چرا دخترها و زنها کمتر گیمر میشوند؟!

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
هنوز دخترا علاقه ای به گیم ندارن چون تو جاهایی مثل ایران فرهنگ سازی نشده من کسایی رو میشناسم که خیلی گیمر های خوبی هم هستن و توی تورنتو و بوستون زندگی میکنن خودشون هم اینو قبول دارن که خیلی از دخترا هیچ علاقه ای به گیم ندارن چون تصورشون چیز دیگه ایه.یاد یکی افتادم که میگفت سر بازی Medal of honor 2010 حالش بهم خورده بوده چون اول شخص بوده:))
اونورم زیاد طرفدار نداره؛ اینقدر دایس سر حال دادن به فمینیست ها اومد زن هارو به زور چپوند تو بازی ولی یه استریمر مثل جک فرگز، شرود یا خیلی های دیگه داریم ؟
حتی تو رقابت ها هم اثر خاصی ازشون نیست.
واقعیت اینه که دخترا قبلا مثل الان علاقه خاصی به گیم نداشتن و الانم ندارن، اینکه میبینی اونور زیاد شده به لطف تویچ و پول دراوردن شد که نصف اینستا مدل ها دیدن خیلی ادم هول ریخته که پول پرت میکنن واسه یه اینچ کلیوج یباره نصف بیو های اینستاگرام شد فری لنسر مدل (یعنی واسه فیت تی و چرت و پرت هایی مثل بنگ انرژی تبلیغ گرفتن) + تویچ استریمر.
تازه اماری که ازشون هم اومده بیرون خیلیاشون تتریس و کندی کراش و اینا میزنن نه اینکه بیان جدی خوره بشن و مثلا مثل بچه های فروم بشینن شجره نامه متال گیر سالید بنویسن و تئوری و فلان بدن بیرون.

کسی نمیگه صنعت مدلینگ چون فرهنگ سازی نداره مرد ها توش کمرنگ هستن, تمام مدل های برتر هم از دم زن هستند؛ ولی کسی نمیاد بگه وای نابرابری هست فلان هست چون خوشبختانه مرد ها چون زیاد با بازار و صنعت سرو کار داشتن و دارن با مفهوم عرضه و تقاضا کاملا آشنا هستن؛ و میدونن اگر رقابت تو یه عرصه ایی سطح بالاتری رقم میخوره دلیلش این هست که تعداد زیادی مرد مثلا علاقه به فوتبال دارن و تمام قد از باشگاه دارن حمایت میکنن (خرید بلیط؛ جرسی ها و ...) یا مثلا اینکه اینکه 90 درصد مدل ها یا بیوتی یوتوبرا زن هستن دلیلش اینه که هم فن بیس بزرگی دارن بین زنا هم اینکه کاملا هم همدیگه رو ساپورت میکنن (خرید کازمتیک و فلان بسار).
کاپیتن تیم ملی زنان آمریکا خودشو شتک میکرد چرا به ما مثلا حقوق کمتر از مرد ها میدن؛ ولی اینو نمیگه جام جهانی به ازای هر فوتبالیست 4 بیلیون دلار درامد داره ولی برای زن ها تنها 63 میلیون دلار درامد داره؛ تازه از همین درامد زن ها نسبت به مرد ها 5 درصد سهم بیشتری برمیدارن پس اگر اجحافی هم باشه در حق مرد ها داره انجام میشه.
حالا من چند پست هست همش یه حرفو میزنم؛ ولی باز تتمه حرفم میشه چیزی که دوست بالاییمون گفت؛ علایق و شدت پیگیری این علایق برای دو جنس کاملا فرق میکنه؛ و این کمتر گیمر شدن دخترا هم ناشی از همین علاقه کم بین اونا هست تو این قضیه؛ زیاد ربطی به فرهنگ و این چیزا نداره.
یکی کل شید ها و میکس و روتین ها رو از کایلی بیوتی و ووگ و ... اینا پیگیره و یه ساعت در مورد کانسیلر فندی که تو پالادیوم فلان میلیون تومن قیمت خورده حرف میزنه؛ یکی هم میشینه مثل رضا حاج محمدی بعد سال ها فلسفه فصل اول ترو دتکتیو رو کاملا شرحه شرحه میکنه.

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
از این قشر گیمر در نمیاد درم بیاد یه چیزی عجیب غریبی در میاد،حالا یه چیزی در مورد زن ها عرض کنم اینا دارای منطقی ورآی مردان هستن که عملاً رویارویی و مکاشفه با اونارو غیر ممکن می کنه.اینا اولن خیلی دید منطقی به زندگی دارن،همین دید رو به زن ها و دخترهای دیگر انتقال می دن،بازی صرفاً برای اونا سرگرمی ست،اگر وقتش را داشته باشند ولی برای مردان بازی سرگرمی نه بلکه زندگیست حتی اگر وقتش را نداشته باشند.
والا نمیدونم برداشتت از دید منطقی چیه؛ چون هم بزرگترین منطق دان ها و کسایی که اروپا رو از دوران تاریک کلیسا دراوردن و به اینجا رسوندن مرد بودن و هم اینکه تو تمام دوران تو تمام رشته های تاپ و دانشگاه های مطرح و فیلد های STEM مرد ها بیشتر ظاهر بودن و اینکه تاثیر بسزایی تو هر فیلدی داشتن انجام دادن.
من اینطور این قضیه رو میگم که زن ها تو فیلد ها و تفریحاتی که Female Dominated هستش خودشون رو خوب نشون دادن و میدن منتها گیمینگ از این فیلد ها نیست.
همین المپیک رو در نظر بگیر؛ ببین چون رقابت شدیدا تو بخش مرد ها بالاست هم درامد زیادی داره و به همین طبع طرفدار و تماشاچی و دنبال کننده بیشتری هم داره.

• Like
Reactions: Pzt_Kami

H.K.Z05

کاربر سایت
Sep 7, 2018
579
نام
Curtis Jackson
اونورم زیاد طرفدار نداره؛ اینقدر دایس سر حال دادن به فمینیست ها اومد زن هارو به زور چپوند تو بازی ولی یه استریمر مثل جک فرگز، شرود یا خیلی های دیگه داریم ؟
حتی تو رقابت ها هم اثر خاصی ازشون نیست.
واقعیت اینه که دخترا قبلا مثل الان علاقه خاصی به گیم نداشتن و الانم ندارن، اینکه میبینی اونور زیاد شده به لطف تویچ و پول دراوردن شد که نصف اینستا مدل ها دیدن خیلی ادم هول ریخته که پول پرت میکنن واسه یه اینچ کلیوج یباره نصف بیو های اینستاگرام شد فری لنسر مدل (یعنی واسه فیت تی و چرت و پرت هایی مثل بنگ انرژی تبلیغ گرفتن) + تویچ استریمر.
تازه اماری که ازشون هم اومده بیرون خیلیاشون تتریس و کندی کراش و اینا میزنن نه اینکه بیان جدی خوره بشن و مثلا مثل بچه های فروم بشینن شجره نامه متال گیر سالید بنویسن و تئوری و فلان بدن بیرون.

کسی نمیگه صنعت مدلینگ چون فرهنگ سازی نداره مرد ها توش کمرنگ هستن, تمام مدل های برتر هم از دم زن هستند؛ ولی کسی نمیاد بگه وای نابرابری هست فلان هست چون خوشبختانه مرد ها چون زیاد با بازار و صنعت سرو کار داشتن و دارن با مفهوم عرضه و تقاضا کاملا آشنا هستن؛ و میدونن اگر رقابت تو یه عرصه ایی سطح بالاتری رقم میخوره دلیلش این هست که تعداد زیادی مرد مثلا علاقه به فوتبال دارن و تمام قد از باشگاه دارن حمایت میکنن (خرید بلیط؛ جرسی ها و ...) یا مثلا اینکه اینکه 90 درصد مدل ها یا بیوتی یوتوبرا زن هستن دلیلش اینه که هم فن بیس بزرگی دارن بین زنا هم اینکه کاملا هم همدیگه رو ساپورت میکنن (خرید کازمتیک و فلان بسار).
کاپیتن تیم ملی زنان آمریکا خودشو شتک میکرد چرا به ما مثلا حقوق کمتر از مرد ها میدن؛ ولی اینو نمیگه جام جهانی به ازای هر فوتبالیست 4 بیلیون دلار درامد داره ولی برای زن ها تنها 63 میلیون دلار درامد داره؛ تازه از همین درامد زن ها نسبت به مرد ها 5 درصد سهم بیشتری برمیدارن پس اگر اجحافی هم باشه در حق مرد ها داره انجام میشه.
حالا من چند پست هست همش یه حرفو میزنم؛ ولی باز تتمه حرفم میشه چیزی که دوست بالاییمون گفت؛ علایق و شدت پیگیری این علایق برای دو جنس کاملا فرق میکنه؛ و این کمتر گیمر شدن دخترا هم ناشی از همین علاقه کم بین اونا هست تو این قضیه؛ زیاد ربطی به فرهنگ و این چیزا نداره.
یکی کل شید ها و میکس و روتین ها رو از کایلی بیوتی و ووگ و ... اینا پیگیره و یه ساعت در مورد کانسیلر فندی که تو پالادیوم فلان میلیون تومن قیمت خورده حرف میزنه؛ یکی هم میشینه مثل رضا حاج محمدی بعد سال ها فلسفه فصل اول ترو دتکتیو رو کاملا شرحه شرحه میکنه.
من حرفی ندارم حقیقتو گفتی

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
477
نام
Sera
والا نمیدونم برداشتت از دید منطقی چیه؛ چون هم بزرگترین منطق دان ها و کسایی که اروپا رو از دوران تاریک کلیسا دراوردن و به اینجا رسوندن مرد بودن و هم اینکه تو تمام دوران تو تمام رشته های تاپ و دانشگاه های مطرح و فیلد های STEM مرد ها بیشتر ظاهر بودن و اینکه تاثیر بسزایی تو هر فیلدی داشتن انجام دادن.
من اینطور این قضیه رو میگم که زن ها تو فیلد ها و تفریحاتی که Female Dominated هستش خودشون رو خوب نشون دادن و میدن منتها گیمینگ از این فیلد ها نیست.
همین المپیک رو در نظر بگیر؛ ببین چون رقابت شدیدا تو بخش مرد ها بالاست هم درامد زیادی داره و به همین طبع طرفدار و تماشاچی و دنبال کننده بیشتری هم داره.
منطق اخلاغی داریم ، منطق تعسبی داریم،منطق فکری داریم،منطق ، منطق فمنیصم داریم حالا یه منطق داریم که ورای ایناست یعنی جدای اینا دوست من،که منطق اوناست اونا اگه تو جیبشون ۵ تومن داشته باشن ۲ تومنشو میدن لواشک می خرن اما مابقشیو خرج نمی کنن نگر میدارن واسه فردا که باز بی لواشک نمونن،اما مردا نه تنها اون ۵ تومن میدن کیک ساندیس می خورن تازه با پول نداشتشون یه نوشابه هم پشت بندش میرن....
ولی جدا برای چی پست منو نقل می کنی منو رحمون می کنی به عصر رویش تفکرات نامعلوم و تجسم بادهای از یاد رفته، به آفتابی که غروبش را در انتهای عمق چشمان شب جستجو کرد،به گور هایی بی نام در چشمان بی وسعت تاریخ،و قصه‌هایی که رفتند بی اینکه بنمایانند اسطوره شدند،و واپسین دقایق چه زود برفت و چه تلخ قلب را پادزهری آلود که تا گمنامی گردد،به سان تهی دستی که زمین را هدیه ای یافت نه از برای خواستن، بلکه آرمیدن ، شدن تا همیشه بودن.

• Like
Reactions: Sega_genesis

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
واسه عاشق هنر و بازی و داستان و سناریو شدن باید شخصیت و غیرت داشته باشی که هرکسی نداره. من واسه دخترهای گیمر ارزش زیادی قائل هستم چون شخصیت با شرفانه تر و محکم تری نسبت به بقیه زنها دارن.

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
یه خواهرزاده دارم یه روز داشت از اینکه زنا نباید تو اشپزخونه کار کنن و هرکس باید غذاشو خودش درست کنه صحبت میکردکه بعد تموم شدن حرفاش به مامانش گفت شام چی میخوای درست کنی؟ منم برگشتم بهش گفتم گمشو خودت برو درست کن دیگه . خلاصه بعد از اونروز دیگه کلا جلو من خفه میشه:))

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
نمی دونم حرفی که میزنم درسته یا نه، اما به نظر من دلیلی که می گن بازی صرفا مال پسراس به دو علت "خشونت" و "محتوای نامناسب" بر میگرده که ممکنه دختر گیمر رو آزرده خاطر کنه که خب اونم باز به روحیه دختر گیمر برمیگرده و این قضیه به اثبات میرسه که کل این قضیه ای که میگن دخترها با بازی حال نمی کنن الکی هست! شاید بشه راحت گفت که شاید بازی ها تو یکی دو دهه ابتدایی شون بیشتر مال پسرا بودن (تازه اونم "بیشتر مال پسرا" و نه "فقط مال پسرا")، مثلا شما تو 1996 اگه duke nukem 3 رو بازی می کردی و اون حجم از محتوای عجیب (!!!) رو میدیدی شاید با خودت میگفتی این بازی اونم با توجه به دیالوگ هاش ، قطعا 90 درصد مخاطب های اصلی ش پسرند، اما به مرور به نظرم این قضیه تغییر کرد. این مثل این میمونه که بگیم برنامه نویسی مال مرداس و دخترا هیچی نیستند تو این زمینه که خب این قضیه به کل غلطه و هرگز صحت نداره.
چرا نقش بانوان در میان گیمرهای ایران کمرنگ مانده است؟
شاید جالب باشه این رو بخونید

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
الان رو نمیدونم اما بازم میگم در گذشته هرکسی گیمر نمیشد و روحیه خاصی نیاز بود تا یه انسان عاشق گیم بشه و به نظرم گیمرهای اون زمان شخصیت های هنرمندانه تر و احساسی تری نسبت به بقیه داشتن. یادش بخیر اون زمان یه بازی مثل سایبریا 1 یا مافیا 1 مثل بمب اتم بودن واسه هر گیمری که میخواست یه شاهکار هنری رو تجربه کنه. دخترها شاید به نظر احساسی تر از پسرا باشن اما بعضی پسرها خیلی عمیق تر و باشرفانه تر احساسی هستن دخترها کمتر میفهمن این چیزهارو انگار بیشتر به دنیا اومدن زاد و ولد کنن و سرشون تو کار خودشون باشه.

منی که از بچگی گیمر بودم و خودم غرق تو دنیا فانتزی و هنری کردم امروز باعث شده از دنیای واقعی بدم بیاد و مردم جامعه رو نتونم تحمل کنم بیشتر دوست داشتم تو همون فاز می موندم الان هرکاری میکنم اون حس و حال بچگی رو داشته باشم نمیشه حتی پول و ماشین و خونه و هیچی اون حس حال قدیم رو دیگه بهم نمیده.

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
در ابتدا باید اینو در نظر بگیریم که کلا نگاه خوبی به گیمر در ایران نیست... حالا بخاد خانم باشه یا آقا.... اگه دنبال گیم باشی بچه بازی بحساب میاد!
این موضوع باعث میشه که کمتر بصورت حرفه‌ای کسی بازی کنه

در مورد سوال تاپیک...
بنظرم درصد زیادی از خانم‌ها... همه نه اما بیشترشون توانایی تمرکز بالا رو ندارن
بازی مثل فیلم نیست که فقط ببینی.... نیاز به تمرکز و هماهنگی بین ذهن و دست داره تا به اون نمایشی که میخوای برسی

• Like
Reactions: Sega_genesis

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
خوشم میاد مردها خودشون جر میدن خودشونم میدوزن
زن یعنی بشر یعنی خدا . زن نباشه مردی هم نیست..تاپیک بی فایده ای هست تا وقتی تمام کسایی که درش نظر میدن مرد هستن!

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
خوشم میاد مردها خودشون جر میدن خودشونم میدوزن
زن یعنی بشر یعنی خدا . زن نباشه مردی هم نیست..تاپیک بی فایده ای هست تا وقتی تمام کسایی که درش نظر میدن مرد هستن!
خب دلیل پرداختن ما به این موضوع همینه > نبود دختران در این انجمن و انجمن های دیگه ( نشانه ای از کم توجهی این دسته از جامعه به بازیهای دیجیتالی )
اسم تاپیک هم هست : چرا دخترها و زنها کمتر گیمر میشوند ؟!
حالا اگر بودند و میدیدیم ـشان ( فعالیت در حوضه بازیهای دیجیتالی ، نه مسائل بی ربط ) دیگه چنین تاپیکی و سوالی نبود !
زن بشر هست ولی خدا هرگز ! زن نباشه مرد نیست > خب < مرد نباشه زن نیست ..
خواستم فقط سو تفاهمی ایجاد نشه

آخرین ویرایش:

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
خب دلیل پرداختن ما به این موضوع همینه > نبود دختران در این انجمن و انجمن های دیگه ( نشانه ای از کم توجهی این دسته از جامعه به بازیهای دیجیتالی )
اسم تاپیک هم هست : چرا دخترها و زنها کمتر گیمر میشوند ؟!
حالا اگر بودند و میدیدیم ـشان ( فعالیت در حوضه بازیهای دیجیتالی ، نه مسائل بی ربط ) دیگه چنین تاپیکی و سوالی نبود !
زن بشر هست ولی خدا هرگز ! زن نباشه مرد نیست > خب < مرد نباشه زن نیست ..
خواستم فقط سو تفاهمی ایجاد نشه
واقعا فکر میکنید گیمر دختر حاظره بیاد نظرشو بده؟ هستن خیلی هم زیاد اما اونقدر از بی شعوری مردها مخصوصا ایرانیها دیدن که بروز نمیدن..البته خانم های مثلا گیمر هم داریم که از طریق استریم و زن بودنشون استفاده میبرن...چه پولی هم درمیارن8->
اینکه در مورد قشری از جامعه صحبت کنیم اما بینمون حتی یکی از اون قشر نباشه بی فایده هست(مثل دندون درد میمونه که از دید بقیه مشکلی ندارید)
دهه 90ی ها احتمالا بیشتر به سمت گیم رو بیارن(نبود شوهر!)

خدای واقعی من و شما هستیم بقیه کیف پول هستن!

• Like
Reactions: RoCoCo

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
واقعا فکر میکنید گیمر دختر حاظره بیاد نظرشو بده؟ هستن خیلی هم زیاد اما اونقدر از بی شعوری مردها مخصوصا ایرانیها دیدن که بروز نمیدن..البته خانم های مثلا گیمر هم داریم که از طریق استریم و زن بودنشون استفاده میبرن...چه پولی هم درمیارن8->
اینکه در مورد قشری از جامعه صحبت کنیم اما بینمون حتی یکی از اون قشر نباشه بی فایده هست(مثل دندون درد میمونه که از دید بقیه مشکلی ندارید)
دهه 90ی ها احتمالا بیشتر به سمت گیم رو بیارن(نبود شوهر!)

خدای واقعی من و شما هستیم بقیه کیف پول هستن!
واقعا از ادامه این بحث خوشم نمیاد ولی باید بگم :
شما منظورتون از بی شعوری مردان کلی بود یا حواستون نبود و جمع بستید ؟
منظورتون از ایرانی ها چطور ؟
فایده این بحث اصلا ربطی به حضور این قشر از جامعه در اینجا نداره ! داریم بحث میکنیم چون حتما جایی به دردمون خواهد خورد .
انجام بازی دیجیتالی یک پیش درآمد های روحی و فکری میخواد ، نه داشتن اوقات فراغت خیلی زیاد !

هر کسی نظرش رو گفته و میگه ، بیایم بدون بی احترامی نظرمون رو بیان کنیم ، لطفا ..

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
واقعا از ادامه این بحث خوشم نمیاد ولی باید بگم :
شما منظورتون از بی شعوری مردان کلی بود یا حواستون نبود و جمع بستید ؟
منظورتون از ایرانی ها چطور ؟
داریم بحث میکنیم چون حتما جایی به دردمون خواهد خورد .
انجام بازی دیجیتالی یک پیش درآمد های روحی و فکری میخواد ، نه داشتن اوقات فراغت خیلی زیاد !

هر کسی نظرش رو گفته و میگه ، بیایم بدون بی احترامی نظرمون رو بیان کنیم ، لطفا ..
کل نظرات رو بخون! فقط کوبیدن جنس مخالفه...عزیزم قرار نیست همه نظرشون یکی باشه
کل پست های تاپیک بی احترامیه ..میفهمم زور داره حرف حق
جنبه نقد شدن ندارید جواب ندید ..

• Like
Reactions: RoCoCo

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر