگه واقعا مسخرست، اونم تو سال 2018. تصور اینکه سوئینی پشت داستان هست که دیگه از این هم مسخره‌تر هست.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
من ری اکشن ملت دیدم و بیشتر همه ارزوی بسته شدن فروشگاه اپیک دارن و بیشتر گیمرها گفتن بازی رو روی اپیک استور نمیخرن.
مطمعن باش اپیک اینقدر جیبشون رو پر کرده که حتی بابت فروش بازیشون هم نگران نباشن ! اپیک خودش رو به اب اتیش میزنه تا کلی عنوان دیگه رو انحصاری کنه مخصوصا این مستقل ها رو فعلا هم ملت مخالفت میکنن ولی یـ چند وقت دیگه همه یادشون میره قضیه چی بوده و کی بوده مثل بقیه استورا
اپیک متاسفانه یا خوشبختانه تو خیلی از قسمت‌هایی که وارد شده خوب نتیجه گرفته. خدمات زیادی داده به صنعت گیم و گیمرها و کلا استودیو باهوش و توانمندی بوده طی سالیان متمادی.

ولی این حرکت آخرشون واقعا برای من توجیه پذیر نیست. یعنی با استور زدنشون مشکلی ندارم. با اون 88 درصد هم مشکلی ندارم. ولی اینکه بازی‌های دیگه رو اینطوری برای استور خودت انحصاری کنی (اونم بازی ایندی) مسخرست.

باز اگر بازی‌های خودش رو انحصاری می‌کرد رو استورش یه چیزی و اون رو هم تایید میکردم (هرچند هر ناشری نمیتونه همچین کاری کنه) ولی این انحصار زمانی کردن بازی ایندی رو PC دیگه واقعا مسخرست، اونم تو سال 2018. تصور اینکه سوئینی پشت داستان هست که دیگه از این هم مسخره‌تر هست.
به نظرم چیز خیلی عجیبی نیست پول دارن خرجم میکنن همونجور که مثلا ماکروسافت میاد انحصار زمانی میکنه ! اینکه فک میکنی عجیبه به خاطر اینه که استیم بدون در نظر گرفتن بقیه استور خودش داشت یکه تازی میکرد تو صنعت PC گیمینگ ینی یـ پلتفورم واحد و قوی بود بدون رقیب ولی الان یـ رقیب جدید پیدا کرده که تا قبل این نداشت ! ماکرو هم اگه یـ رقیب گنده نداشت هیچ وقت انحصاری نمیکرد اینجا هم الان دقیقا همینه مجبوره انحصاری کنه استدیو های کوچیک رو انحصاری میکنه تا تعداد بازیاش رو ببره بالا تا این قضیه استور بودن و در برگرفتن همه سلیقه ها رو جا بندازه بعدن هم اون کله گنده ها رو مجاب کنه تا رو این فروشگاه حساب باز کنن ! نمیتونه که اونا رو انحاری کنه و ولی زورش به کوچیک ترا که میرسه ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: sajjad++

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
مطمعن باش اپیک اینقدر جیبشون رو پر کرده که حتی بابت فروش بازیشون هم نگران نباشن ! اپیک خودش رو به اب اتیش میزنه تا کلی عنوان دیگه رو انحصاری کنه مخصوصا این مستقل ها رو فعلا هم ملت مخالفت میکنن ولی یـ چند وقت دیگه همه یادشون میره قضیه چی بوده و کی بوده مثل بقیه استورا
اخه یک حرکت گذرا نیست که از یاد بره! الان من مدت هاست دوست دارم Journey رو بازی کنم، چندین سال شایعه بود که قرار روی استیم منتشر بشه و توی دیتابیس هم مشاهده شده بود، اما یهو معرفی شد و انحصاری اپیک! قطعا من یادم نمی ره این قضیه! و اگر هم یادم بره دلیل نداره پاشم برم اونجا بازی رو تهیه کنم.
جدا از اینکه از این حالت تیکه پاره شدن بدم میاد، از حرکاتی که اپیک اعمال کرده به شدت متنفرم و فکر نمی کنم هیچ چیزی من یکی رو قانع کنه پاشم برم اونجا! Origin با همه گندکاری هاش باز شرف داره ...

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
درست یا غلط، اپیک برای اینکه ملت رو بکشونه سمت استور خودش باید موارد انحصاری داشته باشه دیگه وگرنه اون ۸۸ درصد که خب میره تو جیب سازنده، خریدار هم باید دلیلی برای خرید از این استور داشته باشه. با این شرایط احتمال اینکه به مرور سازنده های بیشتری بازیشون رو روی این استور اونم به صورت انحصاری عرضه کنن خیلی زیاده.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
اخه یک حرکت گذرا نیست که از یاد بره! الان من مدت هاست دوست دارم Journey رو بازی کنم، چندین سال شایعه بود که قرار روی استیم منتشر بشه و توی دیتابیس هم مشاهده شده بود، اما یهو معرفی شد و انحصاری اپیک! قطعا من یادم نمی ره این قضیه! و اگر هم یادم بره دلیل نداره پاشم برم اونجا بازی رو تهیه کنم.
جدا از اینکه از این حالت تیکه پاره شدن بدم میاد، از حرکاتی که اپیک اعمال کرده به شدت متنفرم و فکر نمی کنم هیچ چیزی من یکی رو قانع کنه پاشم برم اونجا! Origin با همه گندکاری هاش باز شرف داره ...
اینکه از نظر اخلاقی مشکل داره منم قبول دارم ولی قبول کن بیزینس و رقابتش اپیک مجبوره مجبوره انحاصری کنه وگرنه هیچ شانسی در برابر دیتا بیس عظیم استیم نداره اون قضیه یاد رفتن هم به نظرم صرفا مختص خود کامیونتی استیمه ! چقدرن این لویال فن ها ؟ یـ میلیون ؟ دو میلیون ؟ چیزی که هست اپیک اومده که رقابت کنه امثال EA و بقیه صرفا بیشتر دنبال سهم بیشتر خودشون از بازیا خودشون بودن ولی اپیک دنبال سهم پلیر بیس استیم به نظرم ته تهش هم تا یـ سال نهایتا دو سال این انحصاری کردنا ادامه داشته باشه به یـ حدی که رسید اپیک فیتیله رو بکشه پایین البته بستگی به خود استیمم داره که چجوری میخواد برخورد کنه اگه سهمش رو نکشه پایین صد درصد بازم اپیک ادامه میده این حرکات رو فعلا چیزی که پیداست به واسطه فروش Fortnite همه جوره قدرت انحصاری کردن های بیشتر رو دارن باید صبر کنیم ببینم استیم میخواد چیکار کنه همه چیز دست اون خپل ـه :D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اینکه از نظر اخلاقی مشکل داره منم قبول دارم ولی قبول کن بیزینس و رقابتش اپیک مجبوره مجبوره انحاصری کنه وگرنه هیچ شانسی در برابر دیتا بیس عظیم استیم نداره اون قضیه یاد رفتن هم به نظرم صرفا مختص خود کامیونتی استیمه ! چقدرن این لویال فن ها ؟ یـ میلیون ؟ دو میلیون ؟ چیزی که هست اپیک اومده که رقابت کنه امثال EA و بقیه صرفا بیشتر دنبال سهم بیشتر خودشون از بازیا خودشون بودن ولی اپیک دنبال سهم پلیر بیس استیم به نظرم ته تهش هم تا یـ سال نهایتا دو سال این انحصاری کردنا ادامه داشته باشه به یـ حدی که رسید اپیک فیتیله رو بکشه پایین البته بستگی به خود استیمم داره که چجوری میخواد برخورد کنه اگه سهمش رو نکشه پایین صد درصد بازم اپیک ادامه میده این حرکات رو فعلا چیزی که پیداست به واسطه فروش Fortnite همه جوره قدرت انحصاری کردن های بیشتر رو دارن باید صبر کنیم ببینم استیم میخواد چیکار کنه همه چیز دست اون خپل ـه :D
بحث لویال بودن فن ها یه طرف، بحث اینکه قرار باشه واسه هر بازی یه کلاینت رو بیاریم بالا هم یه طرف. چیزی که مشخصه اینه که برای من به شخصه بقیه استورها چیز دندون گیری ارائه نمیدن که بخوان منو بکشن سمتشون. حتی بازی های بزرگ EA مثل DA هم که من عاشقشم باعث نشد که من رو بیارم به Origin و ازشون خرید داشته باشم. رقابت وقتی مفیده که بتونی امکانات ویژه ارائه بدی. انحصاری کردن چیزایی که تا قبل از این در دسترس همه بوده، کار شاخی نیست و برعکس کار به شدت کثیفیه که از امثال سویینی کثافت کاملا بر میاد. یادمه اون قدیما یه سری از کارمندای Valve (که فک کنم خود گیبن هم جزئشون بود) توی یه مصاحبه گفته بودن ما از ناشرا میخواییم بازیاشون رو روی تمام استورها منتشر کنن چون این حق مشتریه که بخواد از هر جا دلش بخواد، بازی بخره. این 88-12 هم شعاریه که اپیک و سویینی خوب بلدن ازش استفاده کنن و خوب موقعی هم اومدن توی بازی؛ وقتی که همه یه جورایی میخوان استیم رو بکشن پایین. فقط به شدت متاسفم واسه کسایی که از استیم پول در آوردن و اینجوری بهش پشت کردن. یاد اون کثافت Cliff B میوفتم.

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
بازار تک قطبی هیچ منفعتی برای مشتری نداره، هر چقدر هم که استیم، استور/پلتفرم خوبی باشه، وقتی بازار رقابتی بشه مجبور هست که بهتر باشه. درسته انحصاری کردن بازی ها الان یه سری مشکلات برای کاربر های استیم درست می‌کنه و حق هم دارن که شاکی باشن ولی زمانی که کار اپیک بگیره دیگه نیازی به انحصاری زمانی کردن بازی ها نداره...
البته این شرایط ایده آل هست همه اینا تا جایی خوبه که استیم مقابله به مثل نکنه و شروع کنه به انحصاری زمانی کردن بازی ها:D ولی اگه این رقابت انحصاری هم مثل رقابت سونی و مایکروسافت بشه که بازی های انحصاری رو خودشون می‌سازن خوبه و ولو رو مجبور میکنه بر گرده به ساخت IP های قدیمی و محبوبش که باز میشه به نفع خود کاربرها

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
برخلاف چیزی که خیلیا فکر میکنن، سیستم سوددهی استیم کاملا مبتنی بر قانون 70-30 نیست. سازنده ها میتونن به صورت کاملا مجانی سی دی کی تو استیم ایجاد کنن و تو سایت خودشون با 100% سود بفروشن (کاری که خیلی از بازی های مخصوصا ایندی انجام میدن). مونوپولی که استیم رو بازی های پی سی داره هم اصلا قابل مقایسه با مونوپولی کنسول ها نیست. شما میتونین از هزار تا سایت و منبع مختلف بازی های استیم رو خریداری کنین، منابعی که هیچ سودی به ولو و استیم نمیرسونن.
موردی که رخ داده از نظر من کاربر اینه که اپیک میخواد با فاندینگ استودیو های ایندی بازار رو نه با کیفیت و ویژگی هایی که ارائه میده و بلکه با پول و زور کمپانی چینی پشتش از دست استیم خارج کنه. سیاست های اینچنینی تو کوتاه مدت شاید جواب بدن و اما با توجه به بازخورد به شدت منفی کامیونیتی و امکانات کم لانچر اپیک به نظرم بازی ها مجبور خواهند شد که دیر یا زود به استیم برگردن.
نکته جالب قضیه این هست که تیم سویینی چند سال پیش مایکروسافت رو متهم به انحصارطلبی و زورگویی میکرد و از شرکت های پی سی محور کمک میخواست. اما الان یه سیاست به مراتب متخاصمانه ای تری رو نسبت به خود مایکروسافت اتخاذ کرده.
کلا تو بازار پی سی انحصار طلبی و مونوپولی راه انداختن بیشتر شبیه جوک هست و عنوان هایی که کاربران رو مجبور کنن که به طرف پلتفرم های خاص برن انگشت شمار هستن. چیزی که در آخر نظر کاربرا رو به طرف خودش میگیره کیفیت پلتفرم هست نه مجبور کردنشون به نصب یه برنامه خاص.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر