اپیک گیم فروشگاه اختصاصی خودش رو واسه مقابله با استیم راه میندازه !

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
UnrealEngine%2FNews%.jpg

واسه رقابت با استیم سهمی که از سازندگان بر میداره 12 درصد بیشتر نیست ! در کل شرایط رو برای راحتی هرچه بیشتر سازندگان و پلیر ها و ایجاد یک رابطه بدون واسطه قراره مهیا کنن ....

Have a Direct Relationship With Players
People who buy your games automatically subscribe to your newsfeed so you can reach them with game updates and news about upcoming releases. The newsfeed is front-and-center. You’ll also be able to reach your players through email, if they choose to share it.

Connect with Creators
YouTube content creators, Twitch streamers, bloggers, and others are at the leading edge of game discovery. The 10,000-strong Epic Games Support-A-Creator program helps you reach creators, so they can help you reach players. If you opt to participate, creators who refer players to buy your game will receive a share of the revenue that you set (tracked by code or affiliate marketing link). To jumpstart the creator economy, Epic will cover the first 5% of creator revenue-sharing for the first 24 months.

Developers Control Their Game Pages
As a developer, you control your game page and your newsfeed. There will be no store-placed ads or cross-marketing of competing games on your page, and no paid ads in search results.

All Engines Are Welcome
The Epic Games store is open to games built with any engine, and the first releases span Unreal, Unity and internal engines.

When You Succeed, We Succeed
We’ve built this store and its economic model so that Epic’s interests are aligned with your interests. Because of the high volume of Fortnite transactions, we can process store payments, serve bandwidth, and support customers very efficiently. From Epic’s 12% store fee, we’ll have a profitable business we’ll grow and reinvest in for years to come!

--

More details on upcoming game releases will be revealed at The Game Awards this Thursday, December 6th.

Announcing the Epic Games Store

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
AoE؟ Ori؟ Fable؟ KI؟ Dust؟ SoD؟ QB؟ HW؟ SO؟
لابد فروش اینا خیلی خوب بوده که مایکی روی استیم عرضه-شون کرده؟ حالا اگر مبنای شما یه Halo و Gears هستن که من حرفی برای گفتن ندارم. نگران نباش، اونا هم به موقعش میان.
برام خیلی جالبه که برداشتین یه مشت بازی که روی استیم نیستن رو به عنوان بازی "هر چی بازی درست و حسابی" لیست کردین انگار بقیه بازی ها پشمن. نظرتون چیه به اینطرف قضیه هم نگاه کنیم؟

DoTA 2 و PUBG و CS و TF و WF با پلیرهای میلیونی و فروشی که سر به فلک میزاره روی هیچکدوم از پلتفرم هایی که گفتی نیستن.
عناوین بزرگی مثل Dark Souls و Batman و همونایی که لیست کردم هیچکدوم روی پلتفرم هایی که گفتی نیستن.
یادمون نره این استیم بود که ژاپنی های انحصاری ساز رو هم آورد روی PC.
ایضا یادمون نره این استیم بود که به خیلی از بازی ها که داشتن میمردن یا مرده بودن، یه شانس دیگه داد و احیاشون کرد.
یوزر بیس استیم رو هیچ کدوم از پلتفرم هایی که گفتی ندارن و نخواهند داشت چون من دلیلی نمیبینم بخوام واسه لانچ هر بازی، یه استور دیگه رو بیارم بالا و در نتیجه خیلی شیک و مجلسی اسکیپ میکنم استور مایکی و Origin رو (که حتی ما ایرانیا رو آدم هم حساب نمیکنه و منم با میدل فینگر ازش تقدیر میکنم) حتی اگر عناوین گولاخ زیادی هم داشته باشن. شاید لازم باشه نظرات ملت رو توی فروم های مختلف راجع به این موضوع بخونید.

پ.ن 1: یادمون هم نره قبل از اینکه استیم رو به عنوان گناهکار به خاطر لانچ کلاینتش نشون بدیم، بدونیم که بقیه استور ها هم نیازمند لانچ کلاینت مخصوص خودشون هستن.
پ.ن 2: کل سری CoD روی استیم هست با فروش بالا. فقط BO4 نیست اونم به دلایلی که توی پست قبلیم گفتم.
پ.ن 3: استیم قرار نیست جایی بره. خواهشا اینقدر در مورد چیزی که توی محیطش هم نیستین اینقدر با صراحت صحبت نکنید و سیاه نمایی نکنید چون ضمن اینکه هیچ ایده ای ندارین محیط اونجا چطوریه و کاربراش چه طرز فکری دارن، یه سری زود باور ابله هم فکر میکنن واقعا بده.

همین Ori 2 روی استیم نمیاد، AoE4 تکلیف معلوم نیست بیاد برای استیم یا نیاد و ... مبنای بازیهای مایکروسافت هیلو و گیرز و فورزا هست چون بزرگترین بازی سالهای اخیرش همینا بوده و خواهد بود

"هر چی بازی درست و حسابی" منظور به بازیهای چندسال پیش مثل Batman و dark souls نیست، منظور همین بازیهای بزرگی که چند وقت اخیر برای پی سی منتشر شدند ولی روی استیم دردسترس نبودند. حالا شاید اصلا باز COD بعدی هم برای استیم بیاد ولی مسله جریانی هست که شکل گرفته

همین ناشرهای ژاپنی چرا وقتی میبینند فروش بازیهاشون اینطوری روی استیم خوبه یک کلاینت دورهمی نزنند و هرکدوم سهم بیشتری برندارند از فروش بازیهاشون

تا پارسال نصف این کلاینت ها وجود نداشتند و یا به این جدیت نبودند، بحث سر مسائل چند وقت اخیر هست نه چیزی که استیم در دهه گذشته موفق به کسبش شده

درباره:
پ ن1: بحث محکومیت ولو به خاطر لانچ کلاینت ش نیست!! (کی اصلا همچین چیزی گفت) بحث سر تولید محتوای عالی برای کلاینت توزیع بازی هست که خود ولو اصلی ترین اصل رو فراموش کرده
پ ن2: BO4 رکورد بزرگترین اغاز سری COD بر روی پی سی رو شکوند، اونم روی یک کلاینت تازه برای مخاطبین این اثر
پ ن3: کسی نگفته قراره استیم بره جایی چون یک شبه شکل نگرفته که بخواد یک شبه هم محو بشه

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
منم به عنوان یه ولو فن جویای نام نظرمو بگم:D
اتفاقا این حرکتا باعث پیشرفت بیشتر استیم میشه چونکه بالاخره یکسری رقیب هایی براش پیدا میشن که نیرو مخالف تولید کنن،و طبعیتا باعث رشد میشن.
چیزی که از عملکرد ولو تا به اینجا مشخص بوده ،اینه که جایی نمیخوابه که زیرش آب بره،تغییر رو زودتر شروع کردن و مطمئنا به فکرش هستن.
یکی از بهترین جملاتی که دیدم این بود که ولو قدیم قربانی موفقیت های ولو جدید شده ،حالا با هر محتوایی که داشته(که از نظر دوستان اصلا محتوا نیست،و ما هم درگیر نمیکنیم سر این موضوع که تهش وانفساست:D)،و در این هیچ شکی نیست که واسه نسل 8 رو کنسول هیچ عملکردی نداشته و این بده و از محبوبیت کم میکنه.
البته کم کم دارن میرن به سمت تغییرات بزرگتر و بهتر،خیلی دوست دارم hl3،portal3 ،lfd3رو با موتور سورس 2 ببینم،دیدنی میشه،و اون ولو قدیمی دوباره بازخواهد گشت.
------------
درصد ساخت آنریل انجین چقدر بود؟فکر کنم 15 درصد از سهم فروش بازی بود اگر اشتباه نکنم.
تو تاپیک کناری دیدم رایگان کرده کار با این موتور رو به شرط چاقویی که بیاد رو استور خودشون:Dخدا قسمت نکنه:D

• Like
Reactions: ehsan_srk

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
با نهایت احترام دیگه داره این ماجرا بیش از اندازه مسخره میشه
هرکسی از راه میرسه واسه خودش یه فروشگاه راه میندازه
اصلا برای من کاربر حس خوبی نداره
بقیه رو نمیدونم اما من ترجیح میدم تمام بازیهام رو از یکجا بگیرم که اونم استیم هستش
شما اگر بخوای در دنیای واقعی خرید کنی، میری چندین پاساژ و چندیدن فروشگاه رو می گردی تا جنس مورد نظرت رو با قیمت مناسب پیدا کنی!
برای یک مغازه دار هم این ماجرا صدق می کنه! اون میره چندین مغازه و فروشگاه رو می بینه تا با قیمت خوب "اجاره" شون کنه! رقابت بین فروشگاه ها، هم می تونه به نفع ما باشه، هم به نفع فروشنده ها!
جائی که رقابت نباشه، فساد رو به وجود میاره! اون اشخاصی که قدرت دارن هرکاری که دلشون بخواد انجام میدم و ما مجبوریم به هر سازِ اونا برقصیم!
فکر نمی کنم برای خرید، سوئیچ کردن بین فروشگاه اپیک و استیم و بقیه فروشگاه ها اینقدر سخت باشه که بخوایم خیلی بِرَنجیم! در هر حالت، اضافه شدن فروشگاه ها برای ما منفعته!
الانم باید صبر کنیم و منتظر باشیم ببینیم چی می شه.

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
از اونجا این لانچر برای ایرانی ها فیلتره ( از اونطرف فیلتره به خاطر تحریم ) اصلا دوست ندارم بازی های دیگه روی این استور بیاد . (البته در صورتی که هم روی استیم هم روی اپیک بیاد مشکلی ندارم :D ) امیدوارم این ولو یه فکره اساسی برای استیم بکنه.

Rattle.Snake

100% Pure RattleSnake
کاربر سایت
Feb 14, 2018
1,054
نام
Giliath Osborne
بحث برتری استیم نسبت به کلاینت اپیک از دو جهت اشتباهه
اول اینکه ما کلاً بهش دسترسی نداریم و گور پدرش به طور کلی
دوم اینکه هنوز اصلاً نمی‌دونیم قرار چه عملکردی داشته باشه فقط میدونیم که ماهی دو تا بازی مجانی میده و سهم بیشتری در اختیار بازیساز میذاره.
من بیشترین بازیای اریجینالم رو روی استیم خریدم اما حقیقتاً نفعی نمی‌بینم تو طرفداری از یه پلتفرمی که روز به روز shovelware بیشتری روش منتشر میشه و صدای بازیسازهای مستقل زیادی رو هم داره درمیاره.
وجود همه آلترناتیو تو هر بازاری لازم و واجبه. واقعاً نصب کردن سه چهار کلاینت مختلف رو PC که به طور معمول کلی نرم‌افزار بلا استفاده روش نصب می‌کنیم، انقدر کار سختی نیست.
مشکل بزرگی که ما داریم اینه که استیم تقریباً تنها پلتفرمیه که استفاده ازش برامون دردسر نداره، وگرنه خیلی عجیبه که به داشتن انتخابهای زیاد معترض باشیم.
اون مثال Division 2 یه کم عجیب نیست؟ 12 دلار تو این آشفته بازار پول کمی نیست و برای بازیهای یوبی هم که در نهایت باید از کلاینت خودش استفاده کنی و همه چیز میره رو اون داستان، خرید از استیم رو وقتی امکان خرید نسخه ارزونتر وجود داره و هیچ جوره نمی‌تونم بفهمم، اگه بخوای صبر کنی و روی استیم با قیمت ارزونتر بخریش رو می‌فهمم ولی اینکه بی خیال تخفیف 12 دلاری برای بازی یوبی سافت با اون شرایط خاص اجرا میشی و میگی حاضری 60 دلار رو استیم بخریش رو اصلاً نمی‌فهمم. من تو زندگیم هیچ وقت به هیچ به برندی انقدر وفادار نبودم که بخوام به خودم آسیب بزنم.

تو این سالها بارها بحث بین پایرتها و اریجینال‌بازها تو فروم پیش اومده و همیشه برجسته‌ترین علتی که اریجینال‌بازها ارائه میدن این بوده که از بازیسازها و صنعت حمایت می‌کنیم.
نفع قضیه هم برای گیمرها اینه که اگه یه بازی تو استیم 1 میلیون دلار درآمد داشته باشه سازنده بازی 700 هزار دلار پول گیرش میاد ولی اگه یه پلتفرم با تقسیم سود عادلانه‌تری وجود داشته باشه می‌تونه تا حدود 200 هزار دلار درآمد بیشتری داشته باشه. درآمد بیشتر برای سازنده یعنی ساعت کاری کمتر بازیساز و افزایش کیفیت زندگیش، یعنی حقوق تشویقی بیشتر، یعنی کانتنت بعد از عرضه با کیفیتتر، یعنی خیلی از سازنده‌ها زودتر به سوددهی می‌رسن و یعنی هزار چیز دیگه. اگه اینا در نهایت به سود گیمرها و صنعت گیم نیست، من واقعاً نمی‌دونم چه چیزی می‌تونه به درد بهتر شدن صنعت گیم بخوره.
اپیک اگه موفق بشه، بقیه هم مجبورن رفتار مشابهی نشون بدن یا در قبال درصد بیشتری که دریافت می‌کنن امکانات و شرایط بهتری در اختیار بازیسازها بذارن. من تو مدت یک ماه اخیر هم از طریق PSN بازی کردم، هم از طریق استیم و هم از طریق Galaxy. تجربۀ من از بازی روی هیچ کدوم از این پلتفرمها هیچ فرقی با همدیگه نداشته. اینکه من 40 تا بازی روی GoG دارم یا 200 تا بازی روی استیم چه تغییری باید در جهان بینی من داشته باشه دقیقاً؟ چون رو استیم بازیهای زیادی از سالها قبل دارم که مدتهاست سراغشون نرفتم، لذتم از بازیهای جدید روی پلتفرمهای دیگه کمتر میشه؟
زمانی که من گیمر شدم که چرندیاتی مثل تروفی و اچیومنت وجود نداشتن، این دلیل احمقانه‌ترین چیزیه می‌تونه منو تو یه پلتفرم نگه داره و در نهایت هم بگم احتمال زیادی وجود داره که بازیهای اریجینالی که من تا به امروز خریدم از جنابعالی بیشتر باشه، پس خیلی جو گیر نشو.
کی گفته هرچی بازیساز درامدش بیشتر باشه کیفیت بازیش هم بهتره این درست نیست چون همیشه اینطور نبوده، کیفیت زندگیش چه ربطی به گیمر داره؟80% به سود سازندس ولی همیشه به سود گیمر نیست میشه معنیش بازی با کیفیت و محتوی بیشتر نیست، محتوی بسازن یه قرون ارزش نداشته باشه به چه دردی میخوره؟
شما حرفت عوض میکنی از اون ور میگی پایرت میکنی برات مهم نیست از این ور میگی روی PSn فلان اینا بازی کردیی و بازی میکنی.
اچیومنت لیدربورد و ورک شاپ باعث رقابت بیشتر بین گیمرا تو بازی میشه باعث هیجان انگیزتر شدن بازی میشه، باعث تولید محتوی توسط گیمر میشه،
فروشگاهی زده بشه امکاناتش برای گیمر مهمه سودش برای گیمر مهمه وگرنه سازنده 80% که هیچ 100% سود ببره بازی باکیفیت نسازه به چه درد من میخوره؟ محتوی بازیش به درد نخوره به چه کار من میاد، فروشگاهش فقط صرفا خرید باشه به چ کار من میاد؟
دلیل نمیشه هرجا سود بیشتری بود کیفیت بهتری ارایه بشه. مثال برات بزنم شما برو یه بازی ظرفیت 1 بخر ببینم میخری یا نه هیچکس یک بازی ظریفیت 1 که نمیشه تروفی ازش گرفت و نمیشه آنلاین شد نمیخره. چون مثل پایرت میمونه و لذتی نداره. ولی وقتی یه بازی به کلی امکانات بخری و لذت هم میبری.

به گفته سازنده ها شنیدن که گسی که وارد فروشگاه اپیک میشه بازی هاش انحصاری اون فروشگاهن و اگر بخواد بازی روی فروشگاه دگ ای منتشر کنه 18% سهم بیشتری اپیک ازش برمیداره.
...
q61j_pcstore.jpg

آخرین ویرایش:

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
منم به عنوان یه ولو فن جویای نام نظرمو بگم:D
اتفاقا این حرکتا باعث پیشرفت بیشتر استیم میشه چونکه بالاخره یکسری رقیب هایی براش پیدا میشن که نیرو مخالف تولید کنن،و طبعیتا باعث رشد میشن.
چیزی که از عملکرد ولو تا به اینجا مشخص بوده ،اینه که جایی نمیخوابه که زیرش آب بره،تغییر رو زودتر شروع کردن و مطمئنا به فکرش هستن.
یکی از بهترین جملاتی که دیدم این بود که ولو قدیم قربانی موفقیت های ولو جدید شده ،حالا با هر محتوایی که داشته(که از نظر دوستان اصلا محتوا نیست،و ما هم درگیر نمیکنیم سر این موضوع که تهش وانفساست:D)،و در این هیچ شکی نیست که واسه نسل 8 رو کنسول هیچ عملکردی نداشته و این بده و از محبوبیت کم میکنه.
البته کم کم دارن میرن به سمت تغییرات بزرگتر و بهتر،خیلی دوست دارم hl3،portal3 ،lfd3رو با موتور سورس 2 ببینم،دیدنی میشه،و اون ولو قدیمی دوباره بازخواهد گشت.
------------
درصد ساخت آنریل انجین چقدر بود؟فکر کنم 15 درصد از سهم فروش بازی بود اگر اشتباه نکنم.
تو تاپیک کناری دیدم رایگان کرده کار با این موتور رو به شرط چاقویی که بیاد رو استور خودشون:Dخدا قسمت نکنه:D

استفاده از انجین Unreal اینجوری هست که اپیک 5 درصد از کل درآمد بازی رو برمیداره و اگه بازی شما زیر 3000 دلار فروش داشته باشه اون 5 درصد رو هم میبخشن و نمیگیرن ازتون!

به جاش شما هزینه ساخت یا خرید انجین ساخت بازی رو نمیدین!>:D<

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اون ناظم/مدیری که به جای ویرایش پست قبلی من، زد کلش رو پاک کرد، احیانا از مسئولین کشور نبوده؟
همین Ori 2 روی استیم نمیاد، AoE4 تکلیف معلوم نیست بیاد برای استیم یا نیاد و ... مبنای بازیهای مایکروسافت هیلو و گیرز و فورزا هست چون بزرگترین بازی سالهای اخیرش همینا بوده و خواهد بود

"هر چی بازی درست و حسابی" منظور به بازیهای چندسال پیش مثل Batman و dark souls نیست، منظور همین بازیهای بزرگی که چند وقت اخیر برای پی سی منتشر شدند ولی روی استیم دردسترس نبودند. حالا شاید اصلا باز COD بعدی هم برای استیم بیاد ولی مسله جریانی هست که شکل گرفته

همین ناشرهای ژاپنی چرا وقتی میبینند فروش بازیهاشون اینطوری روی استیم خوبه یک کلاینت دورهمی نزنند و هرکدوم سهم بیشتری برندارند از فروش بازیهاشون

تا پارسال نصف این کلاینت ها وجود نداشتند و یا به این جدیت نبودند، بحث سر مسائل چند وقت اخیر هست نه چیزی که استیم در دهه گذشته موفق به کسبش شده

درباره:
پ ن1: بحث محکومیت ولو به خاطر لانچ کلاینت ش نیست!! (کی اصلا همچین چیزی گفت) بحث سر تولید محتوای عالی برای کلاینت توزیع بازی هست که خود ولو اصلی ترین اصل رو فراموش کرده
پ ن2: BO4 رکورد بزرگترین اغاز سری COD بر روی پی سی رو شکوند، اونم روی یک کلاینت تازه برای مخاطبین این اثر
پ ن3: کسی نگفته قراره استیم بره جایی چون یک شبه شکل نگرفته که بخواد یک شبه هم محو بشه
کی گفته نمیاد؟ تا جایی که میدونم، هنوز هیچ خبری راجع به منتشر شدن یا نشدن اون بازی هایی که گفتی، روی استیم ندیدم.

میپرسی چرا ناشرای ژاپنی خودشون کلاینت نمیزنن؟ والا کسی جلوشون رو نگرفته. برن بزنن. چرا نمیزنن؟ ساخت کلاینت آسونه ولی مدیریتش چی؟ جلب اعتماد ناشرها، سازنده ها و گیمرها چی؟ چرا ملت فکر میکنن Valve نشسته اونجا داره فقط میخوره؟ لابد عمه من مدیریت میکنه این حجم از بازی ها و آپدیت ها و روابط و کوفت و زهر مار رو؟

بله تا پارسال این جدیت نبود. چرا؟ چون هیچوقت یادمون نمیره که تا قبل از 2010 وقتی هیچکدوم از ناشرا PC رو آدم حساب نمیکردن، Valve به تنهایی یه فضای فوق العاده ای رو به وجود آورد که ناشرا بتونن اعتماد کنن و بازی هاشون رو روی استیم بیارن. هیچوقت یادم نمیره یه عوضی کثافت مثل Cliff B اومد همچین حرفی زد و بعدا مثل سگ به Shit خوردن افتاد و حرفش رو عوض کرد. البته این آدم عوضی این کار دفعه اولش نبوده و دیدیم چطور به فن بیس Xbox هم که پشتیبانش بودن، میدل فینگر نشون داد. الان هم از یه استودیوی ورشکسته و از همه جا رونده شده لذت میبره. وضعیت PC Gaming امروز در وحله اول کاملا مدیون Valve و Steam هست و بعد ناشرایی مثل Activision, Capcom و Bandai Namco که اولین قدم ها رو برداشتن و الان تبدیل به اینی شده که میبینیم. بقیه هم این وسط دیدن تنور داغه گفتن ما هم بیاییم بچسبونیم غافل از اینکه از این خبرا نیست و افرادی که روی استیم هستن حتی حاضرن بیخیال بازی های بزرگ ناشرایی مثل EA و ... بشن اما استیم رو ترک نکنن.

پ.ن 1: متوجه نمیشم. چه محتوای عالی؟ Valve همین الان هم کلی بازی خفن داره روی پلتفرمش. هیچ اجباری هم نیست که صبح تا شب بازی بسازه.
پ.ن 2: CoD روی دیوار هم عرضه بشه همیشه فروشش بالاست. خصوصا که BR هم شده.
پ.ن 3: اتفاقا دقیقا همینطوریه. یه جو منفی توی اینترنت به وجود اومده علیه Valve و استیم. انگار بقیه استورهای درب و داغون و گند بقیه خوبن و استیم بد. این چارت رو یکی از اعضای ریست ارا درست کرده به حاوی موارد جالبیه. با یه نگاه ساده میشه فهمید چرا بقیه استورها بعد از این همه سال هنوز نزدیک استیم هم نشدن و نمیشن:

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
بعنوان یه فن تعصبی و نسبتا قدیمی استیم واقعا حس خوبی بهم دست نداد وقتی دیدم قرار نیس COD Black ops 4 روی استیم عرضه بشه ! یادمون نرفته کاری که اکتی با Modernwarfare 2 سال 2009 با انحصاری کردنش روی استیم کرد ( با استفاده از تمام محتوا و قابلیتهای اون زمان استیم مث اچیومنت و کلاد و ... ) دست کمی از معجزه برای valve نداش . ریسک بزرگی که البته بیشتر به نفع خودشم شد و جواب داد . بعدشم استیمو بیشتر از قبل سر زبونا انداخت و یه تکون اساسی به ناشرای دیگه داد که از اون به بعد شاهد عرضه اکثر عناوین بزرگ روی فروشگاه استیم بودیم . حالا کاری ندارم کال او از اون روزای اوجش فاصله گرفته و هیترای بیشتری نسبت به سالهای دورش داره . بحث کلی من اینه که اینجور بازیا یه ابهت و وقاری به یه فروشگاه میدن . ویترین یه مغازه با وجود اینجور بازیاس که شکیل تر و خوشگل تر میشه . اگه قرار باشه یکی یکی استیمو ترک کنن بنظرم کاربراش شاید ریزش چندانی نکنن اما تا حدود زیادی از valve و استیم نا امید میشن .

شاید خیلیاتون یادتون نیاد اما سال 2014 یوبی سافت هم در اقدامی عجیب پیش فروش Farcry 4 و Assassins unity رو برای چند روز بروی استیم حذف کرده بود . حرکتی عجیب که اون موقع تمام کاربرای استیم رو تو شوک قرار داده بود . اینکه یوبی ام راه EA رو در پیش گرفته و ... . اینکه هدف از اینکار اصن چی بوده مهم نیس . مهم اینه که یواش یواش کاربرای استیم دارن با عرضه نشدن هر بازی روی استیم کنار میان و آماده شنیدن هر خبری هستن ! خب بنظرتون این حس خوبیه برای منه کاربر ؟

در جریان E3 امسال با معرفی نسخه ی جدید Rage 2 شخصا سریع رفتم تو استیم و با سرچ کلمه Rage 2 دیدم به به چه خوب ! با گذشت کمتر از ۴/۵ دقیقه از معرفی بازی توی استیم رویت شد . الان ولی هیچ اثری ازش نیس ! شخصا همین ترسو نسبت به DOOM جدید و همینطور سرنوشت بازیای در دست ساخت Bethesda بروی استیم دارم ! اینکه بعدا روی استیم عرضه میشن یا نه یه مسیله س . اینکه کاربرا یواش یواش دارن با این قضیه کنار میان و کسی تعجب نمیکنه یه مسیله ی دیگه ! بگذریم ...

شخصا مث خیلیاتون انقد با استیم زندگی کردم که اگه یه روزی تهی از هر بازی هم بشه بازم هیچ جایی نمیرم ( که معلومه این اتفاق نمیوفته ! ) منتها از حق نگذریم valve و استیم هم کم خرابکاری نکردن این وسط . اخه تو که انقد کاربرو یوزر داری که موقع شروع حراجیهای کریسمس و تابستونو هالویین و ... کلاینتت کلا مرخص میشه !! میمیری بجای 30% سود بیای یه مقدار تقلیل بدیو به 10-15% راضی بشی ؟ فکر نمیکنم تو دنیای گیم از لحاظ تعداد کاربر شبکه ای به گرد پای استیم برسه ! باور کنید راه دوری نمیره اگه یه ذره ‍‍! فقط یه ذره کپل خان سرکیسه رو شل کنه :D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
AoE؟ Ori؟ Fable؟ KI؟ Dust؟ SoD؟ QB؟ HW؟ SO؟
لابد فروش اینا خیلی خوب بوده که مایکی روی استیم عرضه-شون کرده؟ حالا اگر مبنای شما یه Halo و Gears هستن که من حرفی برای گفتن ندارم. نگران نباش، اونا هم به موقعش میان.

خوشبختانه یا متأسفانه مایکروسافت تو این مورد هیچ سیاست مشخصی نداشته. :D یکسری از این بازیها که برای استیم اومدن اصلا روی ویندوز استور نیومدن (فیبل و SO)، یسریشون همزمان اومدن (Ori و HW) یسریشون هم با یک یا چند سال فاصله از ریلیز روی کنسول/ویندوز استور اومدن رو استیم. کاملا موردی بودن اومدن بازیها.

ولی اینکه فکر کنی مایکرو تمام بازیهاش رو برای استیم میده دیگه یکم فانتزی هست. همین الانش عناوینی مثل GeoW4, FH4, FM7, FH3, HW2, SoT, SoD2, AoE: DE, Minecraft نیستن روی استیم و احتمالا در آینده هم بازیهای جدید با محدودیت بیشتری میان رو استیم یا کلا نمیان. ماشاالله استودیوهای مایکرو هم که همینطوری دارن بیشتر میشن.

کی گفته نمیاد؟ تا جایی که میدونم، هنوز هیچ خبری راجع به منتشر شدن یا نشدن اون بازی هایی که گفتی، روی استیم ندیدم.

هیچ جا هم نگفتن که حتما میاد. اتفاقا هر چی مایکرو PC Gaming رو جدیتر بگیره احتمال اومدن بازیهاش روی استیم هم کمتر میشه. :D که البته به حال من فرقی نمیکنه ولی خب هر چی استور مایکرو قویتر بشه و سودش از فروش بازیهای خودش بیشتر برای ایکس باکس و استودیوهای مایکرو بهتره. حالا رو استیم هم اومد با 1 سال تأخیر و باز فروخت که چه بهتر.

-----------

ولی در کل این موضوع جالبه که یکی از بزرگترین و بهترین مشتریهای UE4 همین مایکروسافت هست که بعیده بازیهاش رو برای خود استیم هم عرضه کنه چه برسه به استور اپیک گیمز (رقیب احتمالی آینده) و بقیه بازیسازها هم تا مجبور نباشن بازیشون رو انحصاری روی استور اپیک نمیدن در نتیجه گیمرها در نهایت انتخاب میکنن بازی ناشرهای بدون استور رو کجا بخرن. :D

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
اپیک حرکت خیلی کثیفی زد سر انحصاری کردن Ashen و بازی‌های دیگه برای استور خودش اونم وقتی که از خیلی وقت پیش برای استورها و سرویس‌های دیگه معرفی شده بودن.

تیم سوئینی سر معرفی شدن استور ویندوز 10 و UWP اون همه سر و صدا کرد و مایکروسافت رو کوبید ولی الان داره با همچین سیاست‌های کثیفی کار خودش رو پیش میبره. همون 2015-2016 هم میگفتم این آدم به فکر گیمرها نیست و فقط فکر سود خودش هست و خیلی ها باور نمیکردن، اینم نتیجش.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
این خبر تا امروز صبح بهم ربطی نداشت ، ولی با انحصاری بودن Hades برای PC و این استور، کلاهمون رفت تو هم:|

البته به شخصه امیدوارم رو کنسول ها هیچدقت از این خبرا نشه که هرکی از راه میرسه برای خودش استور بزنه و فلان و بیسار:-" حس میکنم رو اعصابمون خواهد رفت در آینده ش:-"

• Like
Reactions: i am dead

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
603
نام
سینا
این خبر تا امروز صبح بهم ربطی نداشت ، ولی با انحصاری بودن Hades برای PC و این استور، کلاهمون رفت تو هم:|

البته به شخصه امیدوارم رو کنسول ها هیچدقت از این خبرا نشه که هرکی از راه میرسه برای خودش استور بزنه و فلان و بیسار:-" حس میکنم رو اعصابمون خواهد رفت در آینده ش:-"
بازیهای فوق العاده ای داره این استودیو مثل Bastion و اصلا دوست ندارم شکست بخوره ولی توی این مورد اره
امیدوارم با سر زمین بخوره تا بلکه یه درس بشه برای بقیه سازنده ها که دیگه اینجوری نکنن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر