فوری : سونی در مراسم E3 سال دیگه شرکت نخواهد کرد !

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
سونی این E3 که گذشت نمایش کم فروغی داشت و فقط بازی های شاخش رو نشون داد و تمام، PGW که نبود، PSX هم همینطور، و حالا E3 هم کنسل شد! به بهانه اینکه چیزی برای نمایش نداره و مسلما هر کنفرانس هم نمیتونه یه چیزی از این بازی ها نشون بده چون اینطوری کلا کل بازی اسپویل میشه!

تنها دلیلی که میتونه این برنامه ریزی عجیب رو توجیح کنه اینه که قبل E3 سونی یه کنفرانس مستقل بزاره و PS5 رو معرفی کنه. یعنی در حد نشون دادن دسته، یه مقدار صحبت از سخت افزار و نمایش گرافیک های نسل بعد. PSX هم کامل کنسول رو نمایش بده و کریسمس هم کلا بده بیرون!

فکر میکنم دلیل این کار هم اینه که سونی نمیخواد مثل نسل فعلی بین معرفی کنسول تا زمان عرضه گپ زیادی باشه و به سبک اسمارت فون ها میخواد بعد از معرفی شدن سریع بده تو بازار. چون در غیر این صورت باید تو یه کنفرانس مستقل اول کلیت کنسول رو معرفی میکرد، بعد معرفی کامل مریفت برای E3 و یه فاصله چند ماهه تا تعطیلات 2019. ممکن هم بود تو این مدت مایکرو یه حرکاتی بزنه که از هایپ PS5 کم بشه، مثل معرفی سخت افزار بهتر اسکارلت و ...

در کل این چیزی که میگم، یعنی معرفی اولیه قبل E3، معرفی کامل تو PSX و بعدش هم عرضه تو بازار منطقی ترین حالت ممکنه.
یک مسئله ای که هست اینه که چرا اصلا باید دست خالی بمونه سونی! جدا از یک سری بازی هاش و استودیوهاش که رکورد میزنند، سونی بیشتر باید به فکر گسترش این بخشش باشه، و یا اگر نمیتونه، مثل نسل قبل خیلی بازی های کوچک ترش رو بده بیرون براش بسازن!
یا قراردادهایی مثل بلادبورن و این ها برای پر کردن دستش! (در کنارش همین الان وضعیت فامیتو یودا و دیوید کیج هم دقیق مشخص نیست حداقل برای ما، که خیلی بده:-" )

جدای از این، این مسیری که برای PS5 میگی رو برای PS4 هم رفت دیگه! کنسول(دسته البته) و چندتا بازیش مارچ 2013 (یا فبریه، دقیق یادم نیست) معرفی شد.
توی E3 2013 در کنار بازی های PS3 ، بازی های PS4 رو نشون دادن، از بازی های پلاسش گفتن و خدمات آنلاین جدیدش و نوامبر هم منتشر شد! معرفیه کامل کنسول و یه هفته بعدش عرضه به بازار...به نظر من چندان حرکت جالبی نیست! چون بازی ها و ... نیاز به بازاریابی بیشتری دارن نسبت به فقط یک سخت افزار(موبایل)

---
در کل سونی تصمیمات اخیرش اصلا و ابدا جالب نبوده! (همینایی که میبینیم + قلع و قمع کردن بازی های ژاپنی و فراری دادن بازی سازها به سمت نینتندو و استیم)
یه حرکاتی داره میره که دلم میخواد زودتر سرش به سنگ بخوره تا وضعیت قابل برگشت نشده براشون و فن بیس PS :|

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
هنوز که این قضیه معلوم نیست، فعلا پیش داوری نکنید
فقط بکوارد داشته باشه بقیه چیزهاش برام مهم نیست:D
سونی یه ویژگی داره همیشه حداقل بازه عرضه بازیشو میگه مثلا میگه فلان بازی سال 2019 یا اوایل مثلا 2019 یا اواخر 2019 یعنی همیشه یه بازه حداقلی میگه اما الان نوع برخوردش با این 3 بازی جوریه که انگار اصلا وجود خارجی ندارن درحالی که هر 3 تاشون سال هاست درحال توسعن و مشخصا الان دیگه باید تو اواخر مرحله تولید باشن اما همین E3 قبلی که نگاه میکنی میاد 3 تا تریلر فضایی و 100 درصد غیر منطقی که دقیقا یاد آور تریلرهای E3 2005 هستن نشون میده و از اون ور کوچک ترین اشاره ای به تاریخ عرضشون هم نمیکنه!
و نکته دیگه اینه از بازیای 2019 فقط میگه DAYS GONE و DREAMS یعنی بازم عملا اون 3 تا بازیو پاک میکنه انگار وجود ندارن
خوب این یعنی چی؟
یعنی تا زمانی که خبری از PS5 نشده خبری از زمان انتشار این 3 بازیم نخواهد شد
سونی الان دنبال اینه تا جایی که میتونه از طریق اسم این بازیا PS4 بفروشه از اون ور خود این بازیارم تبدیل کنه لانچ PS5 و دوباره کیلو کیلو کنسول بفروشه:D

• Like
Reactions: voldmort

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
اگه PS5 بکوارد داشته باشه (که باید داشته باشه) شما باید بتونی تمام بازیای فعلی PS4 رو PS5 بازی کنی پس نیازی به 2 بار بازی خریدن نیست این که بازی که 3 سال پیش معرفی کردیو آخرم بفرستی نسل بعد اونم یه بازی نه بلکه تعداد زیادی بازی که کلی آدم به خاطرشون سال هاست کنسول خریدن مصداق بارز مشتری خر فرض کردن محسوب میشه
همین چند هفته پیش دراومدن گفتن بازیا به مرحله پولیش رسیده یعنی فاصله زیادی تا عرضشون نداریم بعیدم نیست حتی مراحل ساختشون تموم شده باشه مثلا ساکرپانچ از 2014 داره گوست میسازه احتمالا تا الان حتی بازی مراحل ساختشم تموم شده باشه ولی اینا عمدا دارن بازیو تو آب نمک میخوابونن که برا لانچ PS5 عرضه کنن و این حرکتشون واقعا کثیفه ...
خب اگه بازیا رو 2020 بدن که باید نتیجه گرفت این کنسول اصن بکوارد نداره....:D همین چندوقت پیش نبود که خودشون تقریبا تایید کرده بودم ds 2019 میاد؟ شاید یه اشتباهی چیزی شده باشه حالا تاکید sl رو days gone . Dreams دلیل بر این نمیشه که اون سه تا بازی تو tga یا یه مراسم دیگه تو 2019 نمایشی نداشته باشن یا تاریخ عرضشون نگن

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
PS4 نه سخت افزارش با توجه به بازیهای انحصاری که امسال دیدین کهنه شده
PS4 همون سال 2013 هم سخت‌افزارش کهنه بود، سال 2016 یه انفجار کوچیک باعث میشد فریمUncharted4 بیاد زیر 20 بعد این سخت افزار قراره تا سال 2020 خیلی خفن باشه و جوابگوی بازیهای آینده؟
کیفیت و ثبات اجرایی بازیهای آخرین سالهای PS2 و PS3 رو که مقایسه می‌کنم کهنگی PS4 واسه کاملاً واضحه.
بله اگه بازیا رو محدود نگه‌دارن تا 2020 که سهله تا 2050 هم میشه رو همین کنسولای الان بازی داد بیرون ولی وضعیت فریم دهی تو تنها محیط واقعاً شلوغ RDR2 الان چه جوریه؟ سخت افزار جدید که بیاد دیگه سازنده بازی نیاز نداره پشتک وارو بزنه و یه سری از ایده‌هاش رو استفاده نکنه چون مجبوره با سخت افزار 5 سال پیش کار کنه.
==
از نظر من سونی موظفه که اگه بازی‌ای رو روی PS4 معرفی کرده، حتماً حتماً اون بازی رو روی PS4 منتشر کنه و اگه قراره بازیا تو فاصله کمی رو PS5 هم بیان نباید کسی که بازی رو روی PS4 خریده مجدداً مجبور باشه برای بازی پول بده در غیر اینصورت من سن و سالم جوری هست که زمان مناسبی برای کنار گذاشتن کنسول گیمینگ باشه چون بازیهای دو تا شرکت دیگه هیچ جذابیتی واسم ندارن. بحث جوگیری هم نیست، گیم دیگه شده یه تفریح گرون و قرار نیست به ساز احمقانه هر شرکتی برقصیم تو این وضعیت.

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
راستش جا خوردم
دوستان تا حدودی اشاراتی داشتن ولی به نظر من سونی سیاست غلطی رو پیش میبرد که بلاخره گریبان گیرش شد
البته ماها شدیدا از همین سیاست استقبال میکردیم (رجوع شود به کامنت های تمامی مراسمات 2-3 سال اخیر!) و همه اذعان داشتن سونی ما رو لوس و پر رو کرده (:D) و هر لحظه منتظر رو شدن یه ip جدید بودیم
الخصوص طی دو سه سال گذشته که تند تند تمام عناوینش رو توی e3 و psx ها و.. معرفی کرد و در نهایت اخرش دستش خالی موند
فقط ای کاش درست مدیریت میکرد تا کار به اینجا نکشه ولی خب امیدوارم دلایل قانع کننده ی خوبی داشته باشن

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
راستش جا خوردم
دوستان تا حدودی اشاراتی داشتن ولی به نظر من سونی سیاست غلطی رو پیش میبرد که بلاخره گریبان گیرش شد
البته ماها شدیدا از همین سیاست استقبال میکردیم (رجوع شود به کامنت های تمامی مراسمات 2-3 سال اخیر!) و همه اذعان داشتن سونی ما رو لوس و پر رو کرده (:D) و هر لحظه منتظر رو شدن یه ip جدید بودیم
الخصوص طی دو سه سال گذشته که تند تند تمام عناوینش رو توی e3 و psx ها و.. معرفی کرد و در نهایت اخرش دستش خالی موند
فقط ای کاش درست مدیریت میکرد تا کار به اینجا نکشه ولی خب امیدوارم دلایل قانع کننده ی خوبی داشته باشن
باو گور بابای مراسم و IP و بازی جدید:D
دیگه هرچی هست رفت برا نسل بعد
الان باید مثل آدم بیان تاریخ انتشار DS و GOT و TLOU رو اعلام کنن که اونجور که از شواهد پیداست همینارم فرستادن 2020:|

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
یک مسئله ای که هست اینه که چرا اصلا باید دست خالی بمونه سونی! جدا از یک سری بازی هاش و استودیوهاش که رکورد میزنند، سونی بیشتر باید به فکر گسترش این بخشش باشه، و یا اگر نمیتونه، مثل نسل قبل خیلی بازی های کوچک ترش رو بده بیرون براش بسازن!
یا قراردادهایی مثل بلادبورن و این ها برای پر کردن دستش! (در کنارش همین الان وضعیت فامیتو یودا و دیوید کیج هم دقیق مشخص نیست حداقل برای ما، که خیلی بده:-" )

الان دقیقا با چه متر و معیاری دست سونی خالی هست؟ سونی 5 تا فرست پارتی انحصاری بزرگ داره که سال بعد احتمالا میان (دستکم سه تاشون)، چطور ممکنه دست خالی باشه؟

یه نکته ای رو بهش توجه نمیکنید و اون هم اینه که ما به آخر خط PS4 رسیدیم، استدیوهای سونی هم یا بازی هاشون معرفی شدن (همین انحصاری های بالا) و یا به طور کاملا مشخصی دارن برای PS5 بازی میسازن. در نتیجه سونی تا قبل معرفی PS5 نه میتونه بازی های جدید رو نشون بده، نه اینکه مثل پارسال دوباره همون بازی هارو با یه گروه موسیقی مجدد نشون بده! پس واقعا مجبوره که کنفرانس نزاره، چون بزاره دوباره 10 دیقه راه رفتن DS رو نمایش بده فقط فحش میخوره و بس! تنها نکته ای که هست طبق یه شایعه ای هنوز یه بازی بزرگ معرفی نشده برای PS4 وجود داره که احتمالا عنوان بین نسلی GT7 باشه. برای یه بازی هم که نمیشه کنفرانس گذاشت!

وضعیت اوئدا و کیج هم اتفاقا بسیار مشخصه! اوئدا که قرن هاست گفته نمیخواد انحصاری بسازه دیگه، شایعاتی هم هست که QD هم بازی بعدیش مولتیه چون دیترویت فروش خوبی نداشت. ضمن اینکه اینا استدیوهای سونی نیستن که بخواد در موردشون تصمیم بگیره! اما در مقابل سونی از نظر فرست پارتی ها پیشرفت خوبی داره میکنه، اول اینکه استدیوهای خوبیش دارن پیشرفت مناسبی میکنن و این روند دو IP شدن ادامه داره، هم گوریلا و هم SM که خود بارلاگ گفته گاو بعدی رو نمیسازه و دوست داره IP خودش رو اگه سونی بزاره بسازه که قطعا اوکی هست، از طرف دیگه ND دیگه UC نمیسازه و یه IP دیگه داره، و یه استدیو جدید سونی راه انداخته که احتمالا مسوول ادامه دادن UC هست. Bend هم دو استدیو شده و از الان IP بعدیش در حال ساخته. BB2 هم همه میدونیم که هست و باز عنوان های دیگه ای که بعدا معرفی میشن.

اگه واقعا انتظار دارید در سال پایانی این نسل، سونی علاوه بر این بازی های فوق خفن و بزرگی که داره باز بیاد 2 3 تا انحصاری جدید معرفی کنه برای PS4، خوب این مشکل شماست نه سونی.

جدای از این، این مسیری که برای PS5 میگی رو برای PS4 هم رفت دیگه!

به این شکل نرفت! اول یه کنفرانس گذاشت و کلیت کنسول رو معرفی کرد، معرفی کامل موند برای E3 و بعد یه گپ بزرگ تا عرضه خود کنسول. اما الان سونی صراحتا گفته دیگه مثل قبل کنسول نمیده. اندرو هوس سر پرو گفت سیاست مشابه اسمارت فون ها رو پیش گرفتن که به نظر من درست هم هست و اصلا سر همین E3 کنسل شد. چون سونی دیگه هیچ کنفرانس معرفی بزرگی برای PS4 نداره و همه تمرکز و برنامه ریزیش برای PS5 هست. در نتیجه براش توجیحی نداره که تو E3 بیاد و دوباره شبیه ساز کوله بری DS رو نشون بده فحش بخوره! و از اونجایی که میخواد بین معرفی کنسول تا عرضه هم فاصله زیادی نباشه (دقیقا جمله اندرو هوس سر پرو و اونجا هم این سیاست رو دیدیم) پس با توجه به اینکه PS5 تعطیلات 2019 میاد، پس کنفرانس E3 کنسل و معرفی کنسول میفته تو PSX. برای اینکه دم E3 هم هایپ رقیب ور کنترل کنه احتمال قبل شروع کنفرانس ها یه کنفرانس محدود برای تیز کردن PS5 میزاره و همه رو میبره تو مود نسل بعد.

من از اینکه دیگه کنفرانس E3 نداریم خیلی ناراحتم (البته از اینکه مثل مزخرف پارسال نباشه هم خوشحالم) اما سیاست سونی درسته. کنسول رو معرفی میکنه، با یه عالم بازی بزرگ که از لانچ هست، از جمله CoD بعدی که IW عملا لو داده برای PS5 هم هست، بعد تو همون هایپ معرفی و بازی های خفنی که نشون میدن هم میاد بیرونه. شما هم میتونید به عنوان لانچ روش TLoU2 و GoT و DS رو بازی کنید. توی سال اول عرضه اش هم باز همونطور که گفتن حداقل دوتا بازی انحصاری بزرگ خواهند داشت (مثل نینتندو و سویچ) که میتونه Horizon 2 و BB2 و یا GT7 باشه. همه اینها در کنار یه سخت افزار قوی و قیمت مناسب (مثل PS4) یعنی تضمین فروش. ضمن اینکه برای بازار ژاپن هم انحصاری بزرگش به شکل کاملا تابلویی اپیزود اول FFVII هست که میتونه کراس جن هم باشه.

در کل سونی تصمیمات اخیرش اصلا و ابدا جالب نبوده!

رو چه حساب آخه؟ از نظر فروش که داره عالی کار میکنه، سرویس هاش که سود ده هستن، از نظر انحصاری که کولاک کرده. دقیقا چه تصمیمی بده؟

قلع و قمع کردن بازی های ژاپنی و فراری دادن بازی سازها به سمت نینتندو و استیم

میشه یه مثال برای این حرفت بیاری؟ سونی چطور بازی های ژاپنی رو قلع و قمع کرده؟

ببین شماها دوست دارید همه بازی ها در انحصار سونی باشه، اما واقعیت این نیست. هزینه تولید بازی ها سرسام آوره، ناشرها دیگه تمایلی به انحصار و تک پلتفرمی بودن ندارن. و وقتی سوییچ و استیم بازارهای خوبی هستن چرا نباید برای اونها هم بیان؟ وقتی یه ناشربزرگ مثل SE که کامل پولداره و وضعش خوبه اوایل نسل اعلام میکنه سیاست تک پلتفرمه بودن رو کامل گذاشتن کنار و بازی هاشون رو برای همه چی میدن بیرون، دیگه از باقی چه انتظاری داری؟ و اتفاقا تصمیم درستی هم هست. بالاخره باید اینا بفروشن و هزینه ساخت رو در بیارن تا به حیاتشون ادامه بدن و در شرکت هاشون یکی بعد دیگری گل گرفته نشه! بعد سونی ناشر و صاحب پلتفره، نمیتونه بره به استدیوها بگه جون مادرتون انحصاری من بمونید که! خود سونی نفر اول داره با تغییرات بازار عوض میشه! از معرفی و عرضه کنسول بگیر تا تغییر در مدیریت استدیوها و بازی هایی که میسازن.

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
PS4 هنوز ۶ تا بازی انحصاری داره که خود سونی منتشر میکنه:
days gone, death stranding, tlou 2 , medievil, dreams , ghost of tsushima
انحصاریای دیگه مثل project JUDGE و God Eater 3 هم داره. (ff7:r هم که فکر نکنم به این نسل برسه!)
فکر کنم ps4 لیست خوبی داشته باشه... همینا رو توی ۱.۵-۲ سال بده بیرون عالیه.
نسل بعد رو هم با GT7 و Horizon 2 و یه بازی از استودیو ژاپن می‌تونه رو شروع کنه.

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
خب رسما قهوه ای کردن بهترین روز زندگی گیمر ها رو
نینتندو که نیست مایکرو هم احتمالا با این اوصاف خیلی نمایش بزرگی نداشته باشه و کم کم همه برن سمت کنفرانس های اختصاصی خودشون ...
نینتندو هست در E3 2019، اما اینکه کنفرانس حضوری مثل کنفرانس Microsoft در E3 2018 داشته باشه رو من الان بعید میدونم.
احتمالا Nintendo Direct یا چیزی شبیه سازی محوریت اصلی مراسمشون برای معرفی بازی در E3 2019 هست به نظرم.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
PS4 همون سال 2013 هم سخت‌افزارش کهنه بود، سال 2016 یه انفجار کوچیک باعث میشد فریمUncharted4 بیاد زیر 20 بعد این سخت افزار قراره تا سال 2020 خیلی خفن باشه و جوابگوی بازیهای آینده؟
کیفیت و ثبات اجرایی بازیهای آخرین سالهای PS2 و PS3 رو که مقایسه می‌کنم کهنگی PS4 واسه کاملاً واضحه.
بله اگه بازیا رو محدود نگه‌دارن تا 2020 که سهله تا 2050 هم میشه رو همین کنسولای الان بازی داد بیرون ولی وضعیت فریم دهی تو تنها محیط واقعاً شلوغ RDR2 الان چه جوریه؟ سخت افزار جدید که بیاد دیگه سازنده بازی نیاز نداره پشتک وارو بزنه و یه سری از ایده‌هاش رو استفاده نکنه چون مجبوره با سخت افزار 5 سال پیش کار کنه.
==
از نظر من سونی موظفه که اگه بازی‌ای رو روی PS4 معرفی کرده، حتماً حتماً اون بازی رو روی PS4 منتشر کنه و اگه قراره بازیا تو فاصله کمی رو PS5 هم بیان نباید کسی که بازی رو روی PS4 خریده مجدداً مجبور باشه برای بازی پول بده در غیر اینصورت من سن و سالم جوری هست که زمان مناسبی برای کنار گذاشتن کنسول گیمینگ باشه چون بازیهای دو تا شرکت دیگه هیچ جذابیتی واسم ندارن. بحث جوگیری هم نیست، گیم دیگه شده یه تفریح گرون و قرار نیست به ساز احمقانه هر شرکتی برقصیم تو این وضعیت.
ارجاعت میدم به همون XONE استاندارد، با همون ضعفش نسبت به PS4 توی رزولوشن ، بازم نتونستن از تمام قدرت کنسول درست استفاده کنن ، XONEX قدرت داره ، ادعای زیادی داشتو ذهنها روی عناوین انحصاری آینده و 60 فریم بود ، الان بحث من VS کنسولها نیست ، سازنده هاست . هر چی نسل جلوتر بره سازنده های تراز اول هم به روز بازی میسازنو هنرشونو توی پرفورمنس روی کنسول نشون میدن ، همون UC4 روی PS4 فت بنچمارکه ! (من همچین فریمی که میگی دریافت نکردم!)، و عناوین بزرگ مثل HZD و امثالش ، RDR2 با این عظمت خارج از تصورات من داره ران میشه (فریم دهی عالیه ، گفتم توی تاپیک از هر جاش دوس دارین بگین کپچر کنم بزارم) ، اینکه همه چیز رو بندازیم گردن سخت افزار اشتباهه ، این سازندست که توان خودشو باید نشون بده ، شما یه 2080 بزاری جلوش ، تا وقتی فقط توجهش 4K باشه همون CD3 رو میزاره جلوت با 1000FPS ، ولی چه فایده ؟ سخت افزار راهو برای توسعه دهنده هموار میکنه ولی هنر سازندس که حرف اولو آخرو میزنه . نمونه و مثال زیاده

قسمت دوم حرفات نیاز به نظر شخصی نیست و سونی کاملا موظفه برای PS4 لانچ کنه بازیهایی که نام بردیو و اینکارو میکنه دلیلشو میگم، پلتفرمی که کپچر شده روش بازیها PS4 PROه ، تفکر درستی نیست بازی ای که از نظر برخی کاربران کراس جن قراره باشه ، بگن اومدنش به نفع سونیه ، در حال حاضر نه به نفع سونیه و نه به نفع سازنده ، نه حتی بازاریابیش ، چون کراس جن کردن جدا از صرف هزینه ، وقت بسیاری میبره تا روی هر دو کنسول بازی رو بالانس کرد ، چرا یه نگاه به کنسولهای نسل حاضر نمیکنید ؟ نمیبینید برای همینا هم سازنده ها تفاوت زیادی قائل نمیشن ، و دستاوردی که FPهای سونی توی نسلهای متمادی نشون دادن محدود به سخت افزار نمیشه . اگر قرار باشه بازیهای معرفی شده ، نسل بعدی هم باشن ، بعد از فروش (تضمین شده) روی PS4 خواهند اومد . شما باشی PS4 رو رها میکنی ؟ و به تعداد فروش سال اول PS5 بسنده میکنی ؟

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
الان دقیقا با چه متر و معیاری دست سونی خالی هست؟ سونی 5 تا فرست پارتی انحصاری بزرگ داره که سال بعد احتمالا میان (دستکم سه تاشون)، چطور ممکنه دست خالی باشه؟

یه نکته ای رو بهش توجه نمیکنید و اون هم اینه که ما به آخر خط PS4 رسیدیم، استدیوهای سونی هم یا بازی هاشون معرفی شدن (همین انحصاری های بالا) و یا به طور کاملا مشخصی دارن برای PS5 بازی میسازن. در نتیجه سونی تا قبل معرفی PS5 نه میتونه بازی های جدید رو نشون بده، نه اینکه مثل پارسال دوباره همون بازی هارو با یه گروه موسیقی مجدد نشون بده! پس واقعا مجبوره که کنفرانس نزاره، چون بزاره دوباره 10 دیقه راه رفتن DS رو نمایش بده فقط فحش میخوره و بس! تنها نکته ای که هست طبق یه شایعه ای هنوز یه بازی بزرگ معرفی نشده برای PS4 وجود داره که احتمالا عنوان بین نسلی GT7 باشه. برای یه بازی هم که نمیشه کنفرانس گذاشت!

وضعیت اوئدا و کیج هم اتفاقا بسیار مشخصه! اوئدا که قرن هاست گفته نمیخواد انحصاری بسازه دیگه، شایعاتی هم هست که QD هم بازی بعدیش مولتیه چون دیترویت فروش خوبی نداشت. ضمن اینکه اینا استدیوهای سونی نیستن که بخواد در موردشون تصمیم بگیره! اما در مقابل سونی از نظر فرست پارتی ها پیشرفت خوبی داره میکنه، اول اینکه استدیوهای خوبیش دارن پیشرفت مناسبی میکنن و این روند دو IP شدن ادامه داره، هم گوریلا و هم SM که خود بارلاگ گفته گاو بعدی رو نمیسازه و دوست داره IP خودش رو اگه سونی بزاره بسازه که قطعا اوکی هست، از طرف دیگه ND دیگه UC نمیسازه و یه IP دیگه داره، و یه استدیو جدید سونی راه انداخته که احتمالا مسوول ادامه دادن UC هست. Bend هم دو استدیو شده و از الان IP بعدیش در حال ساخته. BB2 هم همه میدونیم که هست و باز عنوان های دیگه ای که بعدا معرفی میشن.

اگه واقعا انتظار دارید در سال پایانی این نسل، سونی علاوه بر این بازی های فوق خفن و بزرگی که داره باز بیاد 2 3 تا انحصاری جدید معرفی کنه برای PS4، خوب این مشکل شماست نه سونی.

به این شکل نرفت! اول یه کنفرانس گذاشت و کلیت کنسول رو معرفی کرد، معرفی کامل موند برای E3 و بعد یه گپ بزرگ تا عرضه خود کنسول. اما الان سونی صراحتا گفته دیگه مثل قبل کنسول نمیده. اندرو هوس سر پرو گفت سیاست مشابه اسمارت فون ها رو پیش گرفتن که به نظر من درست هم هست و اصلا سر همین E3 کنسل شد. چون سونی دیگه هیچ کنفرانس معرفی بزرگی برای PS4 نداره و همه تمرکز و برنامه ریزیش برای PS5 هست. در نتیجه براش توجیحی نداره که تو E3 بیاد و دوباره شبیه ساز کوله بری DS رو نشون بده فحش بخوره! و از اونجایی که میخواد بین معرفی کنسول تا عرضه هم فاصله زیادی نباشه (دقیقا جمله اندرو هوس سر پرو و اونجا هم این سیاست رو دیدیم) پس با توجه به اینکه PS5 تعطیلات 2019 میاد، پس کنفرانس E3 کنسل و معرفی کنسول میفته تو PSX. برای اینکه دم E3 هم هایپ رقیب ور کنترل کنه احتمال قبل شروع کنفرانس ها یه کنفرانس محدود برای تیز کردن PS5 میزاره و همه رو میبره تو مود نسل بعد.

من از اینکه دیگه کنفرانس E3 نداریم خیلی ناراحتم (البته از اینکه مثل مزخرف پارسال نباشه هم خوشحالم) اما سیاست سونی درسته. کنسول رو معرفی میکنه، با یه عالم بازی بزرگ که از لانچ هست، از جمله CoD بعدی که IW عملا لو داده برای PS5 هم هست، بعد تو همون هایپ معرفی و بازی های خفنی که نشون میدن هم میاد بیرونه. شما هم میتونید به عنوان لانچ روش TLoU2 و GoT و DS رو بازی کنید. توی سال اول عرضه اش هم باز همونطور که گفتن حداقل دوتا بازی انحصاری بزرگ خواهند داشت (مثل نینتندو و سویچ) که میتونه Horizon 2 و BB2 و یا GT7 باشه. همه اینها در کنار یه سخت افزار قوی و قیمت مناسب (مثل PS4) یعنی تضمین فروش. ضمن اینکه برای بازار ژاپن هم انحصاری بزرگش به شکل کاملا تابلویی اپیزود اول FFVII هست که میتونه کراس جن هم باشه.

رو چه حساب آخه؟ از نظر فروش که داره عالی کار میکنه، سرویس هاش که سود ده هستن، از نظر انحصاری که کولاک کرده. دقیقا چه تصمیمی بده؟

ببین شماها دوست دارید همه بازی ها در انحصار سونی باشه، اما واقعیت این نیست. هزینه تولید بازی ها سرسام آوره، ناشرها دیگه تمایلی به انحصار و تک پلتفرمی بودن ندارن. و وقتی سوییچ و استیم بازارهای خوبی هستن چرا نباید برای اونها هم بیان؟ وقتی یه ناشربزرگ مثل SE که کامل پولداره و وضعش خوبه اوایل نسل اعلام میکنه سیاست تک پلتفرمه بودن رو کامل گذاشتن کنار و بازی هاشون رو برای همه چی میدن بیرون، دیگه از باقی چه انتظاری داری؟ و اتفاقا تصمیم درستی هم هست. بالاخره باید اینا بفروشن و هزینه ساخت رو در بیارن تا به حیاتشون ادامه بدن و در شرکت هاشون یکی بعد دیگری گل گرفته نشه! بعد سونی ناشر و صاحب پلتفره، نمیتونه بره به استدیوها بگه جون مادرتون انحصاری من بمونید که! خود سونی نفر اول داره با تغییرات بازار عوض میشه! از معرفی و عرضه کنسول بگیر تا تغییر در مدیریت استدیوها و بازی هایی که میسازن.
با متر و معیار اینکه ببین نسل قبل چجوری تو کنفرانس هاش بازی معرفی میکرد، کوچیک و بزرگ و همیشه هم E3 داشت و نیازی به ده دقیقه شبیه ساز کوله بری تکراری هم نبود!( DS تو یک سال از کوله بری جلوتر نرفته؟ و اگر همش همینه که...!) علاوه بر E3 ، گیمزکامم دست خالی نبود!

خوب همین که یودا و کیج رفته باشن یعنی تصمیم اشتباه! تو این دوتا با بازی های خاص خودشون رو از دست داده باشی، جایگزینش چی داری؟ الان اینسامنیاک بعد اسپایدی بره، احتمالا هنوز همه چی گل و بلبله و مهم نیست!(اول نسلم مهم نبود رفتن:p ) (دیوید کیج مشخصه و شایعست؟ :-" )
علاوه بر BB2 (که هنوز هیچ خبری جز فن دریم ازش نیست) دیگه با چه استودیوهایی برنامه دارن؟

ND هم تا جایی که میدونم چندوقت قبل گفته بودن دو تیم بودن براشون جواب نداده!

---
خوابی؟ کدوم قلع و قمع؟
اینکه زدن لایت ناول ها رو با دلیل و بی دلیل قلع و قمع کردن هیچی نیست؟ یا بازی هایی مثل سانرن کاگورا و ...؟
با وضعیت فعلیشون اگر پرسونا الان میخواست منتشر بشه، فعلا اجازه انتشار نداشت تا 1.کلا قضایای Palace اول رو تغییر بدن!(حذفش کنند کلا!) 2.احتمالا آن هم طراحیش تغییر میکرد! و چند مورد دیگه!

دیگه چقدر به ژاپنی ها اهمیت میدن؟ اینکه ژاپنی ها برای انتشار بازیشون تو ژاپن باید با سونی آمریکا هماهنگ کنند ، به زبون انگلیسی(که میدونیم در چه وضعین)، اینکه با قانون های اخیر که دقیق مشخص هم نیستن براشون وضعیت انتشار بازی هاشون رو هواست!

اینکه توی ریمستر یاکوزا3 یا 4 ، یک سری از ساید میشن ها حذف شدن و چندین و چند مورد دیگه!

یعنی واقعا به عنوان کسی که جزو ژاپنی های سایت شناخته میشی در جریان هیچکدوم اینا نیستی؟ همه چی خوبه؟

سونی اگر کنسولی بود که بازی های ژاپنی و غربی رو با هم داشت، با این کارهایی که داره میکنه، یکی از برتری هاش رو از دست میده!
جالب اینه الان نینتندو که بیشتر ازش انتظار میرفت چنین کاری کنه، آدم وار رفتار میکنه! :|

Visual novel Silverio Trinity coming to PlayStation, hindered by recent Sony regulations - Gematsu

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
الان دوتا e3 هست که چیز خاصی نشون نمیدن کاملا مشخصه سونی از نسل قبلش درس گرفته و دوست نداره اخرای نسل بازی برای کنسولش معرفی کنه ضمن اینکه مایکروسافت داره نقاط ضعفشو کامل رفع میکنه تا با قدرت به استقبال نسل بعد بره طبیعیه سونی هم دوست نداره ریسک کنه و انحصاریهای خوبی برای ps5 در چَنته داره الان باز بیاد توی e3 تلو و بازی کوجیمارو معرفی کنه خوبه؟باز فحش نمیدید؟
مسئله بعدی اینه که همه اهالی گیم متفق القول تایید کردن نسل بعد هم سونی هم مایکروسافت بکوارد دارن صد در صد تلو 2 هم بازی بین نسلی بین هشت و نه هست خبری هم از ریمسترهم در نسل بعد نیست
بنظرم سونی تصمیم خیلی خوبی گرفته یه ماه قبل عرضه کنسول یه کنفرانس بذاره و کنسولو با کلی انحصاری جور واجور که قطعا جی تی 7 هم بینشون هست(یامائوچی تاحالا چند بار گفته که مدلینگ تمام ماشینها و پیستهاش رو راحت میتونه توی نسل بعد استفاده کنه)معرفی کنه و یه ماه بعدم کنسول بیاد توی بازار
من چقدر e3 قبلی گفتم سال 2020 پی اس 5 توی بازار میاد ملت باور نکردن یکی هم میگفت درحالت عادی نیستی

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد

Weird Flex But Ok:-"

با متر و معیار اینکه ببین نسل قبل چجوری تو کنفرانس هاش بازی معرفی میکرد، کوچیک و بزرگ و همیشه هم E3 داشت و نیازی به ده دقیقه شبیه ساز کوله بری تکراری هم نبود!( DS تو یک سال از کوله بری جلوتر نرفته؟ و اگر همش همینه که...!) علاوه بر E3 ، گیمزکامم دست خالی نبود!

خوب همین که یودا و کیج رفته باشن یعنی تصمیم اشتباه! تو این دوتا با بازی های خاص خودشون رو از دست داده باشی، جایگزینش چی داری؟ الان اینسامنیاک بعد اسپایدی بره، احتمالا هنوز همه چی گل و بلبله و مهم نیست!(اول نسلم مهم نبود رفتن:p ) (دیوید کیج مشخصه و شایعست؟ :-" )
علاوه بر BB2 (که هنوز هیچ خبری جز فن دریم ازش نیست) دیگه با چه استودیوهایی برنامه دارن؟

ND هم تا جایی که میدونم چندوقت قبل گفته بودن دو تیم بودن براشون جواب نداده!

---
خوابی؟ کدوم قلع و قمع؟
اینکه زدن لایت ناول ها رو با دلیل و بی دلیل قلع و قمع کردن هیچی نیست؟ یا بازی هایی مثل سانرن کاگورا و ...؟
با وضعیت فعلیشون اگر پرسونا الان میخواست منتشر بشه، فعلا اجازه انتشار نداشت تا 1.کلا قضایای Palace اول رو تغییر بدن!(حذفش کنند کلا!) 2.احتمالا آن هم طراحیش تغییر میکرد! و چند مورد دیگه!

دیگه چقدر به ژاپنی ها اهمیت میدن؟ اینکه ژاپنی ها برای انتشار بازیشون تو ژاپن باید با سونی آمریکا هماهنگ کنند ، به زبون انگلیسی(که میدونیم در چه وضعین)، اینکه با قانون های اخیر که دقیق مشخص هم نیستن براشون وضعیت انتشار بازی هاشون رو هواست!

اینکه توی ریمستر یاکوزا3 یا 4 ، یک سری از ساید میشن ها حذف شدن و چندین و چند مورد دیگه!

یعنی واقعا به عنوان کسی که جزو ژاپنی های سایت شناخته میشی در جریان هیچکدوم اینا نیستی؟ همه چی خوبه؟

سونی اگر کنسولی بود که بازی های ژاپنی و غربی رو با هم داشت، با این کارهایی که داره میکنه، یکی از برتری هاش رو از دست میده!
جالب اینه الان نینتندو که بیشتر ازش انتظار میرفت چنین کاری کنه، آدم وار رفتار میکنه! :|

Visual novel Silverio Trinity coming to PlayStation, hindered by recent Sony regulations - Gematsu

به علاوه چیزایی که امیر گفت...یکی از عوضی ترین کارهایی که بخش کالیفرنیا سونی سر سیاست های SJW وار انجام داده اینکه... بازیساز های ژاپنی رو تهدید کردن ممنوعه که حرفی در مورد اینکه بازی هاشون سانسور شده یا نه به مدیا و فن هاشون بزنن!واقعا این توهم براشون داشته تنها کسایی هستن که توی مارکت حضور دارن؟
نسخه سانسور نشده همون بازی ها برای سوییچ و استیمم وجود نداره؟قشنگ هر روز بیشتر توی دیوار میرن:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر