عنوان Half-Life بیست ساله شد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα

20 سال پیش در چنین روزی بنای یکی از انقلابی ترین بازی های تاریخ صنعت بازی سازی برپا شد در این روز نسخه ی اول سری بازی های Half-Life منتشر شد Black Mesa ریمیک بازی قبلا در سال 2015 به صورت دسترسی زود هنگام در استیم منتشر شد که با نظرات مثبتی همراه بود حالا تیم سازنده همون ریمیک تصمیم گرقته یکی از ضعیف ترین و مشکل دار ترین بخش های بازی یعنی بخش های مربوط به سیاره Xen رو به صورت مستقل و در قالب یک باز سازی کامل دوباره منتشر بکنه Black Mesa: Xen به گفته سازنده های بازی برا انتشار در یک چهارم دوم سال 2019 میلادی در نظر گرفته شده

Half-Life’s hated Xen levels look great in Black Mesa remake

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,247
نام
امیرحسین
شاید خوش‌خیالی من باشه، اما به نظر شواهدی وجود داره که valve داره از خواب بلند میشه! چندماه پیش چندنفر از ign رفتن از valve بازدید کردن و با خود gabe هم حرف زدن، بعد از این دیدار معتقد بودن گیب و استودیو بعد از چندسال استراحت احتمالا در آینده‌ی نزدیک و با فاصله‌های نه چندان زیاد دوباره ipهاشون رو منتشر می‌کنند. البته این معنیش این نیست که لزوما HL3 در حال ساخت هست( فارغ از شایعات ضعیف اما نا امید کننده‌ی یه HL انحصاری برای پلتفرم VR انحصاری Valve) اما میشه امیدوار بود که valve بالاخره از لاک dota دربیاد و شاید l4d یا حتی portal رو دوباره ببینیم! فعلا که artifact برای چندماهی راحت توی top sellerهای استیم جا خوش می‌کنه امیدوارم گیب یکم سر کیسه رو شل کنه و ما رو از این برزخ ۱۱ ساله نجات بده!

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
gabe جزیره مزیره چیزی خریده فکرکنم با پولاش:Dبابا شل کن کیسه رو لامصب:D
ولی انصافا valve کارش درسته هر چی ساخته تاحالا هلو و کره از آب دراومده،بیصبرانه منتظر یک اثر هنری قوی دیگه هستیم،شاید با کوجیما؟:-"هان؟:-"
دوتا و آرتیفکت هم تو یه جزیره دیگه جدا از دنیای گیم هستن ،اصلا جای نگرانی نداره اینا باعث کنسل شدن چیزی نمیشن،پول هم که واقعا داره میمونه همون شل کردنه.
آیا تو TGA اتفاقی میفته یعنی ما از این شانسا داریم ؟

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
شاید خوش‌خیالی من باشه، اما به نظر شواهدی وجود داره که valve داره از خواب بلند میشه! چندماه پیش چندنفر از ign رفتن از valve بازدید کردن و با خود gabe هم حرف زدن، بعد از این دیدار معتقد بودن گیب و استودیو بعد از چندسال استراحت احتمالا در آینده‌ی نزدیک و با فاصله‌های نه چندان زیاد دوباره ipهاشون رو منتشر می‌کنند. البته این معنیش این نیست که لزوما HL3 در حال ساخت هست( فارغ از شایعات ضعیف اما نا امید کننده‌ی یه HL انحصاری برای پلتفرم VR انحصاری Valve) اما میشه امیدوار بود که valve بالاخره از لاک dota دربیاد و شاید l4d یا حتی portal رو دوباره ببینیم! فعلا که artifact برای چندماهی راحت توی top sellerهای استیم جا خوش می‌کنه امیدوارم گیب یکم سر کیسه رو شل کنه و ما رو از این برزخ ۱۱ ساله نجات بده!

البته اگر می خواد روند Artifact رو پیش ببره امیدوارم کلا بازی نسازه، بازی رسما یک چاهه که تهش ناپیداست، باید را به راه توش پول خرج کنید
رسما P2W ترین بازی حال حاضر هست، جوری که آدم می گه باز صد رحمت به Battlefront 2 !!!

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
البته اگر می خواد روند Artifact رو پیش ببره امیدوارم کلا بازی نسازه، بازی رسما یک چاهه که تهش ناپیداست، باید را به راه توش پول خرج کنید
رسما P2W ترین بازی حال حاضر هست، جوری که آدم می گه باز صد رحمت به Battlefront 2 !!!
آرتیفکت اصلا بازی نیست که بخواد مقایسه بشه،فکر میکنم خود گارفیلد تنهایی بازی رو ساخته با چندتا گرافیست معمولی.واسه موبایل هم که میاد p2w بودنش هم لطمه ای به عناوین اصلی نمیزنه،کل نگرانیم این بود که این بازی نیاد به دوتا لطمه بزنه که خدارو شکر هم اسمش یه چیز دیگست هم سازنده،
خلاصه اینکه ولو تا حالا p2w یی نداشته اما عرضه و ساخت آرتیفکت از اولش هم اشتباه بود به نظرم،چون قرار نیست اتفاقی بیوفته و مثل یه بازی معمولی چسبیده میشه به کارنامه ولو که این بده واسه هویت خودش،دقیقا مثل حرف شما رو در پی داره که نکنه بازیایی بعدیشم اینجوری باشه.البته باید منتظر باشیم و دید چیزی معلوم نیست فعلا

تا وقتی سونی هست چرا valve:-"هان؟:-"
آره ژوبین هر چیزی امکان داره بازیساز های بزرگ حذف میشن،منتقل میشن و ...
البته حرف من زیاد جدی نبود ،بیشتر به خاطر اون عکس جدید کوجیما در کنار گیب این رو گفتم،ولی نمیدونم شایدم یه خبرایی بشه

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,752
نام
مراد حلیمی
20 سال از تجربه یکی از بهترین بازیهای تاریخ و بهترین بازی تاریخ برای من گذشت...خیلی جالبه...بیست سال

من که امید چندانی به عرضه شماره 3 ندارم............تازه عرضه بشه هم فایده چندانی نداره....خیلی از سازنده های بازی و ستونای اصلی تشکیل دهنده بازی از ولو رفتن(مخصوصا نویسنده اصلی بازی) و عملا اگر روزی بازی ساخته بشه هم اینکه بیاد اون هویتش رو حفظ کنه خیلی سخته

بعضی چیزا به نظرم افسانه ای بمونن خیلی بهتر

.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
آرتیفکت اصلا بازی نیست که بخواد مقایسه بشه،فکر میکنم خود گارفیلد تنهایی بازی رو ساخته با چندتا گرافیست معمولی.واسه موبایل هم که میاد p2w بودنش هم لطمه ای به عناوین اصلی نمیزنه،کل نگرانیم این بود که این بازی نیاد به دوتا لطمه بزنه که خدارو شکر هم اسمش یه چیز دیگست هم سازنده،
خلاصه اینکه ولو تا حالا p2w یی نداشته اما عرضه و ساخت آرتیفکت از اولش هم اشتباه بود به نظرم،چون قرار نیست اتفاقی بیوفته و مثل یه بازی معمولی چسبیده میشه به کارنامه ولو که این بده واسه هویت خودش،دقیقا مثل حرف شما رو در پی داره که نکنه بازیایی بعدیشم اینجوری باشه.البته باید منتظر باشیم و دید چیزی معلوم نیست فعلا

آره ژوبین هر چیزی امکان داره بازیساز های بزرگ حذف میشن،منتقل میشن و ...
البته حرف من زیاد جدی نبود ،بیشتر به خاطر اون عکس جدید کوجیما در کنار گیب این رو گفتم،ولی نمیدونم شایدم یه خبرایی بشه
شک نکن نمیشه چون تا جایی که یادمه مارک سرنی با هزار تا .......... کوجیما رو اورده:D valve به فکر hl نیست اونوقت به کوجیما چی میخواد میخواد بده:D:D:D

Amir123654

کاربر سایت
Nov 3, 2018
72
اون سالها که HL1 و HL2 عرضه میشدن هرکدوم یه جهش گرافیکی در کل صنعت گیم محسوب میشن. حالا این فقط در کنار نوآوری های گیمپلی توی هر نسخه ( آخرینش اسلحه انقلابی Gravity) بود.

• الان مسئله اینجاست که اگر HL3ـی بخواد عرضه بشه و رو کنسول ها هم بیاد دیگه از جهش گرافیکی مطلقا خبری نیست! چرا که ما اون دوران طلایی دهه 90 و اوایل دهه 2000 رو رد کردیم.
  • نوآوری در گیمپلی هم تا حد خیلی زیادی منتفی هست! الان شما نگاه کنی بزرگترین شوترها مثل BF و COD و Halo و ... دارن همون ایده های ده-پونزده سال پیش رو تکرار میکنن.

تنها گزینه های موجود یکی Open-World کردن (که به نوبه خودش داره خز میشه:D) و دیگری وارد نمودن المان های نقش آفرینی (درست و حسابی!) در گیمپلی HL هست که اونم دیگه جدید نیست. باید Valve تا الان دست به کار شده بود. چون دیگه یه اثر خوفی مثل CyberPunk داره میاد و دیگه همه ش به اسم اون تمام میشه! :D اگرم بخواد یه شوتر خطی بازسازی کلاسیک بسازه اون وقت صدای همه از تکراری بودنش درمیاد.

کلا Valve خودش میدونه اگه بخواد دوباره با HL3 سری تو سرها دراره باید هزینه مولتی 200 میلیون دلاری بکنه که بنظر نمیاد اصلا تمایلی داشته باشه به این حرکت و فعلا با همون ماشین پولسازی Steam راحت هست. :D Valve آدمو یاد اون کارگری میندازه که با بیل و کلنگ تو خاک و خول شروع میکنه و بعد میشه مهندس ناظر و سرآخر یه بیزینس-من گردن کلف میلیاردر ازش درمیاد. :D

• Like
Reactions: x-x

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
من تو سال های 1999 تا 2005 پی سی باز بودم و اون زمان هر چی پول دستم میومد خرج پی سی میکردم .

هالف لایف سال 2004 به بازار اومد ! و اونم بر روی پی سی و با سخت افزار های نامحدود پی سی کلا این بازی توسعه یافته بود و برای پی سی اصلا ساخته شده بود و تو زمانی که اومد انقلاب عجیب و غریبی هم تو گیم پلی و هم گرافیک و به خصوص تو بخش فیزیک به وجود آورد ( از موتور فیزک هاوک استفاده کرده بودن ) و سخت افزار های کنسول های پلی استیشن 2 و ایکس باکس که اصلا توانش رو نداشتن که اجراش کنن و هالف لایف بعد ها بر روی ایکس باکس 360 که کنسول نسل بعدی بود منتشر شد !

این بازی بخواد روزی نسخه سومش هم ساخته بشه باید چیزی داشته باشه که قشنگ سر و صدا کنه و هه رو شوکه کنه و یه بار هم گفتم تنها استدیویی که میتونست این عنوان رو نسخه سومش رو بسازه ( قبلا یه جا گفته بودم ) CP هستش که به نظرم توانایی این رو داشت نسخه سوم این عنوان رو برای Valve بسازه به همکاری خود Valve و میتونستن به صورت تیمی کار کنن و به نظرم شدنی بود و یعنی دیوانه وار میشد این بازی ! ( یا این که خود والو موتور گرافیکیش رو بازسازی اساسی میکرد و روی بازی با تیمی نابغه کار میکرد و خرج درست حسابی میکرد و یه نسخه بی نظیر دیگه رو روانه بازار میکرد و از پسش بر میومدن به نظر من ولی میگم اصلا والو دیگه براش اهمیتی نداره این موضوعات )

والو امروزه اصلا به این چیزا فکر نمیکنه ! اینا به طرفدار هاش خیانت بزرگی کردن و اصلا والو با هالف لایف و طرفدارهاش معروف شد و هر چیزی داره از همون طرفدار هاش داره و بعد که استیم رو به وجود آورد و پول پارو کرد به طرفدار های قدیمیش پشت کرد و اصلا هم اهمیتی نمیده و این بازی به تاریح پیوست و اون آقای گب هم هر چند وقت یه بار با صحبت هاش و ویدئو هاش قشنگ راه میره رو اعصاب ماهایی که آرزوی انتشار نسخه سومش رو داریم و قشنگ با کاراش رو اعصاب ما راه میره و فکر هم میکنه خیلی کاراش بامزه هستش !

خیانتی که این کمپانی در حق طرفدار هاش کرد ( از لحاظ اخلاقی و معنوی میگم ) مثال زدنی هستش .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Dinosaur and m.a.t

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,247
نام
امیرحسین
من تو سال های 1999 تا 2005 پی سی باز بودم و اون زمان هر چی پول دستم میومد خرج پی سی میکردم .

هالف لایف سال 2004 به بازار اومد ! و اونم بر روی پی سی و با سخت افزار های نامحدود پی سی کلا این بازی توسعه یافته بود و برای پی سی اصلا ساخته شده بود و تو زمانی که اومد انقلاب عجیب و غریبی هم تو گیم پلی و هم گرافیک و به خصوص تو بخش فیزیک به وجود آورد ( از موتور فیزک هاوک استفاده کرده بودن ) و سخت افزار های کنسول های پلی استیشن 2 و ایکس باکس که اصلا توانش رو نداشتن که اجراش کنن و هالف لایف بعد ها بر روی ایکس باکس 360 که کنسول نسل بعدی بود منتشر شد !

این بازی بخواد روزی نسخه سومش هم ساخته بشه باید چیزی داشته باشه که قشنگ سر و صدا کنه و هه رو شوکه کنه و یه بار هم گفتم تنها استدیویی که میتونست این عنوان رو نسخه سومش رو بسازه ( قبلا یه جا گفته بودم ) CP هستش که به نظرم توانایی این رو داشت نسخه سوم این عنوان رو برای Valve بسازه به همکاری خود Valve و میتونستن به صورت تیمی کار کنن و به نظرم شدنی بود و یعنی دیوانه وار میشد این بازی ! ( یا این که خود والو موتور گرافیکیش رو بازسازی اساسی میکرد و روی بازی با تیمی نابغه کار میکرد و خرج درست حسابی میکرد و یه نسخه بی نظیر دیگه رو روانه بازار میکرد و از پسش بر میومدن به نظر من ولی میگم اصلا والو دیگه براش اهمیتی نداره این موضوعات )

والو امروزه اصلا به این چیزا فکر نمیکنه ! اینا به طرفدار هاش خیانت بزرگی کردن و اصلا والو با هالف لایف و طرفدارهاش معروف شد و هر چیزی داره از همون طرفدار هاش داره و بعد که استیم رو به وجود آورد و پول پارو کرد به طرفدار های قدیمیش پشت کرد و اصلا هم اهمیتی نمیده و این بازی به تاریح پیوست و اون آقای گب هم هر چند وقت یه بار با صحبت هاش و ویدئو هاش قشنگ راه میره رو اعصاب ماهایی که آرزوی انتشار نسخه سومش رو داریم و قشنگ با کاراش رو اعصاب ما راه میره و فکر هم میکنه خیلی کاراش بامزه هستش !

خیانتی که این کمپانی در حق طرفدار هاش کرد ( از لحاظ اخلاقی و معنوی میگم ) مثال زدنی هستش .
HL2 سال 2005 برای xbox عرضه شد. به جز برخی مشکلات فریم‌ریت و رزولوشن پایین‌تر بازی پورت کامل و موفقی بود و متای ۹۰ هم داشت.
کیفیت و اعتبار HL2 بیشتر از جلوه‌های گرافیکی مدیون فیزیک و گیم‌پلی‌و لول دیزاین بی‌نظیرش بود. درست مثل Portal 2 در زمان خودش. وقتی HL2 سال ۲۰۰۴ ریلیز شدم دوم ۳ و فارکرای به مراتب گرافیک بهتری داشتن بعد از یک سال هم که Fear بازی رو عوض کرد پس به نظرم شرط ساخته شدن HL3 یه انجین بی‌رقیب نیست بلکه‌ یه ایده‌ی بی‌نظیره...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر